לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2010, 01:57
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "דואגים לIE?"

אני כותב XHTML 1.1 / CSS3. לא בודק במהלך הפיתוח באקספלורר בכלל (אין לי "חלונות", כך שזה לא טריוויאלי לבדוק...). אחרי שאני מסיים, אני מחפש מחשב שמריץ את מערכת ההפעלה הלא מוצלחת, ובודק ב 7 וב 8.

ב 7, אם יש תיקונים קלים שאני יכול לעשות (בלי להוסיף קוד לא תקני), אני מוסיף, שיהיה. אם זזו לי פיקסלים אבל זה לא פוגע בפונקציונליות, כנראה שלא אשתהה על העניין (ת'אכלס, מי שמשתמש באקספלורר ממילא רגיל לחווית גלישה גרועה, לא? ).

אחרי שאני בסדר עם 7, אני בודק את 8. אם שוב דברים שבורים, אני מוסיף את התג שמכניס compatibility mode ל 7...

אשר לשאר הדפדפנים, אני משתמש בפיירפוקס ככלי ה debug שלי. עד היום כל מה שנראה שם בסדר, נראה או זהה, או קרוב לזהה (וההפרש לא נורא) - בכל דפדפן אחר (למעט IE).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2010, 15:02
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "דואגים לIE?"

אני פועל בהתאם לצורך, והצורך נקבע בעיקר לפי קהל היעד.
במידה ומדובר בקהל יעד שהם עובדי העסק המשתמש ב"תוכנה" (אני מתייחס פה בעיקר למערכת תוכנה הבנויה כאתר אינטרנט - מבחינת הטכנולוגיה), אני פשוט מסביר להם שהם צריכים להתקין דפדפן על מנת להשתמש בתוכנה, וכדאי שיעשו כך גם במחשב בבית.

אם קהל היעד הוא ישראל -ולצערנו בארץ יש עוד רבים שלא מודעים או לא מסכימים להתרגל לדפדפן שפועל- אני מקפיד יותר, להתאים לדפדפני אקספלורר בגירסאות עדכניות.

עבור גירסה 6 אני כבר ממש לא מקפיד, ולו בגלל שכל כך הרבה דברים אף לא ניתנים ליצירה בו (יש היום טכניקות שימושיות רבות, סגנונות עיצוב מסויימים, שכבר ממש לא נינתנים למימוש באיכספלורר 6).
במקרים רבים, הפתרון להתאמה לאקספלורר 6, הוא ליצור גירסה מותמאת אישית, ולא נסיון להתאים את עיצוב ותכונות האתר/המערכת הרגילה לאקספלורר 6.
אקספלורר 6 מתקרב לגיל 10! זה הרבה מאד בתחום המחשבים בכלל ובתחום האינטרנט בפרט. נסו להזכר איך היו נראים האתרים בעידן האקספלורר 6, הוא פשוט לא מאפשר ליצור אתרים בעלי מורכבות טכנית או עיצובית כפי שמקובל היום לממש.
כמובן שמסיבות כלכליות, אין בד"כ אפשרות לבנות אתר מושקע עבור אקספלורר 6 בלבד, כך שבהחלט אפשר להתפשר על אתר בסיסי שיציג את התוכן העיקרי, בתצוספת ציון שזוהי גירסה מותאמת לדפדפנים שמזמן היה צריך לעבור בגיליוטינה...
טענה נוספת לא להשקיע זמן וכסף עבור התאמה לאינטרנט קספלורר 6, היא שמעט מאד גולשים משתמשים בה, אחוז מאד נמוך של גולשים, וגם זה רק יורד.

במקרים שהעיצוב או התכונה לא מוצגים ופועלים כשורה באינטרנט אקספלורר 7, אך אין פגיעה ממשית בשימושיות. אני במקרים רבים לא אבזבז על זה זמן, אלא אסביר ללקוח שמדובר באחוז גולשים הנמצא במגמת ירידה, כך שבמילא מחר הם יגלשו באקספלורר 8 או 9, אם לא אף בדפדפן שניתן לגלוש בו...

מעבר לפירוט עד כמה אני משקיע במאמץ להתאמה לגירסאות השונות של אקספלורר, אני בודק בד"כ בדפדפנים אלו:
בשועל, ספארי, גוגל כרום, אופרה, אינטרנט אקספלורר 8, 7 ו-6 (אני מודה שבמקרים מסויימים אני מציץ גם ל-5.5).
ישן 09-07-2010, 15:50
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "אין כל כך סיבה לבדוק..."

1. דבריך נכונים, אך מלבד נתוני השימוש, יש נתון נוסף אליו כדאי להתייחס:
במילה אחת: המגמה. ובשני מילים: מגמת השימוש.
השימוש באופרה נמוך משל אקספלורר 6, אך להבדיל מהאופרה, האקספלורר 6 נמצא במגמת ירידה די חדה.

2. אופרה אולי פחות נפוץ כדפדפן גלישה ממערכת הפעלה ל-PC ומקינטוש, אך נראה לי שהוא די נפוץ בתחום הדפדפנים למכשירים ניידים וכדומה (Mini Opera).

3. להבדיל מתוכנות מייקרוסופטיות, שלא רק שהם כל כך גרועים, אלא אף לא עקביים במגרעות שלהם (ולכן כל גירסת דפדפן נבדקת ומותאמת בנפרד, תשים לב שבדפדפנים אחרים אנו כמעט ולא מתייחסים לגירסת הדפדפן, ולא מקפידים כלל לציין את גירסת הדפדפן, אלא מסתפקים בשמו), כשאתר בנוי כשורה, הוא לרוב יוצג בצורה טובה ודומה מאד בכמעט כל הדפדפנים האחרים המקפידים על התקנים הנדרשים, כך שבמילא אין ממש צורך להקדיש לזה, אלא זמן מועט בלבד, אז למה להמנע מכך?!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:21

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר