לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2005, 13:05
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
שיקולים בקניית מחשב חדש

אני מעוניין לקנות מחשב חדש, שיחליף את המחשב הנוכחי שלי, לאחר חמש שנים של עבודה באופן מכובד. הסיבה העיקרית להחלפה היא אי-יכולתו של המחשב הישן להריץ את סביבת העבודה Microsoft Visual Studio(r) .NET 2003. אני מעוניין, כמובן, במפרט איכותי שיחזיק מעמד כמה שנים (גם אם לא יעמוד בחזית הטכנולוגיה, שלפחות לא יכריח אותי לזרוק הכל ולקנות מוצרים חדשים).

לרשותי עומד תקציב של כ-5,000 ש"ח. בנוסף, יש לי מסך דק 15" של Samsung, בלי חיבור DVI. אני חושב שכדאי לי לרכוש כרטיס מסך עם שתי יציאות שונות, כך שאוכל בעתיד לקנות מסך עם חיבור 'דיגיטלי' ולחבר אותו ואת המסך הקיים, ה'אנלוגי' - במקביל. כך אוכל לקנות מסך חדש גם אם הקיים לא יחזיק מעמד, מבלי להחליף את כרטיס המסך.

זהו, פחות או יותר, לגבי הנחות-הקדם שלי. אשמח לשמוע דעות מכל הסוגים, באשר לכיוון שעליי להתמקד בו (ובעיקר: לוח אם, מעבד, זכרון וכרטיס מסך). אין לי צורך במוצרים היקפיים כמו מקלדת, עכבר, מדפסת וכו'. צורבים, כרטיסי קול וכו' אקנה בעתיד.

אגב, יש לי ידע טכני ופעם הייתי בקיא בדגמים השונים שבשוק. בשנתיים האחרונות לא התעדכנתי, אבל אני מוכן להשקיע זמן ומאמץ בקריאה (אם מישהו יפנה אותי).

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2005, 13:28
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
בגדול
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "מפרט"

אתה אומר שהמטרה העיקרית שלך היא פיתוח, אתה מפתח תוכניות גרפיות או שהדרישה העיקרית שלך היא קומפילציה מהירה של הקוד שלך?
הפיתוח שלך הוא עבור פלטפורמה מסויימת? אם כן - אולי כדאי לך שסביבת הפיתוח תהיה דומה ככל הניתן לפלטפורמה עבורה אתה מפתח. לוח האם והמעבד ייגזרו מההחלטה הזו. כמו כן אם אתה מריץ כמה תוכנות כבדות בו זמנית אפשר לשקול מעבד כפול ליבה (אם כן - אז רצוי ללכת על מעבד AMD).
עבור פיתוח לדעתי רצוי ללכת לפחות על 1GB של זיכרון, אולי 2GB אם אתה עובד עם יישומים כבדים.
אין צורך בכ. מסך עם 2 כניסות למטרה שציינת, כרטיסים שמגיעים עם יציאת DVI (יציאה דיגיטלית) בדר"כ מגיעים גם עם מתאם DVI ל-VGA שמאפשר חיבור אנלוגי אל היציאה.

ישן 31-12-2005, 13:43

פיתוח
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "בגדול"

תודה על התגובה המהירה.

אני לא מפתח תוכניות גרפיות. עיקר הפעילות היא בסביבת הרשת, ASP.NET וכד'. קומפילציה מהירה זו הגדרה טובה (מי שמכיר סביבות פיתוח "כבדות" יודע עד כמה מתסכל לחכות חצי דקה לפעולה).

אני מפתח עבור צרכני רשת, כך שסביבת הפיתוח יכולה לעשות שימוש בכל טכנולוגיה. אני מניח שאעבור מ-XP Home Edition ל-XP Professional, כך שכל לוח אם או מעבד חדשים יוכלו לסייע.

מקריאה בפורום אין לי ספק שאלך (לראשונה) על AMD. אני פשוט לא רואה שום שיקול לטובת Intel. מן הסתם, אם התקציב שלי ייאפשר כפול-ליבה (ייאפשר?), אלך על מעבד כזה. כנ"ל לגבי שדרוג ה-1GB זיכרון ה"מינימלי" (שאלו תהיינה הצרות שלי...).

לגבי כרטיס המסך - למדתי דבר חדש (המתאם). אבל, אם אהיה מעוניין לחבר את השניים במקביל, בו-זמנית, אני חושב שהמתאם לא יספיק. תדרשנה שתי יציאות שונות. לא?
ישן 31-12-2005, 14:47
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

אם ככה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "פיתוח"

מלבד ה-VISUAL STUDIO אתה מריץ עוד כלי פיתוח/DEBUG/תהליך אחר כבד? אם כן - כפול ליבה הוא בשבילך, אבל קח בחשבון שמחיר כפול הליבה הזול ביותר מתחיל ב-2000 ש"ח בערך.
אם לא - גם מעבד חד ליבתי כמו ה-3200 (עולה סביב 1000 ש"ח) יספיק לך לדעתי. זה גם תלוי ב"משקל" הקוד שאתה מריץ שם...
לוח אם - כפולי הליבה של AMD רצים על לוחות בשקע 939 בלבד, הצ'יפסט הנפוץ היום הוא NF4 בגירסאות שונות, אם אין לך צורך בכ. מסך אתה יכול גם ללכת על לוחות עם כ. מסך מוכלל, ולחסוך את ה-300 ש"ח עבור כ. מסך נפרד, יש מגוון די רחב של לוחות, כל עוד תלך על יצרן מוכר לא צריכה להיות בעיה.
לגבי כ. המסך - גם שתי יציאות לא יהיה לך קשה למצוא היום, יש כ. מסך בטווח מחיר בינוני עם 2 יציאות, גם בלוחות עם כ. מסך מוכללים יש כאלו עם 2 יציאות.
רכיב שאולי חסר לך במפרט - HD?

ישן 31-12-2005, 15:05

מפרט
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "אם ככה..."

בהחלט שכחתי HD. תודה.

אני לא מריץ עוד כלים או יישומים כבדים במיוחד. יכול להיות שישתלם לי לקנות מעבד שאיננו כפול-ליבה. במקום כפול-ליבה מסוף הקטגוריה, מעבד רגיל מראש הקטגוריה. אני מניח שגם הלוח יהיה זול יותר בעקבות המעבר הזה.

לגבי כרטיס מסך - האם אפשר לסמוך על כרטיס מסך מובנה-לוח שיעבוד היטב עם שני מסכים? ברור לי שזה הייעוד שלו (לפחות, אם יש לו שתי יציאות, מישהו חשב על הרעיון של עבודה במקביל), אבל אני זוכר שבכרטיסים מובנים יש מעט מאוד זכרון בהשוואה לאחרים, ושהביצועים שלהם לא מזהירים. אני לא מתכוון להריץ משחקים במחשב, אבל כרטיס המסך היה בזמנו צוואר בקבוק (וממה שאני קורא גם היום) וחבל לי לפספס פה.

אם תוכל, בבקשה: על איזה מעבדים אנחנו מדברים. כלומר, פחות המחיר ויותר איזה כפול-ליבה דומה לאיזה לא-כפול-ליבה (נאמר, הכפול הזול ביותר שהזכרת... מה הייתי יכול לקבל לחלופין?).

שוב תודה רבה.
ישן 31-12-2005, 15:56
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "מפרט"

1. לגבי כ. מסך - איזה כרטיס יש לך היום במחשב? כ. המסך המשולבים החדשים מקבילים, או קצת עולים בביצועים על ה-FX5200 הישן. אם אתה צריך יותר מזה - לך על כרטיס חיצוני בסיסי ביותר, כמו ה-6200 לדוגמא.

2. ההשוואה מתבצעת לפי התדר של כפול הליבה מול חד הליבה, בכפול הליבה יש שתי ליבות שזהות לליבה של חד הליבה: (חד ליבה ראשון, בסוגריים מחיר)
ה-3200 מקביל ל-3800 (1000 ש"ח מול 2000 ש"ח)
ה-3500 מקביל ל-4200 (1300 ש"ח מול 2800 ש"ח)
ה-3700 מקביל ל-4400 (1800 ש"ח מול 3600 ש"ח)

אומדן מחיר כללי יהיה בערך כזה:
מעבד - ?
לוח אם - 600-700 ש"ח
זיכרון - 1GB עולה בערך 700 ש"ח, אם אתה רוצה 2GB - תגיע ל-1500-2000 ש"ח (כי לא מומלץ ללכת על 4X512MB אלא על 2X1GB, וזה מייקר את המחיר)
HD של 80GB, SATA - עוד 350 ש"ח
כ. מסך בסיסי - 300-400 ש"ח

ישן 01-01-2006, 00:02
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

נכון, אבל...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "עדיף X300SE לטעמי, לא נוגע בזיכרון..."

ההבדל היחיד בין ה-3700 ל-3500 הוא אותו אחד בדיוק (זיכרון של 1MB מול זיכרון של 512K, שניהם באותו תדר):
http://images.tomshardware.com/2005...ble_amd_big.gif
ולכן, כמו ש-Rationalist הסיק - אכן, אם תשים את ה-3500 וה-4200 על אותה מערכת ותריץ יישום שלא מנצל כפל ליבות תקבל ביצועים זהים ביניהם, וכן אתה בעצם יכול לומר שה-4200 מכיל 2 מעבדי 3500 וזה יהיה די מדוייק.

ה-64 הוא עבור קו ה-ATHLON64, ששמו נובע מהתמיכה בפקודות 64BIT. נכון להיום עוד לא משמעותי מדי כי אין הרבה יישומים שמשתמשים בו. אכן ניתן להתקין על מערכת כזאת WINXP 64BIT, אבל עוד קימות בעיות תאימות של דרייברים כך שכדאי להמתין עוד קצת עם ההתקנה שלה.

ישן 03-01-2006, 21:59
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

אני לא בטוח איפה בדקת
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לבקשת מנהל"

אבל בדף המוצר באתר שלהם הלוגו של ה-ATHLON X2 מופיע ממש בהתחלה:
http://www.asus.com/products4.aspx?...539&modelmenu=1
בנוסף, במפרט הדגם בשורת ה-CPU מעבדי ה-X2 מצויינים כחלק מהרשימה:
http://www.asus.com/products4.aspx?...=3&l2=15&l3=148

בנוסף, כמו שכבר ציינתי קודם - כל לוח בשקע 939 עם לוח מבוסס NF4 תומך במעבדים כפולי ליבה. אם הלוח יצא לפני ההוצאה של כפולי הליבה הוא לכל היותר ידרוש עדכון BIOS.
ספציפית כל לוחות ה-SLI תומכים בכפולי ליבה, בנוסף , אין חובה לקנות לוח SLI אם אתה לא מתכנן רכישה של 2 כרטיסי מסך, אתה יכול להסתפק בלוחות מבוססי NF4 ULTRA כמו ה-DFI NF4 LANPARTY/INFINITY, לוחות האם של ABIT, GIGABYTE גם יהיו בסדר גמור עבורך.
נכון ש-ASUS נחשבת ליצרנית מעולה של לוחות אם, אבל לטעמי המחירים שלהם בארץ נכון להיום לא מצדיקים קנייה של לוח מתוצרתם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר