לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2013, 08:09
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
צביעות החרדים: הרב עובדיה קרא לאברכים לעזוב את הלימודים כדי לעזור לש"ס בבחירות

לפני שבוע, בגלל שש"ס רוצה עוד מנדטים, הרב עובדיה קרא לציבור שנמצא בישיבות להפסיק ללמוד ולהתחיל לעשות .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4325926,00.html

חבל שהעניין לא זכה ליותר חשיפה כי הרי החרדים טוענים שההצדקה לכך שהם לא משרתים בצבא היא שהם, באמצעות לימודי התורה, מצילים את ישראל. כלומר זה שהם לומדים תורה במקום לשרת בצבא יוצר כוח קסם רב עוצמה שאחראי לזה שהמדינה שורדת. לא צה"ל עושה את זה - תלמידי הישיבות עושים את זה.

ועכשיו, כאשר ש"ס רוצה עוד מנדטים, פתאום צריך להפסיק ללמוד ואין יותר הסתמכות על כוח הקסם של לימודי התורה. הרב מבקש מכל אחד להשפיע בכוחות עצמו, שכל אחד יתרום במעשים לקידום המטרה במקום בעזרת לימודים ותפילה.

מתעוררות כאן שתי שאלות:
1. מדוע כוח הקסם של לימודי התורה ותפילות של חרדים מספיקים כדי להציל את מדינת ישראל אבל אינם מספיקים כדי להביא לש"ס עוד מנדטים? האם הרב עובדיה מאבד אמונה באלוהים?
2. מה שומר על ישראל מהשמדה מאז שתלמידי ישיבה הפסיקו ללמוד בשביל לעזור לש"ס? כל מה שיש לנו עכשיו זה צבא ששומר על הגבולות.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 05-01-2013 בשעה 08:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2013, 17:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זאת לא צביעות זאת קריאה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
הוא גורם לזילות לערך תורתו אומנותו.
ורק מחזק את תפיסת העולם שהמערכת התורנית כפי שהיא בנויה היום בישיבות החרדית בנויה על כרעים של תרנגולת די חולה.
אבל... אבל...
כתוב בתמונה שצ'אקי שם: "עת לעשות להשם הפרו תורתך". איטס אין ד'ה בייבל מיי ברוד'ר.
הרב עובדיה רחוק מלהיות הראשון שעושה את זה: http://www.daat.ac.il/mishpat-ivri/skirot/244-2.htm
מה אחי? התדתל"שת לפני שלימדו אותך את הסיפור הזה?

חוץ מזה, איפה העבריינות כאן? באיזה סרט אתה חי?
כמו שהחייל שטוחן הכי הרבה יכול למצוא 10 דקות בחודש לכתוב בפייסבוק "אחימשלי תצביעו רק ציפי לבני.....", גם תלמיד הישיבה שתורתו אומנתו אחושקשוקה וישן רק בשעה בלילה כדי לא לפספס דקה של לימוד תורה יכול למצוא 10 דקות להגיד לחברים בשכונה "תצביעו רק שס!!!11111"

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 06-01-2013, 18:02
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]הוא גורם..."

לא.
החייל והבחור ישיבה הם לא אותו הדבר.
חייל ממלא תפקיד מאוד מוגדר, מה שהוא עושה בזמנו הפנוי הוא אך ורק עניינו. (ואגב, אסור לו לקחת חלק במערכת הבחירות)
בחור הישיבה מקבל מהעם הטבות מיוחדות תמורת זה שיקדיש את חייו ללימוד תורה. לפחות את העשור הראשון של חייו הבוגרים. (לא מכיר בדיוק את התנאים ליציאה לשוק העבודה על פי חוק טל)
הוא לא יכול ללכת לעבוד בזמן הזה ובטח שלא להיות פעיל פוליטי.
עת לעשות לה' הפרו תורתך, הבעיה היא שהם מפרים את החוזה שהם חתמו איתי - קרי עם הציבור הישראלי שנתן להם את הסטאטוס של תורתו אומנותו.

אני באמת בעד פטור לחלק מתלמידי הישיבה, שתורתם היא באמת אומנותם.
אבל חלק לא קטן מהם, גם אחרי הרבה מאוד שנים שאני מוצא מעט מאוד זמן כדי ללמוד גמרא, למרות זאת אני עדיין מתמודד עם הקושיה טוב מהם.

אה, ועת לעשות לה' הפרו תורתך זה בערך הדבר הראשון שמלמדים אותנו.
הרי אין דבר שהמערכת רוצה יותר מלהגיד אתה חייב למלא את כל מה שכתוב בתורה אלא עם כן המערכת החליטה אחרת.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 06-01-2013 בשעה 18:04.
ישן 06-01-2013, 18:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא. החייל והבחור ישיבה הם לא..."

ציטוט:
לא.
כן.
ציטוט:
החייל והבחור ישיבה הם לא אותו הדבר.
אתה זה שמתעניין בהשוואה ביניהם...
ציטוט:
חייל ממלא תפקיד מאוד מוגדר, מה שהוא עושה בזמנו הפנוי הוא אך ורק עניינו.
כנ"ל תלמיד הישיבה.
ציטוט:
(ואגב, אסור לו לקחת חלק במערכת הבחירות)
אתה בטוח? ואתה בטוח שזה נחשב "לקחת חלק במערכת הבחירות"? אני חושב שאתה מדבר שטויות במיץ. אני חושב שלא קראת את פ"מ הרלבנטיות ואתה סתם מנפיץ. אבל לך על זה. נסה להעמיד לדין חייל שכתב בפייסבוק "ציפי לבני שולתתתת!1111".
אני ממליץ לקרוא קצת פקודות מטכ"ל (לדוגמה פ"מ 8.0105) ואז לשחק אותה מבין. אבל אפשר גם בלי לקרוא...
ציטוט:
בחור הישיבה מקבל מהעם הטבות מיוחדות תמורת זה שיקדיש את חייו ללימוד תורה. לפחות את העשור הראשון של חייו הבוגרים.
נכון. הוא "ממלא תפקיד מאוד מוגדר" (בדיוק כמו חייל!!!!!!1111111111) ולכן "מה שהוא עושה בזמנו הפנוי הוא אך ורק עניינו".
ציטוט:
הוא לא יכול ללכת לעבוד בזמן הזה ובטח שלא להיות פעיל פוליטי.
לא ביקשו ללכת לעבוד או "להיות פעיל פוליטי", אז הכל בסדר.
ציטוט:
עת לעשות לה' הפרו תורתך, הבעיה היא שהם מפרים את החוזה שהם חתמו איתי - קרי עם הציבור הישראלי שנתן להם את הסטאטוס של תורתו אומנותו.
אולי שכחת מה כתבת למעלה. אזכיר לך:
ציטוט:
תלמידי ישיבה החתומים על תורתם אומנותם, שעל סמך ההצהרה שלהם פטורים משירות צבאי או מהצורך לעבוד נמצאים שם מתוך נקודת הנחה שאני, המשלם מסים והולך לצבא נהנה מזה שיש אנשים המקדישים את חייהם ללימוד תורה.
וכן:
ציטוט:
הוא גורם לזילות לערך תורתו אומנותו.
מעבר לטיעון הפרת החוזה איתך (שנשחק עד דק למעלה), טענת שהם גורמים "לזילות לערך תורתו אומנותו", ולזה התייחס הפסוק.
ציטוט:
אה, ועת לעשות לה' הפרו תורתך זה בערך הדבר הראשון שמלמדים אותנו.
הרי אין דבר שהמערכת רוצה יותר מלהגיד אתה חייב למלא את כל מה שכתוב בתורה אלא עם כן המערכת החליטה אחרת.
הו, באמת? ואני הייתי בטוח שזה "מודה אני" או "בראשית ברא". עוד חידוש תורני מרתק...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 06-01-2013, 20:07
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "..."

ישששש, איזה כיף לקבל קצת פסטניות טובה

ברשותך לא אענה בשיטת הפסטן, קרי ניקח שורה ונדון בה, ונהיה קונקרטיים לגמרי (סימפטום קשה של סכיזופרניה) אלא על העיקרון כפי שאני רואה אותו.
(האני מודגש כי זה הדבר הבא שאתה הולך לעשות בתשובה שלך ולהסביר שזה לשיטתי ולא לשיטת העולם כולו - נו הרי זה ברור)

תלמיד ישיבה הוא לשיטתי (ומכאן והלאה אלא אם כן צוין אחרת הכל לשיטתי) הוא לא כמו חייל, מהנדס או פחח מגרפות דשא.
כעם אנחנו נותנים לאנשים שלקחו על עצמם את התפקיד של אנשי תורה מקצועיים זכויות יתר. בעיקר בתחום השירות הצבאי, אבל לא רק.
אנחנו נותנים להם את אותן זכויות, והרב עובדיה יוסף דורש את הזכויות הללו בגלל האופי יוצא הדופן של התפקיד. משהו שתורתו אומנותו, אזי בשלב זה חייו אמורים להיות מוקדשים לתורה, עם כל המשתמע מכך.
אנחנו פוטרים אותו מטרדות העולם הזה, כדי שהוא יגדיל תורה ויאדיר.
כאשר אותו אדם, מקבל הוראה מרבו להיות פעיל שטח פוליטי.
הוא בעצם אומר: "השעות בהן אני בישיבה הן השעות בהן אני לומד, ומה שקורה בשאר הזמן הוא לגמרי לא ענייך, בדיוק כמו סטודנט למדעי המחשב" והיה וזה המצב, אז הוא מוזמן לשלם שכ"ל כמו אותו סטודנט ולשרת בצבא ולעמוד באותם הקריטריונים.
אם נודה על האמת, האם אתה באמת חושב שמה שהרב עובדיה יוסף התכוון במסר שלו לתלמידים זה שאחרי 12 השעות שהן התעמקו במחלוקת בין אביי לרבא ובדעת הרי"פ הר"ן והשיטה המקובצת, אז ורק אז, הם צריכים לעצור לרגע אצל הבחור בשכונה ולהגיד לו שכדאי לבחור ש"ס? או שמא סביר יותר שהוא כיוון לזה שאם מטה הפעילים צריך בעשר בבוקר 20 בחורים שיכסו את העיר בשלטים אזי זה לגמרי לגיטימי שהם יעזבו את הסטנדר בצד וירתמו למשימה הקדושה?

ולגבי הסיפא (עת לעשות להשם הפרו תורתך - הדבר הראשון שלימדו אותנו) נווו זה כבר ממש קונקרטיות. משהו שהיינו מצליחים לכתוב בסטטוס של חולה.

ישן 06-01-2013, 20:20
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ישששש, איזה כיף לקבל קצת..."

ציטוט:
ישששש, איזה כיף לקבל קצת פסטניות טובה

ברשותך לא אענה בשיטת הפסטן, קרי ניקח שורה ונדון בה, ונהיה קונקרטיים לגמרי (סימפטום קשה של סכיזופרניה) אלא על העיקרון כפי שאני רואה אותו.
(האני מודגש כי זה הדבר הבא שאתה הולך לעשות בתשובה שלך ולהסביר שזה לשיטתי ולא לשיטת העולם כולו - נו הרי זה ברור)

תלמיד ישיבה הוא לשיטתי (ומכאן והלאה אלא אם כן צוין אחרת הכל לשיטתי) הוא לא כמו חייל, מהנדס או פחח מגרפות דשא.
כעם אנחנו נותנים לאנשים שלקחו על עצמם את התפקיד של אנשי תורה מקצועיים זכויות יתר. בעיקר בתחום השירות הצבאי, אבל לא רק.
אנחנו נותנים להם את אותן זכויות, והרב עובדיה יוסף דורש את הזכויות הללו בגלל האופי יוצא הדופן של התפקיד. משהו שתורתו אומנותו, אזי בשלב זה חייו אמורים להיות מוקדשים לתורה, עם כל המשתמע מכך.
אנחנו פוטרים אותו מטרדות העולם הזה, כדי שהוא יגדיל תורה ויאדיר.
כאשר אותו אדם, מקבל הוראה מרבו להיות פעיל שטח פוליטי.
הוא בעצם אומר: "השעות בהן אני בישיבה הן השעות בהן אני לומד, ומה שקורה בשאר הזמן הוא לגמרי לא ענייך, בדיוק כמו סטודנט למדעי המחשב" והיה וזה המצב, אז הוא מוזמן לשלם שכ"ל כמו אותו סטודנט ולשרת בצבא ולעמוד באותם הקריטריונים.
אם נודה על האמת, האם אתה באמת חושב שמה שהרב עובדיה יוסף התכוון במסר שלו לתלמידים זה שאחרי 12 השעות שהן התעמקו במחלוקת בין אביי לרבא ובדעת הרי"פ הר"ן והשיטה המקובצת, אז ורק אז, הם צריכים לעצור לרגע אצל הבחור בשכונה ולהגיד לו שכדאי לבחור ש"ס? או שמא סביר יותר שהוא כיוון לזה שאם מטה הפעילים צריך בעשר בבוקר 20 בחורים שיכסו את העיר בשלטים אזי זה לגמרי לגיטימי שהם יעזבו את הסטנדר בצד וירתמו למשימה הקדושה?

ולגבי הסיפא (עת לעשות להשם הפרו תורתך - הדבר הראשון שלימדו אותנו) נווו זה כבר ממש קונקרטיות. משהו שהיינו מצליחים לכתוב בסטטוס של חולה.

אני מבין שלדעתך אדם אשר "תורתו אומנותו" צריך להיות כרשב"י ור"ח בן דוסא ולחיות מקב חרובים משבת לשבת, אכן יש אנשים שלדעתם חייל בצבא הוא כמו חייל בצפון קוריאה.

אם נודה על האמת אני באמת חושב שהרב עובדיה יוסף מתכוון ש"עת לעשות לה' הפרו.." שאם לא יפעלו למען תנועתו תנועת ש"ס הסיכוי שאלו ש"תורתם אומנותם" (בצורה הנורמאלית של המושג) ימשיכו ללמוד ללא שאיום גיוס מתמיד יהיה על ראשם יהיה סיכוי חלש, אשר על כן הוא קורא להם שיצאו לפעול למען תנועת ש"ס ויפרו תורה כעת כדי שיוכלו לקיימה אחרי הבחירות.

אבל בשביל לראות את זה ממבט של אחד כמו ש"רועי" היגדיר שמאלני אתה עושה את זה טוב למעלה מן המשוער.

בכל הכבוד.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 06-01-2013, 20:28
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]ישששש, איזה..."

בגדול הוא צריך לשאוף מאוד גבוה.
תורתו אומנותו זאת הכרזה מאוד מאוד גדולה.
אני בעד לממן אותו ממש, לתת לו משכורת יותר גבוהה מהקצבה שהוא מקבל ואני בעד שהוא באמת יקדיש את זמנו ללימוד תורה. אם זה קשה ומסובך הוא מוזמן להיות מבעלי הבתים שרגע לפני העבודה ורגע אחרי העבודה יושבים ולומדים.
אבל לעבוד בתור תלמיד חכם דורש מחויבות אחרת.

וזה אדיר שבתור שמאלני שונא יהודים אני מצליח לחיות בארץ ולמלא את חלקי במאמץ הזה של מדינת ישראל. וזה עוד יותר נפלא שברגע שמשהו מתנגד לתפיסת עולמך הוא נהפך להיות אויב. והחלק הכי נחמד שאחת לאיזה זמן אתם תבכו שאין אחדות בעם.

ישן 06-01-2013, 21:21
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "לשאוף גבוה זה פת במלח מים..."

אם אני מסלף דברים של אחרים זה נעשה בתום לב, כאשר מעמידים אותי על טעותי אני מתנצל.
אני די בטוח שזה נדיר מאוד שזה קורה. מה שיותר סביר זה שאני בוחר להבין את המציאות דרך המשקפיים שאני בוחר להרכיב. (כמו כל אדם בעולם). אני מבטיח לך שאם ארצה להביע דעות ימניות ודרך כך להראות שאני מבין את תפיסת העולם אני אעשה זאת היטב.

בהחלט יש דרגות בתלמיד חכם, וכל אחד בוחר את דרגתו.
אבל כשאדם בוחר שהדרגה שלו היא כזאת שבמסגרת הוא זכאי לזכויות יתר הרי שהוא בעצמו מגדיר את דרגתו וכפועל יוצא יש דברים שנדרש ממנו.
זה שלא התגייס לצבא הגדיר את עצמו בכבעל אומנות כזאת, עכשיו זה שברמתו הפרטית יכול להיות שמפעם לפעם הוא לוקח פסק זמן והולך ועוסק בענייניו, מילא הגיוני.
זה שהרב שלו אומר לו שיפסיק לעסוק בלימוד התורה ובאומנות שלו, זה כבר יותר בעייתי.

ומבחינת השכר, מאחר ואני מאמין שלימוד התורה הוא חלק בלתי נפרד מהדבר הזה שנקרא ישראליות, אלו שהם באמת תלמידי חכמים, שתורתם היא באמת אומנותם, שמחדשים ויוצרים. לא רק שאני לא רוצה לראות אותם עם פת במלח ומים במשורה אלא גם מאפשרים לעצמם רמת חיים סבירה. ואשמח מאוד שחלק מכספי המסים שלי ילכו אל אותם תלמידי חכמים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר