לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2005, 18:26
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
מתנדבים זרים: מתנחלים מחוות מעון היכו אותנו

מתנדבים זרים: מתנחלים מחוות מעון היכו אותנו

חברי ארגון נוצרי בינלאומי הפועל בשטחים כדי למנוע אלימות של מתנחלים נגד פלסטינים טוענים שנפלו בעצמם קורבן להתקפה אלימה של מתנחלים מחוות מעון ללא כל סיבה. "ראיתי את החבר שלי יוהנסן חבול כולו, בעיקר בפנים. כשהערתי למתנחל הוא החל לחבוט גם בי", סיפר אחד מהם. המשטרה פתחה בחקירה, אולם טרם נעצרו חשודים
עלי ואקד

חברי ארגון מתנדבים נוצרי טענו היום (רביעי) כי מתנחלים מחוות מעון היכו אותם ללא סיבה בעת שליוו רועי צאן פלסטיניים. המתנדבים, שנפצעו קל, הועברו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע שם קיבלו טיפול רפואי ושוחררו. משטרת מרחב חברון פתחה בחקירה אולם טרם נעצרו חשודים.

לדברי פעילי הארגון, שניים מחבריהם ליוו קבוצת רועי צאן פלסטיניים שרעתה במרחק 500 מטר מהמאחז חוות מעון, כשלפתע התקרבו אליהם חמישה מתנחלים, שאחד מהם היה חמוש ואחר היה רעול פנים. המתנדבים טענו כי המתנחל החמוש ירה לעברם, אך לא פגע.

המתנדבים סיפרו כי מיהרו לטלפן לחבריהם, ששהו באותה שעה בכפר הסמוך עטאוונה. ג'ורג'יו, פעילי איטלקי בארגון, סיפר שמיד כשקיבל את שיחת הטלפון הזעיק את המשטרה ומיהר לעשות את דרכו לאזור התקרית. "זה היה קרוב לשעה 11:00. יצאנו מספר פעילים בריצה למקום, אבל לפני שיצאתי הודעתי למשטרה כי יש מתנחלים מחוות מעון, אחד מהם חמוש, וישנו חשש להתפתחות אירוע קשה", סיפר ג'ורג'יו.

ג'ורג'יו סיפר כי כשהוא וחבריו הגיעו למקום, התקדמו שלושה מחמשת המתנחלים לעברם. "הם לא היו חמושים ולא היה בידם כלום, אך אחד מהם החל לחבוט בי. אמרתי לו 'למה אתה מכה אותי? אתם יכולים לנהל את חייכם, אבל גם הפלסטינים לנהל את חייהם. לא מגיע לי שתרביץ לי'".

ג'ורג'יו סיפר עוד כי המתנחל פנה אז לחבר נוסף בארגון שנשא בידו מצלמת וידאו, וניסה לקחת אותה ממנו. "התחלנו לזרוק בינינו את המצלמה כדי שהמתנחל לא ייקח אותה. המצלמה נפלה ואחרי שהרמתי אותה, התרחקתי כמה מטרים אחורה כדי להרחיק אותה מהמתנחל, וכששבתי והתקרבתי ראיתי את החבר שלי יוהנסן חבול כולו, בעיקר באזור הפנים. כשהערתי למתנחל הוא החל לחבוט בי שוב".

ג'ורג'יו טוען כי זו אינה הפעם הראשונה שבה מותקפים פעילים ארגונו. "בספטמבר האחרון התקיפו אותנו מתנחלים וגם באוקטובר האחרון הם עשו זאת, אבל לא ננקטות שום פעולות כדי למנוע את הישנות המקרה. היו לו גם טענות כלפי המשטרה. השוטרים הגיעו קרוב לשעה 12:00, שעה אחרי שקראתי להם".

הארגון אליו שייכים הפעילים "מבצע היונה ", פועל באזור חברון. עיקר יעדו הוא לוודא שהפלסטינים באזור אינם חשופים לאלימות המתנחלים. "אנו נוהגים ללוות את התלמידים מהכפר אל בית הספר שלהם בכפר הסמוך, וכן אנו נוהגים ללוות את רועי הצאן באזור כדי למנוע התקפות של מתנחלים נגדם. אנו ארגון שלום נוצרי, ואיננו מפריעים לאף גורם באזור", אמר יוהנסן.

ynet

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר