לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2005, 00:11
  איתיהלוי איתיהלוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.05
וועדה רפואית ביום הגיוס

אני אמור להתגייס במרץ וביקשתי כמה פעמים וועדה רפואית בשבועות האחרונים אך הצבא מסרב לתת לי בטענה שאני אפגוש וועדה רפואית לאחר הגיוס.

מה צריך לעשות כדי לקבל וועדה רפואית כבר בבקו"ם? כי ממה שהבנתי מחברים אם זה לא יהיה שם זה רק יסחב הרבה לאחר הטירונות ואחרי שאני ישובץ כבר מה שאני לא רוצה..

קראתי את המאמר על סירוב להתגייס בסיבות רפואיות, אך מה שכתוב שם זה מה שינסו לשכנע אותי:
"סרבני הפינוי מטעמי ת"ש, רפואיות:
סרבנים אלה עומדים על שלהם ומסרבים להתפנות עד שייקבלו את גורם X. במקרה של סרבני הפינוי מטעמי ת"ש, אלה מתגייסים שלא קיבלו את מבוקשם מבחינת ת"ש בלשכת הגיוס ומסרבים להתפנות לבסיס הטירונות עד שייקבלו אותם. כנ"ל רפואי למרות שנבדקו בבקו"ם בפעם השנייה. מה שמסבירים לאותם מתגייסים זה שאת הגורמים האלה, פגישה עם רופא ועם מש"קית ת"ש הם מקבלים כחלק מנוהל הקליטה של היחידה הקולטת שלהם בבסיס הטירונות, או בקיצור: "ביחידה יטפלו לך בבעיות, ביי".
"

אך אם אני ממש יתעקש האם ישלחו אותי לכלא או שבסופו של דבר יצא מזה משהו? והאם דין הכלא הוא כדין הקרביים שרוצים להיות ג'ובניקים או ביד יותר מקילה?

אשמח אם מישהו יוכל לתת קצת מידע
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2005, 04:49
צלמית המשתמש של דוכיפת_כבוד
  דוכיפת_כבוד דוכיפת_כבוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל דוכיפת_כבוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איתיהלוי שמתחילה ב "וועדה רפואית ביום הגיוס"

אז בטח קראתה גם את זה.

סרבני הגיוס לקרבי ומבקשים להיות ג´ובניקים:
הבקו"ם לא נוקט ביד סלחנית כלפי אותם מתגייסים. הדרך שלהם עוברת מטרום מעצר למתחם המעצר בקו"ם ושם הם נשפטים לתקופת מעצר של כ-40 יום בכלא 4 אשר ליד צריפין. יש שאומרים שכאשר יוצאים מהכלא מקבלים את הג´וב המיוחל, אבל לפי המידע שנותנים בבקו"ם, כאשר יוצאים מכלא מקבלים דרישה להתגייס לאותו יעד קרבי מהפעם הקודמת, וגם אם מקבלים ג´וב שיוצאים מן הכלא הרי מדוברים בתפקידים הנחותים ביותר שלצה"ל יש להציע.

בעיקרון , ביום גיוס יהיה לך וועדה רפואית , קח מאמר קצר על הנושא:
דרך אגב , תספר או תפרט מה הבעיה הרפואית שממה אתה סובל ככה נוכל לעזור לך.

המאמר:
הוועדה הרפואית / ברונדבי12/08/04
בשעה טובה או לא טובה, הינה הגיע יום ונשברה לכם הזרת, המצאתם פגע או שקיבלתם שבץ או משהו בסגנון.
הורים כעוסים, רופא עקשן, או סתם רצון עז יגרום לכם להזמין "תור" כלשהו בבקו"ם בכדי לבדוק את חומרת מצבכם ואת הפרופיל הצפוי שלכם, דבר שכנראה, אין לברוח ממנו, שיגיע יום אחד - וכדאי שכך, לא כדאי ללכת לצבא עם בעיות רפואיות.
אז הינה, שלחתם לצבא פקס\מכתב שבו יש הצהרה של רופא על הצרה שלכם ומכתב אישי קצר המספר את מעלליכם והופ, עם קצת עזרה טלפונית שלכם, תוך כמה ימים יש לכם הזמנה ל"ועדה רפואית", כיף חיים.

בכיף רב הוזמנתם לוועדה הרפואית ואתם לוקחים את הזימון (אם קיבלתם), ת.ז ומסמכים שקשורים לאותה בעיה ורצים אצים לכם לבקו"ם.
אתם נכנסים נותנים את הזימון לחיילים החברמים בכניסה והם משלחים אותכם במעלה המדרגות להשתחל עם הכרטיס המגנטי למכונה ולחכות בתור.
מכוון שרוב הסיכויים שהועדה הרפואית שלכם תהיה ביום רגיל של ´צו ראשון´ של חברה צעירים כנראה שיהיה תור ענקי ותאלצו לחכות - עדיף להביא מים\אוכל\שתיה.

עצור! - מה זה ועדה רפואית?
לא לא, כמו שבמטבחון לא באמת יושבים חבורת שמנים מהממשלה ואוכלים ומדברים על מה לעשות עם ערבים, גם הועדה זה לא באמת ועדה.
ועדה רפואית, משמעותה בעצם רופא אחד, די זהה לרופא מהצו ראשון, שבא ובוחן לכם את העניינים.

ונחזור..

אז נכנסתם לבסוף לועדה הרפואית, הרופא ישב מולכם, יסתכל לכם טוב טוב בעיניים ויבדוק את הנתונים והתיק אישי.
לאחר מספר שאלות ובדיקות הרופא יבדוק בתיק הפרופילים שלו ויחליט האם לשנות הפרופיל שלכם.
לאחר ששונה לכם הפרופיל שימו לב - האם באמת זה מה שאמור לקרות? (לא הכוונה ב"רציתי 64 אבל אופס 72" - אלא אם ההחלטה של הרופא באמת נכונה! - דהיינו לא כדאי שתהיו, לדוגמא, מצורעים בגולני..).
עקרונית, שימו לב, אם נגיד אתם חסרי רגל ימין אבל נתנו לכם 72 תנסו קצת לשאול את הרופא והכל, אולי הוא טעה, וכנראה שכן, ואם הוא ישים עליכם זין (סליחה), כמו רבים אחרים, אז פשוט תחזרו הביתה ותשלחו עירעור מנומק, אולי יתחשבו בכם.

לאחר הועדה הרפואית כנראה שבהתאם ישונה לכם הפרופיל ובהתאם תקבלו תאריך גיוס חדש. אם הועדה התקיימה זמן קצוב (נגיד, חצי שנה, אולי במזל) לפני הגיוס המיועד, ייתכן ותקבלו ´מנילה´\´שאלון העדפות´ ותזומנו לזימונים מעניינים וכאלו. אם לא- תבקשו, אין מה להפסיד.
בעיקרון כל אחד שמשונה לו הפרופיל מיועד אוטומטית למועד הפנוי הבא של הגיוס הכלל צהל"י המתאים לפרופיל שלו.

במבט לאחור במאמר הזה לא ממש חידשתי כלום, אבל נו - עד שכתבתי, לפחות שיהיה פה, בכל מקרה בהצלחה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=06/11/1986]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-01-2005, 14:45
  איתיהלוי איתיהלוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.05
זה לא בדיוק עוזר
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי דוכיפת_כבוד שמתחילה ב "אז בטח קראתה גם את זה. ..."

המאמר שהבאת. קראתי את המאמר על וועדה רפואית והוא מפרט מה יקרה כשאני אגיע לוועדה רפואית.

כרגע אני זה שרוצה אותה ואמרו לי רק אחרי הגיוס והטירונות. אתה אומר שאני אקבל בבקו"ם אבל אחרים אמרו לי שלא (ובעצם גם המכתב של הצבא אומר שרק לאחר הגיוס) השאלה מה צריך לעשות כדי לדרוש ולקבל בבקו"ם באמת
וקראתי גם את הסעיף על אלה שלא רוצים קרבי ומה עושים להם ולכן שאלתי אם הצבא נוהג באלה שרוצים וועדה רפואית כמו כאלה שלא רוצים קרבי כי לא מפורט בסעיף וועדה רפואית מה קורה למי שמתעקש - רק מה שהצבא יגיד לך כדי לנפנף אותך.

ודרך אגב יש לי בעיות בברכיים ובמפרקים של הידיים
ישן 31-01-2005, 15:12
  orenhz orenhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
מידע גם לי יש בעיה דומה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי איתיהלוי שמתחילה ב "זה לא בדיוק עוזר"

היה לי פרופיל זמני 64, אבל בערך חודשיים אחרי הצו ראשון, היה לי מפגש עם אורתופד בלשכת גיוס.
האורתופד שאל אותי איזה פרופיל אני רוצה (שימו לב למקצועיות), ובאותה תקופה רציתי להגיע לקורס טיס, אז ביקשתי פרופיל 97. מאוחר יותר נפלתי בירפ"א ובנוסף לכך האורתופד הפרטי שלי אמר לי שעדיף שיהיה לי פרופיל עורפי (יש לי בורג ברגל, מה לעשות.... זה כנראה די מגביל בצבא). בעקבות כך שלחתי מכתב ללשכת הגיוס (בצירוף מכתב מהאורתופד שלי), שאני מבקש שיבדקו אותי שוב, מכיוון שייתכן ופרופיל 97 לא מתאים לי. כצפוי, התשובה היתה: "לא מצאנו מקום לשנות לך את הפרופיל". כרגע אני לא ממש יודע מה לעשות, אבל אולי באמת ביום של הגיוס אני ידווח על "החמרה במצב הבריאותי" או משהו כזה.
בכל מקרה, אם יש למישהו עצות בשבילי מה לעשות, אני אשמח

תודה,
אורן
ישן 02-02-2005, 13:41
  smart86 smart86 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
המלצה כן יש לי עצות ואני מוכן לעזור...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי איתיהלוי שמתחילה ב "..."

גם אני כמוכם יש לי עכשיו 82 ואני רוצה להוריד ל64 וזה לא סתם... באמת יש בעיה רפואית.. בקיצור שלחתי לפני כמה שבועות מכתב להורדת פרופיל והם אמרו כי הם דחו את הבקשה ולא מגיע לי לראות ועדה רפואית.. אז לא חשבתי פעמיים ועוד באותו היום רשמתי מכתב רישמי לערעור ההחלטה והפלא ופלא לאחר הגשת המכתב ועוד מלאאא מסמכים שהוספתי מהבקשה הקודמת הם נענו לבקשתי אז לא צריך לוותר להם... אתם צריכים דבר ראשון לעמוד על האינטרס שלכם ואחכ של הצבא... אם הם אומרים לכם כמו לזה שמעלי שאתה תראה רק ביום גיוס אל תחשוב פעמיים עוד היום כשאתה קורא את ההודעה הזו תנסח מכתב ותשלח להם בפקס כערעור על ההחלטה שלהם.. זה אתה קובע.. זה שאיזו מזכירה מעפנה אמרה לך שתראה בבקום מבחינתך זה לא משנה - גם על מה שהיא אומרת ניתן לערער ... תשלח עוד היום טפסים ומכתב כי אם תחכה עד לגיוס או שידחו לך את הגיוס לתאריך ממש ממש רחוק או שיתנו לך תפקיד מעפן ותיתקע איתו 3 שנים.. אז יאאלה סיימתם לקרוא ותגשו לכתוב מכתב ערעור..

תשאלו שאלות אני יענה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:40

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר