לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2004, 21:54
  omer17 omer17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
מתפוצץ לי הראש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "12.04 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (3)"

אני הפורום פה כבר כמה שבועות ויש לי שאלה קטנה שאני שואל אותה כבר הרבה מאוד זמן
אני משתמש במחשב למשחקים כבדים....
אני רוצה את המעבד הכי טוב וזה אומר או א.מ.די או אינטל ואני לא יודע מה לבחור הרבה אומרים לי כך ןוהרבה אמרו לי כך בסוף החלטתי א.מ.די אבל עכשיו קראתי ש אינטל עכשיו עדיף משום הddr2 שעכשיו הוא הרבה יותר מהיר ועדיף
http://www.xbitlabs.com/articles/me...y/ddr2-ddr.html
אנה בבקשה תעזרו אני לא יודע מה לעשות כבר הראש שלי מתפוצץ
השאלה הסופית מה עדיף בין המעבדים לגיימר זהו!

תודה

אם כבר כתבתי את הודעה תרכיבו לי בבקשה מפרט עד 7 אלף הוא כולל

מעבד (אינטל 775 או א.מ.די 64)
לוח אם (אם זה amd אז nf4 אם זה אם זה אינטל תנו למשהו גם טוב+לינק שאני יוכל לקרוא עליו)
זיכרון ( אני רוצה dual cl2 1024)
כרטיס מסך (משהו הכי טוב עד 1500 שקל+- חשבתי על 6600gt)
מסך (17אינץ שהו יהיה טוב בשביל משחקים)
צורב דוידי (צורב דיודי טוב ואמין)
כובן קשיח (80gb sata לא יותר ולא פחות)
מארז (מארז לא אכפת אבל שיהיה כולל ספק כוח 400wt +יכולת איורור טוב)

רק לומר זה אמור להיות מחשב למשחקים(כלומר חזק חזק)

נערך לאחרונה ע"י omer17 בתאריך 22-12-2004 בשעה 22:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2004, 01:20
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
מה הקשר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "מתפוצץ לי הראש"

לDDR2? היום DDR2 לא משתלם בכלל, מחירים בשמיים וביצועים נורמלים שלא הולמים את המחיר. עדיף כבר זכרון DDR רגיל CL2.

מפרט
עכשיו אני אבנה לך את המחשב לGaming כמו שבקשת.
AMD Athlon 64 3400 (754-pin) OEM מעבד
Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan קרור למעבד
Gigabyte GA-K8NS Pro nVIDIA nForce3 250 Socket 754 לוח אם
Leadtek Geforce FX6600GT 128MB DDR III Retail AGP כרטיס מסך
PQI 512MB DDR 400MHz PC3200 Gunmetal 2.5-3-3-7 זכרון
WD 120GB 7200RPM 8MB הרד דיסק
LG 17 FLATRON F700P מסך
LITE-ON DVD 16*48 Retail די.וי.די
NEC ND-3500A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X White Bulk צורב די.וי.די
Logitech® MX™510 Optical Mouse עכבר
Logitech® Media Keyboard מקלדת
Compucase super Midi Tower CI 6a21 400w LDT - Black & Blue מארז + ספק
המחיר הסופי הוא 7411 ש"ח (הורכב בפנדה).

הסבר
הבאתי לך את המערכת הטובה ביותר לגיימר במחיר הזה.
מעבד במחיר זול עם ביצועים יוצאים מן הכלל, בנוסף קרור איכותי למעבד, ככה שהOEM לא קריטי, בנוסך לוח אם לא חדש, אבל מתאים לכל החומרה, ומחירו ירד לאחרונה והוא מצוין למערכת.
כרטיס מסך חזק כמו שבקשת, בנוסף זכרון של PQI אומנם 512 ולא cl2, אבל אם אתה לא מתכנן OC זה באמת מספיק, ולא תיהיה לך בעיה עם זה.
הרד דיסק קצת יותר גדול של 120GB, למקרה ויגמר לך ה80GB.
מסך של LG איכותי, ובין הטובים ביותר של 17 אינץ.
כונן DVD של lite-on וצורב DVD של NEC לכל הצרכים.
עכבר גיימינג MX510, ומקלדת Logitech.
מארז חזק של HEC עם ספק כוח של 400W ומאווררים.

חסכון
אם אתה רוצה לחסוך אז רק במקומות הללו.
אתה יכול לקנות מעבד 3200 (754) במקום 3400 אבל תחסוך 100 ש"ח, ועדיף את 3400 שמציג ביצועים גבוהים יותר, ובמקום הזה ההיתי מעדיף להשאיר 3400 אלא אם באמת חסר לך 100 ש"ח.
יש עוד קרורים של זלמן יותר זולים, מה שאני הצעתי עולה 290 ש"ח, ויש כאלה ב190 ש"ח. אם אתה רוצה אתה יכול להחליף לאחד כזה.
לוח אם לא להחליף.
כנ"ל לגבי כרטיס המסך.
זכרונות טובים, ואם אתה רוצה אתה יכול לקנות זכרונות יותר איטיים אבל 1024MB או לקנות זכרונות יותר מהירים, אבל לא תרגיש בביצועים, והמחיר משחק פה תפקיד גדול.
הרד דיסק אפשר להוריד ל80GB, אבל לא מומלץ.
מסך לא להחליף, מקסימום לקנות מסך LG 19 אינץ.
DVD וצורב DVD - כדאי שיהיה אחד משניהם (קורא DVD) וכדאי שיהיה צורב (או רגיל או DVD).
המחירים היום לא יקרים ולכן הרכבתי לך את שני אלה, אבל במקרה ואין לך את הכסף ואתה לא הולך להשתמש עם זה אז אתה יכול להחליף ולחסוך קצת כסף. שניהם ביחד עולים 600 ש"ח.
עכבר ומקלדת - אם באמת חשוב לך משחקים (משחקים FPS כלומר גוף ראשון) אז תשאיר את העכבר והמקלדת, שהם מעולים, ותרגיש בהבדלים ביניהם למה שיש לך עכשיו בכל משחק שתשחק.
הצעתי לך מארז ממש טוב, אבל אם אתה סגור על מארז אחר שהוא טוב אז בבקשה.
מפחיד!

ישן 23-12-2004, 19:17

טוב תראה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "בקשר למפרט אני לא צריך..."

תשובות
בקשר למקלדת עכבר ורמקולים בסדר.
דרך אגב אתה יכול לקנות באופיס דיפו ב250 ש"ח MX700 + מקלדת איכותית אלחוטי של Logitech. (לא יודע איך כל כך זול).
לא הצעתי לך רמקולים.
בקשר למעבד + לוח אם + כרטיס מסך.
המעבד שהצעתי AMD64 3400 754 לך משיג ביצועים גבוהים בהרבה AMD64 3000 939 וההבדל במחירים הוא 300 ש"ח.
לוח אם שהצעתי nForce3 זול יותר מnForce4 והוא מספק את כל מה שאתה צריך ואין הבדלים ביניהם (רק עניינים של שדרוג עתידי).
כרטיס מסך - אין הבדל בביצועים בין AGP לPCI-E, ולכן AGP גם טוב.
לוח האם והשקע של המעבד משפר את הביצועים של המחשב בעבודה רגילה, ובמשחקים.
תקח בחשבון שמה שאני מציע זה 2.4GHz ומה שתכננת זה 1.8GHz.

חסכון
תוריד את העכבר והמקלדת וחסכת בינתיים 450 ש"ח.
את הקרור למעבד מ Zalman CNPS7700-Cu 120MM Fan ל Zalman CNPS7700-AlCu 120MM Fan תשים לב שההבדל הוא AlCu ל Cu זה החומר שממנו עשוי המאוורר, חסכון של 50 ש"ח.
במקום כונן DVD של Lite-On תקח CD רום רגיל וחסכת עוד 110 ש"ח. (תשאיר את הצורב DVD) הסיבה לזה שכדאי שיהיו 2 כוננים אופטים, אחד צורב הכל וקורא הכל, והשני עוד כונן רגיל (שיהיה יותר נוח).
בנוסף אתה יכול לקנות הרד דיסק של 80GB אותו דגם במקום 120GB (אם לא חשוב לך) וחסכת 110 ש"ח.
אתה יכול גם לקחת מעבד AMD64 3200 754 במקום 3400 וחסכת עוד 180 ש"ח.

ואז בקשר לזכרונות אתה קונה במקום PQI 512MB DDR 400MHz PC3200 Gunmetal 2.5-3-3-7 שעולה 630 ש"ח.
PQI 1024MB DDR 400MHz PC3200 Dual Channel (2x512MB) Platinum 2-3-2-6
שעולה 1415 ש"ח.
וחסכת סך הכל 115 ש"ח, כלומר את רב הרכיבים אתה קונה קצת יותר זולים ומרחיב את הזכרון. ההיתי מחזיר את ההרד דיסק ל120GB ונשארת עם מערכת דומה, רק בלי עכבר ומקלדת, מאוורר למעבד מאוד דומה, דגם של מעבד אחד אחורה, והכפלת הזכרון ל1024MB יותר מהירים.

מה דעתך? אתה רוצה שאני אבנה לך את מה מחדש מסודר? אתה רוצה לשנות משהו?
מפחיד!

ישן 24-12-2004, 07:28
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
נאמרו פה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "סבבה [u]למה[/u] לא... אבל אני..."

המון דברים, חלקם לא מדוייקים.
" הבאתי לך את המערכת הטובה ביותר לגיימר במחיר הזה." - סובייקטיבי... אני לא חושב שזה נכון...
"תשים לב שההבדל הוא AlCu ל Cu זה החומר שממנו עשוי המאוורר" - לא נכון, זה החומר ממנו עשויות הצלעות קירור...
"PQI אומנם 512 ולא cl2, אבל אם אתה לא מתכנן OC זה באמת מספיק, ולא תיהיה לך בעיה עם זה." - סובייקטיבי, בהתחשב בעובדה שהדרישה למחשב למשחקים כבדים... ההבדל בין זיכרון איכותי מהיר לזיכרון איטי בהחלט מורגש במשחקים כבדים.

לגבי הבחירה בין מעבדים:
המעבד איננו הגורם שבאמת ישפיע על הביצועים. הגורם שכן ישפיע הנו הצ'יפסט... נכון שהמאמר שהבאת קישור אליו הראה שזיכרונות DDR2 סוף סוף מתחילים להראות ביצועים טובים מזיכרונות DDR, ואכן הגיע הזמן שזה יקרה... מצד שני המחיר של הזיכרונות האלו (גבוהה מאוד) והזמינות שלהם (קרוב ל-0) מורידים אותם מהפרק למחשב שנבנה תחת אילוצי תקציב כלשהם בזמן הקרוב... לכן אני מצטרף להמלצה ללכת על מע' המבוססת AMD כרגע, במיוחד שה NF4 בפתח ויאפשר לך בחירה בכרטיס PCI-E אם תרצה. אישית הייתי מחכה, מפני שהטכנולוגיה כבר כאן, אז למה לא ומדובר בדחיה של שבועיים עד חודש.
תיקח בחשבון שהלוחות הראשונים שיגיעו לשוק יהיו די יקרים, אז שווה להשאיר כ--800 -900 ש"ח ללוח-אם.
אני כן הייתי בוחר בלוח המבוסס על DC DDR למע' שמיועדת למשחקים, במיוחד לאור העובדה שאתה רוצה 1024MB זיכרון שיהיה בשני מודולים בכל מקרה.

לכן מפרט אפשרי ללא מקלדת, עכבר או רמקולים יראה פחות או יותר ככה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-12-2004, 09:50
  omer17 omer17 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "נאמרו פה"

אני הרכבתי מפרט חדש תגיד את דעתך בבקשה
ואם עדיף שלך
asus a8n-sli nvidia nforce4 sli socket 1020 nis
amd athlon 63 3000 (929-pin) box 1100 nis
leadtek winfast px6600gt tdh pcie geforce 6600gt sli bit gddr3 128-mb-128 1340 nis
pqi 1024mb ddr 400mhz pc3200 dual channel 2x512 gunmetal 2.5-3-3-7 1335 nis
wd 120 gb 7200 rpm 8mb 488 nis
antec slk2650-bqe black quiet mid towe 549 nis
nec nd 3500a dual layer dvd+r/w/dl 15x black bulk 430 nis
lite on cdrom x52 black 125 nis
lg 17 flatron f700p 1075nis
total: 7473

אני יודע שהוא בסה"כ די דומה להצעה שלך אבל האם יש משהו שאתה אומר ששלך עדיף
*כדי לחכות עוד חודש ואז לקנות? (שהמחירים ירדו)
*אם כדי לקנות בפנדה בכלל?(אם לא איזה חנות אתה ממליץ)
*שוב אני מצטער שאני נודניק אני רק רוצה לוודא שאני עושה הכי טוב כי 7 אלף זאת השקעה גדולה בשבילי
*עוד משהו איך אתה יכול לעלות תמונות לפורום

נערך לאחרונה ע"י omer17 בתאריך 24-12-2004 בשעה 09:52.
ישן 24-12-2004, 15:19

ישבתי עם עומר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "נאמרו פה"

ובנינו מפרט מדיוק לצרכים שלו.
- אני רואה שבינתיים לא הכנסתי לוח-אם (מחכה לnForce4) אז בניתי לו עם nForce4 הכי זול 1000 ש"ח, רק בשביל המחיר, שיצאו הרכיבים נבחר כבר לוח כמו שאמרתי.
- בנוסף הכנסתי עוד CD-Rom.
- מארז העדפתי את Antec השחור, באמת משהו איכותי ביותר.
- בקשר לזכרון, אפשר לראות במבחן ביצועים מה השיפור בין מה שאתה הצעת Kingston HyperX ל PQI gunmetal? האם ההפרש בביצועים גדול מ5% ושווה השקעה נוספת של 333 ש"ח נוספים?

בקשר למאוורר תודה על התיקון, שכחתי בדיוק את השם צלעות קירור, אבל לא התכוונתי למאוורר עצמו אלה למה שמסביב. אגב AlCu אומר אלומיניום ונחושת?
מפחיד!

ישן 25-12-2004, 01:08
  MrS MrS אינו מחובר  

אני אענה לשתי התגובות יחד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "ישבתי עם עומר"

המפרט החדש הנו מפרט נהדר למעט הזיכרונות מייצרן גרוע. תוכל לקחת שני מודולים כאלו

עם אותם תזמונים ומייצרן מעולה.
לשאלת ה"האם שווה לקחת זיכרון עם תיזמונים גבוהים יותר" אז דעתי האישית הנה כן... השיפור מהירות שמקבלים הנו 3-7% בממוצע, תלוי באפליקציה. כדי לקבל שיפור דומה תצטרך לשלם יותר מה 333 ש"ח שאתה מדבר עליהם... כמובן שבסופו של דבר יש תקציב וצריך לקחת החלטה... אני חושב שהסיכוי שהוא ישתמש ב SLI הנו די נמוך, ולכן הייתי משקיע מאמצים בכיוון אחר... הניסיון שלי גם אומר שבד"כ יישום של טכנולוגיה בפעם הראשונה אף פעם לא עובד כמו שמצפים ממנה, ולכן לא הייתי קונה (באופן אישי) את הדור הראשון של לוחות וכרטיסי SLI...
לגבי מבחנים, אם יהיה לי זמן אני אחזור מאוחר יותר עם לינקים, אבל הצגנו פה בפורום המון מבחני השוואה וחבל באמת שהחיפוש די מוגבל כרגע.

לגבי האם לחכות? לדעתי שווה לחכות ל NF4 ולראות כמה הלוחות עולים בפועל, אבל זהו אחד מהיוצאים מהכלל שלי שאומר לעולם לא לחכות... אם הלוחות יקרים מדי אז לא שווה להמתין שהמחירים ירדו, אבל זו דעה אישית.

איך מכניסים תמונה? יש לכל תגובה לאשכול מתחת לחלון שבו כותבים לינק "לחץ כאן להעלאת קובץ"

שפותח חלון חדש שמאפשר לך לקשר תמונה ששמרת למחשב שלך.

פנדה - לא לקנות מהם כלום. החנות הכי גרועה בישראל מנסיוני האישי. שירות גרוע, אין התאמה בין המלאי להצע באתר אינטרנט (אין שום קשר...) בקיצור, להתרחק כמו מאש.
לצערי אין לי חנות להציע לך מאחר ואני גר באוסטרליה... יש לי נסיון מוגבל עם PCLogic דרך חברים והניסיון הוא טוב בינתיים, אבל הם לא קנו שום רכיב "מיוחד"...

עריכה

וכמעט שכחתי את נושא ה ALCu... לא מדובר בתרכובת למיטב ידיעתי, אלא בכך שהצלעות קירור הנן ברובן אלומיניום וחלקן נחושת. ראה תמונה של הבסיס

שמראה בבירור את ההפרדה בין האלומיניום לנחושת. זו אחת הדרכים הנפוצות ביותר של ייצרנים להוזיל את המוצר מאחר ונחושת יקרה בהרבה מאלומיניום.

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 25-12-2004 בשעה 01:15.
ישן 25-12-2004, 18:10

אני נאלץ להגיב לך.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "אני אענה לשתי התגובות יחד"

דבר ראשון PQI בכלל לא חברה גרוע. אל תוציא עליהם שם רע.
דבר שני, אני לא חושב ששווה להשקיע 333 ש"ח בשביל 7%, שהמחיר כבר מעל התקציב, ואם הOCZ
באמת באותם תזמונים אז כדאי לעומר להחליף אותם עם הPQI (זה יוצא פשוט יותר זול, וOCZ טובים בזכרונות אז כדאי לך).

בקשר ללוח אם, זה הכי זול שהיה בפנדה, אז הרכבתי לו אותו.
ואמרנו - הלוח רק בשביל מחיר, לא הולכים לקנות אותו עד שאין מבחני ביצועים באתרי חומרה באינטרנט, ועד שאין מחירים יציבים וזמינות מספקת בשוק. בפשוט לקחנו אותו כי הוא הכי זול, ואני מאמין שיהיה nForce4 רגיל בארץ בפחות 600 ש"ח, שיספיק לו לתאימות של המחשב, והוא יחסוך עוד 400 ש"ח. גם אני לא בעד SLI ומעדיף Ultra, אבל הSLI של ASUS יותר זול כעת מUltra של Gigabyte.

בקשר לפנדה - אמרתי לו שכדאי לו לקנות ליד הבית ולא בחיפה, בגלל 2 סיבות:
1. ליד הבית יותר קל אם יש בעיה, ולא צריך לסוע לחיפה.
2. פנדה גרועים, פשוט יש להם מלאי מעודכן באינטרנט, אם מחירים סבירים שנוח להרכיב שמה מפרט. לא יותר מזה!

בקשר למאוורר של זלמן, ראיתי בתמונות בפנדה את ההבדלים בצלעות הקירור, שאחד בנוי מאלומיניום, והשני מנחושת ואלומיניום, פשוט לו ידעתי שקוראים לזה "צלעות קרור" אז הסברתי לו החומר שממנו בנוי המאוורר, אם הוא היה שואל יותר לעומק הייתי מראה לו בתמונה.
בכל מקרה תודה על התמונה, אני בטוח שעכשיו יש עוד כמה אנשים שיבינו יותר טוב.
אגב ההבדל בין המאוורר של Al וAlCu הוא 80 ש"ח, האם הביצועים ביניהם משמעותים?
מפחיד!

ישן 25-12-2004, 22:32

תראה שנייה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "המפרט שהרכבתה לי הוא מטורף..."

דבר ראשון אין לך מה למהר ל8K, זה יותר מידי בשביל מחשב.
מה שבנינו ב7500, (ירידה של 200 ש"ח על זכרונות עדיף את OCZ, ועוד 300 ש"ח על הלוח סבירה להניח), ומחיר המחשב יהיה 7000 ש"ח. כול הוספה במחיר לא תיהיה מוצדקת לביצועים, והיא תהווה ביזבוז כסף.
תסתכל אפילו על כרטיסי המסך, ההפרש בביצועים ב300$ 350$ 400$ 450$ 500$ 550$ ומעלה, לא מוסיפה הרבה בביצועים (מקסימום 20 FPS, שהראשון מתחיל מ70FPS, כלומר בין 70 ל90 אין הבדל, וגם בעתיד ההבדלים ביניהם ישארו קטנים, ולכן הכרטיס של ה200$ הוא מצוין, והכי משתלם מבחינת עלות\תועלת. גם שאר הרכיבים. המעבד מספיק חזק, ולא תרגיש שיפור כל שהוא במחשבים או עבודה רגילה, גם בזכרונות לא תרגיש שיפור משמעותי, ההרד דיסק מספיק גדול, וגם שאר החומרה.
ההיתי נשאר על 7000 ש"ח שבניתי לך ומרוצה.
מפחיד!

ישן 26-12-2004, 00:34
  MrS MrS אינו מחובר  

אם הבנתי נכון
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "מעולה רק הייתי רוצה לדעת מה..."

הפעם את השאלה שלך ואתה שואל מה ההבדל בין קיט זכרונות ייעודי ל DC DDR לעומת קניה של המודולים בנפרד, אז עם קניה של קיט אתה מבטיח שני מודולים שנבדקו ע"י הייצרן בעבודה ב DC DDR, זאת מפני שהצ'יפסטים של Intel מאוד טמפרמנטים ולעיתים קרובות עושים בעיות. מבחינת המודול עצמו אין שום הבדל... לכן, אם תגיע להסכם עם המוכר שהיה והמודולים לא עובדים תקין יחדיו ב DC DDR אתה תוכל לבוא ולהחליף מודול אין סיבה לקנות קיט...

לגבי PQI, לי אישית נראה קצת מוזר שייצרן שמייצר מודולים שאמורים להיות איכותיים לעולם לא שולח דוגמא למבחני ביצועים בלתי תלויים... יכול להיות שהם בסדר, אבל מה הייצרן מנסה להסתיר?
אם אני הייתי צריך לשים את מיטב כספי על זיכרון הייתי הולך על זיכרון של יצרן שמוכן לשים את שמו הטוב למבחן ועם מספיק בטחון עצמי שהמוצרים שלו באיכות גבוהה ולא יכשלו במבחני השוואה כנגד מוצרים של יצרנים אחרים...

ישן 26-12-2004, 09:06
  omer17 omer17 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "אם הבנתי נכון"

תודרה רבה אני עכשיו בונה את המפרט הסופי של כנארה אחרי שעליתי לעצבים של כולם אני אפרסם אותו פה ותגידו את דעתכם

הנה הוא!

עכשיו לפני שאני שואל מה דעתכם..... תנו לי להסביר
קודם כל תודה לכלכם על העזרה הרבה ממש עזרתם לי כלומר MrS & StreetBazar & marxx & תפוחים וכו' מצטער שכחתי שמות בקיצור לכל הפורום! (אני מרגיש כאילו זכיתי באוסקר חחח)
סבבה בקיצור בוא נתחיל:
מעבד: בחרתי אותו כי הכי טוב ביחס מחיר-ביצוע יותר טוב מזה היה עולה לי בסביבות 800 שקל יותר 3400 (939)
לוח אם: אני בחרתי בזה משום שאני לא צריך sli לשנים הקרבות וזה u כנארה שאני אקנה זה יהיה יותר זול ו עכשיו הוא פה במחיר הזה.
זיכרון: אני בחרתי בזיכרון הזה מכמה סיבות קודם כל הוא נראה יפה! (הכי חשוב חח) סתם בגלל שהוא מחברה איכותית וזה cl2
דיסק קשיח: כולם אמרו לי ללכת על גודל של 120 (במקום 80) אז לחץ חברתי השפיע עלי והחלטי לקחת מ120 אבל sata משום שבאמת יש מחקים שמראים sata עדיף וזה עולה עוד 30 שקל אז חפיף...
כרטיס מסך: לפי דעתי הכטיס בכי משלם כיום הוא6600gt ביצועים גבוהים מחיר נמוךאז כמובן לקחתי pcie עכשיו הייתה לי דילמה בין איזה חברה לקחת אני החטלתי leadtek כי היא קיבלה ביקורות טובות...(עדיין אם אתם ממליצים על חברה אחרת הייתי רוצה לשמוע)
cd: הכי זול בצבע שחור...... רציתי פשוט שתי כוננים....
צורב dvd: לחברה nec יש הרבה דעות טובות והצורב כל הזמן מומלץ....(אפילו alienware ממליצה עליו) ולקחתי צבע שחור
המארז: בגלל שהוא שחור יש לו יכולת איוורור טובה שקט +ספק מחברה טובה
מסך: כולם להם בפורום ממליצים עליו אם יש משהו באותה איכות רק יותר זול בבקשה תגידו לי....

זהו תודה רבה לכולכם!
עכשיו הייתי רוצה לשמוע את הדעות שלכם מה את חושבים על המפרט ואם אתם הייתים משנים משהו רק תגידו לי בבקשה תודה רבה

נערך לאחרונה ע"י omer17 בתאריך 26-12-2004 בשעה 09:35.
ישן 23-12-2004, 12:51
  zqzqzq zqzqzq אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
צריך עזרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "12.04 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (3)"

אני צריך את עזרתכם,

אני מעביר לכאן הודעה שכתבתי באשכול הקודם (אשכול 2) שעדיין לא זכתה לתגובה,אז אני מעביר אותה לכאן כדי שתוכלו להגיב ולעזור,תודה מראש,הנה ההודעה :

הנה הצעה למפרט שקיבלתי-

לום אם -
gigabyte KT 600 LAN

מעבד -
AMD sempron 2400+ 256K cache in ABOX

זכרון פנימי -
DDRAM 256 MB 400MHZ PC3300 MICRON/HY

דיסק קשיח -
40GB 7200 ATA 133

כונן דיסקטים -
["3.5] 1.44

כרטיס מסך -
ATI RADEON 9200 128MB TV OUT GIGABYTE

כרטיס קול -
AC 97 3D

צורב -
ASUS 52X32X52

כרטיס רשת -
10/100

מארז -
ZIP לפנטיום 4 מפואר ATX

מסך -
LG F700B FLATRON

מקלדת+עכבר אופטי+רמקולים מוגברים 500 וואט

אמור לעלות לי במזומן 3,050 ש"ח ובתשלומים 3,140 ש"ח.

מה אתם אומרים ???

לפי המפרט הקודם שנתנו פה אני מניח שזה הצעה מצויינת,אני צודק ???

ואיזה שינויים אתם מציעים כדי לשפר את המחשב ??? נראה לי אני יכול להגיע עד ל-3300-3400 ש"ח.

אני חשבתי להחליף את המסך למסך פחות יקר ולהוריד את כונן הדיסקטים שאין לי צורך בו ואז ללכת על AMD athlon 64 2800 מה אתם אומרים ? האם הלוח אם הנ"ל יכול לעבוד עם מעבד AMD 64 ?
ומישהו יכול בבקשה להסביר לי מה ההבדל בין tray ו- box במעבדי AMD.

ושאלה מאוד חשובה לי האם ההבדל בין מסך LG 700B FLATRON למסך פחות יקר שעולה 750 ש"ח הוא קריטי ? כלומר האם מרגישים אותו כשצופים בשני המסכים ? אם כן אז אני נשאר עם ה-LG.

כל הצעה לשיפור תתקבל בברכה,אני עומד לרכוש את המחשב מחר או מחרתיים.

שוב תודה רבה לכל העונים עזרתם לי מאוד.
ישן 24-12-2004, 07:43
  MrS MrS אינו מחובר  

מאחר ולא הבאת לינק
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי zqzqzq שמתחילה ב "צריך עזרה"

למפרט הקודם שהכינו לך אין לנו מושג על מה אתה מדבר...
ספציפית למפרט שהכינו לך
אני מניח שזו שגיאת הדפסה "DDRAM 256 MB 400MHZ PC3300 MICRON/HY" מאחר ואין זיכרון /PC3300... אני מניח שהכוונה הייתה לזיכרון PC3200, ואם כן, אז הזיכרון הזה לא אופטימלי לעבודה עם מעבדי Sampron. אתה רוצה זיכרון PC2700. כמו כן, 256MB זה מעט מאוד זיכרון, בקושי מספיק להפעלת Windows XP לבד...
מארז - מארז גנרי שסביר להניח מגיע עם ספק כח גרוע וקירור גרוע עוד יותר...
קירור למעבד - למעבדי AMD XP הקירור שמגיע מהייצרן לא מספיק טוב לתנאי החום בישראל. אני ממליץ בחום לקנות קירור איכותי למעבד. וכאן גם התשובה בנושא Tray ו BOX, גירסת BOX מגיעה עם המאוורר מהייצרן שבכל מקרה מומלץ לזרוק לפח וגירסת Tray מגיעה ללא מאוורר וצלעות קירור כלל, אלא אתה בוחר את הקירור שאתה רוצה (וזו הגירסה שכדאי לך לקנות)
מסך - המסך שהציעו לך הנו מסך נהדר. אל תחליף אותו במסך זול יותר מאחר ואיכות התמונה במסכים זולים יותר לא מתקרבת לאיכות התמונה שתקבל מהמסך הזה. השורה התחתונה היא שהמסך הוא הממשק העיקרי בינך לבין המחשב, וממנו מגיעה מרבית ההנאה... זהו הרכיב שלא תרצה לחסוך עליו...
לגבי מעבר ל AMD64, תצטרך להחליף ללוח-אם עם סוקט מתאים... בנוסף לעובדה שהלוח מעט יקר יותר, המעבד יקר בהרבה.

ההמלצה שלי, לא לקנות את המפרט שהצגת...

ישן 24-12-2004, 08:00
  MrS MrS אינו מחובר  

דעתי לא טובה...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי DUDE_o שמתחילה ב "מה דעתכם על המפרט הזה?"

מארז, זכרונות, מקלדת, עכבר וכרטיס מסך מייצרנים גרועים, לא שאני מאשים אותם עם תקציב נמוך כמו שהבאת למחשב שכולל מסך, מקלדת ועכבר... אישית אם הייתי בעל החנות הייתי זורק אותך מהמדרגות עם כזה חוסר התאמה בין תקציב לדרישות, אבל הם חנות והם רוצים להתפרנס והם ימכרו לך כל מה שתסכים לקנות...

כדי שתקבל תמונת מצב, מחשב מחלקים איכותיים, עם חצי הזיכרון (רק שתבין איזה זבל הם דחפו לך, תשווה את המחיר) ומעבד חלש יותר, אך עם מסך טוב יותר (שאני מחשיב למינימום)

אין לי דעה על מרדנית כחנות מאחר ומעולם לא קניתי שם.

עריכה

פתאום שמתי לך שהמחיר יהיה אפילו גבוהה יותר מאחר ושכחתי דיסק קשיח (WD 80GB JB) שיעלה 370 ש"ח...

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 24-12-2004 בשעה 08:07.
ישן 23-12-2004, 21:58
צלמית המשתמש של DIABLO
  DIABLO DIABLO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01

חבר שלי קנה לפני זמן מה מחשב חדש, שעם קצת עבודה עליו התרשמתי ממנו ממש לטובה.
רציתי לדעת מה אתם חושבים עליו, מה יש להוסיף/לשנות וכמה לדעתכם הוא יעלה, בערך?
צורב לא צריך, כבר יש

>CPU: AMDR Athlon 64 3200 Tray FSB800 1M + ThermaltakeTR2
> ATHL6432001M+TR2 3 years 1523 1 1523
>Main Board: GAR K8VT800 KT800 FSB800 DDR400 AMD Athlon64 SATA Sound
>RAID
> K8VT800 3 years 721 1 721
>Memory: GEIL DDR 1 GB Golden DRagon Value( 512 x 2 ) 3200 PC400
> GeilDDR4001GB 3 years 1292 1 1292
>Hard Disk: WDR 2500JB IDE 7200 250GB 8MB
> WD250JB 3 years 1504 1 1504
>Floppy Drive: MitsumiR Floppy Drive 3.5" 1.44MB
> MIFDD144I 1 year 64 1 64
>CD Drive: LGR DVD-ROM x16x48 IDE
>Graphics Card: GAR ATI RADEON X800PRO 256 mb TVOUT DVI Retail
> GVR80P256D 3 years 3072 1 3072
>Case: FullTower Case C701 ATX 400W ...
> C701 1 year 376 1 376
>Internal IDE
> LDDUAL 1 year 657 1 657

נערך לאחרונה ע"י DIABLO בתאריך 23-12-2004 בשעה 22:02.
ישן 25-12-2004, 01:30
  MrS MrS אינו מחובר  

אם הובנתי לא נכון
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי tomcat24 שמתחילה ב "First of all i want to thank u"

זה לא שמחשב "רגיל" לא יהיה מסוגל לבצע את המשימות שהצבת, אלא שמחשב "ייעודי" יכיל תכונות שמביאות אותו לאופטימום במשימות כאלו.
המחשב שהצגת יבצע כל מה שרצית, אבל, מחשב ייעודי יכלול כמינימום :
1024MB זיכרון מהיר
120GB דיסק קשיח מהיר
אם עריכת וידאו הנה דרישה עדיין אז כרטיס של Pinnacle או משהו דומה...

בזמן ביצוע Render ב Photoshop כ 90% מהעומס עבודה הנו מעבד זיכרונות. לכן הדרישה לזיכרונות מהירים ונפח זיכרון גדול. אם אתה רציני אז אתה תמלא די מהר 80GB של דיסק קשיח...

תבדוק עם עצמך האם אתה צריך את גירסת ה Pro של הלוח-אם או שאתה יכול להסתדר עם הגירסה הרגילה... כך תוכל לחסוך כ 200 ש"ח לטובת משהו אחר. אני אומר זאת במיוחד לאור העובדה שדווקא ייתכן מאוד שכן תצטרך את גירסת ה Pro עם החיבור Firewire במיוחד אם אתה לא מתכנן לקנות כרטיס של Pinnacle ויש לך מצלמת וידאו שדורשת חיבור כזה... אני מניח שה Gbit LAN לא ישנה לך כלום כמו גם ה ATA133 RAID...

ישן 24-12-2004, 17:01
  איש השלג איש השלג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.04
על מה אתם ממליצים מבין 2 המפרטים הבאים ?

ובכלל איך נראים לכם המפרטים ? (אשמח לשמוע כל התייחסות והצעות לשינוי או שיפור)
מפרט מספר 1 : (מבוסס AMD)

584 ש"ח WD SATA 160GB 8MB 7200 RPM
742 ש"ח A-DATA 256MB PC 4000 DDR 500
100 ש"ח LG CDROM X 52 Bulk
420 ש"ח NEC ND-3500A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X White Bulk
1,372 ש"ח AMD Athlon 64 3200 (939-pin) Box
1,259 ש"ח Gigabyte GA-K8NXP-9 nVIDIA nForce4 Ultra Socket 939
308 ש"ח Simbadda Master I LU - Silver - 480W + WINDOW + NEON
1,340 ש"ח Leadtek WinFast PX6600 GT TDH PCIe GeForce 6600GT SLI 128- bit GDDR3 128MB
65 ש"ח Teac Floppy Drive 1.44
6,190 ש"ח סה"כ
מפרט מספר 2 :
(מבוסס INTEL)
584 ש"ח WD SATA 160GB 8MB 7200 RPM
742 ש"ח A-DATA 256MB PC 4000 DDR 500
100 ש"ח LG CDROM X 52 Bulk
420 ש"ח NEC ND-3500A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X White Bulk
308 ש"ח Simbadda Master I LU - Silver - 480W + WINDOW + NEON
1,340 ש"ח Leadtek WinFast PX6600 GT TDH PCIe GeForce 6600GT SLI 128- bit GDDR3 128MB
65 ש"ח Teac Floppy Drive 1.44
1,390 ש"ח Intel Pentium 4 3.2GHz LGA775 1MB 800MHz HT 540 Box
1,290 ש"ח ASUS P5GD2 Deluxe Intel 915P LGA 775
6,239 ש"ח סה"כ

תודה
ישן 24-12-2004, 18:33
  omer17 omer17 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי איש השלג שמתחילה ב "על מה אתם ממליצים מבין 2 המפרטים הבאים ?"

קודם כל הראשון עדיף בהרבה אבל הזיכרונות שלך עלובים.....
הנה לינק לזיכרונות הרבה הרבה הרבה יותר טוב
אלה זכרונות מעולים כרגע במחיר זול יחסית כמובן יש יותר טובים ויותר יקרים תלוי עד כמה אתה מוכן להשקיע..
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=6154

מחשב לא רע, תגיד לי כמה כסף אתה מוכן להשקיע אני אבנה לך מפרט

נ.ב הנה מפרט שבניתי עם חבר שלי פה שים לב שבמפרט יש מסך והמחירים קצת יקרים. אני באמצע חיפוש לחנות זולה.

asus a8n-sli nvidia nforce4 sli socket 1020 nis
amd athlon 63 3000 (929-pin) box 1100 nis
leadtek winfast px6600gt tdh pcie geforce 6600gt sli bit gddr3 128-mb-128 1340 nis
pqi 1024mb ddr 400mhz pc3200 dual channel 2x512 gunmetal 2.5-3-3-7 1335 nis
wd 120 gb 7200 rpm 8mb 488 nis
antec slk2650-bqe black quiet mid towe 549 nis
nec nd 3500a dual layer dvd+r/w/dl 15x black bulk 430 nis
lite on cdrom x52 black 125 nis
lg 17 flatron f700p 1075nis
total: 7473

נערך לאחרונה ע"י omer17 בתאריך 24-12-2004 בשעה 18:37.
ישן 25-12-2004, 02:05
  MrS MrS אינו מחובר  

דעה..
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי איש השלג שמתחילה ב "על מה אתם ממליצים מבין 2 המפרטים הבאים ?"

במפרט הראשון שמת כרטיס מסך PCIe ולוח אם שלא תומך בטכנולוגיה. בנוסף הכרטיס הנו מגירסת SLI שעולה יותר ואין לה משמעות אם הלוח-אם לא תומך ב SLI... (וזה רלוונטי גם ללוח למע' המבוססת Intel).

כבר העירו לך לגבי הזיכרונות, אז אני אחסוך ממך את הביקורת... אם אתה לא מתכנן OC אין שום סיבה לקחת זיכרון מעבר ל PC3200. הזיכרונות האלו לא מתאימים למע' המבוססת Intel מאחר ונדרש ללוח-אם הזה DDR2... הזיכרונות האלו של A-DATA הם הזיכרונות החמים ביותר שאי פעם בדקתי... הם פשוט רותחים אחרי פעולה קצרה בעומס.

למע' המבוססת Intel הספק כח שבמארז שבחרת לא מתאים... אתה תצטרך ספק כח עם חיבור 24 פינים...

המסקנה שלי מהמפרטים הנה שמי שבנה אותם לא מבין הרבה במחשבים...

ישן 25-12-2004, 04:36
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
הורדה זה לא קשור
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "זה המפרט שדיברתי עליו marxx"

אני אישית, לא מבין במחירים של AMD מתקדמים (רק האתלונים הפשוטים) מהסיבה הברורה שאני לא מוכר כאלה. אני מוכר בעיקר אינטל, אבל אם מישהו צריך מחשב זול, אני אמכור לו AMD ATHLON הרבה לפני שאני אמכור לו סלרון (ואני לעולם לא מוכר סלרונים).
נתתי לך הצעת מחיר לאינטל - כי זה מה שהחברה שלי מוכרת.
רוצה קח, רוצה AMD, עדיף לך לשאול איפה שמבינים בזה יותר ממני.
בנוסף, אנחנו ספקים רשמיים של Sapphire - ATi Radeon למיניהם. יש לי מעט מאוד סוגים של ג'יפורסים, ומה שיש לי, זו לא חומרה מתקדמת. יש לי המון המון סוגים של רדאונים, ולכן אני אמליץ לקנות רק אותם. במידה ואתה רוצה דווקא ג'יפורסים - שוב, עדיף לך ללכת למקום אחר.

אני מצטער, אני לא ממש חנות. אני עובד עם ספק.

ישן 25-12-2004, 06:31
  MrS MrS אינו מחובר  

אתה מקבל
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי omer17 שמתחילה ב "זה המפרט שדיברתי עליו marxx"

מעט מאוד עבור ה 6800 ש"ח שאתה משלם...
המארז הנו מייצרן גרוע עם ספק כח לא ברור... האם הספק כח הזה הנו 24 פינים? לא נראה לי... אבל הלוח-אם שלך זקוק לספק כח כזה... אז כל האורות וכל השטויות והמחשב שלך ירעב לחשמל וקירור...
מסך - אתה קונה את כל המחשב הנהדר הזה כדי לסבול בכל פעם שתביט במסך... דווקא שם לא הייתי מציע לך לחסוך...
זיכרון - אם הבנתי נכון זהו זיכרון PC3200... הלוח שלך צריך זיכרון DDR2... מי זה הייצרן הזה? "הזיכרון הוא cl 2 ויש לי ביקרות נהדרות" - מוזר, מעולם לא ראיתי ביקורת מאתר רציני שהזיכרונות האלו השתתפו במבחנים...
הכרטיסי Radeon X600 זהים בביצועים ל Radeon 9600XT... אם זה הכח הגראפי שהיה לך בראש אז זה מה שאתה יכול לצפות לקבל.
הנה מה שתוכל לקבל מבוסס AMD64

ועכשיו כל החלקים איכותיים מאוד ואתה מקבל תמורה אמיתית לכסף וסביר להניח שגם ביצועים טובים יותר... תוכל לקחת מארז מעט זול יותר כמו ה Compucase 6A21-400 (Hec 400LDT)
Mini ATX Case שעולה בערך 470 ש"ח ואני בטוח שתוכל למצוא אותו גם בדגם שאיננו שחור.

ישן 25-12-2004, 18:41

אם אתה רוצה לעשות השוואה

בין מה שאני הצעתי לך למפרט הזה אז ככה.

1. קרור למעבד (אצלי לא צריך). בגלל שAMD יותר קרים, והמעבד מגיע עם קרור.
2. מארז סביר, אבל לא משתווה לAntec עם מאווררים 120 ו80.
3. לוח אם - לא מבין בלוחות intel, אבל nForce4 הוא הכי טוב היום, ככה שאפשר להבין את ההבדל.
4. למה הרד דיסק של Hitachi, הם בכלל לא נחשבים לטובים, לי אישית היו בעיות איתם. WD מעולים.
5. מעבד אינטל, חלש מאוד לעומת AMD64 3000 939, בביצועים, במחיר, בטמפ' של המעבד, בצריכת החשמל של המעבד, בכטנולוגיה, בקיצר הוא הכי לא משתלם שיש לעומת AMD.
6. זכרונות SuperTalent? מה זה? אתה חושב שזכרון CL2 1GB במחיר 1000 ש"ח זה נורמלי? 1GB בCL2 מכל חברה נורמלית עולה קרוב ל2000 ש"ח, כנראה שTalent הם לא משהו, אני מעדיף OCZ CL2.5 1GB, בתוספת קטנה, הם הרבה יותר טובים!
7. כרטיס המסך הזה זה הפדיחה של ATI מחירו בדיוק כמו 6600GT ותראה את מבחני הביצועים
http://graphics.tomshardware.com/gr...ce_6600-06.html
תתחיל לדפדף קדימה בעמודים, ותסתכל על מספר הFPS של 6600GT וX600XT, ואחר כך תחלי מה אתה רוצה ביניהם.
8. אמרת לי שאתה רוצה CDRom וצורב DVD, קבלת DVD וצורב DVD.
9. מסך לא משהו, מעדיף LG Flatron מה שהצעתי לך, הוא מעולה, בעל רזולוציה של 1600*1200 וקצבי ברענון גבוהים.

והמחיר הנ"ל לא שווה את המחשב. כמובן בהשוואה למה שאני הצעתי לך.
מפחיד!

ישן 27-12-2004, 09:32

זה לא קשור רק
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי coolguy שמתחילה ב "תודה"

לתדר העבודה.
נגיד ויש לך קבוצה של 32 אנשים (יענו 32bit) וקבוצה של 64 אנשים (דמוי 64bit).
עכשיו נגיד וה32 עובדים בקצב של 3.0GHz שנייה כלומר 3*32=96. והם עובדים קשה כל ה32 כלומר הם צורכים מזון (קרור) ומכן גם הרבה טבחים (צריכת חשמל) ואז יש רעש במטבח (רעש המאוורר שמקרר את המעבד).
לעומת זאת 64 אנשים שעובדים ב1.8GHz עושים 1.8*64=115. והם צורכים אותה כמות מזון כמו ה32 (לכל אחד מספיק חצי) ולכן המעבדים שלהם יותר קרים צורכים פחות חשמל ויש פחות רעש.
ובעתיד יצאו מערכות הפעלה ותוכנות שדורשות 64 אנשים לא בגלל שהם יותר מהירים בגלל שהם צריכים 128 ידיים עובדות בוא זמנית, והשניים מספקים רק 64 ידיים (במידה ואין נכים). ולכן מעבד AMD64 מבצע עבודות יותר מהר, הוא יותר קר, צורך פחות שחמל, ופחות מרעיש, ותומך בטכנולוגיות אחרות. וגם בקשר למחיר AMD יותר זולים.
ולכן אם אתה לא קונה מחשב מבוסס על AMD64 אפשר להגיד שבזבזת את כספך.
מפחיד!

ישן 28-12-2004, 01:01
  MrS MrS אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי coolguy שמתחילה ב "ok הבנתי"

אני אתחיל עם ההסבר על הטבחים, צריכת חשמל וכו' שהיה נחמד, אבל שגוי בבסיסו...

ההבדל המהותי בין AMD ל Intel הנו ביעילות בה המעבד מבצע פעולות לכל "פעימת שעון". בעוד מעבדי Intel מבצעים מעט פעולות יחסית לכל פעימת שעון מעבדי AMD מבצעים יותר. לכן בוא נניח לצורך הפשטות שמעבד Intel מבצע 2 פעולות ומעבדי AMD מבצעים 3 פעולות. מעבד אינטל מהיר יותר ולכל יחידת זמן יש לו יותר פעולות (לדוגמא מעבד 3000MHz ) ומעבד AMD עובד במהירות שעון איטית יותר (לדוגמא 2000MHz). עדיין לאותה יחידת זמן שני המעבדים מבצעים את אותה כמות של פעולות חישוב (6000 בדוגמא שלנו) כשמעבד Intel ביצע את אותם 6000 פעולות בזכות המהירות הגבוהה שלו (3000MHz*2) והמעבד AMD ביצע זאת בזכות היעילות הגבוהה שלו (2000MHz*3). כמובן שבשלב הזה ההסבר מפסיק להיות פשטני ונהיה מסובך הרבה יותר, מאחר ובמציאות ההבדל איננו רק ביעילות הארכיטקטורה של הליבה, אלא גם מושפעת מיעילות איכסון המידע עבור המעבד בליבה (מה שמכונה Cache) שמבוצעת ברמות שונות (המכונות L1, L2 ו L3) והיעילות בה המעבד מסוגל לחזות איזה מידע יידרש לו לחישובים העתידיים. מסתבר שכאן נמצא אחד ההבדלים הגדולים בין המעבדים... האלגוריתם בו משתמשת AMD יעיל (כנראה) בהרבה מהאלגוריתם שבו משתמשת Intel ולכן המעבדים שלהם כל כך יעילים. היעילות מתבטאת בכך שפחות פעמים המעבד מחכה למידע לעיבוד (הרי ללא מידע לעבד המהירות עצמה של המעבד הנה תיאורטית לחלוטין מפני שהוא יושב ולא עושה כלום)...

בזמן עבודה ב 32Bit אין לעובדה שלמעבד AMD יש יכולת 64bit שום ייתרון, ושום חלק מהליבה שמשמש לקריאה לפקודות 64bit לא מעורב... לא מכך נובע הייתרון וזו טעות נפוצה מאוד לחשוב כך.

לשאלותיך לגבי השימוש בשני המודולים של זיכרון:
נכון אמרת שבלוח עם סוקט 754 אין שימוש ב DC DDR. לא נכון לומר שלכן עדיף בלוח כזה להשתמש רק ב 512MB זיכרון. עדיין תשיג ביצועים עדיפים עם יותר זיכרון (במיוחד אם אתה יודע איך לשחק עם ה Registry של Windows XP) למרות העובדה שהוא בשני מודולים. המהירות תושג מהעובדה שיותר מידע זמין למעבד בזיכרון והוא צריך לכן לגשת פחות לדיסק הקשיח לחפשאת אותו מידע...
כמובן שבשימוש עם סוקט 939 השימוש בשני מודולים מקבל את המשמעות הנוספת של DC DDR, שבאפליקציות מסויימות מקנה ייתרון מהירות, אך עליך לזכור שעבור הרוב המוחלט של השימושים שנעשים במחשב האפליקציות האלו מהוות אחוז זניח ביותר...

ישן 28-12-2004, 11:46
  MrS MrS אינו מחובר  

דעתי האישית
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי uzana2004 שמתחילה ב "איך המפרט הבא?"

היא שחלק מהרכיבים נהדרים וחלק מהם כדאי לך לשקול להחליף לרכיבים מייצרנים מוכרים יותר, במיוחד הכרטיס מסך מייצרן שמעולם לא שמעתי עליו ושאני מניח שבמחיר די דומה תוכל למצוא כרטיס דומה מייצרן איכותי יותר כמו Leadtek, Gigabyte, Asus וכד'...
הזיכרונות אני ממליץ להחליף לזיכרונות מייצרן איכותי יותר כמו Kingston, Gail, OCZ ולוודא שהנם מינימום CL2.5 בכל מקרה... אישית למחשב שמיועד למשחקים אני תמיד בוחר זכרונות איכותיים CL2 אם רק מתאפשר בתקציב.
בהתחשב בעובדה שעושה רושם שאתה מעוניין בעיקר לשחק משחקים עם המחשב, אני אישית מוצא שלרמקולים טובים יש חשיבות רבה בהנאה ממשחק טוב. אני ממליץ לך לחסוך מעט ולהמתין עם הקניה של הרמקולים למתי שיהיה לך תקציב לקנות סט רציני יותר... וכמובן, כשיהיה עוד קצת כסף, כרטיס קול ייעודי...

ישן 29-12-2004, 12:08
  MrS MrS אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי uzana2004 שמתחילה ב "אני רוצה להבין שנייה משהו: א...."

א. שתי בעיות: הראשונה הנה שהייצרן לא מוכר... הניסיון שלי אומר שייצרנים כאלו בד"כ מייצרים מוצרים באיכות נמוכה יותר, שהנם רועשים יותר, חמים יותר ויותר מועדים לתקלות. זה לא אומר שזה בהכרח מה שייקרה אצלך...
הבעיה השניה הנה שהכרטיסי מסך המבוססים על הצ'יפ הזה הנם צרכני חשמל רציניים... ראה סעיף ג...
ב. A-DATA איננה נחשבת לייצרן איכותי של זיכרון...
ג. המע' שבנית מביאה לגבול ההספק את הספק כח הספציפי הזה של HEC... מאוד לא מומלץ להגיע למצב הזה... כדאי לבחור ספק כח איכותי חזק יותר, 350-400W לפחות. בנוסף שים לב שיש לך חיבור מתאים מהספק כח לכרטיס מסך הספציפי שבחרת מאחר והכרטיסי מסך המבוססים על הצ'יפ הזה מגיעים עם חיבורים שונים לחשמל...

ישן 30-12-2004, 07:44
  MrS MrS אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי seacat שמתחילה ב "נפלה טעות במפרט..."

1. דיסק קשיח SATA ו PATA בנויים פיסית בדיוק אותו דבר, כך שהם פולטים בדיוק אותו רעש...
2. לכרטיס מסך הזה אין TV OUT ולכן לא תוכל לצפות בטלוויזיה כלל אם אין לך טלוויזיה עם כניסת VGA (קשה לי להאמין שיש לך...).
חפש משהו כמו ה Gigabyte Radeon 9200SE 128MB DDR TV-Out Retail Video Card שעולה 310 ש"ח פה
http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=2554
3. לא דרוש ספק כח מיוחד ללוחות למעבד AMD64 Socket 939 כל עוד יש לספק חיבור חשמל 4 פינים ללוח אם (חיבור כמו שדרוש ל pentium 4). אם המארז שבחרת הנו מארז ATX, אז כל ספק כח מודרני יתאים, רצוי ספק איכותי ושקט כמו ה HEC (Herolchi) 400LTD 2 fan Low-Noise Power Supply שעולה 300 ש"ח פה
http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=5370
אם אכן המארז שלך הנו mATX סביר מאוד שהוא מגיע עם ספק כח שקט בכל מקרה, ולצערי אינני יכול לעזור לך יותר מדי מאחר ואין מבחר של ספקים מתאימים בחנויות אינטרנט...

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר