לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2005, 21:41
צלמית המשתמש של דור
  דור דור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.02
מידע השינויים בין XHTML 1 ל-XHTML 2 - אשכול חשוב לכל מפתחי האתרים

ב-27 למאי 2005, יצאה הטיוטה השביעית (ולפי עניות דעתי, גם האחרונה) של XHTML 2.

השינויים בין שתי הגרסאות מרחיקי לכת, וקצרה היריעה מלתאר את כולם, אבל הנה כמה בכל זאת:

תגית ה-img בוטלה. במקומה, נצטרך להשתמש בתגית object, ככה:
קוד:
<object type="image/jpeg" data="image.jpg" width="500" height="500">
(הרהור שלי: מה לעזאזל הם חשבו לעצמם כשהם ביטלו את התגית?! זה אסון לאנושות!)

שינוי שם התגית hr, המשמשת ליצירת קו אופקי, לשם section. ל-section יש תגית סוגרת.

שינוי התגית br לתגית l. לתגית זו יש תגית סוגרת. לשינוי זה יש יתרון ברור - מספור שורות אוטומטי.

היפר-קישורים: נכון ל-XHTML 1, כל אלמנט בדף יכול לשמש מטרה לקישור, אולם רק התג a יכול לשמש כמקור הקישור. החל מ-XHTML 2, הפרמטר href ניתן לשימוש בכל תג (!). מזאת משתמע שהתג a אמור להתבטל, אבל לא: התג a קיים גם ב-XHTML 2.

התווסף הפרמטר role לתגי שליטה בטקסט, כמו למשל div ,font, ו-p. הפרמטר הוא כמו css class, וקובע את הסגנון של הטקסט. בפרמטר מוכללים מספר סגנונות נחמדים, כמו note, הקובע את סגנון הטקסט כהודעה. לדוגמא:
קוד:
<p role="note">bla</p>

התווסף הפרמטר edit, שמראה לגולשים מה קרה לתוכן שאותו הם רואים. נניח ומישהו כתב באתר שלו "I got this a week ago", והוא רוצה לעדכן את האתר, ולכתוב "I got this a year ago". אבל הוא גם רוצה שהגולשים ידעו שהמילה week הוחלפה ב-year. מה הוא יכול לעשות? להשתמש בפרמטר edit, בצורה הזו:
קוד:
I got this a <span edit="deleted">week</span><span edit="inserted">year</span>

הפרמטר יכול לקבל את הערכים הבאים:
inserted: תוכן זה התווסף.
deleted: תוכן זה נמחק.
changed: תוכן זה שונה. הערך הזה מקביל לשימוש ב-inserted וב-deleted יחד.
moved: תוכן זה הוזז לכאן מחלק אחר של האתר.

מי שרוצה לקרוא את התיעוד המלא של XHTML 2, יכול להכנס ל-http://www.w3.org/TR/2005/WD-xhtml2-20050527/

אני אישית אתחיל להשתמש ב-XHTML 2 ברגע שהיא תתמך על ידי רוב הדפדפנים. אני יודע שחלק מהשינויים קצת מוזרים, אבל לדעתי זה רק לטובתינו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2005, 22:07
צלמית המשתמש של S - Designer
  משתמש זכר S - Designer S - Designer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
מה למשל זה עוזר?:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דור שמתחילה ב "אני לא חושב ככה... כל השינויים והשיפורים האלה רק יקלו על המפתחים ועל הגולשים."

שינוי שם התגית hr, המשמשת ליצירת קו אופקי, לשם section. ל-section יש תגית סוגרת.
או
התווסף הפרמטר edit, שמראה לגולשים מה קרה לתוכן שאותו הם רואים. נניח ומישהו כתב באתר שלו "I got this a week ago", והוא רוצה לעדכן את האתר, ולכתוב "I got this a year ago". אבל הוא גם רוצה שהגולשים ידעו שהמילה week הוחלפה ב-year. מה הוא יכול לעשות? להשתמש בפרמטר edit, בצורה הזו:
אתה חושב שלמישהו באמת איכפת מה היה פעם באתר? או שאיזשהו וובמסטאר כל שניה יכתוב מה היה לפני מה שרשום עכשיו? בולשיט
שינויים דבלים.

ישן 17-08-2005, 22:12
  משתמש זכר Silver Strike Silver Strike אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Silver Strike שלח הודעה דרך MSN אל Silver Strike
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דור שמתחילה ב "השינויים בין XHTML 1 ל-XHTML 2 - אשכול חשוב לכל מפתחי האתרים"

אף אחד מהשינויים לא מוזר...

אחד הרעיונות שעומד מאחורי ה-XHTML הוא סימנטיות.
התגית br היא ממש לא סימנטית, והתגית l לא ממש מחליפה אותה אלא יוצרת הגדרת שורה (לא ממש ירדתי לסוף דעתם בקטע הזה).

יש לך טעות קטנה, התגית object לא מחליפה את התגית img. הרעיון הוא, שכל אלמנט יכול להכיל תמונה/להיות תמונה.

כיום, התגית a היא הדרך היחידה לקשר. למרות שלא כל הקישורים הינם עוגן. אפשר לראות שינוי שהם ביצעו ב-XHTML1 בכל מה שנוגע להחלפת name ב-id. מה שמביא אותנו לבעיה מאוד קשה בכל מה שקשור לצד-שרת, תהיה בעיה לגשת למשתנים שהוכנסו לטפסים, למרות שגם כאן יש פיתרון, הוא עדיין מקשה על המפתח.

הוספת ה-role רק משפרת את הסימנטיות. בעתיד, כאשר יצאו מנועי חיפוש סימנטיים יהיה אפשר לחוש בהבדל. כיום, לרוב האנשים זה יראה מיותר ומקשה.

עדיין נראה לי שיקח קצת זמן עד שיהיה אפשר להשתמש ב-XHTML2 אפילו אם הוא יצא באופן רשמי בימים הקרובים. צריך לזכור שאף דפדפן כיום לא תומך בו וזה בהחלט משהו שצריך לקחת בחשבון.
ישן 17-08-2005, 22:24
צלמית המשתמש של דור
  דור דור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.02
לפי מה שקראתי ב-xml.com התגית object כן מחליפה את img.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Silver Strike שמתחילה ב "אף אחד מהשינויים לא..."

אחרי הכל, img מבוטלת...

ציטוט:
כיום, התגית a היא הדרך היחידה לקשר.
לא הרבה זמן...
ציטוט:
אפשר לראות שינוי שהם ביצעו ב-XHTML1 בכל מה שנוגע להחלפת name ב-id. מה שמביא אותנו לבעיה מאוד קשה בכל מה שקשור לצד-שרת, תהיה בעיה לגשת למשתנים שהוכנסו לטפסים, למרות שגם כאן יש פיתרון, הוא עדיין מקשה על המפתח.
מה הפתרון? לא ידעתי שאפשר לגשת דרך צד שרת לאלמנטים בלי שם...

ציטוט:
הוספת ה-role רק משפרת את הסימנטיות. בעתיד, כאשר יצאו מנועי חיפוש סימנטיים יהיה אפשר לחוש בהבדל. כיום, לרוב האנשים זה יראה מיותר ומקשה.
אפשר הסבר יותר מפורט? ממש לא הבנתי את כוונתך. כמו כן, אני מבקש לדעת מה זה "סימנטיות".

אני מחכה בקוצר רוח שהדפדפנים יתמכו ב-XHTML 2.
ישן 18-08-2005, 15:31
  משתמש זכר Silver Strike Silver Strike אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Silver Strike שלח הודעה דרך MSN אל Silver Strike
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דור שמתחילה ב "תיקון טעות: מסתבר שתגית ה-img לא הוסרה. המידע שראיתי ב-xml.com היה שגוי."

אם תרצה לפנות למשתני טפסים מצד-שרת, תאלץ קודם, לפנות ל-id של האלמנט בצד-לקוח ואז מצד שרת, לקרוא את המשתנים של JS. הרבה תכנתים לא יאהבו את העובדה שעושים להם עבודה כפולה, למרות שזה לא ממש תוספת רצינית.

סימנטיות הוא נושא בפני עצמו.
כיום אם אתה רוצה לראות קוד של הוספת סירטון flash למסמך HTML, אתה מחפש בגוגל ומקבל מליון וחצי תוצאות לא רלוונטיות. הסימנטיות מונעת את זה. היא נותנת משמעות לכל חלק/פריט בדף.

אם נשתמש בדוגמא שנתתי, מנוע חיפוש סימנטי, יחזיר רק תוצאות שמילת החיפוש היא בתוך התגית code/blockcode וכו'. כל השאר לא יופיעו בתוצאות. מה שאומר, ש-90% מהזמן תקבל את מה שאתה מבקש כבר בדף הראשון, ללא צורך לדייק בהגדרת החיפוש.

בעקרון, כל תג שאין לו משמעות, לא יכלל ב-XHTML 2. ישנם עוד שינויים, אבל כדי להבין את הכל, צריך לנבור בתוך התקן (וזה יכול לקחת זמן).

נראה לי שיקח עוד זמן עד שנגיע ליום המיוחל בו ייצא XHTML 2 (כנראה שהוא ו-CSS 3 ייצאו ביחד, וגם שם יש לא מעט שינויים ואפילו הקלות נכבדות עבור המפתח...). באופן כללי, אני עדיין רוא מפתחי אתרים שכותבים את המסמכים שלהם כ-HTML 3, כך שנראה לי שייקח קצת זמן עד שנראה אתרים סימנטיים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר