לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2005, 12:19
  sodium sodium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
פשוט, חבל.

מאז כיתה י"א אני מתאמן בכושר קרבי.

למען האמת, מעולם לא האמנתי שאני ארצה ללכת לקרבי. אני זוכר שאפילו בכיתות הנמוכות יותר בכלל לא רציתי ללכת לצבא, לא עניינו אותי רובים ושום שטות כזאת, אתם יודעים - רציתי ללמוד וכו'. ילד טוב שכזה.

ואז... איכשהו הגעתי לפורום מתגייסים בתפוז (ולמען האמת, גם פה קראתי, עוד הרבה לפני הפיצול בפורומים), ואיכשהו השתכנעת שקרבי זה הדבר הנכון לעשות. המאמר של יוני בנוגע לטירונות 05 בכלל קנה אותי לגמרי, בתשלום אחד!

באותו זמן הייתי בכושר על הפנים, וגם החלמתי ממחלה דיי ארוכה. הייתי במצב פיזי על הפנים. התחלתי להתאמן והגעתי לשיא הכושר שלי. בסופו של עניין, יחד עם המחלה והאימונים ירדתי 17 ק"ג. זה הדהים אותי, ממצב דמוי עלפון אחרי ריצת 200 מטרים (באימון הראשון, משפיל קצת...) לריצת 8 ק"מ אחר הצהריים, מרצון חופשי והנאה מוחלטת. אותו בחור שלא יכל לעשות יותר משתי שכיבות שמיכה הצליח לעשות 80 בלי להתאמץ הרבה.

אז מגיעים לחודש יוני 2004... בדיוק לפני שנה, ממש לפני גדנ"ע צלילה וגיבוש שייטת, התחילו לי כאבי רגליים לא מהעולם הזה, ממש היו לי דמעות בעיניים כשהלכתי. הלכתי לאורטופד קצת לחוץ, והוא שלח אותי למיפוי עצמות. המיפוי הראה קצת קליטה והרופא אמר שיש לי שברי מאמץ קלים בדרגה 1-2 מתוך 4, ושאם אני אנוח לגמרי עכשיו חודש, אני אספיק להגיע לגיבוש הבא. טוב, דיברתי עם ביתן חיל הים ודחיתי למחזור האחרון של הגדנ"ע. הכאבים לא עזבו אותי תוך חודש. אפילו לא תוך חודשיים. עד עצם היום הזה אני עדיין סובל מהכאבים, למרות שהמיפויים כבר תקינים זמן רב. לא רק זה, אלא גם עכשיו הצטרף למסיבה גם כאב גב ופגיעה בעצבים של עמוד השדרה - וכנראה שזה בגלל בדיקה רשלנית של רופא שהתלהב יותר מדי מהעניין של הבדיקה. בסופו של דבר, נפצעתי סתם, לא בשביל איזו מטרה מסויימת שניתן להצדיק את הפציעה עבורה, אלא פשוט סתם.
אני באמת רציתי ללכת לקרבי. אני עדיין רוצה. לא אכפת לי גם אם זה יהיה תותחנים או שריון, אני באמת לא מחפש "סיירת או ניירת" ואני גם לא מחפש הערכה של בנות בקניון כשאני חוזר הביתה (למרות שזה לא יהיה רע בכלל ).

מסתבר שיש לי שבר בחוליה, ובגלל זה היא צונחת על החוליה שמתחתיה - ויחד עם זה פוגעת בחוט השדרה וגורמת לכאב. יש עוד חוליות שנדפקו שם. אז בסופו של דבר, הפרופיל שלי יהיה בין 45 ל21, כאשר בכלל לא יגייסו אותי בשנה הקרובה כי אני נאלץ להשתמש בתרופות כמו מורפיום כדי להקל את הכאב, ולא מגייסים אנשים שעל התרופות האלו. כל עוד אני על התרופות, אין לי שום כאב ואני מתפקד כמו כל אחד, אבל בלי התרופות - כאבי תופת.
דווקא אני - שהשקעתי, התאמנתי, רציתי - נדפקתי בסוף. אני אפילו לא בטוח למה, כי האורטופד אמר שבסופו של דבר, למרות שהתאמנתי המון, לא הייתי אמור להיפצע ברגל ככה, והוא גם לא יודע לגמרי מה היה שם (הקליטה הייתה דיי מועטה, הוא לא משוכנע שזה היה שברי מאמץ, ואפילו עכשיו כשיש כאבי רגליים - אין שום קליטה). כנראה שיש איזו בעיה בשריר או בעצב שם, משהו לוחץ ודפוק שם.

אז עכשיו אני כנראה אהיה איזה ג'ובניק מתוסכל בתפקיד שמשעמם אותו וארגיש שאני לא ממצה את הפוטנציאל שבי. בצדק. התפקידים שניתנים לבנים עורפיים בחוברת הם עלבון לאינטיליגנציה ולמוטיבציה. תראו לי מישהו שמעוניין לתרום מעצמו ולהיות "אורז אפסניה מוצנחת" או "רכז אחזקה" או "שוטר צבאי". אבל לא, כנראה שגם להתמיין אני לא אוכל לקבל, כי מסתבר שהמיונים למרבית התפקידים אם לא כולם כבר נגמרו לשנתון שלי. בכלל לא בטוח שיאשרו לי להתמיין עם המחזור של שנה הבאה (כנראה שממילא לא אוכל להתגייס כל עוד יש לי את הבעיה בגב, כך שאצטרך לחכות עם הגיוס קצת) - ובכלל, התפקידים שמעניינים אותי כג'ובניק - מדריך ספורט, מש"ק חילוץ והצלה - בלתי אפשריים נוכח מצבי הרפואי. אני רק יכול לקוות שנותנים לבעלי נתונים גבוהים (קב"א 54+) תפקידים טובים בגיוס הכלל צהל"י, ושוב להתבאס שאני לא אוכל להיות קרבי - בעוד שיש הרבה אנשים שכשירים לקרבי, לפחות פיזית, ומנסים כל דרך אפשרית לברוח משם.

אין פואנטה פה. אני סתם מבואס, והייתי צריך לכתוב את זה בשביל לפרוק קצת. תשמרו על עצמכם, קל מאוד להיפצע ולא תמיד קל להחלים.

שחר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2005, 21:43
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
אתה לא לבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sodium שמתחילה ב "פשוט, חבל."

קודם כל אני מאחל לך שתהיה בריא, ובע"ה שתגיע לאן שתרצה.

אבל אני חייב לספר גם את הסיפור שלי כי אני חושב שזה נושא מאוד חשוב.

גם אני, אידיוט לא קטן. אני בכיתה י"ב עכשיו, לפני גיבוש חובלים. תחילת השנה הייתי חדור ביטחון ומוטיבציה לשפר את הכושר. הצטרפתי לקבוצת הכנה לצבא (מאוד מקצועית אגב). חשבתי שאני גבר גבר, ולפני זה אני מקסימום הייתי הולך לביצפר לא יותר מזה. קניתי את הנעליים הכי טובות שיש, קיבלתי הדרכה מקצועית, והתחלתי לרוץ, פתאום הופיעו כאבים. מה כאבים?...שום דבר! אני גבר גבר ואני ממשיך. אני לא עוצר ... כולה כאבים ברגל מה קרה??...המשכתי, ורצתי ריצות קצרות בהתחלה ותוך חודשיים כבר הגעתי ל8 קילומטר ולאט לאט מגביר את הקצב.

well...הלוואי וזה היה כ"כ פשוט... אחרי 3 חודשים של אימונים כשכבר כואבות לי הרגליים רצתי את הריצה האחרונה שלי לפני כמעט 8 חודשים. מאז אני מתרוצץ בין טובי הרופאים של מדינת ישראל ואין תרופה למכה פרט למנוחה. אני כבר 8 חודשים נח!!!!...כבר דחיתי גיבוש חובלים אחד, עומד לדחות עוד פעם כי זה עדיין לא עובר.

לאחר שסיפרתי לכם את הסיפור שלי, אני רק יכול לקוות שהבנתם מה צריך לעשות:

דבר ראשון, תדאגו לגוף שלכם. כל כאב חד ,לא רגיל, זה סימן אזהרה שהגוף משדר. תפסיקו מה שאתם עושים, תנוחו! זה לא חטא!

דבר שני, אל תעשו כלום ללא השגחה מקצועית! אתם לא יודעים דבר וחצי דבר על הגוף שלכם ומה הוא מסוגל ( או לא מסוגל)

כל הכבוד לכל אותם החברה חדורי המוטיבציה שיש פה ויש פה הרבה כאלה, ואני מאוד מעריך אותם.
אבל
במקרה שלי, הייתי חזק בראש , אפילו מאוד חזק כי הגוף שלי פשוט לא עמד בעומסים שהטחתי בו.

דבר שלישי, תדאגו לרוץ עם נעליים הכי נוחות שמיועדות לריצה, ואל תסתכלו על המחיר , כי הבריאות שווה הרבה מאוד, ותאמינו לי שאני אומר לכם שלקנות את הנעליים , אפילו 600 שקל אם זה הדבר היחיד שמתאים לכם, הרבה יותר זול הן מבחינת הבריאות והן מבחינה כספית (רופאים פרטיים עולים הרבה) .
עוד בקשר לנעליים. תבדקו אצל אורטופד לפני שאתם קונים. אולי אתם צריכים רפידות.
מי שרץ באופן קבוע, ואפשר להגיד שהוא מתעלל בנעליים שלו מבחינת ריצות וכאלה, יש להחליף את הנעליים כל חצי שנה . ללא יוצאי דופן! אני ממש מבקש שתשמרו על עצמכם !

מעבר לזה תקפידו על תזונה נכונה, והכי חשוב:

אימון הדרגתי!

לא לקצר, ללכת לפי תוכנית מותאמת אישית, לא לקפוץ בראש (כמוני)
חבר'ה אם זה קרה לי, זה יכול לקרות לכל אחד. אל תשחקו אותה , פשוט תשמרו על עצמכם.

ישן 17-06-2005, 22:56
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
ואללה אני מבואס בשבילך אחי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sodium שמתחילה ב "פשוט, חבל."

אני עכשיו גם עומד לפני הגדנ"ע צלילה והגיבוש שייטת וכל מה שעניין אותי בשנתיים האחרונות זה להיות קרבי ולוחם במשהו טוב והמזל שלי הוא שאני לומד במגמת חינוך גופני ובה למדנו כמה דברים על איך לבנות תוכניות אימונים וכל זה
התחלתי לרוץ בערך בספטמבר שבהתחלה הייתי רץ משהו כמו 1500 מטר בקצב שלי ולאט לאט הגברתי קצב הוסתי מרחק לאחר מכן התחלתי לעשות גם קצת אימוני כוח ולרוץ חלק מן המסלול עם משקולות בידיים ועכשיו אחרי שעליתי בהדרגה בכושר שלי אני מצליח בלי יותר מידי בעיות לרוץ 8 ק"מ ואני לא סובל מכאבים בגלל איזון נכון של האימונים שעד לפני כשנה וחצי הייתי בטוח שצריך להתחיל מרף גבוהה וכל הזמן לנסות ולעבור אותו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר