לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2005, 21:08
  כלב טוב כלב טוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.02
נשמע די חמור
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אפילו אתה לא העזת לכתוב חסרת משמעות ..."

ואת האמת ? אני מבין אותך ואת הרגשתך לחלוטין ואני אומר זאת בלי גרם של ציניות.

עכשיו, בוא ואומר לך למה אני לא מתרגש מזה בכלל ואני אניח את הקלפים על השולחן בגילוי לב.
במשך שנים המתנחלים השתמשו בטריקים הכי נלוזים והשתינו על החוק ועל הכללים השכם וערב.
הם עלו לקרקע בצורה לא חוקית, בנו מאחזים קטנים לא חוקיים, שהתפתחו למאחזים בינוניים לא חוקיים, שנבנו בהם בתי קבע ומבני ציבור ובשורה התחתונה - הם קבעו את העובדות בשטח וצפצפו על כולם.

הפעולות האלה תמיד הרתיחו אותי וגרמו אצלי לזעם.
תמיד, לכנשאלו המתנחלים על הפעילות הזאת (איפה החוק ? איפה הכללים ? איפה המנהל התקין ?), הם גלגלו את עינם לשמים, התממו ובפועל צחקו על כולנו מאחורי הגב
לכן, כעת, כשאותם טריקים נלוזים מופנים אליהם עצמם, ממציאי השיטה ומשכלליה, אין בי גרם של צער.

להיפך, אני מודה ומתוודה שהשמחה לאיד היא גדולה, ביחוד על רקע עוגמת הנפש שהם העניקו לי במשך כל אותם שנים.
מיותר לציין שזה שאדריכל ההתנתקות הוא אריאל שרון - זה רק הדובדבן שעל הקצפת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2005, 21:23

לא, לא בשביל השמחה לאיד
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ובשביל ה"שמחה לאיד" (גועל נפש בפני עצמו)"

השמחה לאיד היא בונוס - לא המהות.
ברמה המהותית אני חושב כבר שנים שאין לנו מה לחפש בעזה וכתבתי זאת כאן בפורום עוד הרבה לפני שתכנית ההתנתקות אפילו נהגתה.

הדאגה למנהל התקין היא אמיתית, אבל היא לא יכולה להיות סלקטיבית.
לא יכול להיות שכשזה נוח לך וכשזה משרת אותך פוליטית, אתה עוצם עין ונותן למנהל הלא תקין להתפשט כמו סרטן וכשזה מאד לא נוח לך - אתה פתאום נזכר בקדושת המנהל התקין.

שלא יהיו אי הבנות.
ודאי שאני בעד מנהל תקין וברור שבישראל אין מנהל תקין.

יחד עם זאת, אני חייב לומר שמאד משעשע אותי לראות את מנהיגי המתנחלים זועקים ויוצאים חוצץ כנגד אי המנהל התקין.
הם, מהמחריבים הגדולים של המנהל התקין במשך שנים, מזכירים בהתנהגותם את הבדיחה על האיש שרצח את הוריו ובוכה בבית המשפט מול השופט ומבקש רחמים כי הוא יתום.

ישן 15-06-2005, 23:45

אני רואה שאתה מאד נחרץ בהתייחסותך למנהל תקין
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כמה מתנחלים היו "המנהל" - השטויות האלה לא מכסות על ערוותך"

יש לי שאלה אליך.
עם יד על הלב, האם זה שאין ספור מאחזים לא חוקיים שהוקמו בשטחים בניגוד לכל מנהל תקין הטרידו את מנוחתך ולו לרגע ?
האם כל ההאחזויות הפיראטיות והשיטה של "תפוס כפי יכולתך", אותה שכללו המתנחלים לדרגת אמנות, קוממה אותך בשל העדר מנהל תקין ?
כי אני לא ממש זוכר אותך מציף כאן את הפורום בגינויים לשיטה הזאת שהמתנחלים רשמו עליה פטנט (תקן אותי אם אני טועה).

לי זה הציק והתרעמתי על כך מאד אבל לרבים כאן זה לא כל כך הזיז.
למה ? כי זה התיישר עם תפיסת עולמם הפוליטית.
תתפלא כמה אנשים מוכנים להיות סלחניים לכללי מנהל לא תקינים כשהמנהל הלא תקין משרת את האינטרס הפוליטי ואת האידאולוגיה שלהם.

תאמין לי שהתבאסתי.
ראיתי איך יום אחרי יום, שבוע אחרי שבוע, חודש אחרי חודש ושנה אחרי שנה אנשים רומסים בשם תכניתם הפוליטית את כל כללי המנהל התקין ואף אחד לא עשה כלום בנידון.

פתאום, כשהכיוון המדיני נראה לך קטסטרופה (וכאן אני בהחלט מבין את דאגתך הכנה, אם כי איני מסכים לדעותיך) אתה שולף את המנהל התקין כמוצא שלל רב.

ביננו, זו לא "קצת" צביעות ?
ישן 18-06-2005, 14:01
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שתיקת הכבשים התקשורתית לא צריכה להדאיג
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי SplndidTorch שמתחילה ב "שוב פעם התשקורת הסמולנית הזו ??"

את מי ש"המטרה"(??) מקדשת אצלו את האמצעים. העובדה ששני עתונאים ישרים ואמיצים (מצילי כבוד המקצוע!!) מאששים "ספקולציות ימניות הזויות" ומוסיפים גילויים נוספים על דרך קבלת ההחלטות והיושרה המאפיינת את הדרגים המדיניים והבטחונים שמנהלים כאן את חיינו, אלו בס"ה זוטי דברים, שמוטב להחביאם מהעין, כדי שלא יחבלו חלילה בגירוש ההזוי, שהפך להגשמת שיא המאוויים של "משיחי השלום", שיודעים טוב מכולם מה צופן העתיד ומה נכון לעשות...

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 18-06-2005, 17:15
  pakpak pakpak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
כשרקוב אז רקוב אז רקוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "וייסגלס - "אבי ההתנתקות"!!!"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]
1. ''כשאני שומע את הבנקים הגדולים מדברים גבוהה גבוהה, אני מתחיל להיות מודאג. אני רגיל בכך שבחוקים יש קבוצות אינטרסים שמנסות לשכנע את הח''כים, אך אני מודאג מרמת היושר האינטלקטואלי של בעלי העניין'', אמר שטרום בוועדת הכספים של הכנסת

2. ''ראיתי בשנה האחרונה את הפחד בעיניים של כמה אזרחים שסייעו לנו בחקירות של הרשות להגבלים עסקיים, ביניהם בנקאים בכירים, הבנתי את מצוקתם, ונחרדתי. הם התחננו שנניח להם, פחדו פחד מוות שהמונופולים יחסלו אותם כלכלית. הייתם צריכים לראות את המבט והחרדה שלהם כדי להבין לאן הידרדרה המדינה, הלב נקרע''

דברי נצ''מ ד''ר מאיר גלבוע מראיון שנערך לו ביום 3.6.2005

3. לגבי הקמפיין הבזבזני של הבנקים נגד הרפורמה:

''כמה הון אפשר לגזול מקופת הבנקים בהוראת חמשת ששת בנקאינו הגדולים, שרועדים מהמחשבה שהם הולכים לאבד כוח ועוצמה בלתי הגיוניים ? מהו גבול הסבירות של השימוש בחבית השומן העצומה שיושבת בבנקים. כל כולה כספים שנלקחו מהציבור דרך עמלות מופרזות ומרווחים מוטים ?''

סטלה קורין - ליבר

4. ''בשום מקום לא ימצאו בעלי עסק שאצלם היו''ר היה מעז לעשות מה שרף עושה הבעיה היא שאין מדינה מטומטמת כישראל''

סטלה קורין - ליבר

5. דפנה צוקר ב''גלובס'' כותבת מאמר שכותרתו ''הדואופול מגייס את הוועדים להפגנות מטעם'' ומצטטת בכיר בבנק בינוני שאומר שהנהלות לאומי והפועלים כופים על עובדי הבנקים לצאת להפגנות

6. ''לרשות היה מידע על מנגנונים מאוד משוכללים של החלפת אינפורמציה בין הבנקים. יש לראשי הבנקים המון מפגשים. ועדה פה, ועדה שם, הם לא צריכים הרבה יותר מזה בשביל לתאם דברים''. לדבריו, גם בפרשה זו נתקלו חוקרי הרשות בחשש ובפחד עצום לשתף פעולה. ''הגענו לאנשים בכירים, שאמרו לנו שיש להם הרבה מה לספר, אך הם מפחדים. אילו היו מוסרים בעדויות מה שמסרו בעל-פה, הציבור היה עולה בהמוניו על מנהלי הבנקים ושם אותם בבסטיליה''.

נצ''מ ד''ר מאיר גלבוע בראיון לגלובס

7. "כן, היתה. אבל ההפרטה בישראל נעשית בצורה חלקית. חסר בתהליך את היסוד החשוב ביותר: העלאת רמות הרגולציה והפיקוח על המונופולים והחברות הגדולות, בין השאר גם אלה שהופרטו.

מה שקורה הוא שישראל עוברת במהירות מכלכלה מכוונת ונשלטת לכלכלה שנשלטת על ידי שחקנים פרטיים - אבל מבלי להכניס רגולציה חזקה שתדאג שתהיה תחרות בשוק. יש בעיה לשלטון ולאנשי עסקים בישראל: אין להם את הנושא של תחרות בתוך הגנים שלהם. "

ראיון של הלורד סטנלי קאלמס לגיא רולניק

8. "מה צריך לעשות כדי לשנות את המבנה?

צריך להפריד את כל ניהול הנכסים (קופות גמל וקרנות נאמנות, ג.ר.) מהבנקים. כל תחום ניהול הנכסים צריך להיות מופרד לחלוטין מהבנקים. "

הלורד סטנלי קאלמס

9. זו עובדה

אין תחרות

אומר המיליארדר הלורד סטנלי קאלמס :

"אתה נחרץ מאוד בעניין הרפורמה במערכת הבנקאית. אבל הבנקאים שלנו אומרים שבאירופה מותר לבנקים לעסוק בכל תחומי הפיננסים.

זה לא נכון. ניהול הנכסים (קופות גמל, קרנות נאמנות ותיקים) מופרד לחלוטין מהבנקים באנגליה. לבנקים אין שליטה עליו. זה מעודד תחרות, זה יוצר מוצרים חדשים כמו קרנות השקעה פרטיות, קרנות גידור, נגזרים. באנגליה כל הדברים האלה לא נשלטים על ידי הבנקים.

הבנקים בישראל סבורים שהם יכולים לעשות את זה.

הבנקים הישראליים בעצמם יודעים שהם לא תחרותיים, הם פשוט נהנים מהמונופול שלהם. הם לא תרמו כלום לעסקים הקטנים והבינוניים בישראל - שזה התפקיד הכי חשוב שלהם. עסקים קטנים ובינוניים צריכים גישה קלה לכסף, ואין להם את זה. הבנקים גובים ריביות גבוהות ומשלמים ריביות מגוחכות."
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:18

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר