לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2005, 16:09
  simonun simonun אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.04
סטודנט, לנשיא קצב: ''איבדתי כל תקווה לחיות ולהתפרנס

בכבוד במדינה"
הסטודנט כתב לנשיא המדינה, ראש הממשלה, ויו"ר ההסתדרות מכתב כואב בו הוא כותב על החיים הקשים שיש לסטודנטים, אשר נאלצים לעבוד במלצרות ומקבלים משכורות נמוכות; הסטודנט: "בשבוע שעבר יצאתי עם 13 ש"ח לאחר שמונה שעות עבודה במסעדה וגם הכסף הזה הגיע כטיפ מלקוח ולא מהמעסיק"

מאת: גלית יצחק | עודכן: 14:53 15/02/2005
קצין צה"ל במילואים, הלומד במכללת תל חי לתואר ראשון, ועובד למחייתו כמלצר במסעדה באזור הצפון, כתב נשיא המדינה, משה קצב, ראש הממשלה, אריאל שרון, ויו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, מכתב כואב, בו הוא מספר כי הוא אינו יכול עוד להתמודד עם עם דרישותיה של המדינה: "איבדתי כל תקווה לחיות ולהתפרנס בכבוד במדינה".

לדבריו, מסעדות בצפון הארץ מנצלות את העובדה כי לסטודנטים הלומדים באזור זה אין אופציות רבות לעבודה. המעסיקים משלמים להם שכר מינימום, ולעיתים קרובות אף לא זאת.

הסטודנט שוקל כעת להפסיק את לימודיו, מאחר והוא אינו יכול להמשיך לשלם את שכר הלימוד עם המשכורת הנוכחית שהוא מקבל. הסטודנט קורא לא לוותר במאבק למען זכויות המלצרים.

להלן הנוסח המלא של המכתב שהתקבל בלשכת יו"ר ההסתדרות (ציטוט):

אני סטודנט במכללת תל חי, קצין במילואים, הפונה אליך לאחר שאבדה לי כל תקווה לחיות ולהתפרנס בכבוד במדינה.

בשנת 2002 עברתי להתגורר בצפון, על-מנת להגשים את חלום ילדותי. ככל הסטודנטים בצפון, עלי לעבוד במלצרות, להבדיל מאזור המרכז שבו יש הצעות עבודה מגוונות יותר.

בכל המסעדות בצפון, מראש פינה ועד החרמון, יש רק 2 מסעדות המשלמות שכר מינימום. כל שאר המסעדות לא משלמות כלום.

הסיפור האישי שלי הוא הסיפור של כל הסטודנטים העובדים בצפון. אתה חייב להבין שאין לסטודנטים אפשרויות עבודה אחרות מפני שאין לנו עדיין השכלה ומקצוע.

המעסיקים מנצלים את העובדה שיש ביקוש רב לעבודה ולכן לא ממלאים אחר הזכויות הקבועות בחוק.

אני עובד במסעדה כבר שנתיים. בשבוע שעבר יצאתי עם 13 ש"ח לאחר שמונה שעות עבודה וגם הכסף הזה הגיע כטיפ מלקוח ולא מהמעסיק.

חוץ מלמלצר אני עושה הרבה עבודות במסעדה שהן עבודה נטו עבוד המעסיק: שטיפת רצפות, ניקיון הכלים, שטיפת השירותים, סבלות של הרהיטים. עבור העבודה הזו אני לא מקבל לא שקל אחד.

בעבר ניסיתי לפנות לאמצעי התקשורת ולא נעניתי. כאמור, עברתי לצפון כדי להגשים חלום אבל עכשיו אין לי כסף לשלם את שכר הלימוד ולכן אני שוקל להפסיק את הלימודים. אני קורא לך לא לוותר במאבק למען זכויות המלצרים. אולי תצליח להביא קצת תקווה ואופטימיות לסטודנטים בצפון.

אונגרפלד ומלחמתו בנוכלים http://rotter.net/forum/gil/5577.shtml

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2005, 12:32
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.04
שלח הודעה דרך MSN אל Boss11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי simonun שמתחילה ב "ממש בושה סטודנט עובד שנתיים והרויח במשך תקופה זאת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simonun
13 ש"ח ליום!!!
ואני אומר לכם שהוא נמצא כבר מתחת לאבן ומשמיע קולו משם....

אונגרפלד ומלחמתו בנוכלים http://rotter.net/forum/gil/5577.shtml

אני מתבייש שזאת המדינה שאני חיי בה!
אני אומנם לא בטודנט אך משוחרר כבר חצי שנה (גיוס אוג' 2001)

אני עובד בתור טכנאי מחשבים. אם אני מסתכל על כל שקל שמציעים לי לצורך לימודים מקצועיים שלי..
וזה במכללה של מקצועות המחשב שהקורסים לא עולים הון עטק כמו באוניברסיטאות ומכללות כמו תל חיי.

וכל שקל חשוב.

אני חושב שהיה טוב אם אחת מחברות האינטרנט הייתה מפעילה באזור הצפון מוקד תמיכה או שרות לקוחות אשר היה נותן עזרה ללקוחות ומצד שני מספק עבודה לסטודנטים למשמרת יום ולמשמרת לילה.

הלוואי והיו אפשרויות כאלה. והלוואי והיה אפשר לעשות אם זה משהו..

אני יודע עד כמה זה קשה.. אבל חייבים לעשות ליזום משהו.

ומסעדות לא שוות את המעמצים לעבוד בהם. אני הייתי רוצה לקבל מזכורת לפי שעה!! ולדעת שיש מזכורת שדופקת כל שעה ולא להתפלל שמישהו שילם לי טיפ ואני יצא אחרי יום עם 13 שקל...

בקושי אוכל אפשר לקנות עם זה!? פיתה עם שוארמה קונים ב13 שקל..

אני בטוח ששר העוצר לא מבין את זה... אני הייתי מציע להביא להזמין אותו לסיור מאובטח למקומות הללו ולתת לו לדבר עם הסטודנטים שבאמת יש להם מה להגיד ולירות את כל הטענות שלהם ישר אליו!~

רק כך אפשר להגיע למשהו איתו.

למרות שאפשר גם לבקש להפגש איתו במשרדו יחד עם יו"ר ההסתדרות מר' אמיר פרץ ולדון ביחד מה עושים ואיך אתם הסטודנטים ממשיכים את הלימודים שלכם ואת העבודה בכבוד!!!

ולבקש לדבר איתו אישית.. בצורה טרבותית ועד כמה שאפשר מנומסת וישירה ללא כל אלימות ובלאגנים.

כאשר שולחים מכתב איני יודע עד כמה זה נוגע ללב. אך כאשר עומדים מול בנאדם ושופחים בצורה תרבותית וריגשית את מה שעובר על הסטודנטים. זה יותר קשה לשר עוצר לעמוד מול אנשים שקורסים ומגיעים עליו ומציגים בפניו דברים כ"כ קשים שכאלה.

מזל לפחות שיש להם איפה לחיות ואם בכלל לאכול?! מה ניסגר מדינה?!?!? בוקר טוב?!!?!?

נערך לאחרונה ע"י Boss11 בתאריך 16-02-2005 בשעה 12:40.
ישן 16-02-2005, 08:34
  cold_lazarus cold_lazarus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
זה לא הוא דופק אותם...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עוד קפה לאסד שמתחילה ב "פרץ וחבריו בראש טבלת השכר והמלצרים בתחתית"

כבר שכחת ?

ציטוט:
אם הודו וסין מספקים כיום כל סוג של עובדים אז השכר בכל העולם מתישר לאט לאט עם השכר בהודו וסין. אף אחד לא מקים מפעל בשביל העובדים אלה כדי להכניס כסף, ואת זה הוא יעשה במינימום הוצאות שאפשר. משכורת זאת הוצאה ותמיד ינסו לצמצמם אותה למינימום הדרוש. לא סתם חברה בורסאית שמפטרת עובדים גורמת לשער המניה לעלות. זה בגלל שההוצאות שלה קטנות והרווח גדל. אם מסעודה מדימונה לא רוצה לעבוד במשכורות שיש היום אז היא תהיה ללא עבודה. אם היא תהיה ללא עבודה ותבכה שאחרים יממנו אותה אז בסוף כל המשכורת שלנו תלך למסעודה מדימונה. וכשזה יקרה אז כולנו נעזוב את הארץ ומסעודה מדימונה תשאר לבד לפרנס את עצמה - רק שלא יהיה אף מעסיק בסביבה והיא תמות מרעב.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...4631#post183275

ישן 16-02-2005, 12:43
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.04
שלח הודעה דרך MSN אל Boss11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cold_lazarus שמתחילה ב "זה לא הוא דופק אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cold_lazarus

מעניין מה יקרה אם יגידו לשרי הממשלה לוותר על הVOLVO שלהם לטובת הסטודנטים שיהיה להם קצת כסף.
שיחסכו את הכסף של התנחלויות שבטח השקיעו בהם כמה מליונים ואח"כ מפנים אותם במסגרת ההתנתקות - זרקו סתם כסף!

ולסטודנט שצריך ללמוד לתואר או להמשך חייו אין כסף??!!?!? כאשר במקום לתת לסטודנט שיצא ממנו משהו כמה אלפי שקלים.. והוא יקרן מאושר אני בטוח.. אז משקיעים על מתנחלים שעושים רק בלאגנים שלא שווים את זה.

נערך לאחרונה ע"י Boss11 בתאריך 16-02-2005 בשעה 12:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר