לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2005, 20:57
צלמית המשתמש של חתול-רחוב
  חתול-רחוב חתול-רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.02
ממתי זה תפקידו של בית המשפט העליון להביע דעה פולטית על הליך פוליטי ?

השופט חשין: שחרור אסירים ימנע פיגועים
יום רביעי, 16 בפברואר 2005, 20:17 מאת: יובל יועז, הארץ

חשין. "אינכם טוענים שראש הממשלה הצטרף לחמאס, הלא כן?" (צילום: וואלה! תקשורת)

המשנה לנשיא ביהמ"ש העליון הביע תמיכה יוצאת דופן בעמדת ראש הממשלה בנושא שחרור האסירים. רשימת 500 האסירים המועמדים לשחרור התפרסמה היום

שירות בתי הסוהר פירסם אחר הצהריים את שמותיהם של 500 האסירים הפלסטינים המיועדים להשתחרר בקרוב. פירסם השמות נועד לאפשר את העתירות נגד השחרור. בית המשפט העליון דן היום בעתירת ארגון משל"ט ("מכון משפטי לחקר הטרור") נגד החלטת הממשלה על שחרור האסירים.

בהתבטאות יוצאת-דופן, בעלת אופי פוליטי, אמר בדיון המשנה לנשיא בית המשפט העליון, מישאל חשין: "ראש הממשלה אומר שלדעתו שחרורם של 500 אסירים פלסטינים ימנע פיגועים - ואני חושב שיש סימנים לכך"

"אינכם טוענים שראש הממשלה הצטרף לחמאס, הלא כן?", שאל חשין את נציגי העותרים, עו"ד יעקב רובין וזאב דסברג. "אתם הרי לא מערערים על התבונה המדינית של החלטת הממשלה. בוודאי שבשחרור אסירים יש סיכון, אבל ראש הממשלה טוען שהחלופה מסוכנת ממנה. לדעתו השחרור ימנע פיגועים, ובשקט הוא אומר 'אני מקווה', ועוד יותר בלחש הוא אומר 'אני מתפלל'", אמר חשין, "מה לעשות שראש הממשלה נבחר ולא אתם נבחרתם, והממשלה נהנית מאמון הכנסת. זה מה שראש הממשלה חושב, ומי אנחנו שנגיד לו 'אל תעשה'".

העותרים טענו, כי התחייבות הממשלה לשחרר את האסירים מגבילה את שיקול דעתו של נשיא המדינה במתן חנינות, ואולם נציג המדינה, עו"ד דני חורין, הבהיר כי מלבד אסירה אחת אמורים כל האסירים להשתחרר ממתקני כליאה צבאיים, כך שלא נדרשת לגביהם חנינה מטעם הנשיא. העותרים טענו עוד, כי בפעמים קודמות שבהם שוחררו אסירים פלסטינים התברר ש-14% מהאסירים שבים לפעולות טרור. הפרקליטות ביקשה מבג"ץ לפרסם את פסק-דינו בהקדם האפשרי, מאחר ששחרור האסירים צפוי כבר בימים הקרובים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:03

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר