לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 19:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כפי שהבנת, אני ממש לא עוסק בך, וגם אין לי ויכוח לגבי אי הסכמה עם כ-ל מצעה של מפלגה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "זה עלול להתגלגל לפן האישי..."

אדרבא, אני חושב טוב מאוד שאינך מסכים במאה אחוז לכל סעיפי מצעה של מפלגה כלשהי (מי
שמצליח למצוא עצמו מסכים ל-כ-ל מה שכותבת מפלגה מסויימת, צריך לשאול עצמו איך קרה
שהצליחו לשטוף לו את המוח ביעילות רבה כ"כ...).
אני עסקתי אך ורק בסעיף המדיני של גישה פוליטית, ולא של מפלגה כזו או אחרת. אני חושב שאדם
שמתעניין בפוליטיקה, חייב להאמין באיזושהי גישה לגבי הדרך שבה צריך לנקוט בנוגע לסכסוך עם
הפלסטינים בשטחים, בנוגע ליחסים עם האזרחים הערבים בישראל, בנוגע לגישה כלפי איראן, כלפי
מדינות ערב וכן הלאה.
היא לא צריכה לשקף עמדה של מפלגה כזו או אחרת - אבל היא חייבת לשקף מ-ש-ה-ו. מי שאומר
ש"אין לו דיעה", אינו דומה למי שאומר ש"אינו מסכים עם הפתרונות המוצעים". הראשון הוא אדם
לא חכם במיוחד - בעוד שהשני שקל והגיע למסקנה עצובה, אבל מאוד לגיטימית, בכל הנוגע לחשיבה
שהופעלה כדי להגיע אליה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2007, 21:17
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
אל תהיה דמגוג
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "כמה מהחרדים מוכנים לטעום את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ducklock
כמה מהחרדים מוכנים לטעום את טעם הצבא שנגדו הם מטיפים כל הזמן?

חרדים לא מטיפים נגד הצבא.
הם לא מתגייסים תוקף אידיאולוגיה אמונית שמגובת בחוק.
אבל אל תתן לי לחשוב שאתה מתבכיין על זה.
אתה צריך לנסות לראות את הטוב:
הם בהמוניהם בזק"א, מד"א, נח"ל חרדי ופיקוד העורף.
הם כבר לא עובדים בשחור מתוקף חוק טל ובכך פרודוקטיביים (יש!, אמרתי זאת) למדינה.

אז או שאתה שם כיפה שחורה וחותם דיחוי, או שתפסיק להתבכיין. יש כאלה שעושים ויש כאלה שלא.
הבעיה היא, כמו שכתבתי לך במקום אחר, הייא שהם עושים חרא של עבודה בישיבות.
אם לטענתם הם לומדים תורה ע"מ להגן על החיילים, וחיילים מתים, אז הם גזלנים בכך שנותנים להם כסף על לימוד התורה, והם עושים חרא עבודה, לפחות שיחזירו את הכסף.

נסו לא להגרר לצורה של עיתון ברלינאי מ38', לגבי כל מה שאומרים על החרדים.

ישן 18-12-2007, 21:25
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אל תהיה דמגוג"

ממש לא "נגרר"

הבעיה היא כמו שכבר אני אמרתי לך-

זה לא האלו שחושבים ולא רוצים שירות צבאי כמו משתמטים יפי נפש מהמגזר החילוני,אלא הם נכנסים לתוך ממש "נורמה חברתית" של לא להתגייס ויודע מה? אני הייתי רוצה לראות סטטיסטיקה על המגזר החרדים והפרודקטיביות שלהם בחברה.
זה נכון שיש מתנדבים ויש נח"ל חרדי אבל אני בטוח שזה המיעוט בקרב המגזר החרדי.עזוב את מה שאמרת לגבי עבודתם הלא טובה ביישבות,הגיע הזמן לתרום משהו למדינה לא?כלומר,מה לגבי הרוב(הרוב!) בקרב החרדים שיושבים בישיבות ולא מתנדבים לשום מקום?

אגב,זה שזה מעוגן בחוק,זה בדיוק מה שעושה את זה לאבסורד ואיני "פועל כנגד כל חרדי וחרדי" אלא אתמוך בכל אחד שירים את הראש ויצא מהעיוורון הזה.זה ממש כמו עיוורון,פרזיטים,מצטער אין לי מילה אחרת.

אני לא צריך להזכיר לך את התבטאויותיו של עובדיה יוסף לגבי "מדוע מתים חיילים" ופה כבר לא תוכל להתחמק באומרך כאילו "הוא אינו מייצג ציבור שלם".זילזול כזה כבר ממש מהווה אבסורד.

ישן 18-12-2007, 21:43
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "ממש לא "נגרר" הבעיה היא..."

ציטוט:
ממש לא "נגרר"

הבעיה היא כמו שכבר אני אמרתי לך-

זה לא האלו שחושבים ולא רוצים שירות צבאי כמו משתמטים יפי נפש מהמגזר החילוני,אלא הם נכנסים לתוך ממש "נורמה חברתית" של לא להתגייס ויודע מה? אני הייתי רוצה לראות סטטיסטיקה על המגזר החרדים והפרודקטיביות שלהם בחברה.
זה נכון שיש מתנדבים ויש נח"ל חרדי אבל אני בטוח שזה המיעוט בקרב המגזר החרדי.עזוב את מה שאמרת לגבי עבודתם הלא טובה ביישבות,הגיע הזמן לתרום משהו למדינה לא?כלומר,מה לגבי הרוב(הרוב!) בקרב החרדים שיושבים בישיבות ולא מתנדבים לשום מקום?

אגב,זה שזה מעוגן בחוק,זה בדיוק מה שעושה את זה לאבסורד ואיני "פועל כנגד כל חרדי וחרדי" אלא אתמוך בכל אחד שירים את הראש ויצא מהעיוורון הזה.זה ממש כמו עיוורון,פרזיטים,מצטער אין לי מילה אחרת.

אני לא צריך להזכיר לך את התבטאויותיו של עובדיה יוסף לגבי "מדוע מתים חיילים" ופה כבר לא תוכל להתחמק באומרך כאילו "הוא אינו מייצג ציבור שלם".זילזול כזה כבר ממש מהווה אבסורד.

1. אתה לא במין את העובדה הבאה:
החרדים לא מאמינים במדינת ישראל, הם רואים בה כמדינה בדיוק כמו בפולין.
אין להם אינטרס לשרת את המדינה אלא לנצלה, כמו בכל מקום אחר שהיו מנצלים בגולה.

אז תגיד: "הפרזיטים האלה, מבחינתי שיעופו מפה"
מדוע שיעופו? הערבים שנותנים עוד פחות למדינה ומוצצים את לשדה יותר מהחרדים- אתה מבקש משהו? אוכף? לוקח מיסים?

אז יש לך ציבור שהוא טפיל מעצם הגדרתו העצמית כנודד בלא מדינה, ואין לך הרבה מה לעשות בנידון, עוד שהם אחיך ממש ולא איזה צוענים ממזרים שהתחתנו עם סבתא שלהם והוציאו ילדי מומים עם יד שלישית.

אז נסה להוציא את המוטב מהעניין, ולא לתקוף. זה כמו לבוא לאחיך המפגר בטענות מדוע הוא לא עושה כלים כמו כולם? הנח לו לנפשו. רחם עליו, הגן עליו, העזר בו בצורה שיחשוב שהוא מגן עליך.

זאת אהבת חינם, גם אם היא באה בצורה של התנשאות.

למשפט: "בגלל שנאת חינם חרבה ירושלים, נשרף ההיכל וגלו אבותינו" הגעת רק בזכות לימוד התורה שלהם (שלנו)
"בשל אהבת חינם עתידה להבנות"

ישן 18-12-2007, 23:56
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

אתה תמימל'ה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "לגבי הערבים,אתה כבר יודע..."

ציטוט:
לגבי הערבים,אתה כבר יודע שדעתי על החרדים היא ממש של "אהבה ורוך" לעומת דעתי על ערביי הארץ.

הם אחיי,לכן לא צריך לפגוע בהם ובטח לא לתקוף אותם אישית אבל צריך לשנות את החוק שמרשה להם בעצם להשתמט באופן חוקי לגמרי וגורף.

יש קהילה של 400,000 חרדים בארה"ב, מאות אלפים פזורים ברחבי אירופה.
מה גורם לך לחשוב שהם לא יתקפלו ויעזבו?
אין להם שום רגש מחוייבות כלפי המדינה. המחוייבות היא כלפי עצמם בגבולות ארץ ישראל (שכן, פה המצוות "שוות" יותר, יש יותר מצוות לעשות בהגדרתן בקשר של ארץ ישראל והשכינה מעולם לא סרה מעל המקום)
אבל יש להם ים של תירוצים לגור בחו"ל.
אתה לא מפחיד אף אחד, ולא תגרום לחרדים להתגייס ע"י אנטיגוניזם.
אתה יכול לשנות את החוקים אבל לא את המציאות.
תלמד את המציאות, ושנה את זווית הראייה שלך בכיוון טוב יותר.

זה מה שהשמאל מנסה לעשות על הזמן, אבל הזווית שהוא מוצא היא מתוך משקפת ורודה על עמידת בהונות תוך כדי דריכה על גופת אחיו לכיוון אופק השלום, בעוד שאנחנו צריכים להסתכל סביבינו ללא עזרים ולחפש את הטוב באחינו, להושיט יד ולדון כל אדם לכף זכות.

ישן 19-12-2007, 09:16
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אתה אמרת-אין להם מחוייבות..."

ציטוט:
אתה אמרת-אין להם מחוייבות למדינה,הם לא משרתים בצבא ומקבלים כספים רבים לישיבות.

אני לא אגרש אותם,אבל אם הם רוצים לעזוב?שיעזבו....מבחינתי זה רק יעזור.

לא רוצים לעזוב.
1. יש פה תנאים סוציאלים אדירים.
2. לא צריך ללכת לצבא.
3. מקבלים כסף מהמדינה.
4. יש להם השפעה פוליטית.
5. יש להם את הזכות לשבת בארץ אבותינו.

קבל את העובדה הזאת לאשורה. לא תוכל לעשות כלום בנידון.
נסה להסתכל עליהם מעבר לשחורים, נסה לפתח שיחה אמיתית (לא על פוליטיקה, כי ייצא בסוף שתגיד להם מילים כמו "פרודוקטיבי" ו"בכיין", והם לא יבינו מה אתה מנסה להגיד )

ומבחינתך זה לא יעזור.
1. הגידול המשמעותי היחיד שיש פה שיכול לתת פייט לערבים בגידול האוכלוסין הם החרדים והדת"ל.
(שכן, בעוד שנים מספר אנחנו נהיה הרוב, תהיה פה מדינת הלכה, ונרדוף את כל בועלי השרצים... )
2. בשל הסיכוי הזעיר (מבחינתך) שיכול להיות שבאמת יש דבר כזה אלוהים, ובאמת איכפת לו מלומדי התורה, אז למה לשנות את המצב הקיים?

3. להביא את הקבוצה הדורשנית הזאת לצבא זה אסון מערכתי. להכשיר מטבחים, לגדור איזורים, לסדר לו"זים להעיף את הבנות, לשלם משכורות פי 10 לכל חייל (שכן רובם נשואים+, וחובה לכלכל בת"ש של משכורת מינימום חייל נשוי+). הצבא לא באמת רוצה אותם, אתה לא באמת רוצה שבנגמ"ש בתרח"ט ינסו להחזיר אותך בתשובה.
המצב הקיים טוב לכולם, כי כמו יהודים טובים, טוב לנו עם זה ואנחנו מתלוננים.

תפסיק עם השטויות, אל תתן להם להרגיז אותך ו"חייך לכל חרד" (= כל הזכויות שמורות על המשפט הנ"ל).

ישן 19-12-2007, 12:03
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "[QUOTE=ducklock]אתה אמרת-אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orreut
לא רוצים לעזוב.
1. יש פה תנאים סוציאלים אדירים.
2. לא צריך ללכת לצבא.
3. מקבלים כסף מהמדינה.
4. יש להם השפעה פוליטית.
5. יש להם את הזכות לשבת בארץ אבותינו.

זה ממש לא רלוונטי.

קבל את העובדה הזאת לאשורה. לא תוכל לעשות כלום בנידון.
נסה להסתכל עליהם מעבר לשחורים, נסה לפתח שיחה אמיתית (לא על פוליטיקה, כי ייצא בסוף שתגיד להם מילים כמו "פרודוקטיבי" ו"בכיין", והם לא יבינו מה אתה מנסה להגיד )

שמע,הם רואים בי כלא יהודי בכלל...אין מה לעשות,אבל אי "חילוני כופר" מבחינתם.

ומבחינתך זה לא יעזור.
1. הגידול המשמעותי היחיד שיש פה שיכול לתת פייט לערבים בגידול האוכלוסין הם החרדים והדת"ל.
(שכן, בעוד שנים מספר אנחנו נהיה הרוב, תהיה פה מדינת הלכה, ונרדוף את כל בועלי השרצים... )אבוי!
2. בשל הסיכוי הזעיר (מבחינתך) שיכול להיות שבאמת יש דבר כזה אלוהים, ובאמת איכפת לו מלומדי התורה, אז למה לשנות את המצב הקיים?

ביטחון האדם יותר חשוב מהעובדה שיש לו כיפה על הראש.
הם יכולים לעבוד את אלוהים גם בגולה,ואלוהים נמצא בכל מקום ובעיקר בתוכנו.מה זה משנה אם הוא יעקוב אחרי משה מבני ברק או משה מלונדון?

3. להביא את הקבוצה הדורשנית הזאת לצבא זה אסון מערכתי. להכשיר מטבחים, לגדור איזורים, לסדר לו"זים להעיף את הבנות, לשלם משכורות פי 10 לכל חייל (שכן רובם נשואים+, וחובה לכלכל בת"ש של משכורת מינימום חייל נשוי+). הצבא לא באמת רוצה אותם, אתה לא באמת רוצה שבנגמ"ש בתרח"ט ינסו להחזיר אותך בתשובה.
המצב הקיים טוב לכולם, כי כמו יהודים טובים, טוב לנו עם זה ואנחנו מתלוננים.

זה קשה,וזה ייקח זמן,אבל גם החרדים ייצטרכו לוותר על כמה דברים.מצדי שאף אחד מהם לא יהיה לוחם דגול בסיירת שבלול,שיעשו יומיות אבל יבואו ויתרמו לאופן שבו מתנהל הצבא ולא רק בענייני דת.יודע מה? אפילו לא,אבל שיחוקק חוק שיחייב אותם איזשהו שירות למדינה כמו שירות קהילתי ג-ו-ר-ף,התנדבות יותר נרחבת לצבא,והורדת כספים רבים מהישיבות שלהם.

תפסיק עם השטויות, אל תתן להם להרגיז אותך ו"חייך לכל חרד" (= כל הזכויות שמורות על המשפט הנ"ל).
מה לעשות,זה מרגיז,בדיוק כמו שאנשים מתרגזים על "יפי הנפש המשתמטים"-הגם לך אני צריך להגיד-עזוב אותם,הם פציפיסטים ועוזרים באירגוני זכויות אדם,ולשלב אותם בצבא ייצטרך לגזול מהם את אמונתם באי אכילת בשר,באי ירייה בנשק וכו'.גם פציפיזם זאת אמונה אגב,אז למה מהם מותר לגזול את האמונה ומחרדים לא?
הגיע הזמן להסתכל מבחוץ על נהבעיה ולא רק בתור דתי שיש לו קרובי משפחה חרדים.ליאגב,אין שום קרוב משפחה או חבר משתמט וכולם חילונים,כופרים למהדרין.

ישן 19-12-2007, 12:33
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=orreut]לא רוצים..."

ביטחון האדם יותר חשוב מהעובדה שיש לו כיפה על הראש.
הם יכולים לעבוד את אלוהים גם בגולה,ואלוהים נמצא בכל מקום ובעיקר בתוכנו.מה זה משנה אם הוא יעקוב אחרי משה מבני ברק או משה מלונדון?

1. לא הבנתי את המשפט הראשון
2.יש קדושה בארץ ישראל, וככל שמתקרבים לירושלים הקדושה גוברת.
ישנן גם דרגות של קדושה, ואף כתוב בגמרא שהשכינה מעולם לא סרה מהכותל המערבי.
יש עניין להיות פה בארץ.
הנשמה היא החלק האלוקי שנמצא בתוכינו. ואנחנו מזינים רוחנית את הנשמה ע"י המצוות, דרך ארץ, טוב לב, המנעות מאוכל לא כשר, שמירת שבת וכו'.

זה קשה,וזה ייקח זמן,אבל גם החרדים ייצטרכו לוותר על כמה דברים.מצדי שאף אחד מהם לא יהיה לוחם דגול בסיירת שבלול,שיעשו יומיות אבל יבואו ויתרמו לאופן שבו מתנהל הצבא ולא רק בענייני דת.יודע מה? אפילו לא,אבל שיחוקק חוק שיחייב אותם איזשהו שירות למדינה כמו שירות קהילתי ג-ו-ר-ף,התנדבות יותר נרחבת לצבא,והורדת כספים רבים מהישיבות שלהם.

גם אני חושב כמוך בנושא זה, אך אני ריאליסטי ומבין שזה לא הולך לקרות. מה שכן קורה יותר ויותר כתופעה נרחבת בציבור החרדי הוא התנדבות לגופי עזר (זק"א מד"א וכד').
אז עדיף לנסות להשלים עם המצב.

מה לעשות,זה מרגיז,בדיוק כמו שאנשים מתרגזים על "יפי הנפש המשתמטים"-הגם לך אני צריך להגיד-עזוב אותם,הם פציפיסטים ועוזרים באירגוני זכויות אדם,ולשלב אותם בצבא ייצטרך לגזול מהם את אמונתם באי אכילת בשר,באי ירייה בנשק וכו'.גם פציפיזם זאת אמונה אגב,אז למה מהם מותר לגזול את האמונה ומחרדים לא?
הגיע הזמן להסתכל מבחוץ על נהבעיה ולא רק בתור דתי שיש לו קרובי משפחה חרדים.ליאגב,אין שום קרוב משפחה או חבר משתמט וכולם חילונים,כופרים למהדרין.

לא דומה ההר לעכבר.
יפיי הנפש הפצפיסטיים האמיתיים, אעזוב אותם מכיוון שיש עשרות בודדות שנלחמים עד טיפת הדם האחרונה לא לשרת מתוקף אמונתם האמיתית לא להחזיק בנשק, ולא להלחם באף אדם למען אף אחד.
הם לוקחים את זה לבתי משפט ונאסרים בכלא.

ישנם המון חילונים- שמאלנים- אגוצנטריים שההעדפה שלהם לא להתגייס היא מתוקף אנוכיות לשמה. הם מעדיפים לטפח את עצמם על חשבון החברה, ללמוד באוניברסיטה, לעבוד וכד' ע"י תירוצים שונים שנותנים לעצמם ולסביבה.
הנפוץ הוא התירוץ השמאלני- לא מוכנים לשרת בצבא כיבוש שמדכא ציבור שלם.
משמע שהם כן מוכנים לשרת בצבא, אז הם לא פצפיסטיים, הם לא משרתים על בסיס פוליטי.
וברור שהם מעדיפים את צד האוייב ה"מדוכא" שמתפוצץ עלינו, מנסה לרצוח אותנו ואותם מידי יום ביומו.

יש לי קרובי משפחה חרדים (חב"ד, כך שבכמה מובנים זה פחות נורא) ואני נותן להם בראש בכל פעם.
שניים מ12 בני דודיי החבדניקים התגייסו (5 בנים).

אז הבעיה נוגעת לי אישית, אך אני פועל למען גיוסם.
הבעיה היא בעיה. אך בתור חברה, אין סיכוי שהם יתגייסו. הפצפיסטיים הם לא חברה.

ישן 19-12-2007, 11:15
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
מה הקשר?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "כמה מהחרדים מוכנים לטעום את..."

ציטוט:
כמה מהחרדים מוכנים לטעום את טעם הצבא שנגדו הם מטיפים כל הזמן?

אם - כדבריך, החרדים מטיפים נגד הצבא, לכן הם לא מוכנים לטעום את זה. מבחינתם זה הגיוני.

אבל השמאל שכל כך הטיף להתנתק מעזה, למה שלא יטעמו את הדייסה שהם בישלו?

אותו דבר הם מטיפים על גזענות נגד ערבים, שיהיו מוכנים להתגורר ליד ערבים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 19-12-2007 בשעה 11:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר