לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2005, 16:03
צלמית המשתמש של AlphaGuru
  משתמש זכר AlphaGuru AlphaGuru אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
Follow me...
אני? נגד? - כתבה מוואלה! מחשבים

בסיום הקריאה ניתן להתפקע מצחוק.... (או לבכות - מה שתרצו)

אני? נגד?
יום רביעי, 19 באוקטובר 2005, 14:39 מאת: נימרוד בן משה, מערכת וואלה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://wmh.walla.co.il/w/18-200/179698-18.jpg]

מסתבר שלמארגני ההפגנה כנגד משחקי מחשב אלימים אין באמת בעיה עם משחקי מחשב אלימים. וזה עוד לא החלק הכי מוזר

או קיי, תסלחו לי אם הכתבה הזו תצא קצת מבולבלת אבל אני עדיין בהלם מהראיון שערכתי עם מארגני ההפגנה כנגד משחקי מחשב אלימים. קצת רקע: הגברת שרון הניג החליטה להקים עצומה כנגד האלימות במשחקי המחשב. הניג טענה שילד שמבלה שעות בלרצוח ולדרוס אנשים מול מסך המחשב, סופו שירצח, ידרוס או לפחות יתנהג באלימות כלפי אנשים בעולם האמיתי. הניג הצליחה לשכנע את הרב הראשי לישראל לחתום על העצומה והיא ארגנה משמורת מחאה בקניון ערים בה אנשים יקראו לחתום על העצומה. בתגובה, ארגן אתר Gamer.co.il הפגנת נגד, גם היא בקניון ערים באותה השעה.

החשש שאלפי גיימרים יצבאו את המקום ויעלו את העצומה באש התפוגג מהר מאוד כשלמקום הגיעו כ-20 גיימרים ברגעי השיא. בהפגנה של הגברת הניג, לעומת זו, היו הרבה יותר אנשים (כ-50, 30 מתוכם ילדים בגיל 5-10). מארגני ההפגנה קראו לקונים של קניון ערים להחרים את משחקי המחשב האלימים והזהירו את ההורים מהסכנה הטמונה בהם.

במקום היו פזורים שלל משחקים חינוכיים יותר, כמו מונופול, קלפים ענקיים ומשחקי מחשבה. בשלב מסויים מארגני ההפגנה אף שברו מסך מחשב בעזרת כפפת איגרוף, כאקט מחאתי וסמלי. בשלב זה החלטתי לגשת ולשאול את המארגנים מספר שאלות. אמנם הופתעתי לגלות שהם קראו את הכתבות שפרסמתי בוואלה! בימים האחרונים אבל שום דבר לא היה יכול להכין אותי לראיון ההזוי שערכתי עם המארגנים.

הראיון -

שאלה: האם המחקרים שעליהם מתבססת ההפגנה כללו ביקור במוסדות לעבריינים צעירים כדי לבדוק מה אחוז שחקני המחשב בהם? (החלטתי לפתוח בשאלה קשה כדי להבהיר שאני רציני בנושא)

תשובה: האהא...לא. (הם ממש צחקו, אני לא מגזים)

שאלה: טוב, אז מה היו הדברים שכן נבדקו במחקרים?

תשובה: (תכינו את עצמכם) זה יותר עניין של תחושת בטן

שאלה: תחושת בטן?

תשובה: כן, אנחנו מרגישים שמשחקי המחשב האלימים משפיעים לרעה על ילדים

שאלה: האם תחושת בטן זה מספיק בשביל למנוע מאנשים את אחד התחביבים שלהם ולמנוע הכנסות לחברות המייצרות משחקי מחשב?

תשובה: אנחנו רק רוצים שהחברות לא ימכרו משחקי מחשב אלימים לילדים

שאלה: אבל החברות כן מגבילות את המכירה של משחקי מחשב. משחקים אלימים במיוחד נמכרים רק לבני 18 ומעלה

תשובה: כן, אבל אף אחד לא אוכף את החוק הזה בישראל

שאלה: אז הטענה העיקרית שלכם היא כלפי המשטרה?

תשובה: כן.

שאלה: אז למה לא ללכת ישר למשטרה? בשביל מה כל העצומה הזו?

תשובה: (תכינו את עצמכם 2) אנחנו מנסים ליצור רעש כדי שהציבור ישים לב.

שאלה: אז אתם לא ממש נגד משחקי מחשב אלימים, אתם רק רוצים להביא את עניין האכיפה לתודעת הציבור

תשובה: כן.

טוב, אם מארגני ההפגנה לא רוצים לברר את עניין האלימות ומשחקי המחשב כנראה שאני אצטרך לומר את דעתי. כל אחד יודע שאם נלך באמת למוסד לעבריינים צעירים ונשאל כמה מהם משחקים במחשב נקבל את אותה התשובה "למי יש כסף למחשב?". למעשה, אם נחפש מה המשותף לכל אותם העבריינים סביר להניח שנגלה שרובם המכריע סובל מבעיות כלכליות קשות. הסיבה האמיתית לאלימות בחברה היא פערי המעמדות והיחס לעניים בחברה הישראלית.

אז אולי דווקא משחק המונופול, שמטרתו העיקרית היא צבירת עושר ונכסים, ושגברת הניג המליצה עליו, הוא משחק מסוכן יותר מ-GTA. אני יודע שזה נשמע קצת מטופש אבל יש בזה הרבה יותר הגיון מההפגנה שהתקיימה בקניון ערים.

http://computers.walla.co.il/?w=/4/795649

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:23

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר