לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2005, 11:55
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
קודם כל אני לא מאמין שתקבל פה תשובה מקצועית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכיפת2006 שמתחילה ב "שברי מאמץ"

אם תרצה תשובה מקצועית תפנה לאנשי מקצוע .
אבל החבר'ה שפה כן יכולים לעזור מנסיון אישי.

אז מהנסיון שלי, הכל יכול לגרום לשברי מאמץ מעצם הגדרת שבר המאמץ (עומס יתר שמופעל על רקמה של עצם) אבל הרופאה שמטפלת בי נוקטת בגישה שכל עוד זה לא כואב זה מותר. מה שאומר שאם אתה נוסע באופניים גם 200 ק"מ ביום ואתה לא מרגיש כאבים לא קונבנציונאליים, מותר לך לעסוק בזה כמה שאתה רוצה. אם זה מתחיל לכאוב, אתה חייב לעשות הפסקה עד שזה מפסיק לכאוב ולחזור לאימונים הדרגתיים. זה מתייחס לכל אימון לא רק לאופניים.

ספציפית אופניים, אם יש לך אופניים טובות, ואתה מתאמן באופן הדרגתי ולא נופל מהם או משהו, אופניים נחשב לאימון מאוד אמין ואחוז פציעות נמוך (בתור אימון! לא בתור ספורט)
מעבר לזה, אופניים הולך טוב עם שחייה וזה משפר לך את הסיבולת לב ריאה יופי-יופי וממש קטן הסיכון לשבר מאמץ משחייה.

לחברים שלי השחיינים יש אמנם שברי מאמץ לפחות פעמיים בשנה אבל זה רק בגלל כל מה שמסביב לשחייה שמערב ריצה.

אבל כל זה בתנאי שהכל נעשה באופן מפוקח לפי תוכנית אימונים מותאמת אישית והכי חשוב הדרגתית כדי לא לפצוע את עצמך ולמנוע את כל הסלט הזה מהתחלה.

אני לא אומר לך ישר לקפוץ על האופניים ולהרביץ מסלולים ארוכים וקשים אלא ההיפך. לאט לאט, או כמו שבחור אחד מפלס"ר צנחנים אמר לי - "קח את זה פרה פרה ,עוד ת*יין את כל העדר"

בהצלחה בהמשך הדרך, תהנה ממנה ולא מהתוצאה (אלא אם היא כמו שרצית )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2005, 13:23
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
לבחור שהגיב אליי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי 13 Frog-Man שמתחילה ב "אח שלי?!"

תגיד תודה אחי תהיה מרוצה ממה שיש לך, אני מדבר על מה שאני מכיר אני לא ממציא דברים.
יש אנשים שלא חוו את זה אף פעם בחיים, שברי מאמץ זה דבר אינדויווידואלי לחלוטין ואין לך סמכות להגיד למישהו אם הוא יכול או לא יכול לרכב 30 ק"מ. הכל תלוי בבן אדם. אז באמת כל הכבוד לך על ההשקעה שלך בפיתוח הכושר, אבל אם אתה לא רופא (גם אני לא) אל תענה תשובות מאוד טיפוסיות לישראלים - יהיה בסדר. כי עברתי את זה כבר ושיחקתי אותה גיבור ואני לא ממש מצליח להפטר מהבעייה הזאת כבר תקופה ארוכה.
אני גם לא בא להפחיד אנשים מפעילות ספורטיבית. הדברים שאני כותב באים מנסיון אישי, ובאים לנסות ולהשפיע על אנשים שיקדישו מחשבה לכל עניין שנוגע לגוף שלהם.

אחרי הכל הצבא זה רק פרק בחיים , אם אתה דופק לעצמך את הבריאות באימונים לקראת הצבא זה לא רק דופק לך את הצבא, אלא גם את איכות החיים אחרי הצבא.

מכל מה שכתבתי , מה שאני רוצה להעביר זה שפשוט תשמרו על עצמכם .
הכי טוב זה להיות כנים עם עצמכם, ואל תגידו ש-לי זה לא יקרה. כי זה יכול לקרות.
אין מה להתבייש בזה, זה קורה לטובים ביותר, ואם זה לא קרה לך ,תגיד תודה אבל אין לך הידע המקצועי, ומכאן אין לך סמכות, להגיד למישהו תתאמן בסבבה כמה שאתה רוצה הכל טוב ויפה.
סבבה ? אני לא בא לריב כי הדברים שאני כותב זה באמת ממקום מאוד אישי, והם נסיון למנוע את הבלאגן הזה אצל חבר'ה אחרים.

ישן 28-06-2005, 23:45
  13 Frog-Man 13 Frog-Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.05
ל-MACOX ו-XENO
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דוכיפת2006 שמתחילה ב "שברי מאמץ"

XENO-בחור אתה צודק ברוב מה שאמרת אחי....ואני באותו ראש שלך : בריאות מעל הכל!
אבל אני אומר לך שיש לי עוד המון שחיינים בקבוצה שבחייים לא היהנ להם שבר מאמץ....כנ"ל שני טריאתלטיים שמתאמנים איתנו והם משלביחם מהכל (אופניים,שחייה,ריצה) כשאתה בתוך מסגרת זה משהו שונה אחי הרגלי אכילה שונים שינה וכו'...זה דבר שבונים בהדרגה.כל טוב אחי

MACOX-"ולגבי ה" שייט העתידי" זה שאתה רוכב 342432 קילומטרים ורץ 43243242 קילומטרים לא אומר הרבה דברים.תופתע לדעת שאנשים כאלו פורשים דיי מהר בגיבושים מנסיון של אחרים..."
א. זה אומר , וזה אומר הרבה!! נראה אותך שוחה באימון 8 קילומטר רץ עוד שישה עשר קילומטר
כשתעשה את זה וכשתהיה לך הזכות להגיד שזה "לא אומר כלום" תחזור אלי...
ב.אני לא אחד מאותם אנשים..עם כל הכבוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר