לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2005, 21:11
צלמית המשתמש של מר בחור
  מר בחור מר בחור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.04
מי הוא חובל(מתוך אתר חיל הים)??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיירת שמתחילה ב "חובלים, מה זה בידיוק?"

(למטה סרט מהאתר על חובלים)
מי הוא חובל?
חובל הוא קצין ימי, מפקדם של לוחמי הספינות והצוללות בחיל הים. הפיקוד בכלי השייט של חיל הים מאתגר ודורש יכולת אישית גבוהה ביותר. הקצין בים נושא באחריות כבדה ונדרש לקבל החלטות מהירות, נכונות ומדויקות תוך הפעלת שיקול דעת, שליטה מלאה במערכות טכנולוגיות מתקדמות והפעלה מקצועית של לוחמיו.
על קורס חובלים:
מטרת הקורס היא להכשיר חניכים בעלי יכולת מנהיגות, יצירתיות, חוסן נפשי ופיזי ואהבת ים לתפקידי פיקוד על כלי השייט של חיל הים. בקורס נרכשים ונלמדים יסודות הפיקוד, מיומנות הפעלת כלי השייט, צוותו ומערכותיו. קורס חובלים הינו קורס קצינים התנדבותי, אורכו כעשרים חודשים ובסיומו מקבל הצוער דרגת סגן משנה. בוגרי הקורס מתחייבים לשירות קבע של שלוש שנים.
הצוערים בקורס מתחלקים למגמות התמחות ?
מגמת שייט: הכשרה לתפקיד קצין נשק או קצין גילוי ניווט וקשר בסטי"ל (ספינות טילים)/צוללות או כמפקדי דבורים/ דבורות.
מגמת מכונה: הכשרה לתפקיד קצין מכונה בסטי"ל/צוללת.
מגמת אלקטרוניקה: הכשרה לתפקיד קצין אלקטרוניקה בסטי"ל/צוללת.
הקורס נחלק לשלושה שלבים עיקריים: בסיסי, מתקדם וייעודי.
שלב הבסיסי: הצוער עובר טירונות שדה וים, בה מוקנים לו יסודות לחימה וכישורים בסיסים לתפעול כלי שייט קטנים. בסיום שלב הבסיסי, מוסמך הצוער כמפקד ס"ג (סירת גומי).
שלב מתקדם: הצוער רוכש ידע מעמיק במגמת התמחותו, מכיר את מערך הביטחון השוטף בחיל הים, מתרגל ומתאמן בכלי שייט גדולים, מאותגר ומוכשר פיקודית במשימות מגוונות ומוסמך כצולל מים רדודים. בסיום שלב זה מוענקת לצוער סיכת מפקד.
שלב ייעודי: הצוער פונה להכשרה ייעודית לסטי"לים או צוללות ומוכשר מעשית ועיונית כקצין משמרת בספינת טילים או צוללת. צוערים הפונים למגמת שייט יעמיקו את ידיעותיהם בתחום הלוחמה הימית, מערכות נשק וגילוי, פיקוד על כלי שייט. הצוערים הפונים למגמת מכונה יעמיקו את ידיעותיהם ויוסמכו כקציני משמרת וקציני בקרת נזקים בכלי השייט והפונים למגמת אלקטרוניקה יוכשרו כקציני לוחמה אלקטרונית.
לבוגר קורס חובלים תוענק דרגת סג"מ והוא ישובץ בכלי השייט בהתאם להתמחותו. בוגר מגמת שייט ישובץ כקצין משמרת וסגן קצין מחלקה בסטי"ל/צוללת ובהמשך כקצין מחלקה או מפקד דבור/ה. בוגר מגמת מכונה ישובץ כקצין משמרת מכונה וסגן קצין מחלקה בסטי"ל/צוללת ובהמשך כקצין המחלקה ובוגר מגמת אלקטרוניקה ישובץ כקצין לוחמה אלקטרונית וכסגן קצין מחלקת אלקטרוניקה ובהמשך כקצין המחלקה.
לאחר שירות כקצין מחלקה בכלי שייט, ישובץ הקצין בתפקידי פיקוד במערך הספינות, ההכשרה והמטה של חיל הים.

מן סרט תדמית על חובלים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2005, 12:09
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
מר סיירת- זה היה בתשבץ הגיון. ואתה רוצה באמת לדעת את מנת המשכל שלי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סיירת שמתחילה ב "...."

א. היתה פעם בתשבץ הגיון שאלה:
"קורס מקביל לקורס מכים בצהל" והתשובה היתה חובלים....
ב. לשאלתך בנוגע למנת המשכל שלי: מנת המשכל שלי היא 140 הקב"א שלי היה 56 שהתגייסתי (לפני 31 שנים) ואני גם בוגר קורס חובלים (ועוד).
ג. ואשר לתשובתי: לשאלה מטופשת עונים בתשובה מטופשת (ואני מצטער עליה -כמעט כמו שאני מצטער שאני עונה לך..). יש כל כך הרבה חומר על חובלים, שנמאס לי, בתור אחד שעונה ברצינות למלשבים (בגלל שבני התגייס לא מזמן ואני מבין את היתרונות של הפורום הזה ) לענות לשאלות סתמיות של בטלנים. זאת למרות שאני בד"כ מביא קישורים למלשבים עצלנים שלא מכירים את משבצת החיפוש בפורום, או את הגוגל. אני גם מאמין שמישהו ששואל שאלה סתמית ולא ממוקדת , מבלי להבדוק בפורום, גם כך לא יתקבל לחובלים...
ישן 15-02-2005, 01:50
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אם זה מעניין אותך..
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סיירת שמתחילה ב "...."

אז רמת הרובאי עולה בסוף כי זה קורס קצינים ומתמקצעים על כל כלי השיט של ישראל ומקבלים m16 מקוצר\מנוסר חלק עם אלביט אפילו וכמו שאמרו פה זה ממש חרטה..
כי אף אחד לא ישתמש בנשק הזה בים.. יש לך כלים הרבה יותר קטלניים והרבה יותר אמינים...

אגב אני מבטיח לך שאם תתקבל לקורס אתה תקלל את הרגע שקיבלת נשק כי אתה כל יום נכנס למים לפחות פעמיים ביום והנשק איתך תמיד גם בהפלגות הוא מאובטח בתיבת חרטום, והמי מלח עושים בו שמות..
סתם דוגמא תוך שבוע המים איכלו לי את האמא של הלדרמן(שהוא אגב מקורי..ואמור להיות אל חלד) ועכשיו הוא מושבת מפעילות ואולי אפשר יהיה לשחרר אותו עם שמן של נשק.. אולי...
ישן 16-02-2005, 09:48
  ariqool ariqool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
שרונאס, למה להנפיץ?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שמפו18 שמתחילה ב "תתפלא....."

חובלים עושים 02 כמו כל חיל הים, והם קצינים ימיים ולא קציני חי"ר או בלהג הצבאי בה"ד 1
ולכן בטח ובטח שאין להם רובאי 012, רובאי 012 ניתן להגיע אך ורק דרך בה"ד 1
ה-012 מתייחס להכשרה הימית שלהם, ולזה ממש אין קשר לרובאי...
אולי ואני אומר רק אולי, הם מגיעים לרמת חי"ר של 03 כי זה המינימום הנדרש מקצין מצה"ל(כל קצין בצה"ל), אבל 012 זה ממש לא...
ולגבי המילואים בחי"ר, כשצריך כוח אדם בצבאא הירוק, חיל הים "מלווה" את המילואמיניקים שלו להחליף צוותי מגלן\דובדבן\יחטיות במבצעים מיוחדים בשטחים(סתם צוחק :+), אבל ברצינות, בימינו קוראים לזה אבט"ש, וכל חייל בצה"ל נדרש לעשות את זה, לא משנה אם הוא 02 או 08... זה שהמורה שלך עושה מילואים בשטחים לא אומר שהוא עושה מבצעיות בשטחים(מעטים המילואימניקים שעושים את זה, פרט לסיירות וכל זה שגם שם זה נדיר), זה פשוט אומר שהוא עושה אבט"ש..
ישן 16-02-2005, 10:30
  ariqool ariqool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
חס וחלילה, אני לא מפקפק ביכולת הפיקודית שלהם
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "קצין ים לא הולך להיות קצין חי"ר כמו שקצין חי"ר לא ילך להיות קצין ים"

כמו שהמדריך שלי אמר: קורס חובלים, אחד הקורסים היוקרתיים ביותר כי הוא מכשיר אותך להיות מפקד
אני גם טוען שתיפקוד שאינו בתנאי ים, הוא לא תמיד תלוי אימון או לא(ישנם הרבה מאוד מקומות שמכשירים אותך לזה, אומנם לא ברמות צבאיות אך עדיין הכשרה לא מבוטלת עוד לפני הצבא)
אומנם ההשלמה שעושים בקורס תואמת או מקבילה לרמת רובאי הרבה יותר גבוהה מ03 אבל על הנייר, חובל הוא עדיין רובאי 03, אם זה נכון לעשות זאת, זה כבר עניין אחר, ישנם קורסים אחרים בחיל הים כדמות צוללות שמבצעים סדרות חי"ר ורמת סדרות היבשה שלהם הרבה הרבה יותר גבוהה מטירונות כלל צה"לית ממוצעת, בנוסף לעובדה שכל הנ"ל מקבלים תעודת לוחם, והפרט היחיד שמפריע כאן הוא העובדה שעל הנייר רמת הרובאי היא עדיין 02 למרות שרמת הכישורים יותר גבוהה מכך.
אם צריך לשנות את הטירונות, אני חושב שכן, לפחות לרמת 03, שהיא טירונות לוחמים מינימלית.
ישן 16-02-2005, 20:05
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
איבדתם את הנקודה..
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סיירת שמתחילה ב "שתיהיו בריאים...."

סיירת שאל אם חובלים יכולים להמשיך במערכת הביטחון בשב"כ מוסד אבטחת אישים וכ"ו והתשובה היא חד משמעית כן.
ברור שחלק מהתפקידים יהיו חסומים בפניהם. אבל רוב התפקידים לא יהיו חסומים בפניהם...
אגב לימ"מ למשל מעדיפים לקבל אנשים שלא עברו קורס לוט"ר צבאי(הופיע כבר בפורום) אבל מצד שני רוצים שהם יהיו קצינים וחובלים לפי מה שאני רואה מתאימים לקטגוריה, עד כמה הם ממשיכים לימ"מ לא יודע להגיד לך אם בכלל...
אבל בלי קשר אני יכול לומר לך וזה בוודאות של 100% שבוגרי קורס חובלים יכולים להמשיך בגופים הבטחוניים של המדינה גם בתום שירותם הצבאי ופה אני לא מפרט.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר