לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2005, 15:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
שיפור ההכשרות בתותחנים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Onca שמתחילה ב "[size=3][color=#152b4d]אני..."

ניסוי שנערך המחזור הזה רק בדרקון וכנראה שיתפתח ליתר הגדודים - שבוע קליעה, עם מדריכים מ"אדם", שבוע שהחיילים מתחלקים לקבוצות קטנות וממש לא יוצאים מהמטווח, המפקדים שדיברתי איתם אמרו שהחיילים יותר ממוקצעים מהם בנשק.

אני יכול להגיד שבתור מישהו שעבר קורס קליעה עם מדריכים של "אדם" באמת מדובר בשיפור רציני שיעלה בהרבה את רמת המיומנות והביטחון העצמי של התותחנים בנשק החדש ייחסית (המעבר מגלילון לאמ16), שעד עכשיו המעבר נעשה בצורה לפמעמים רשלנית (חניכים בקורס מפקדים שמעולם לא החזיקו אמ16 ותפעלו מעצורים עם בטחון עצמי של חייל שבוע ראשון בצבא).

בקשר לפק"לים - יש פק"ל מאג, בערך 1 במחלקה, נגב ומקלעים זה לפי הקצאה באותו מחזור של קורס וכמות נשקים, שהייתי מפקד טירונים היה נגב למחלקה ולקלעים הייתה הקצאה יותר גבוהה.
קורס מאג בדרך כלל אין, ההכשרה מועברת לכל הפלוגה על ידי המפקדים, וזה בגלל שכל לוחם בתותחנים חייב להכיר מאג וחייב לדעת לתפעל אותו (לא בגלל הקטע של החי"ר, אלא בגלל התותחנות).
הכשרות נגב וקלעים יש, הכשרות קלעים ממשיכים גם אחרי הטירונות (אם צריך עוד). ומידיי פעם יש גם קורס צלפים (לא בטירונות) אבל מאוד נדיר.
על מטוליסטים אין לי מושג אם זה השתנה מאז שהייתי מפקד, לדעתי זה כן. (היה לנו אחד בלי הקצאה לקורס)

אני מאמין שזה יהיה ככה גם בשיריון, הם דיי מעתיקים את המודל של תותחנים עכשיו.

ובקשר לשאלה של onca לגביי העלאת רמת רובאות - לפני כמה חודשים בשיחה שהייתה לנו עם הקתמ"ר הוא פסל את האפשרות הזו, אין תיכנון להעלות את הרובאות מהסיבה המאוד פשוטה - חייבים גם להשקיע בתותחנות, אי אפשר להזניח אותה בשביל עוד חי"ר.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 12-02-2005 בשעה 15:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2005, 20:30
  MoDx MoDx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.03
הקצאות ושיפור ההכשרות בשריון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "הקצאות פק"לים לשריון."

.. לגבי שיריון,
רמת ההכשרה עולה בקשר לחי"ר כאשר יש משקי קליעה מיוחדים שמעבירים היום את חניכות הקליעה בנוסף למפקדי ההכשרה, כמו כן נכנס האמ 16 המנוסר\מקוצר, כשהטירונים מתמקצעים עליו כבר מהיום הראשון בחיל.
אני לא בטוח לגבי ההכשרה בטירונות אבל בפלוגות המבצעיות כבר נכנסו מזמן פקלי קלע ומטול (עוד בעידן הגלילונים) כאשר הפלוגות היו עולות לקווי חיר החיילים היו מקבלים את הפקלים שלהם. אותם חייליים שנבחרו גם היו עוברים הכשרה מתאימה (קורס קלעים...).
היום נשקלת גם האפשרות של מעבר לתבור אבל זה עוד בגדר דיבורים (יש כמה תוכניות למחזור הבא).
לגבי מאגיסט.. אני לא חושב שיש צורך בהכשרה מיוחדת לכזה חייל מאחר ושריונרים משתמשים בכלי הזה המון בטנק (וגם ב0.5), אם יש כזה פקל אני לא יודע, אבל אני מניח שאם צריך אז אין בעיה ליצור כזה, יש המון מאגים בשריון.

בסופו של דבר, מעלים את רמת ההכשרה וגם מכניסים הכשרות על כלים חדשים לשריון, הכל בגלל העובדה ששריון תופסים היום קווי חי"ר בדיוק כמו חטיבות החי"ר.
חניכי קמט היום בנוסף גם עוברים סדרת אימוני חיר והתמקצעות הכוללת קליעה, מחסומים, לש"ב ,מוצבים ניווטים (גם רכובים) וכו'...

הכל באותה מסגרת להפוך את לוחמי השריון לסופר-מן כל יכול
(לי יצא גם לקפל מצנחים בקמט..)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:42

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר