לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2005, 16:33
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
גדנ"ע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shirhos שמתחילה ב "גדנע"

טוב,אני גם כן הייתי בכיתה י'א בגדנ"ע בצלמון,ובניגוד לתגובה הקודמת,אצלנו זה היה שונה לגמרי...
קודם כל כובעים לא מקבלים,מדים וחגרוה כן מקבלים,אבל חפיף כזה,אין דגש על מידות וכאלה,מה שיש-לוקחים,נעליים גם לא מקבלים
עושים מטווח קצר,כל אחד יכול לירות 7 כדורים,משהו כזה,אם אני זוכר נכון...
המפקדים{אצלי היו רק מפקדות חחח} סתם מנסים להפחיד אבל כשאני הייתי היה סבבה צחקנו איתם והכל,הם סתם מנסים להפחיד אבל הכל בקטנה,קצת תיזוזים מפה לשם...
5 ק"מ מסע? חחח ממש לא היה לנו
יוצאים לשטח קצת עושים טיול רואים עצים,רואים אדמה, חח וזהו,חזורים לבסיס...
כשאני הייתי הייתה לנ והצראה ממש יפה על מבצע אנטבה בחדר חשוך כזה והכל,ממש נחמד...
מי שמצטיין בהתחלה מקבל חנט"ר{חניך תורן} בסוף יש כל מיני תעודות הצטיינות,בקיצור,נחמד לאללה...
לא צריך לקחת את זה יותר מדי ברצינות,פשוט תהני,מה שיש בגדנ"ע,זה לא ממש מה שיהיה בצבא,זה בקושי בקושי בקושי על קצת המזלג...אבל בעקרון היה סבבה

נערך לאחרונה ע"י hakavkazi בתאריך 14-11-2005 בשעה 16:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2005, 19:48
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
מידע גדנ"ע שדה בוקר...

טוב אז ככה זה הולך להיות קצת ארוך אבל שווה קריאה!.

הגדנ"ע שלנו היה בשדה בוקר זוהי חוויה הכי טובה בחיים שלי ופיתחתי את שרירי הבטן בצורה רצחנית בגלל הצחוקים והשוק שעשינו.

תבין יצעקו עלייך סמלים ורס"פ בסיס ילדי כאפות מסכנים של חיל חינוך שלא מצאו מה לעשות איתם אז שלחו אותם לשם.

אל תקשיב לכל ההנפצות המפגרות בשיעורי הנשק מפיהם של המפקדות (כל מילה שנייה בערך היא שטות),אל תנסה להתחכם יותר מדי כי תגלה בערב אחרי השעת ת"ש שאחרי שכולם הלכו לישון אתה ועוד כמה חבר'ה שלא נרדמו מתרגלים אלונקה ותיזוזים ופק"לי כוח של החיים,שמעתי הוא נתן בהם משמעת כהוגן אני צפיתי בהם רצים ונהנתי(הייתי אחרי מקלחת נקי ומוכן למסדר לילה לפני שינה).

אז ככה מגיעים ככה בבוקר באוטובוסים עולה רב"ט לאוטובוס אומר לכולם להסתדר למטה כולם הולכים לרחבה של הבוחן מסלול בנות בנפרד ובנים בנפרד (לא תראה את הבנות 5 ימים תתחיל להתרגל אחי!).

בא הסמל ומציג לפנינו את המפקדות ואת מספרי הצוותים.באופן רנדומלי הוא נותן בוקס בכתף למי שהוא רוצה,ואז כל מי שחטף אחד כזה כ15 תספור יהיו באותו צוות.הולכים למפקדות היא עושה אימות נתונים קצר מכירה לך את חברי הצוות מסבירה קצת על מה הולך להיות השבוע.
כבר אחרי כמה שניות מתרגלים עמידה בזמנים כשאתה על אזרחי אתם רואים את העמוד שם רצתם עם התיקים הקפתם וחזרתם אליי 30 שניות זוז!,כמובן שהזמן לא מספיק ושוב ושוב פעם היא מתזזת אותנו ככה איזה 5 דקות.טוב הולכים לאוהלים.
צוות 10 אתם הולכים למכולה לקבל מזרונים ושמיכות ומדגמים את האוהל לשינה,תפתחו איתי שעונים,בשביל זה יש לכם 7 דקות,א' זמנים כן אתה מעתה אתה א' זמנים (קבעה שהבחור הגבוה במקרה החבר הכי טוב שלי יהיה אחראי זמנים,קראנו לו ביג בן!),7 דקות זוז!.
בא כל שנייה מישהו אחר מקבל הארכה ועוד הארכה ככה 10 דקות הכל מדוגם כמו שצריך.
זמן לעלות על מדים!,צוות10 30 שניות הייתם ברס"פיה (מקום בו מחלקים את כל הציוד לשבוע,תיכף יבוא ההסבר).אז ככה יוצא הרס"פ הזועף והפוזיונרי מגולח למשעי וצועק על כל אחד לבוא לקחת ציוד.
מקבלים מדי ב' דהיינו מכנסיים,חולצה,חגורה,מימיה,ודובון מחמם באופן רצחני.
רצוי לשמור על הדובון כמו נשק (הבטחה שלי את המשפט הזה תשמע הרבה בגדנ"ע),טוב מסיימים מדידות אחרונות כל התהליך לוקח 15 דקות תחת מעטה של לחץ אטומי.
עולים על מדים מתוזזים עד לחדר אוכל,אוכלים ארוחה חמה שכוללת כרוב ניצנים שניצל ואורז,המלצה שלי תאכל בשק"ם (סגרו אותו אצלנו אחרי יומיים בגלל בעיית כשרות!),צה"ל מחוייב לתת לך 6 שעות שינה ארוחה אחת חמה ביום!(בוקר וערב קרות).
אז ככה רצים לאולם בשקט מופתי וצופים בסרט מור"ק על מבצע אנטבה.
אח"כ ארוחת ערב,אח"כ מד"ס רצחני שכלל ריצת 3000 והרבה פק"לי כוח.
אח"כ הולכים לקבר של בן גוריון עושים טקס באנדרטה שבה מעניקים את הדרגות של חנת"ר (אני הייתי היה סתם מעצבן,ועוד דרגה כזאת של איש קשר עם המפקדת)

יום למחרת יום שדאות לומדים ל"הסתוות" (חשתי אגוזניק) בשטח.אוכלים מנות קרב סוחבים מ.ק. לכל צוות ,ג'ריקן 22 ליטר,ואלונקה מקופלת.

המלצה שלי קח את הכותפות של המעיל ותכפתר אותם לכתפתורים של איפה שהדרגה נמצאת על החולצה כי יהיה לך חם ביום אתה תמות,אבל בלילה יקפאו לך הביצים!.לכן מומלץ להתלבש כמו שצריך,אני לקחתי פליז,כובע צמר,כפפות.

קח אקסטרא תחתונים כי אם תתלכלך ביום שדאות תוכל להתקלח כמו בן אדם.
קח נייר טואלט שתי גלילים כדי שאם יהיה לך חרא במטווח (קרה לכמה מהחברים שלי שמזל שהיה להם לדרמן כי לא הספיק להם הנייר אז הם חתכו חתיכות מהמדים כדי לנגב את התחת).

קח אסלונית כי השירותים זוועה אני לא הייתי בשירותים 4 ימים עד שלא יכולתי אז הייתה לנו תורנות שירותים שהייתה אחד הדברים הכי מצחיקים בגדנ"ע.
אז הכשרתי לעצמי שירותים ועשיתי אקסטרא מירוק עד שיכולתי לשבת וכמעט הקאתי את נשמתי היה כל כך הרבה חרא שניתז לצדדים כאילו מישהו פוצץ את השירותים,אז ניקיתי ויבתי עד שבאה המ"מ להוציא אותי ישבתי קרוב לשעה ולא הפסקתי.
כל הגדנ"ע אכלתי רק גבינה משולשת שהביאו בפריסות,ושימורים ששמרתי במיוחד מהשדאות(לוף טונה אפונה ושעועית אפויה כן והגזים היו בהתאם).

יש ייום של כיתת נשק כל היום יושבים בכיתת נשק בבסיס ולומדים את חוקי המטווח תנוחת הירי איך לדרוך להכניס מחסנית ואת 9 כללי הזהב!.

תקשיב טוב כאן אחי זה חשוב.

היה קטע מצחיק שאחד לא ידע שהמכלול חוזר קדימה במטווח,אז הוא דרך 5 פעמים בגדנ"ע עד שבאה אליו המ"מ ושאלה אותו אם הוא בסדר.

(כאשר אין כדור בקנה המכלול אינו חוזר קדימה אלא נשאר לאחור ואז מפקדת עוברת בין הגדנ"עים לוחצת על עצר המחלק והמכלול חוזר קדימה).

עשינו תורנות מטבח שארכה כשעתיים וארבעים דקות אחרי תיזוזים ויום קשה ולא יכלתי לעמוד על הרגליים האמן לי.
כולך נרטב ומתלכלך אחרי שאתה שוטף את הכלים של כל הבסיס.
אין דבר בקש מדים אחרים כמו שכולם ביקשו מהמפקדת אחרי זה.

אל תהיה פראייר תעשה צחוקים אם בא לך רק שמהפקדת לא תראה כי אחרי זה תירד ל40 50 מצב שתיים וזה לא יהיה נעים כשכל הצוות סופר אותם.

קיצר המטווח היה הכי כיף מהכל נוסעים בטיולית משנת סבא של אבא שלי נסיעה קצרה של כ10 דקות.
יורים באמ 16 לא מאופס ארוך ובלאי רצחני 10 כדורים.
אל תתרגש אם יהיה לך מעצור לכולם היה האמ 16 הזה לבטוח בו זה כמו לבטוח ביאסר ערפאת.

ואח"כ מסיימים אוכלים באה המשאית של השק"לית שוברים דיסטנס מחלקים תעודות הצטיינות (הצוות שלי זכה).
פושטים את המדים וחוזרים לאזרחות לחופש ועושים מה שרוצים אחחח...(לא סתם היה נחמד).

טוב כמה דברים שנזכרתי עינו אותנו בתחרות בין הצוותים שזה אלונקה סוציומטרית עם הבן אדם הכי שמן בצוות עליה כשכל 4 מתחלפים אחרי 2 סיבובים,יש חידות זחילות על שטח אדמה טרשי.
וביום לפני האחרון בוחן מסלול נחמד.
זהו אני מקווה שנהנת מן הסיקור!

זכור זוהי חוויה לכל החיים!

ישן 14-11-2005, 19:57
  Scylla Scylla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.05

אוקיי אני בשמחה אפרט. (אגב אצלינו לא יצאו לגדנ"ע ערבית, לא יודע למה)

למרות שכתבתי ביודן אחר את זה-
הרצאה של איזה דרוזי, כולם ישנים שנת ישרים, אני מתעורר, שם לב שיש לי כדור בקנה.
ואז עולה התהיה, "האם לנקור אחד אחד או להעביר לאוט' ולרסס בקולות שירעידו את חומות יריחו?"
אני מוקף בנים, למה לא?
יצא לי באמת את הרעם הכי מרעיד, היה משולב בצורה פנאומטית מדהימה בכיסא, ויצא כל כך חזק, עד שכולם התעוררו וכולם שמעו, כולם. כולל כל הבנות שהיו מחלקה מאחורינו.
באותו יום בערב, היה שיעור מור"ק (מורשת קרב) והמשכתי עם אותה מגמה בסיוע של כלי נגינה מאחורה, ההרצאה הופסקה, והסמל הוציא אותנו ותיזז אותנו וצעק עלינו כמו לא יודע מה, יש לציין שזו הייתה חוויה מהסרטים.

נ.ב חטפתי על הגזים האלה השעיה, הייתם מאמינים?

עוד עצה - תמיד יש המון פירות בפריסה בין ארוחות, אצלינו תמיד ה"שובבים" של השכבה התנדבו לקחת את הפריסה ופשוט החביאו את כולה בחדר, ושמרנו אותם למלחמת עולם ה3 בלילה.

בנוסף בלילות תמיד אפשר להשתעשע בצעקות אימה שכולם ישנים, אצלינו רווחה המגמה של:
"אמא של X רואה ערוץ הקניות עם עגלה!"
"אמא של X רואה סופרמן עם גלימה!"
"אמא של X משחקת פיפא עם פקקים!"

ככה כל לילה מישהו מוציא הברקות...

היה לנו תחרות בין הצוותים, כולם הכינו המנונים יפים כאלה מורעלים והכל וגם אנחנו... חוץ מהשורה האחרונה...:
"אני מודה לאלוהים,
שהוא נתן לי ת'מדים,
אני הולך למסדרים,
נותן הקשב למפקדים!
אחריהם אני הולך,
לכל מקום שאצטרך,
אני אוהב את המ"מ
ואת הסמל המתרומם!"

אחרי ההמנון המובחר הזה, כמובן שהתעצבנו עלינו ועפנו מהתחרות, ולמרות שהתכוונו לסמל אחר, אחרי התחרות לפני החדר אוכל דיברנו עם הסמל והוא כולו אמר לנו "כל הכבוד שמעתי לקחתם מקום ראשון היה לכם המנון מצויין בלה בלה בלה..." התגרה בנו כביכול.

בקיצור אני ממליץ לא להיות ילדים טובים אבל לא להיות ילדים מופרעים וסתם להתחצף בלי מטרה למפקדות כמו "לא רוצה! למה מה תעשי לי?!" אלא להנות גם מהחוויה הצבאית, וגם לעשות שטויות סטייל טיול שנתי, כי יהיה לכם מספיק צבא ומשמעת אמיתית.

עריכה - לא היה לנו שום פעילות פיזית קשה, וגם לא אכלנו מנות קרב!
הפק"לים בבוקר לא רציניים, רק האלונקה בתחרות צוותים די קשה אבל זה שטויות יחסית.

עוד משהו מצחיק - תחרות אישית מי מקבל לעשות יותר פק"לים.

בקשר לתורנות מטבח, כן זה סבל רציני, פשוט תגידו ששלשלתם מהאוכל המגעיל הזה ואתם לא תעשו כלום כל התורנות.

נערך לאחרונה ע"י Scylla בתאריך 14-11-2005 בשעה 20:05.
ישן 14-11-2005, 21:54
  אפיק1212 אפיק1212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.04

אנחנו היינו בשדה בוקר...
בכיתה יא' (שנה שעברה)
5 ימים טובים מאוד!
אני הייתי ממליץ לך לקחת ברצינות... לא בגלל הפחד, אלא בגלל החוויה... ממש כיף... כשאתה לא חייב, בניגוד לצבא, זה כיף לתת הקשב ולזמר "לקבלת המפקדת" וכו' וכו'
המדים כמו שאמרו כאן... מעפנים... של חיילים שנלחמו במלחת העצמאות ואולי לפני
אנחנו קיבלנו חגורה (מומלץ להביא אחת מהבית) כובע, מדים ומימיה. ובית מימיה.
יש קצת ריצות, מצב 2 הרבה, הליכות, ויש יום שטח שבו עושים לך הסבר על לחימה בשטח, ועל פזצטות ונוהלים בשטח וכל מיני דברים מעניינים כמו איך לברוח מרימון שהושלח ושטויות כאלו... באמת דברים מבדרים!
בשדה בוקר ישנים באוהלים מבאסים...
עושים תורנות מטבח אחת... ממש נחמד לרוץ במסדרון עם עגלה כשאתה נתלה עליה.
זהו...
תהנה!
ולא לגנוב מטפים מהרס"פ
ישן 14-11-2005, 22:57
צלמית המשתמש של aaron 18
  aaron 18 aaron 18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל aaron 18

הייתי בגדנע צלמון היה שבוע של שכרון חושים, בגדנע שלנו ישנו בחדרים אני לא מבין למה אחרים בצלמון ישנו באוהלים ,לנו היה הרבה פריסות בין ארוחות והאוכל בחדר אוכל היה בן זונה אני אהבתי יותר טוב מהבית , היה לנו גם שדאות ושם אכלו מנות קרב אם לוף היה ממש טעים, במטווחים אנחנו ירינו 6 כדורים ,אצלנו היו רק מפקדות וממש לא כוסיות (בעעע), אני קבלתי עבודת רסר לצבוע את תחומי הבסיס בצבע צהוב , אני הייתי בבצפר של ערסים ורוסים והי מכות כל יום חחחח גם הייתי בחדר של רוסים אז היה גם הרבה וודקה ובאלגנים עשינו מסע של כ-3 ק"מ ביום הראשון או השני , היו הרבה תיזוזים 30 שניות הייתם פה היו הרבה פל קום וירידות למצב 2 , במטווחים אחרינו הגיעו מחלקה של גולני שהראו הרבה רעל והרבה רעש היה כיף , בעיקרון לא ממש צבא אבל נותן טעם קטן, כל יום לקום ב4 בבוקר והתיזוזים , היה כיף חוויה של פעם בחיים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר