לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2005, 07:32
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
מאמר על מיונים לחובלים

*המאמר כתוב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים. (אפילו עם עדיפות למין היפה ).
יום אחד אי שם בדצמבר נרשמתי למיונים לגדנ"ע חובלים. אחרי 4 חודשים, דווקא כשבכלל שכחתי מכל העניין, אני חוזר הביתה ומגלה מעטפה לבנה גדולה כזאת מחיל הים. הזימון היה ל-28 במרץ שזה 5 ימים אחרי שקיבלתי את המעטפה (תודו שהם נתנו התרעה יפה).
אז ככה, יום שני בבוקר, אחרי שהודעת לכולם שקיבלת סופסוף את הזימון וביקשת חיפויים יפים בשביל המורים ("איפה אור?" -"במיונים לחובלים", נשמע יפה לא?) הולכים לתחנת אוטובוס ומגיעים למסוף המרכזי בתל השומר (לא מכיר דרכים אחרות וככה אני גם עשיתי) משם, לוקחים קו 3 שמוביל אתכם ישר עד הכניסה הראשית של תל השומר. שואלים את הש.ג. איפה זה, ד"א המפה שמקבלים יחד עם הזימון תקפה לשער צפון ולא לשער הראשי לכן אל תתפלאו אם אתם מתברברים קצת, ומוצאים את עמדת הש.ג. של הביתן. קצת נסתר לקח זמן לקלוט שזאת עמדת ש.ג. אבל חפיף. נכנסים לביתן (ראסמי ביתן, חשבתי בהתחלה זה יהיה בתוך איזה בניין או משו, איפה.. כמה צריפים צבאיים כאלה עם גגות אסבסט שרשום עליהם "בניין מתלקח").
עם הכניסה לביתן פוגשים חבר'ה שכבר הגיעו מתקשקשים ונרשמים לבחור בקבלה (לא מצאתי שם אחר). כמובן שכשנרשמתי גיליתי שהם רשמו את הת.ז. שלי בכלל לא נכון, עם מספרים קצת לא קשורים אליי. לא נורא מתקנים את זה.
אחרי שכולם הגיעו ונרשמו נכנסים לחדר ההרצאות שם בא אלינו סג"מ נחמד ומדבר קצת על מה נעשה היום, מהו קורס חובלים וכדומה. הרצאה נחמדה וניתן לשאול אותו כל מיני שאלות. אחרי הסג"מ באות המאבחנות (לא רעות) ומבקשות ממי שיש לו אבחונים למסור לה אותם. כמובן שלא כל מי שיש לו באמת הביא (נו.. מה אפשר לצפות.. חח סתם סתם) ולכן הן מנסות להשיג אותם בכל מיני דרכים: פקסים וכאלה מהבצפר. כל זה עיכב אותנו קצת באיזה 45 דקות, לא נורא ממילא אנחנו כאן עד מאוחר. אחרי שכל הזימונים התחילו ואפשר להתחיל במבחנים מגיע המבחן הראשון שהוא נייר ועפרון והוא השלמת המשפטים.
65 משפטים קצרים, לא מסובכים במיוחד שחוזרים על עצמם לפעמים וצריך לרשום בהם כל מה שעולה לך בראש. לפעמים היו משפטים אל קשורים קצת שאין בכלל מה לרשום בהם.
לדוגמא: הוא השתגע כאשר_____ נו, לך תדע מה לרשום עכשיו, רשמתי "כאשר לא לקח את תרופותיו" (כן, כן..).
אחרי השלמת המשפטים המאבחנות מביאות לך סטיפה של 14 דפים למלא על החיים שלך כשבסופם שני דפים (לא פחות ולא יותר! אופטימיים שמה בחיל הים..) שצריך לרשום בהם את קורות החיים שלך. מבין כל 14 הדפים 2 דפים לא צריך למלא, הם בשביל חיילים בסדיר (הידד!). כמובן בגלל שאנחנו קצרים בזמן וצריך למהר, המאבחנות לא נתנו לנו זמן למלא את כל השאלון והריצו אותנו לחדר המחשבים שם יערכו המבחנים, שכמו שהבנתי בודקים בעיקר את הדפ"ר.
המבחנים:
המבחן הראשון שעשיתי הוא הכמותי. לא יודע למה אבל אני תמיד מתברבר במבחן הזה. כל מיני שאלות של חישובים מתמטיים לא קשים (לא אסימפטוטות או משו) שבהן צריך לחשב לפי שברים אחוזים כפל חילוק וכו'. אם אני לא טועה היו 29 שאלות מתוכן עניתי רק על 21. ככה שזה לא קריטי!
לאחר מכן מגיע מבחן של אותיות. 5 קבוצות של אותיות מסודרות לפי סדר מסויים שאותו צריך לגלות כשאחת מהן היא יוצאת דופן, וצריך לדעת מהי יוצאת הדופן. מבחן נחמד, גם כאן לא עניתי על הכל, לדעתי חשובה האיכות ולא הכמות.
הלאה נמשיך, מבחן הבא הוא מבחן העברית. 4 מילים כששתיים מתוכן הן מילים נרדפות/מנוגדות וצריך לגלות מהן. מבחן נחמד ביותר, כמובן שהוא מתחיל באופן קליל ואח"כ מסתבך עם מילים יותר קשות. באופן כללי מי שיש לו אוצר מילים גבוה יכול להצליח לא רע במבחן הזה.
מבחן הבא הוא המבחן הצורני. מקבלים זוג צורות שמתייחסות אחת לשנייה באופן מסויים, ועוד צורה שצריך לזהות את בת הזוג שלה לפי אותו יחס של הצורות הראשונות. מבחן חביב ביותר, מצאתי את עצמי שם ידיים על המסך ומתחיל להפוך ולסובב דברים בראש.
לאחר מכן בא שאלון ידע ים. נו? מה תגידו על זה? 45 שאלות שמתוכן עניתי בלחץ על אולי 5, בלחץ. לא ברור בשביל מה הם נתנו אותו כי כמעט כולם מהקבוצה שלי לא הצליחו אותו, חוץ מאלה שבבית הספר לים וכאלה שיש להם רקע ימי.
לאחר מכן אתה מוצא את עצמך ממלא שוב פרטים אישיים, כל מיני דברים על עצמך ובאופן כללי מה אתה חושב על דברים מסויימים ודעות מסויימות.
לאחר מכן הגיע מבחן ידע כללי. מבחן נחמד שמי שיש לו הרבה ידע כללי יכול להצליח בלי בעיה. נותנים מילה מסויימת ו-4 אפשרויות למה שהיא אומרת, כשצריך לבחור את הנכונה. המילים מגוונת דרך אנזים ונגד ועד קתרזיס (תודה רבה למורה לספרות שלי!!).
אחרי המבחן הזה הגיע המבחן האהוב עליי ביותר, מבחן הציורים. זוג ציורים מופיע על המסך וצריך להחליט באיזה זווית תסתובב הקרוסלה במהירות גבוהה, איך גלגלי השיניים יסתובבו, איך הכי נוח להחזיק את הפטיש וכו'. יש לי רקע בפיזיקה (5 יח'..) למרות שאין שום קשר וזה רק הגיון בסיסי, אבל היה לי יותר קל להבין מה הולך שם (התחלתי לחשב מתיחויות כוחות אנרגיות.. חח למי שמבין).
כמעט שכחתי, עוד מבחן חמוד היה מבחן השטת סירה. נותנים לך מפת קורדינטות וצריך להשיט את הסירה ממקום מסויים למשנהו. כל חצייה של קורדינטה אופקית או אנכית שווה ל-2 ק"מ וכל חצייה באלכנוס שווה 4 ק"מ. נשמע פשוט לא? אז ככל שעולים בשאלות הרמה גדלה ונוספים גורמים כמו רוח גבית או בכיוון הפנים, שמעלה או מורידה בהתאם, זרמים וכו'. גם כאן מצאתי את עצמי שם ידיים על המסך ומתחיל למלמל בשקט את החישובים.
אחרי שחשבת שסיימת עם המבחנים ואין כבר מה לשאול אותך, מגיע שאלון 300 (כיף!). 300 שאלות של "נכון" ו"לא נכון" שלעיתים חוזרות על עצמן בניסוחים שונים ובאות לבדוק את העקביות שלך. במבחן שואלים קצת על הדעות שלך, מה אתה חושב על אנשים, האם אתה מפחד ממים חושך וכו'...
לאחר המבחן הזה בעצם סיימת את המיונים ועכשיו רק צריך לחכות לתוצאות.
לחדר מחשבים נכנסתי ב-1000 ויצאתי ב-1400. שיא חדש שלי, 4 שעות רצוף על המחשב. אבל הן עוברות מהר ולא מרגישים בכלל. עכשיו כל מה שנשאר זה לחכות. לאט לאט שאר החבר'ה יוצאים גם מחדר המחשבים וסתם מתחילים לדבר איך הלך מה עשית וכו'. כמובן שמשלימים את טופס הפרטים האישיים ונותנים אותו למאבחנת.
מחכים 3 שעות (!) עד 1700, הבנתי שהיינו קבוצה קטנה ולכן הבדיקה הייתה מהירה יחסית. קוראים בכריזה לאנשים, לפעמים ביחיד לפעמים בקבוצות של 4-5, ומודיעים למי שעבר ומי שלא עבר.
אני עברתי (כן כן כנראה יש לי קצת שכל..) ועכשיו רק צריך לקוות שהם יזכרו לשלוח לי את הזימון לגדנ"ע חובלים ביולי אוגוסט השנה!
בהצלחה לכולם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר