לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2005, 16:06
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
מבדקים להכנה לשייטת 13 - מאמר !

לאחר ששולחים בקשה באימייל ומקבלים את הזימון בדואר מתיצבים בתאריך ובשעה שנקבעו למיונים ומבדקים פסיכוטכנים לגדנ"ע ולגיבוש שייטת.

אני אספר מה עבר עלי באותו יום ומה התהליך שאני עברתי מהרגע שהגעתי ועד הרגע שסיימתי.
(אני לא סתם מדגיש שזה מה שעבר עלי, מכוון שיש חבר'ה שעוברים את התהליך בסדר אחר)

ובכן, מגיעים בשעה 08:00 לבסיס תל השומר, הולכים משהו כמו קילומטר ומגיעים ל"ביתן חיל הים" ונכנסים לאולם הרצאות שם רואים עוד 70-80 חבר'ה שבאו ליום המיון.
לוקחים דף שצריך למלא עם פרטים אישים, לא משהו רציני רק פרטים בסיסים ואיך שמעת על הגדנ"ע.
לאחר מכן מגיע בחור (הר-אדם) ומסביר על התהליך שנעבור מהיום ועד ליום הגיבוש ומה מצפה לנו היום, מגיע אחת מהמאבחנות הפסיכוטכניות ומסבירה לנו על המבחנים וכו'.
אחרי שמסימים עם הרצאות יש הפסקה של 10דקות והולכים לאכול, שוקו ולחמניה ממש כמו בקיטנה...

לאחר מכן חלק הלכו לעשות את המבחנים הפסיכוטכנים על המחשב וחלק נשארו למלא את השאלון 64 - השלמת משפטים (עליו אני ארחיב בהמשך).

המבחנים הפסיכוטכנים :
המבחנים כוללים 5 מבחנים שמבוצעים על המחשב המבחנים הם בנושאים שונים : פיזיקה יומיומית, חשיבה כמותית, צורות, עיברית, ומבחן אותיות.
המבחן הראשון הוא מבחן האותיות, לפניך יופיעו כ4 צירופי אותיות, 4אותיות בכל צירוף כזה בין 3 מהצירופים מתנהלת חוקיות מסוימת והצירוף הרביעי שונה.
אתה צריך לבחור מה השונה.
בסה"כ המבחן קצת קשה אך לא נורא, יש 12שאלות ו6 דקות לענות עליהן.

המבחן השני הוא חשיבה כמותית, שאלות במטמיקה בסיסית.
המבחן לדעתי היה קשה יותר מהמבחן חשיבה כמותית שבצו ראשון, אך עם קצת ריכוז אפשר להצליח !
בסה"כ יש 30שאלות ו20דקות לענות עליהן.

מבחן שלישי, מבחן עיברית.
יש ארבע מילים וצריך לבחור את השתיים בעלי המשמעות הדומה ביותר, נשמע מסובך? ממש לא.
אני לא זוכר כמה שאלות היו במבחן הזה, אבל אני מעריך שלא יותר מ30.

מבחן רביעי, מבחן צורות.
על המסך רואים שתי צורות שמקימות יחס מסוים אחת עם השני ומימין להן צורה שלישית לה אתה צריך להתאים את אותו יחס מבין 5אפשרויות.
המבחן, לדעתי, היה קל יותר ממבחן הצורות בצו ראשון היו בו 30שאלות וכ20דקות לענות עליהן.

מבחן חמישי, מבחן פיזיקה יומיומית.
לדעתי המבחן הכי כיף מכולם, שאלות בכל מיני נושאים יומיומים כמו איך נכון להחזיק פטיש וכד'.
כ68 שאלות כאלה ב30דקת.

לאחר שמסימים את החלק של המבחנים הפסיכוטכנים עוברים לחלק של מבחנים האישיות, עדיין על המחשב.
מתחילים בשאלון דירוג והערכה עצמית, נשאלות שאלות כמו "האם אתה בעל כושר מנהיגות?" וצריך לדרג מ1 עד 7.
*הערה : אחת השאלות מתיחסת להעדפותיך לשירות הצבאי ושם מופיעות כל היחידות המובחרות ביותר, שימו לב, לא חייבים לדרג את השייטת במקום הראשון, אני דירגתי מקום ראשון טיס, מקום שני שייטת ושלישי שלדג.

לאחר השאלון הזה מגיע החלק המטיש ביותר על המחשב, שאלון 300...
השאלון מורכב ממספר שאלות שחוזרות על עצמן בצורות שונות ובניסוחים שונים.
מטרת השאלון היא לבדוק אמינות ועיקביות ולכן לא מומלץ בכלל לשקר.
אני באתי בגישה של לא לשקר ולא משנה מה שואלים וכך לא נפלתי על חוסר עיקביות.

שאלוני אישיות :
בסיום המבחנים על המחשב ניגשים למאבחנת שיושבת בחדר ולוקחים חוברת בעלת 16 עמודים שצריך למלא פרטים על עצמך, מאיך שחבריך מגדרים אותך דרך שאלות על הלימודים, ועד שאלות על התכונות שלך ואיך אתה מעריך את עצמך.
בסוף השאלון צריך לכתוב קורות חיים, אז תתכוננו.

בשלב הזה הלכנו לאכול ארוחת צוהרים, נקניקיה בלחמניה עם קטשופ וחרדל ואני חייב לצין שזה באמת נחמד מצד חיל הים.

לאחר שכל הקבוצה שעשתה את המבחנים הפסיכוטכנים ראשונה סיימה מתחלפים ומי שעשה שאלון 64 הולך לפסיכוטכני ולהפך.

שאלון 64 הוא בעצם שאלון עם 64 משפטים לא גמורים שאתה צריך להשלים מהראש.
משפטים כמו :"אמא טובה היא אמא ש____________"
"הילדה התרגזה כי_____________"
וכדומה, רק שיש 64 כאלה שצריך להשלים ב20דקות.
אני באופן אישי לא סיימתי את כל המשפטים כי הקדשתי זמן מחשבה לכל משפט, וזה לא סוף עולם אם לא מסיימים את השאלון.

כן בערך נגמר היום, אחרי משהו כמו 5שעות של מבחנים ושאלונים בחיל הים מחליטים ליבש אותך...ולכן אתה מתיבש, שעה, שעתים, שלוש, בלי לעשות שום דבר...אז מדברים עם החבר'ה, אנשים טובים אחד אחד שלא סתם הם הגיעו ונרשמו להכנה לשייטת.
אחרי שלוש שעות בערך שנשארנו בערך 50 חבר'ה מגיע קצין, עוזר רמ"ד איתור צוות - ים נותן לנו הרצאה קצרה, אומר כמה שהוא מעריך את הרוח ההתנדבותית הזאת וכמה שזה חשוב וכו'...
פה כבר הבנו שכל מי שבחדר - עבר!
וכל מה שנותר הוא לקבל את הזימון למבדקים במכון לרפואה ימית בחיפה.
מקבלים את הזימון ביחד עם סטיקר נחמד של השייטת ונפרדים מהחבר'ה.

הערות אישיות שלי :
א' היום הוא יום דיי מטיש, כדי לישון לפחות 8-9שעות בלילה שלפני כדי להיות מרוכזים.
ב' לחבר'ה שהגיעו באותו יום - באמת אחלה חבר'ה, כל הכבוד למי שעבר ונתראה ב14.2 במר"י!
ג' ושוב לחבר'ה שהגיעו באותו יום - אני הבחור שדיבר עם אמא שלו וביקש (ואני מצטט) "שפשוט תשאל שני את ההוא מהשייטת מה לכתוב." זה למי שזוכר מהשלב שמילאנו את השאלון אישי.

נערך לאחרונה ע"י SOF בתאריך 03-02-2005 בשעה 16:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר