לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2007, 16:10
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
למה כולם חושבים שנח"ל זה לא קרבי?!

לא מזמן ישבתי בארוחה משפחתית, ואמרתי שאני הולך לנח"ל... פתאום סבתא שלי, אישה בת 80++ קפצה ואמרה:

"נח"ל זה לא איפה שכל הזמרים הולכים?"

כולם הסתכלו עליי כזה והרגשתי כזה נבוך ולקח לי איזה 2-3 דקות להסביר לכולם שזאת חטיבת חי"ר כמו גולני, גבעתי וכו' (רק שלהם פשוט יש שם יותר "קרבי" מנח"ל)

אם אני יכול להעריך לפחות ב75% מהמקרים שאני אומר שאני הולך לנח"ל ישר חושבים שאני ג'ובניק...

ראבק זה פשוט מרגיז לפעמים הבורות של האנשים... אומנם אם להיות כנה אני בעצמי עד לפני כמה חודשים חשבתי שנח"ל זה איזה מסלול של קיבוצניקים או משהו אבל זה מפריע שאין על זה מודעות מספיק... בעיקר בקרב תיכוניסטים או אנשים מבוגרים...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2007, 19:13
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "למה כולם חושבים שנח"ל זה לא קרבי?!"

ממש מזדהה איתך (כמו שראית שכתבתי באשכול שאלות על הנח"ל).
אנשים פה באים ואומרים "מה אכפת לך מה חושבים העיקר מה שתעשה". זה נכון... אבל לעומת זאת יש איזשהי הרגשה שאתה רוצה במידה מסויימת שלפחות יבינו שאתה קרבי בכלל...

לאסידיק ג'ימי, כנראה לא נתקלת בזה כי לא יצא לך לראות את זה מנקודת המבט של בחור שהולך לנח"ל. אני אישית נתקל בזה הרבה. לאלה שאומרים שזה רק מבוגרים חושבים אז זה לא נכון. כמעט כל מי שהוא צעיר וקרי יודע את זה אבל הרבה ג'ובניקים או מלש"בים שעוד לא קיבלו מנילה לא מבינים מה זה נח"ל ושז בדיוק כמו חטיבות החי"ר האחרות.
ועוד דבר, איך מסגרת הנח"ל נתפסת בעיני אנשים כלא קרבית? מילא היו חושבים "טוב אז אתה הולך לקיבוץ"... אבל גם פעם המסגרת הזאת הייתה קרבית (רק לא מאוגדת בתור חטיבה-חטיבת הנח"ל) או שלפחות חלק ממנה היה קרבי.

גבעתי ונח"ל הם שתי חטיבות "חדשות" באופן יחסי (25 שנה... לא כזה חדש). אבל איכשהו שומעים הרבה יותר על גבעתי מאשר על הנח"ל ככה שהטיעון שבגלל שזאת חטיבה חדשה לא תקף פה...

לפי דעתי הכל נובע מחוסר היחצו"ן המוחלט של החטיבה בתקשורת ובציבור. אני רואה בזה יתרונות אבל כמובן שיש גם חסרונות.

*מישהו פה שאל למה חטיבות צריכות ליחצ"ן את עצמם? היום בציבור אם לא שומעים שעשית משהו אז מבחינת הציבור לא עשית אותו. חטיבה יכולה להיות מדהימה ביכולות המבצעיות שלה אבל הציבור לא "יתפוס" ממנה אם אותה חטיבה לא תנצל את ההישגים ותפרסם אותם. למה חטיבות מפרסמות? אתה בטח יודע... רוצות להגדיל את הביקוש, להגדיל את היוקרה, ולהגדיל את התקציב (שאותו מגדילים מקבלי ההחלטות).
ישן 12-10-2007, 19:29
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "[font=Verdana]ממש מזדהה איתך..."

תאמין לי שאני לא מקבל מבטים של תדהמה והערצה כל פעם שאני נוסע הבייתה. יותר מזה, אחרי חודשיים וחצי של טירונות יש עלי מעט מאוד סימנים שיזהו אותי בתור לוחם (וגם אלה שישנם לא נורא מובהקים), בטח שפחות משיש על הנח"לאוי מאוג' 07 שעולה איתי על האוטובוס. אז נכון, הייתי רוצה את הנשק שלי עלי, ואת הכומתה והסיכות של היחידה כדי להרשים את הג'ינג'ית החמודה מחמ"ן שעומדת לידי, אבל בגדול, אני ממילא עייף מדי ובעיקר מתנחם בזה שאני יודע מה אני עושה, אני גאה על המקום שאני נמצא בו ושאני עוד שעה-שעה וחצי בבית. ככה אני מרגיש.

לגבי היחצ"נות-אני לא יודע עד כמה תקציב חטיבתי קשור לביקוש של החטיבה, אבל אם כבר לפרסם, אז שיפרסמו חילות שבאמת צריכים את זה. ברוך השם לכומתות הסטיקלייט לא חסר כבוד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy בתאריך 12-10-2007 בשעה 19:32.
ישן 12-10-2007, 19:29
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "למה כולם חושבים שנח"ל זה לא קרבי?!"

האמת זה לא כולם..זה הדור של ההורי שלנו והלאה..כל מי שבצבא או סיים שירות צבאי בעשר שנים האחרונות יודע שנח"ל היא חטיבת חי"ר לוחמת לכל דבר והאמת לא נתקלתי באנשים שיש להם בעיה עם הנח"ל..כולם משבחים את החטיבה ואת האנשים שבחטיבה..

ומצד שני,יש את הדור של ההורים שלנו..אלה שהתגייסו לפני או תוך כדי הפיכת הנח"ל לחטיבה לוחמת..וכמו לכל חטיבה חדשה תמיד יש פאשלות..הרבה אנשים בגילאים האלה לא יודעים שנח"ל זה קרבי ומחשיבים את הנח"לאוים לכוסיות..
נחמד שיש קצת כבוד שאתה קרבי כי זה איכשהו יכול לשפר את ההרגשה אבל יש מספיק אנשים שיודעים שהנח"ל היא חטיבה מצוינת ולא איזו להקה..
באסה שצריך להסביר ויש צדדים טובים שאין לחטיבה פרסום...זה מרחיק את הפוזאיסטים ומחפשי התהילה ומשאיר את האנשים הרציניים והאיכותיים..ככה לפחות אני רוצה להאמין

שיהיה לכם בהצלחה!

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר