לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2005, 18:20
  פיטר פיטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
טוב, כנס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי atar1987 שמתחילה ב "מיונים לסטיל"ים"

אמור להיות כתוב לך שיום המיונים הוא תנאי הכרחי להשתתפות בגיבוש. במידה ותעבור אותו (ורוב הסיכויים שכן, כי בערך 3/4 מהאנשים עוברים אותו) תוזמן ליומיים גיבוש.
ליום המיונים תביא בעיקר דברים להתעסק בהם כי אתה הולך לחכות הרבה אז עדיף שתחכה עם ספר/דיסמן/ווטאבר. בחוץ יש סטי"לנים שמספרים לך קצת על אופי השרות וכו'. אחרי כל התחנות (הרצאה, מבחן 300 במחשבים, שאלון אופי ואולי עוד משהו) יש מסדר דמעות שבסופו קוראים שמות של מי שלא עבר ולוקחים אותם לחדר צדדי. לשאר מודיעים שהם ממשיכים לגיבוש.

כמה ימים אחרי, או במקרה שלי ביום למחרת, נוסעים לבה"ד בחיפה ולשם אתה צריך 2 זוגות נעליים ואפילו אם תביא עוד זוג לא יזיק . אצלי נרטבו 2 הזוגות, אבל אם לא יהיה מבול יש מצב שרק זוג אחד ירטב.
בבה"ד יש תהליך רישום די ארוך ומעיק אבל זאת הזמנות די טובה להכיר טיפה את אלה שמלפניך ומאחוריך בתור כי אולי הם יהיו איתך בצוות. תדאג למלא את הטופס שמביאים לך בסוף יום המיונים מראש, אחרת תצטרך למלא אותו במקום וזה ממש לא נוח, שלא לדבר על זה שאם תופסים אותך (למזלי לא תפסו אותי) אתה עף מהתור.
אח"כ מחלקים מדי ב' וחוטים לקשור את המכנס והכובע. תדאג שהכל יהיה במידה שלך פחות או יותר, אבל גם אם לא תספיק להחליף לא נורא, אח"כ המדים נרטבים ונותנים לך אחרים.
בהתחלה יש מספר מד"סים ותיזוזים, ואם אתה בכושר טוב יחסית אז זה מזה שטויות.
מחלקים אתכם לצוותים ועושים משימות די מהנות אפילו. למלא חביות שעל החוף במים מהים, תזהר, המפקד יעבוד עליך ויתן לך בקבוק שיש בו חורים חח.
יש גם סירת הקאה (לא לא היה) ותא הצפות, שבו יוצא זרם מי ים חזק מהחורים ואתה צריך לסתום אותם עם גזעים וסמרטוטים. זה היה די טיפשי כי אי אפשר, אבל אחד הדברים היותר שווים בגיבוש, המים מגיעים לך כמעט לגרון והיו טיפשים שהתחילו לצלול שם
אחרי זה יש שני עמודים שביניהם חבלים מסובכים אחד בשני וצריך להעביר את האנשים בחורים בלי לגעת בחבלים. גם בלתי אפשרי כשיש לך חורים בהיקף של עיפרון...
אחרי שמחליפים מדים ונעליים עושים עוד דברים כמו לבנות אוהל כשבוחרים מישהו שיודע איך לבנות אותו והוא מפקד על כולם. אצלנו הוא היה טמבל שלא יודע איך לבנות בית מלגו.
בערב מארחים אותך על סטי"ל בנמל שהדרך אליו לא קצרה. יש גם ריצת 2000 ואחריה הולכים לישון. אצלנו יצא מצב מבאס שהיה גשם (דצמבר) אז העברנו הכל מהאוהלים למבנה וישנו במסדרון על דברים רטובים ומסריחים בלי מקום לזוז בכלל. נותנים לך דפים עם חומר שתיבחן עליו למחרת, על חלק ממנו כבר סיפרו לך במהלך היום. השקמה ב5.
למחרת יש הפלגה וסיור בסטי"ל. לנו היה על סער 4.5, אבל ביום שלפני עלינו גם על 5, שבכמה רמות יותר שווה.
אחרי זה יש עוד כמה משימות שאני לא הכי זוכר, היה צריך להרכיב את האות A מאנשים שאוחזים בחבל, אבל כשכולם עם עיניים קשורות. אתה צריך למלא איזה שאלון, לא זוכר על מה, רק שבסוף אתה צריך להביא בדיחה בשביל לשעשע את המפקד. חה.
הארוחות בגיבוש מתקיימות בחוץ, האוכל בסדר, מחלקות אותו בנות חמודות שעושות טירונות.
בסוף ישנו מבחן מסכם, שיחה עם המפקד ועם המפקד של המפקד על כמה אתה רוצה לשרת בסטילים ואותו הדבר עם קצין מיון.

אישית יצא לי החשק ביום השני להתנדב ליחידה, ולא רק לי. חלק פרשו כבר בבוקר אבל אני רציתי לסיים טוב למרות שידעתי לשם אני לא אלך.
אחרי שהכל נגמר הלכנו עם חלק מהצוות לטרוף שווארמה ולקחנו אוטובוס (או כמה אוטובוסים) כל אחד לביתו.

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה בגיבוש, מקווה שעזרתי במשהו ולא החסרתי יותר מידי פרטים. הגיבוש הוא לא קשה, אבל יכול להיות מתסכל. אם יש לך שאלות אתה מוזמן לשאול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר