לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2006, 13:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע אתר האינטרנט של העיירה בינת ג'ביל

http://www.bintjbeil.com/index.en.html

שימו לב שאין ממש עידכונים מהשטח.
יש לי חשש מסויים שההגדרה של בינת ג'ביל כ"בירת הטרור" נועדה לייצר מותג שאחרי שהוא יושמד צה"ל יוכל להפסיק את הלחימה בעוד שהמצב בשטח שונה לגמרי.

כתבה מאתר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/scoop.gif]

הקרב על בינת ג'בייל. עכשיו גם בגירסת הרשת
משה בנישו 26/07/2006 14:04
אזרחים מכל העולם נכנסים לאתר האינטרנט של העירייה המכונה "בירת החיזבאללה", שם מתקיימת בימים אלו לחימה עיקשת. האמריקאים תומכים בישראל, הלבנונים והאירופיים נגד, ונטורי קרתא מצטרפים למלחמה "נגד הציונות"
בימים אלו מנוהלת לחימה עיקשת בין חיילי צה"ל לאנשי החיזבאללה סמוך לעיירה בינת ג’בייל, לחימה שגובה קורבנות משני הצדדים. גם בזמן כתיבת שורות אלו ממשיכים להגיע הדיווחים על חילופי האש הקשים המתנהלים במקום.
בזמן שהתותחים רועמים והאש לא מפסיקה, מתנהל מאבק נוסף בין ישראלים (חשוב לציין בסיוע כוחות בינלאומיים) ללבנונים (גם בתמיכת כוחות בינלאומיים) בפורום של אתר האינטרנט של העיירה.

אכן, כמו כל מקום שמכבד את עצמו, גם לעיירה בינת ג’בייל יש אתר אינטרנט. בשונה מאתר מוניצפלי אחר בישראל או בעולם, המילה הראשונה שעולה כאשר פותחים את האתר היא המילה:
resisting – התנגדות. המילה המתארת בדיוק את המצב הנוכחי כרגע של תושבי העיירה, לפחות אלו שנכפה עליהם להישאר באותה עיירה המוגדרת על ידי צה"ל "בירת החיזבאללה".
האתר מביא צילומים של העיר בימי שיגרה, כמובן, מידע כללי על האזור, מקורות חדשותיים על העיר שנמצאת בראש הכותרות בימים האחרונים, ומאמרי דעות של אנשי רוח לבנונים התומכים בלחימה העיקשת נגד ישראל ובזכותם של הלבנונים להתנגד לכיבוש הישראלי. החלק המעניין והאקטואלי ביותר באתר הוא החלק שנקרא ספר האורחים. בעמוד הזה זה מנוהל בימים האחרונים, מאז עלתה העיירה למודעות בינלאומית, מאבק בין גולשי אינטרנט מכל רחבי העולם.
לצד קריאות של לבנונים הקוראים לעולם להפסיק את האגרסיביות הישראלית באזור ומטיחים ביקורת כנגד הציונות, עולים גם קריאות לתושבי העיירה לעשות הכול כדי לטאטא את "הנגע הרע של החיזבאללה מהעיר". לתמיכה גדולה זוכים תושבי בינת ג’בייל מצד פעילי נטורי קרתא (זרם חרדי קיצוני ואנטי-ציוני) ברחבי העולם. אחד מאנשי נטורי קרתא הכותב מאנגליה, מברך את תושבי העיר האדיבים שהתארחו אצלם באנגליה וטוען שהיהודים הם לא מקור הבעיה אלא הציונות והציונים. פעיל נטורי קרתא אחר מפלסטין, כהגדרתו, מוסר את זווית הראייה שלו למצב וסבור כי "אלוהים כבר החליט שהגיעה סופה של המדינה הציונית. ציונות היא שטן והמדינה הציונית היא מדינה שטנית שאינה מייצגת את היהודים". את דברי הביקורת שלו על מדינת ישראל מסיים בברכה לתושבי בינת ג’ביל ואומר:"מי ייתן ואלוהים יגן על תושבי בינת ג’בייל".
גם הלבנונים לא שומרים על שתיקה, ובפורום בשפה האנגלית מביעים את התנגדותם לפעילות צה"ל באזור. זייה, לבנונית, החיה בנורבגיה, מגיבה לאירועים במולדתה. את פנייתה הנפתחת בברכת סלאם עליקום היא מפנה לאחיה הלבנונים ומקווה שכל אחיה ואחיותיה בלבנון במצב בטוח ומקווה שאלוהים "יקלל את ישראל שהרגה עד כה כל כך הרבה ילדים ונשים חפים מפשע, ומי ייתן ואלוהים יברך את כל לוחמי החיזבאללה".

הלבנונים זוכים לתמיכת מספר גורמי חוץ. ביל ווילסון מאוהיו, ארה"ב, מחזק את ידם של תושבי בינת ג’בייל "אשר ישראל טובחת בהם בימים האחרונים", ומקווה שהאו"ם ישלול את התחמשותה של מדינת ישראל.

ומהצד השני של המתרס, נלסון מלוס אנג’לס מעלה תהייה מדוע המילה הראשונה שעולה באתר היא המילה "התנגדות", וסבור כי ההתנגדות לא תועיל כי עם התנ"ך הנצחי מעולם לא הפסיד בלחימה. גם סאם מקנדה קורא לכל התושבים האמיצים של בינת ג’בייל לסייע לכוחות צה"ל לטאטא את כל אותם אנשי חיזבאללה מהכפר. שלמה מירושלים פונה בעברית לתושבי העיירה ומקווה ש"ההפצצות של חיל האוויר הישראלי ימחקו כל זכר למחבלי החיזבאללה שלכם בכפר ובכל לבנון, אמן". לצד הודעתו של שלמה הירושלמי מוצגת הודעת של נאדין מביירות שקוראת לחבריה הישראליים "להפסיק, להפסיק, להפסיק את האש על לבנון".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2006, 13:40
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתר האינטרנט של העיירה בינת ג'ביל"

משעשע - שלשום הסתובבתי בגוגל ארת' בסביבה ומצאתי את העיירה ואת הקישור. יש שם לא מעט תמונות - ספק אם העיירה תראה דומה בתום הקרבות. אני אמרתי לפני תחילת הלחימה באזור כי צפויים להיות לנו נפגעים רבים וכי בסופו של דבר יוחרב חלק ניכר מן השטח הבנוי של העיירה ולמעשה ניתן היה למנוע את הנפגעים על ידי הפצצה מסיבית מלכתחילה - הבעיה שוב פגיעה באזרחים (שנמלטו או שיפגעו בכל מקרה מן הלחימה הקרקעית) וכיצד הדבר נראה בתקשורת (אני ממשיך להחזיק בדעתי שבמגבלות מסוימות חיי חיילנו תמיד קודמים לכל שיקול תקשורתי).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר