לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2024, 12:45
  white_man white_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.24
האם צה"ל ערוך למתקפת פתע ופלישה לגליל ע"י חיזבאללה ? פי כמה קשה מ7 באוקטובר.

במידה ונסראללה יתן הוראה למתקפת פתע אכזרית נוסח ה7 באוקטובר כדי לכבוש את הגליל והצפון.
האם צה"ל נמצא בכוננות עליונה להדוף מתקפה כזו?
האם לצה"ל יש כוחות מספיק רבים להדוף מתקפה כזו?

1.המתקפה תכלול מצד אחד מתקפת טילים נרחבת על הצפון. וגם מתואם מעיראק.

2. פגיעה עם טילים מדוייקים בבסיסי חיל האוויר והמודיעין כדי לשבש יכולת תגובה.
כמו כן פגיעה ברוב תשתיות החשמל של ישראל על מנת לפגוע קשה בתושבי ישראל ולהביא למצב של עלטה בישראל לימים ושבועות. כדי להביא לקריסת החברה הישראלית.
(בלי חשמל- אי אפשר לחיות יותר מכמה ימים )

3. לבסוף פלישה דרך מנהרות לאזור הגליל וכיבוש ערים בצפון ( כגון קריית שמונה, צפת ונהריה)
על ידי כוח רדואן. להחזיק יישובים בני ערובה.
כל זאת עם כוח של לוחמים פי 10 יותר מחמאס ועם נשק וכוח אש הרבה יותר עוצמתי מחמאס
4. בנוסף מתקפת פתע מסוריה עם המילציות האירניות תוך ניסיון לפלוש לרמת הגולן?

האם לדעתכם צה"ל נמצא בצפון בכוננות עליונה יום ולילה ? או שעכשיו הכוננות ירדה בגלל הזמן הרב מ7 באוקטובר.

כמו כן מה לדעתכם יקרה במתקפת פתע כזו. איך צה"ל יוכל להדוף את כוחות חיזבאללה שיפלשו לארץ?

תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2024, 16:34
  Assaf B Assaf B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי white_man שמתחילה ב "האם צה"ל ערוך למתקפת פתע ופלישה לגליל ע"י חיזבאללה ? פי כמה קשה מ7 באוקטובר."

העובדה שרוב היישובים צמודי הגדר נטושים מפחיתה את מבחר המטרות ה"מפתות" שיש לחיזבאללה לפלוש אליהן. אם חיזבאללה כן יילך ויתקוף יישוב ריק אז זה בטח לא דבר טוב אבל כנראה שיגרום פגיעה פחותה מפלישה ליישובים מאוכלסים שראינו בשבת ההיא (וקשה לי עם זה שאני בעצמי נאלץ להתייחס למצב כזה כהיתכנות - מה שלא הייתי מעז להעלות על הדעת לפני שנה בלי להוריד לעצמי אחת לפנים).

מוצבי צהל קרובים לגדר והערים שלא פונו כנראה יכולים להיות יעדים להתקפה כזו אבל העובדה שמספרם קטן יותר כנראה מאפשרת לצה"ל לרכז מאמץ הגנתי ספציפי עבורם ולכן עם סיכוי טוב יותר להדוף התקפה.

עוד לפני זה, אני רוצה להאמין שצה"ל יודע טוב יותר איזה כוחות חיזבאללה נמצאים איפה בקרבת הגבול מאשר ידע בבוקר ה-7 לאוקטובר, וגם שההיערכות מבחינת התנהגות הכוחות טובה יותר. למשל:
- יותר כוחות כוננות ערוכים להגנת מוצבים
- יותר חיילים חמושים שלא רצים בכפכפים למיגונית ומשאירים את הווסט והנשק במגורים כי מצפים רק לצבע-אדום אבל לא להתקפה קרקעית.
- הפחתה בסד"כ שאינו-לוחם היכן שאפשר בקרבת הגדר
למען הסר ספק - אין בדברים כאן משום ביקורת על איך חיילים התנהגו או לא התנהגו ב-7 לאוקטובר בעוטף חלילה. לא אעז להטיל דופי בחיילים שאיתרע מזלם להיות שם באותו הבוקר. אבל די ברור שמבחינת חשיבה ותפיסה של מפקדים מעל דרג מסוים הייתה שם בעיה חמורה שאני מאד מקווה שכבר לא קיימת בגבול הצפון כיום.
ישן 02-08-2024, 22:54
  מאיר 89 מאיר 89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.22
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי white_man שמתחילה ב "האם צה"ל ערוך למתקפת פתע ופלישה לגליל ע"י חיזבאללה ? פי כמה קשה מ7 באוקטובר."

מתקפת השביעי באוקטובר הייתה הפתעה מוחלטת לדרג הלוחם של צה"ל, ותרחישי הייחוס לא כללו פשיטת מחבלים גדולה. מלחמת העולם הראשונה לימדה אותנו שחי"ר ללא שריון מתקשה מאוד לפרוץ מערך מבוצר הכולל כמות נכבדת של ארטילריה ומקלעים והדבר לא השתנה ב100 השנים האחרונות.
כיום צה"ל נמצא במקום אחר מבחינת ההבנה שתיתכן פלישה של כוחות רדואן, ותרחישי הייחוס הם גם של פשיטה של אלפי מחבלים על הגליל, אני לא מכיר לפרטי פרטים את המערך הפרוס כיום בצפון אבל אני מעריך שכוח תוקף ללא שריון וחיל אוויר יתקשה לחדור מערך גדול ועירני שתרגל הגנה מפלישה של אלפי חמושים.
איום הפלישה ממנהרות לדעתי פחות חמור ממה שאפשרי לחשוב, אפשר לנטרל את היציאה מהמנהרה יחסית די בקלות ע"י חיל האוויר או ארטילריה, אמנם אפשר להעביר מאות לוחמים עד הזיהוי והתקיפה של פתח היציאה אבל זה עדיין לא משהו שיכריע את המערכה.
האם ייתכן כיבוש יישוב על ידי חיזבאללה?
לצערי אחרי 07/10 אנחנו לא יכולים לומר בוודאות שדבר כזה לא ייתכן, אבל הסיכוי שיצליחו לכבוש יישוב וגם להחזיק את המקום במתקפת נגד של צה"ל וצהל לא יוכל לכבוש בחזרה את היישוב שישאר בחזקת החיזבללה
נראה לי אפסי.
גם אם כבשת שטח, לא פשוט להחזיק אותו, זה דורש לוגיסטיקה של העברת מזון, מים, דלק, תחמושת, פינוי פצועים ועוד...... אני לא בטוח שהחיזבאללה יוכל לבצע את זה בלי שהשיירות הלוגיסטיות יהפכו למלכודות מוות.
ברור שבאירוע פלישה יכולים להיות מאות הרוגים, אבל כיום לי ברור שהצבא מבין שפלישה לגליל היא לא פנטזיה מזרחית אלא תוכנית מעשית של ארגון חיזבאללה.
אם אני הייתי רמטכ"ל החיזבללה לא הייתי הולך כרגע על פשיטה קרקעית, הייתי מחכה להזדמנות אחרת כדי שאוכל להפתיע את צה"ל כאשר הוא לא מוכן למתקפה.
ישן 03-08-2024, 17:24
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
באמת?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מאיר 89 שמתחילה ב "מתקפת השביעי באוקטובר הייתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מאיר 89
מתקפת השביעי באוקטובר הייתה הפתעה מוחלטת לדרג הלוחם של צה"ל, ותרחישי הייחוס לא כללו פשיטת מחבלים גדולה. מלחמת העולם הראשונה לימדה אותנו שחי"ר ללא שריון מתקשה מאוד לפרוץ מערך מבוצר הכולל כמות נכבדת של ארטילריה ומקלעים והדבר לא השתנה ב100 השנים האחרונות.

האמנם1? איך זה מסתדר עם מצגת "חומות יריחו"?
האמנם 2? כל מתחם הגנה - גם אם היה פי מאה יותר מבוצר ממה שהיה בגבול עזה - דינו להיפרץ. לומדים את זה באלף בית של קורס קצינים. קו מז'ינו הוא דוגמה אחת, קו בר-לב הוא דוגמה שניה.
בפועל מה שקרה פה זה מחדל בכל שכבות הניהול והפיקוד, מחדל שעוד רבות ידובר בו.
מה שהכי מטריד אותי הוא שאני לא בטוח שמישהו למד משהו מזה, בטח לא לעתיד הקרוב.

ישן 03-08-2024, 06:14
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
הבעיה היא לא עכשיו, היא להגן כל יום בעתיד

עכשיו צה"ל פרוס ומוכן, ישובים צמודי גדר מפונים והסיכוי לבצע פלישה מוצלחת אפסי.
הבעיה היא לטווח הארוך. לחיזבאללה יהיו תמיד הרבה לוחמים זמינים בדרום לבנון, חלקם ממש על הגדר כי הם גרים בכפרים שלהם, וגורם ההפתעה יהיה שלהם.
המשמעות של הגנה כל הזמן היא בניית קו הגנה רציני (לא יודע אם יש פתרון צבאי הגנתי לישובים צמודי גדר) והקצאה ענקית של כוחות כל השנה.
זה עלות תקציבית/כ"א גדולה ואני לא בטוח שנשמח לשלם אותה, והשאלה מה יקרה עוד עשור או שניים.
מהיכרותי עם ישראל, אין כאן הפקת לקחים לטווח ארוך, ואם יהיה שקט יהיה לחץ לקצץ בתקציב וכ"א של הכוח המגן.
ישן 03-08-2024, 19:59
  Assaf B Assaf B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.14
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=oferet] קראתי בחדשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מכשול זה נחמד אבל זה כל מה שהוא, נחמד. הוא לא פתרון לכשעצמו.

את זה *בדיוק* צריך להדפיס בשלט גדול ולתלות בכל חדר דיונים בקריה, ובכל כיתה בכל בה"ד בכל חיל בצה"ל.

גם בשביעי באוקטובר 23, וגם בשישי באוקטובר חמישים שנה קודם לכן קיבלנו הדגמות ברורות איך מכשול הוא סתם גימיק אם מצידו השני יש מישהו עם רצון עז לפרוץ אותו.
בהינתן הרצון הזה, היכולת והשיטה כבר יגיעו במוקדם או במאוחר.
ראייה אובייקטיבית של המצב הכולל (כוונות, יכולות) שמירה על רעננות המוחות שחושבים על המצב הכולל הזה והיערכות של כוחות רעננים ומתורגלים הם דברים שצריך עוד הרבה לפני שבונים גדר מאגניבה, חכמה ויקרה ככל שתהיה.
ישן 04-08-2024, 14:25
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Assaf B שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]מכשול זה נחמד..."

תאמין לי שזה מהיסודות הצבאיים שכולם מכירים ופשוט בוחרים לשכוח, כמו רבים אחרים.

שיעור ראשון בבה"ד 1 זה טאיטו אומר לך המשמעת אינה ניתנת לבחירה או לחלוקה ואז שם לך את הסיכות במקומות שלא ידעת שהן אמורות להיות. שיעור שני זה קו המגע לעולם יפרץ ואז דיון נוקב על האם זה לעולם יפרץ או חזקה על קו המגע שלעולם יפרץ.

חוץ מזה, יש לנו נסיון לא משהו עם שלטים גדולים שתלויים בכל חדר. פעם היה משהו כזה בפצ"ן. לא כזה עמד במבחן המציאות...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-08-2024, 21:56
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

דיון דומה מספיק לנושא האשכול שנכון לדעתי לכלול אותו פה - איך כדאי לבנות תכנית הגנה למתקפה רבתי באיו"ש - מתן חשיבות יתרה להגמ"ר שהוא כנראה יהיה ממש בחזית במקרה של מתקפה

שיחת עומק בין אורי מילשטיין לבין בועז אלברט, חקלאי מהיישוב יצהר, על האפשרות, על היכולת ועל הכוונה של ארגוני טרור ביהודה ושומרון לבצע בתושבי ההתנחלויות התקפות טבח וחטיפת יהודים מכל הגילים שתהיינה חמורות בהרבה מפעולות החמאס בשמחת תורה. הרעיון הזה, שנוסח בתוכנית "ללמד בני יהודה קשת", הוא להעביר את תושבי ההתנחלויות מגיל שבע-עשרה ועד חמישים אימוני רובאי שלוש, לשפר מאוד את כישורי הביצוע של האקדחים החוקיים שברשותם ולהקים בכל יישוב שלוש פלוגות שתָּגֵנָּה על יישובים. הרעיון הזה החל לקרום עור וגידים ביישוב יצהר.

תכנית "ללמד בני יהודה קשת"

https://dorshey.ravpage.co.il/%D7%9...%A7%D7%A9%D7%AA

לצפייה במקור באתר YouTube,

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן..

הערות שלי - מעבר למיומנות בנשק שהדובר שם עליה את הדגש, בהכנה למלחמה בגזרת איו"ש לא מספיק כוח צבאי / אזרחי עם נשק אישי, צריך גם להכין את שדה הקרב בצורה שתקל עלינו ותקשה על האויב, בין אם הוא בא בתצורה של כוח רגלי, רכוב או עם שריוניות, בצירים, במרחב הכפרי וכו' גדרות, ביצורים, שטחי השמדה נשלטים באש ובתצפית וכו'.

איפה חיל ההנדסה שיחפור תעלות נ.ט., עמדות לחימה קדמיות ואחוריות, עמדות שולטות, סוללות חסמי רכב, איפה אמצעי תצפית ואש זמינות לכוח המגן כמו רחפנים נ.ט. מקלעים תחמושת נפיצה וכו'. כרגע להבנתי בגלל הגדרה לקויה של האויב והדפ"א המסוכנת, היישובים והצבא שסביבם בנויים להגנה מפני חדירה של בודדים במצב של שיגרה ואין ממש מכשולים או הכנת השטח כפי שלמשל היית עושה מול צבא סדיר של מדינה שמוגדרת אויב.

עוד להערכתי, הדובר כל-כך מפחד מלהצטייר כ"חולה הדק" קיצוני ולהציע דברים שמומחי הבטחון בצבא מייד יפסלו (כמו חלוקת נשק ארוך), הוא חוזר על הטעות של התמקדות באקדחים, בשמירת הנשק בנשקיה נעולה שצריך להגיע אליה כדי לחלק לכוח המגן (בדיוק מה שלא עבד בעוטף עזה) וכמובן שהוא משאיר בידי הצבא את ההחלטה מתי לתת נשק ומתי לצמצם ולקחת נשק (בדיוק כמו בעוטף). בקיצור יש פה יוזמה אבל לדעתי החשיבה עדיין בתוך אותה קופסה כי הצבא שעוד לא עשה סוויץ בראש עדיין שונא נשק בידי אזרחים ורוצה את השליטה,

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 09-08-2024 בשעה 22:03.
ישן 11-08-2024, 16:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הממשלה הזו פועלת בפועל להפיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
הממשלה הזו פועלת בפועל להפיל את הרשות הפלסטינית (עוצרת תקציבים, מקימה עשרות מאחזים, מפנה פלסטינים מקרבת התנחלויות, מחסלת מחבלים בשטחי A בהיקף רחב, וכמובן הורגת הרבה פלסטינים בעזה).
אני מקווה מאוד שהיא נערכת למיקרה שהרשות תגיב ותשלח גדודים לתקוף מפקדות, התנחלויות מבודדות וערים חרדיות, כולל כוחות חסימה נגד תגבורות שלנו. טקטיקה של שנות ה-40׳.

לא הבנתי.
לעצור תקציבים שממנים טרור, לשלוט בשטח ולהרוג מחבלים הם דברים, לכאורה, חיוביים.
בהנחה ואין לנו ויכוח על הבסיס הזה אז למה מציירים את תוצאותיו כדבר שלילי?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-08-2024, 16:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "דיון דומה מספיק לנושא האשכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
עוד להערכתי, הדובר כל-כך מפחד מלהצטייר כ"חולה הדק" קיצוני ולהציע דברים שמומחי הבטחון בצבא מייד יפסלו (כמו חלוקת נשק ארוך), הוא חוזר על הטעות של התמקדות באקדחים, בשמירת הנשק בנשקיה נעולה שצריך להגיע אליה כדי לחלק לכוח המגן (בדיוק מה שלא עבד בעוטף עזה) וכמובן שהוא משאיר בידי הצבא את ההחלטה מתי לתת נשק ומתי לצמצם ולקחת נשק (בדיוק כמו בעוטף). בקיצור יש פה יוזמה אבל לדעתי החשיבה עדיין בתוך אותה קופסה כי הצבא שעוד לא עשה סוויץ בראש עדיין שונא נשק בידי אזרחים ורוצה את השליטה,

או שפשוט הקונספציה טבועה ברוב האנשים כ"כ חזק עד שאפילו הנועזים לא התנערו ממנה אע"פ הגופות הקטנות המפויחות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-08-2024, 10:45
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=סיורניק] עוד להערכתי,..."

הקונספציה השלטת במקרה הזה היא שהרש"פ היא גורם מתון, נייטרלי, אפילו ידידותי ואין סיכוי לראות מתקפה רבתי מצידם - הדובר לראייתי לא לוקה במחשבה הזו והוא מצביע על משהו שמערכת הבטחון לא מוכנה להודות בו, ומבקש להתכונן אליו.

פרשנות אישית שלי היא שהבחור היה שמח לדרוש דברים משמעותיים יותר אבל הוא מנסה להביא את התכנית שלו לאישור בידי "מערכת הבטחון" עם הסכמה של מקבלי ההחלטות, תקציבים וכו'.
גם אם נוציא מהמשוואה את היחס למתיישבים, זו מערכת ששונאת נשק בידי אזרחים ועושה הכל כדי לצמצם אותו.
אז הוא מציע אקדחים ונשקיות מרכזיות ומדבר על ערכות הסבה ותתי מקלע כאילו זה איזשהו קסם שנותן להיות בלי (נשק ארוך) ולהרגיש עם.

אם הוא יציע משהו מחוץ לנורמה כל המפוחדים המקצועיים מייד ינטרלו את התכנית ואז הוא לא יקבל כלום.

ישן 15-08-2024, 19:06
  אילן בן נון אילן בן נון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.24
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "דיון דומה מספיק לנושא האשכול..."

באיו"ש אין הגמ"ר !!!!
יש רק הגנ"ש !!!
זה חוסל ע"י כהנא ב 2016
והייתה תוכנית רידוד שכוונה ל 2024.
המלחמה עצרה.
באיו"ש יש קציני הגמ"ר שאינם מבינים את תורתת ההגמ"ר
הם נשארו תקועים אי שם ב 6 לאוקטובר
ובתפיסת "שוטרים וגנבים" תפיסת צה"ל בשטחי איו"ש.

כתבתי ב 2000 "להוציא את השטחים מצה"ל"
צבא שעוסק בשיטור - לא מוכן למלחמה (צדקתי יותר מידי) !
לוקח לו זמן לשנות צורת חשיבה.

אז מה עשו באיו"ש וגם בעוטף עזה ?
הגדילו את כיתות הכוננות.
עצוב.

כיתת הכוננות מקבלת את האויב על הגדר.

תפיסת ההגמ"ר מקבלת אותו במרחב.

לא היה כח שהוגדרה לו משימה לאבטח את ציר 232 וגם היום אין כזה !

לא היה למשל כוח מארז שידע לצאת למעבר. או כוח ממפלסים שידע לצאת לחץ שחור. ולקבל את פני האויב במרחב ולא על גדר היישוב.

תפיסת ההגנ"ש כשלה !!!

וקציני הגנ"ש חסרי השכלה בתורת הלחימה - ממשיכים להכין את הכישלון. הבא.

ממליץ על שני ספרים חשובים :
1. צבא ההייטק וחיל הפרשים של גיא חזות
2. מפקד השדה הגדול מכולם - של יונה שמשי.

אם נשאר לכם כח (קצת כבד) אז מסך של חול מאת יגאל אלון.

לצערי יש לנו מפקדים אמיצים עם קבלות כמפקדים זוטרים ןחסרי השכלה צבאית.

נערך לאחרונה ע"י אילן בן נון בתאריך 15-08-2024 בשעה 19:12.
ישן 15-08-2024, 22:30
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אילן בן נון שמתחילה ב "באיו"ש אין הגמ"ר !!!! יש רק..."

לא יכול להיות הגמ"ר באיו"ש כשהצבא דורש בלעדיות על הפעלת הכוח - אף מפקד בגיזרה לא רוצה להודות באי-יכולת שלו לשלוט במצב וגם שלא חס וחלילה יהיו חברי הגמ"ר אזרחי מתנחלים קיצוניים שיירו על תוקף או פרובוקטור ערבי מחוץ לגבולות היישוב כי אז כל העולם יורד עלינו על "אלימות מתנחלים" ועל "פרובוקציות".

לדוגמה כשבאות חבורות ערבים פרובוקטורים עם נשק קר ומתנהלים באלימות ומנסים להגיע ליישוב או לעקור ולשרוף מטעים "במרחב" - לצבא תמיד לוקח זמן להחליט להגיע לשם, ובינתיים המתיישבים "פוגשים אותם במרחב" ואז מייד מואשמים בפרובוקציה מהצד השני ו"תשאירו לצבא לטפל בזה". ההבדל בין סתם פרובוקציה לבין תחילת טבח הוא מאוד דק, ויהיו הרבה "קריאות שווא" שלא יתפתחו למתקפה רבתי. אבל אם הצבא לא שם אז מי יהיה?

וכן גם המתיישבים לא תמיד טלית שכולה תכלת, אבל זה לא משנה. כנראה מחכים שהאויב יכריז באופן רשמי מלחמה וייצא לתקוף עם מדים וסטיקלייט - רק אז יסכימו שכוחות ההגמ"ר יפגשו אותו "במרחב" ולא בתוך היישוב תוך כדי טבח

ישן 11-08-2024, 09:22
  oferet oferet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.10
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cen שמתחילה ב "נשק רקטי לטווח קצר."

אני בטוח שאתה מתאר צורך אמיתי ודחוף.
חל כאן מפנה בסוג האיום: לא עוד חולית מחבלים אלא שטפון של אלפי מחבלים עם יותר תחמושת מאשר לחיילי צה"ל שאמורים לעצור אותם.
שוב אנחנו מעטים מול רבים.
כבר כתבתי ואני חוזר על כך:
התמחינו יותר מדי בלהרוג מחבלים בסיכולים ממוקדים עם פצצונות מכטב"מים קטנים.
דרושה כאן יכולת אש קונבנציונאלית נגד חי"רניקים פזורים בשטח שתוקפים בעשרות אלפים.
רעיונות שלי:
1. נשק רקטי קצר טווח כבד מאוד משוגר מקונטיינרים בבונקרים וברק"מ- עם רש"ק מצרר.
2. רחפנים משוגרים מקונטיינרים כנ"ל לגיבוי עמדות תצפית לאחר השמדתן. והכוונת אש.
3. כווריאציה לסעיף 1- טווח טיפה יותר גדול, אפשרות לחמ"מ עם AI שלבד מסוגל לשוטט- לסרוק 10 ק"מ של גיזרה, לאתר חי"ר בתא שטח מוגדר מראש ולשחרר עליו את החימוש מצרר הנ"ל.
ישן 11-08-2024, 15:01
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.18
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cen שמתחילה ב "נשק רקטי לטווח קצר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cen
אם אין להם מנהרות חוצות הם יצטרכו להסתער חזיתית על הגבול בכח שמונה אלפים ויותר.

אולי אין להם מנהרות חוצות אבל סביר להניח שיש להם מנהרות
אשר מגיעות עד לגדר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cen
חוץ ממיקוש לסוגיו צריך גם נשק רקטי טיפש לטווח קצר זול ובכמויות ונשלט מרחוק. במקרה של תקיפה הנשק הזה מציף את השטח שקרוב לגבול ויוצר מרחב השמדה. צריך גם לקדם את התחום של מרגמות אוטומטיות מהירות ירי.

גם אם מניחים שחיזבאללה לא ינטרל אותן במכת פתע,
לא ברור איך אפשר להשתמש בהן, אין באמת אפשרות למרחב השמדה,
הרי היישובים והמוצבים נמצאים במרחקים מאוד קטנים מהגדר.
אי אפשר יהיה להמטיר רקטות טיפשות (וגם מדויקות) על מקומות כאלו,
וכל זה בהנחה ויודעים מה המיקום של חוליות המחבלים, ואני ממש לא מניח את זה.
ישן 19-08-2024, 16:40
  המסגביר המסגביר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.23
יריה באפלה, אבל שווה נסיון - הוספת שכבת הגנה לכתבמ"ים

שלום רב, להלן רעיון שהגיתי שאמור להעניק עוד נדבך הגנה אחרון ל:

1. שטחי כינוס
2. רקמ"ים ומטרות איכות כמו כיפת ברזל
3. בסיסים/מוצבים

הרעיון פשוט, נייד, זול ואפשר ליישם במהירות.

מבוסס על רשתות עצירה על נושאות מטוסים, אשר בולמות ומאטות מטוסי קרב כבדים פי כמה וכמה מכתבמים.

מטרת הרעיון היא להתקין "כיפה" של רשתות עצירה של 360 מעלות מסביב לפרמטר שבחרת, כיצד?

1. 3-4 בטונדות צרות בגובה של כ-3 מטר
2. רשתות עצירה עם מרחק בין חריצים של פחות ממטר אחד
3. וווים לתלייה מותקנים על הבטונדות

משאית אזרחית אחת עם מנוף, סולמות לחיבור, זה כל מה שדרוש, לדוגמא:

אזור כינוס עם סוללות כיפת ברזל / רקמ"ים.

אפשר לקבוע את קוטר ה"כיפה" לפי הצורך, לכרוך מסביב לבטונדה הצרה את הרשתות כדי להתאים לאורך הרצוי.

המטרה היא לא "לספוג" את הכתב"מ, אלא בעזרת הרשתות להסיטו מהמטרה ואף להאט אותו מספיק כדי שלא יתפוצץ, מספיק להסטה של הכתב"מ מספר מטרים מהמטרה כדי למנוע פגיעה או השמדה שלה, כולל חיילים (אפשר להציב בבסיס/מוצב כיפה כזו בעת התרעה של קרבה של כתבמ"ים.

מדובר בנוסף על כיסוי עילי, במקום להקל על מפעילי הכתבמ"ים שנהנים משדה ראייה פתוח לגמרי על רוב המטרות, כיפה כזו תאלץ אותם לאלתר, לנסות להגיע מזווית עלית יותר, וכך עם יותר סיכוי לפספוס.

להלן אילוסטרציה של הרעיון בשטח

https://2024-uploaded.fresh.co.il/2...19/92458870.png
ישן 20-08-2024, 11:27

אבל זו הנקודה - היא לא נייחת באמת
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "וחוץ מזה...."

"אתה לוקח ומקים נקודה נייחת, קלה לטיווח, וכל מה שצריך זה ירי ארטילרי רגיל כדי לחסל אותה."

הרי שטחי כינוס של רקמ"ים, מכמ"ים, סוללות כיפת ברזל הן סטטיות 99.9% מהזמן שלהן בשטח, גם כעת אפשר לפגוע בהם בירי ארטילרי רגיל, לא? אבל קשה יותר לדייק (יחסית) בהשוואה לכתב"מ או רחפן נשלט עם קשר וידאו ישיר עם המטרה.

ההצעה שלי היא הכל רק לא נייחת, אלא ניידת, שניתן להעבירה ממקום למקום, לפי הצורך:

1. פריסה בשטחי כינוס של חיילים/רקמים
2. סוללות כיפת ברזל + מטרות איכות אחרות
3. בשטחי בסיסים ומוצבים כ"נקודה בטוחה" בעת התקפת כתבמ"ים

אתה תגיד שה"כיפה" המסכנה הזו תאפשר גילוי על ידי האויב? אני אומר שהאויב לא כזה פרימיטיבי, והוא יודע בדיוק איפה סוללות כיפת ברזל נמצאות על ידי זה שהוא משגר טילים ועוקב אחר שובלי יירוט, עם האמצעים ברשותו כגון כתבמ"ים ורחפני תצפית, ואפילו מרגלים בתוך שטח ישראל וחיילים שמפרסמים ברשת וברשתות לא מוצפנות מידע, הכיפה הקלה הזו בגובה 3 מטר ואורך מטרים-20 מטר לא תהווה דגל אדום.

פה מדובר סך הכל ברעיון שהוא נייד, זול, קל להתקנה עם ווים וסולמות, ומהווה יישורת אחרונה לאחר שכל האמצעים האקטיבים כשלו, סך הכל מדובר בהסתה של רחפנים וכתבמ"ים לפני הפגיעה שלהם, והרי גם הסתה של מספר מטרים או עשרות מטרים מהמטרה יכולה להציל מכשור יקר, וחיי אדם.

מבהיר, היא לא "נייחת", כי מדובר סך הכל במספר בטונדות דקות, רשתות להתקנה ווווים, משהו שכל משאית אזרחית עם מנוף קל יכולה לנתק, להעביר ולפרוק.
ישן 20-08-2024, 12:54
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי המסגביר שמתחילה ב "אבל זו הנקודה - היא לא נייחת באמת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המסגביר
ההצעה שלי היא הכל רק לא נייחת, אלא ניידת, שניתן להעבירה ממקום למקום, לפי הצורך:

ההצעה שלך נייחת. אתה מציע להקים נקודות קבועות מרובות. זה נייח וניתן לאיכון וטיווח מוקדם בקלות. הקמת הרשת שאתה מציע כרוכה בעבודה ולוקחת זמן. כנ"ל הפירוק לקראת תזוזה. כל זה שווה זמן.

סך הכל מדובר בהסתה של רחפנים וכתבמ"ים לפני הפגיעה שלהם, והרי גם הסתה של מספר מטרים או עשרות מטרים מהמטרה יכולה להציל מכשור יקר, וחיי אדם.

כל מה שצריך זה כתב"ם אחד לפריצת המיגון ועוד אחד להשמדה של המטרה.

מבהיר, היא לא "נייחת", כי מדובר סך הכל במספר בטונדות דקות, רשתות להתקנה ווווים, משהו שכל משאית אזרחית עם מנוף קל יכולה לנתק, להעביר ולפרוק.

והרי לך תוספת לסיבוך, סירבול וייקור העניין. אני מקווה ששנת הלימודים תיפתח במועד.
ישן 20-08-2024, 13:09

הזלזול שלך מצחיק ולא במקום, אבל זה מזכיר לי את ההיבריס הצה"לי הידוע
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "[QUOTE=המסגביר] ההצעה שלי היא..."

"ההצעה שלך נייחת. אתה מציע להקים נקודות קבועות מרובות. זה נייח וניתן לאיכון וטיווח מוקדם בקלות. הקמת הרשת שאתה מציע כרוכה בעבודה ולוקחת זמן. כנ"ל הפירוק לקראת תזוזה. כל זה שווה זמן."

אתה שוכח אולי ששטחים כמו שטחי כינוס לרקמ"ים, סוללות כיפת ברזל, בסיסים ומוצבים, כולם "נייחים", ולכן ברור שהרשת תהיינה "נייחת", אבל ניתנת לפירוק והזזה לפי הצורך, כל מה שנדרש הוא משאית אזרחית עם מנוף להנחת ה"בסיס" (בטונדות), ומספר קטן של אנשים יכולים לחברה לוווי ברזל עם סולם.

"כל מה שצריך זה כתב"ם אחד לפריצת המיגון ועוד אחד להשמדה של המטרה."

טעות, אם הרשת והבסיס חזקות מספיק להסתה של כתבמ"ים, יידרש מספר כתב"מים, באותה נקודה, כדי להזיק או לפרוע אותה, מה שיקשה פי כמה וכמה על האויב מאשר כעת. המטרה היא רשת המחוברת לבסיס מספיק חזק לא כדי להקרע על ידי כתב"מ סטנדרטי, אלא כזו שתוכל להסית אותו מהמטרה, ומה עדיף, שיידרשו מספר כתבמ"ים כדי לפגוע באותה מטרה, או כמו כרגע, להשאיר את רוב המטרות חשופות ב-360 מעלות?

"והרי לך תוספת לסיבוך, סירבול וייקור העניין. אני מקווה ששנת הלימודים תיפתח במועד."

4 בטונדות, וווים לחיבור לבטונדות, סולם ורשתות מותאמות לנושא.

לא לייזר, לא מערכת הגנה אקטיבית, ולא פצצת אטום.

אל דאגה, את לימודיי בתיכון (ובאקדמיה) סיימתי מזמן, בזמן שהאויב מוצא ומשקיע בנשק קל וזול כדי להציף את שכבות ההגנה, אתה מזלזל על בסיס כלום בהצעה למוצר זול יותר מכל סוללת כיפת ברזל.

עם הגישה הזו לא פלא שהגענו ל-7.10, בזמן שאויב עם נשק יותר פרימיטיבי עושה בנו שמות, זלזול והיבריס.

יום טוב, ונסה להגדיל ראש, לפעמים הפתרונות הכי פרימיטיבים יכולים להציל יותר חיים מטיל.
ישן 20-08-2024, 20:00

תודה על הפידבק המנומס, זה אכן פתרון פיזי, אבל רק כשכבת הגנה אחרונה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "ניתן לסווג את הרעיון שלך..."

לגבי היירוט הפיזי, סך הכל מדובר על רשת עם בטונדות כדי לספוג את העוצמה הקינטית של הפגיעה ולהסיתו הצידה, בסגנון דומה לרשתות עצירה על נושאות מטוסים, אשר משמשות לבלימה והאטה של מטוסי קרב השוקלים פי כמה וכמה מכתבמ"ים.

המטרה של הרשתות היא לאו דווקא "ללכוד", אלא להסית מהמטרה, אם מדובר בכיפה של מספר מטרים ומעלה, זה מספיק כדי להסית מהמטרה המקורית.

"ובלי שרטוטים ו/או אנימציה"

הרעיון סך הכל הולך על פשטות, 4 בטונדות צרות כבסיס, וווים המחוברים לבטונדות, ורשתות לחיבור ב360 מעלות. שאותן ניתן לחבר ולהסיר ידנית עם סולם.

אלו רשתות?

הרשתות יחוברו לווים על הבטונדות, רשתות מהסוג הנ"ל מסוגלות להאט מטוס קרב במשקל מספר טונות שנע במהירות לא איטית, אנרגיה קינטית של כתב"מ היא הרבה יותר חלשה.

המטרה היא בין היתר להקשות על הפגיעה, בסרטוני חיזבאללה צה"ל פיזר כמה בטונדות מסביב לסוללת כיפת ברזל, אבל לא טרח אפילו להציב סביבה בכלל, עם כתבמ"ים, רחפנים, ונ"ט מעבר לגבעה כמו אלמס, לאויב יש אמצעים שמאפשרים לו קו ראיה ישיר, ולכן כיסוי של 360 מעלות נדרש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:33

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר