לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2012, 08:57
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הקצנה רדיקלית בשמאל: פועלים גם נגד גדר הפרדה וגם נגד כיפת ברזל

גם זה כבר לא מספיק שמאל עבורם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4315817,00.html
הפרשן הבכיר של ה"ניו יורק טיימס" .. תקף את התנהלות הממשלה כלפי ארה"ב שניסתה לסכל את ההצבעה באו"ם על מדינה פלסטינית. לדבריו, כיפת ברזל וגדר ההפרדה מונעות חשיבה יצירתית לשלום

http://makore2.blogspot.co.il/2009/01/blog-post_29.html
ציטוט:
"גם אם נזוז לגמרי לכל מה שארה"ב דורשת מאיתנו, ארה"ב תיאלץ בכל זאת להראות שהיא נייטרלית ועמדתה תהיה באיזשהו מקום באמצע בינינו לבין הערבים, ותלחץ עלינו עוד יותר. כמובן שיש הבדלים מי הנשיא של ארה"ב, אבל תמיד בכללותו זה יישאר ככה.גם אם נסכים לעמוד עם רגל אחת בים ורגל אחת ביבשה, הערבים יגידו שזה לא מספיק, ועמדת ארה"ב תהיה שצריך להתפשר, ולמרבה הפלא גם השמאל שלנו ילחץ עלינו לזוז עוד יותר שמאלה (לכוון הים).לכן, היות ואין באפשרותנו להשפיע על עמדת הערבים, ולא על עמדת ארה"ב, חשוב מאוד מה תהיה עמדת ישראל. ככל שעמדתה תהיה יותר ימנית ופרו-ישראלית, ככה גם עמדת ארה"ב תהיה פחות אנטי-ישראלית"

http://www.fresh.co.il/vBulletin//p...ad.php?t=456635

http://dc.fresh.co.il/Politics/3131.html
ציטוט:

גם אם הליכוד יסכים לעמוד עם רגל אחת בים ורגל אחת ביבשה, זה לא יספק את השמאל ואת העבודה.
בשמאל של העבודה אין להם גבול. הם תמיד ירצו להיות יותר שמאלה מהליכוד. גם אם הליכוד יסכים לעמוד עם רגל אחת בים ורגל אחת ביבשה כמו שהיה בזמן הסכמי וואי והסכם חברון שנתניהו טעה והסכים לתכתיבי השמאל, אבל את השמאל זה לא סיפק והם דרשו עוד יותר שמאלה, אחרת יגידו עליהם שהם ליכוד-ב. לא טובת המדינה עומדת לנגד עיניהם אלא הדימוי העצמי שלהם.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 05-12-2012 בשעה 09:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2012, 14:28
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מתאים יותר לכתוב 'תומס פרידמן מגכיח' כי פרידמן לא נמצא מזמן במקום ממנו ניתן להקצין
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "ולכתוב "תומס פרידמן מקצין..."..."

הוא יהודי, הוא מקורב לפוליטיקאים ששונאים את המדינה של היהודים אלא אם כן היא תשמע בקולם ותתאבד קולקטיבית - הקומבינציה יוצרת גימיק - אז הוא כותב. יש לזה קהל. גם בארץ. בעיקר ב'הארץ' ובעיקר בקרב אלה מכותבי 'הארץ' שלא הפנימו ש'דמוקרטיה' משמעותה שלפעמים הם עלולים להפסיד בחירות ושלגייס ממשלות זרות כנגד הרוב הקואליציוני זה נאור בערך כמו הורדוס.

יש כמובן גם לא מעט מצבים בהם הימין הופך לרדיקלי אבל במקרה הזה ראוי להציג את הדברים נכונה:
[1] הימין טוען כי 'כיפת ברזל' גורמת לנו לעמוד טוב מדי מול הטרור ולכן להזדקק פחות להכאה בטרור כתגובה.
[2] פרידמן טוען ש'כיפת ברזל' ו'חומת ההפרדה' גורמים לנו לעמוד טוב מדי מול הטרור ולכן מפחיתים את יכולת הטרור לנצח אותנו ואת יכולת המחנה הפוליטי שלו בארה"ב ובארץ לכפות עלינו את דרכו הקיצונית. הוא כמובן אומר זאת במילים נאורות שרק מי שראה אביב ערבי ולא אונס קבוצתי בכיכר תחריר יכול להבינן אבל אני פשוט מתרגם את דברי האורקל החרש, עיוור ופיסח (להלן 'האורקל מדלהי') למזרח תיכונית מדוברת.

ההבדל בין טענות לוקלוק לטענות פרידמן הוא בערך כמו ההבדל בין הטענה לפיה טייזר מצמצם את הצורך של השוטרים לירות בזמן מעצר של אנסים אלימים ולכן משאיר יותר מדי אנסים בחיים לבין הטענה שטייזר מקל על מעצרם של אנסים אלימים ולכן יש מעט מדי מהם לטעמו הליברלי של החוצן האינטלקטואל ברחובות העיר.

בשורה התחתונה: טוב שיש 'כיפת ברזל' טוב שיש 'חומת הפרדה' וטוב שיש 'פחות טרור'. על איך מתמודדים עם מה שנשאר - זה הרי בדיוק הויכוח ביני לבינך לבין מדינאי לבין לוקלוק וכן הלאה. פרדימן אינו צד בויכוח הפנים ישראלי הזה יותר מאשר איסמעיל הנייה או מרואן ברגותי.

ישן 05-12-2012, 18:16
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מתאים יותר לכתוב 'תומס פרידמן מגכיח' כי פרידמן לא נמצא מזמן במקום ממנו ניתן להקצין"

לדעתי אנחנו דיי מסכימים עם הנקודה הזאת, לכן הכותרת צורמת - תומס פרידמן אמר משהו ודיבר בשם עצמו, אין צורך לעוות כותרת כי זה מתאים לו טוב.

בקשר לדברים שאמרת - אני מסכים עם הדברים שאתה אמרת, אבל זה לא הדעות היחידות שנשמעו. באותה מידה אני יכול לתת פרשנות מעודנת הרבה יותר לדבריו של תומס (לא שמתחשק לי יותר מידיי) אפשר היה לפרש את דבריו בכך שהכוונה שלו הייתה שכיפת ברזל יוצרת תחושת ביטחון לא אמיתית לישראל (כפי שלכאורה גדר ההפרדה יוצרת, דבר שדיי הוכח כבר כשטות גמורה, הגדר עושה עבודה מצויינת ובמקומות שאין אותה שם גם יש טרור) ולכן נוצרת תחושה לא נכונה שאין לישראל שום אינטרס בהליך מדיני.

בידיוק כמו ששנינו יודעים שזאת לא הייתה כוונתו, ככה גם תהיה בטוח שמשפטים כמו "הלוואי שיפול טיל על תל אביב" ו"כיפת ברזל זה כסתו"ח של הממשלה כדי למנוע כניסה קרקעית שתפתור את הבעיה אחת ולתמיד" הם לא משפטים שעומד מהם שום דבר פרט למה שנאמר.

ישן 05-12-2012, 19:28
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נו טופ, זה מדינאי. לכל אחד מאיתנו יש תפקיד עלי פורום. אני צריך להתגושש עם בני הערב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "לדעתי אנחנו דיי מסכימים עם..."

מדינאי צריך ליצור כותרות שלא ממש קשורות.

ואתה? אני חושב שאתה בפרספקטיבה של שבועיים שלושה צריך להניח למה שרוג אמר באותו ערב בענין טיל על תל אביב לשקוע. אני חושב ש'פירוש ישראלה' שהענקתי אז לדברים הוא מה שבטא באמת את כוונתם וחבל שתבזבזו את האנרגיות שלכם בהתישבות העובדת ובשמאל הציוני בויכוחים פנימיים במקום בויכוחים עמנו

לענין תומס - לאור העובדה כי מדובר בשור מועד אני נוטה להיות פחות בית הללי בפירוש דבריו. זה אותו אדם שתקף את ישראל ['כאילו' כמובן את השלטון הימני הקיצוני שהשתלט עליה בדרכים לא נאורות כגון בחירות אבל 'בפועל' את ישראל] בגין 'אי תמיכתה' ב'אביב הערבי'. אותו אדם שמה שהיה לו לומר על ויתורה של ישראל על סיני [נפט, עומק אסטרטגי, ישובים, ים, שטח הגדול פי שניים ממה שנותר בידה] בפרספקטיבה של שלושים שנים היה 'שהגיע הזמן שהישראלים ילמדו לעשות שלום עם עמים ולא עם רודנים' [בכך לרמז לכך שאנו הם ידידיהם של הרודנים הערבים ושלציפיותנו להמשך השלום עליו שילמנו טבין ותקילין - אין בסיס מוסרי]. האיש הוא גוש מדיף של שינאת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 05-12-2012 בשעה 19:33.
ישן 05-12-2012, 14:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ספר לי על זה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "ולכתוב "תומס פרידמן מקצין..."..."

מרוב שבמועדונים הסודיים של הימין לא הפסיקו לדבר על "כיפת ברזל שבמקום לתת לרקטות להתפוצץ באשקלון יום ולילה כדי שנוכל לכבוש חזרה את עזה ולטבוח בתושביה, מפוצצת אותם באוויר" כבר לא יכולתי לבוא יותר לכינוסים. בדיוק קניתי את הברדס עם הכובע המחודד והכל...

מה אגיד לך... מייאש הימין הזה... ואחרי שביליתי שבוע בקושי עובד, ומרותק להמון ילדים שיש לי כשאזעקות מסביב, ובסוף אפילו רקטה שנפלה על בניין 1200 מטרים מהבית שלי, התחלתי להרגיש סוף סוף שאולי ביבי הוא אותו הביבי הרמאי שסיפרו לי עליו ב 1996-9. מזל שביבי הרמאי סיים את המבצא אחרי שבוע, כך שהרקטות פסקו ויכולתי להפסיק להרגיש כמו תושב דרום ובמשתמע להפוך יותר שמאלני.

מזל הרבה יותר גדול שאת כל השטויות שאומרים במועדוני הימין, כל עוד לא מדובר ממש על איום ברצח, לא שומעים בתקשורת בישראל כי... דעות של הימין זה לא נושא לדיווחים, רק לתלונות למשטרה. אז... כשהחברים שלך שם בדרום, תחת היותר משבוע של קסאמים וגראדים, יחזרו מהפלחה ליד ציר הוברס, יגמרו לנגב את האבק של עמלי הכפיים ולבדוק למה לא קראו להם למילואים כבר שבועיים, תגיד להם שאנחנו בימין מאוד רוצים שישמעו אותנו לפעמים: אבל ישירות, לא דרך "בימין שומעים הרבה" כמו שלרוב מקובל להגיד.

ישן 05-12-2012, 14:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הכותרת תהיה מדוייקת יותר רק אם אתה מבדיל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
ולכתוב "תומס פרידמן מקצין..." לא תהיה כותרת מדוייקת יותר?

בעיניי, תומאס פרידמן = אברום בורג = יריב אפונהיימר = נעם חומסקי = גדעון לוי = מירב מיכאלי = כמה גולשים פה בפורום. זה ערב רב של אנשים, פסאודו נאורים, ששמו להם למטרה אחת. הקץ למדינת היהודים. הם קורצו מחומר מיוחד - של משתפי פעולה עם האויב ולכן ההקצנה מיוחסת לשמאל בכלל ולא לאדם כזה או אחר.

דרך אגב, הטענה שלו (או בערך הטענה שלו, מדובר בחצי ציטוט, לא קראתי את המאמר המקורי שלו) הוא בידיוק טענה נפוצה מאוד ששומעים מהצד הימני של המפה הפוליטית כבר הרבה זמן - כיפת ברזל מסתירה את הבעיות ולא באמת נותנת להן פתרון, היא מאפשרת למדינה להמשיך להפקיר את תושבי הדרום בזכות זה שכמות הפגיעות בנפש פחותה בייחס להתקפות.

לא.. ההבדל בין טענתו, יותר נכון אכזבתו - שמדובר במערכת שמצליה חיי יהודים חפים מפשע. זה מוריד מיכולת הטרור לפגוע בנו ומכאן לגרום לנו להתקפל - מה שלשיטתו זה נחשב ליצירתיות בתהליך השלום - ובעיני הרוב השפוי - נחשב להתאבדות. זו טענה שרק יהודי מסוגו של פרידמן יכול לטעון.

עדיין לא ראיתי פה כותרת בסגנון "הקצנה רדיקלית בימין".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר