לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2005, 14:35
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
זה היה בצחוק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fighter4ever1 שמתחילה ב "מה הקטע?"

שום כוונה לפגוע.

אבל אתה יודע מה? חשבתי על השאלה שלך לעומק ונזכרתי בדבריו של סא"ל יוני נתניהו זכרו לברכה, ממכתב שבו הוא מספר כביכול על אופי השירות ביחידה...

"אני זוכר שלפני כמה שנים היה חודש שלם, שבו עברתי את הגבול ברציפות, ושלוש פעמים - פעם אחר פעם - היו לי היתקלויות עם ערבים, ובאחת מהן הרגתי אדם פעם ראשונה מטווח קרוב מאוד, של חצי מטר בערך ורוקנתי לתוכו מחסנית שלמה עד שהפסיק לפרפר ומת"....

"להרוג מטווח קרוב מאוד זה לא כמו לכוון רובה ממאה מטר וללחוץ על ההדק...
למדתי איך להרוג מקרוב עד כדי להצמיד את קצה הקנה לגוף וללחוץ על ההדק כדי שייצא כדור אחד ויהרוג במדויק, והגוף ישקיט את רעש היריה. וזה מוסיף ממד כללי של עצב כללי לאדם. לא עצב רגעי והולך, אלא מין דבר כזה ששוקע פנימה ונשכח אבל מוסיף להתקיים"...

אם תרצה, פרש זאת כראות עינייך (חסרון באופי השירות לא ביח' עצמה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2005, 13:34
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
אין חסרונות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fighter4ever1 שמתחילה ב "מהם החסרונות של סיירת מטכ''ל??"

יחידה מושלמת.... לא סתם הם "סיירת מטכ"ל האגדית"
סתם... עכשיו ברצינות...
ליחידה באמת אין הרבה חסרונות כי כל מי שמסיים מסלול שם מגיע למצב שהוא חזק מאוד נפשית ופיזית... תוסיף לזה שהוא גם מיומן ומקצועי בצורה נדירה שיש רק ביחידות הטובות בעולם...
בין אם זה בניווטים ירי או כל דבר אחר שהיחידה מתמחה בו...
עכשיו בקשר לשאלה שלך.... קשה לענות עליה כי אף אחד פה לא נמצא שם ולא יודע בדיוק מה לא טוב שם... אבל אומרים שמבחינה פיזית החיילים של סיירת מטכ"ל ביחס לשייטת הם קטנים יותר וגם חלשים יותר... ושוב אני ידגיש שביחס לשייטת....ואני מכיר אדם ששירת בסיירת מטכ"ל והוא בעצמו הודה בזה... אבל כמובן שהוא בטוח שהיחידה שלו הרבה יותר טובה משייטת וכל האחרות...
בקיצור אין הרבה חסרונות ליחידות ברמות האלה...
אבל בלוחמה בשטח בנוי הם לא בדיוק חוד החנית של צה"ל... וגם מבחינה פיזית הם חלשים יותר משייטת ימ"ס ודובדבן שמתעסקים יותר בקטע הפיזי שכולל גם אלימות ולכן רצוי שהם יהיו חזקים יותר..
אבל סך הכל אני בטוח שאני לא מחדש לך שהם מהיחידות הטובות בעולם ואם תצליח להגיע לשם הגעת לשיא האפשרי..
ישן 03-07-2005, 00:06
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי __moshe__ שמתחילה ב "ואני מכיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי __moshe__
אחד שסיים מסלול ביחידה והיה חייל וסיים את השירות במטכ"ל ועוד לפני 7 שנים בתקופה שהיה יותר קשה עם מסע הכומתה של ה120 ק"מ וכו'....
ואותו אחד בכלללל לא בהמה ולא כלום והוא היה הכי גדול בצוות שלו לפי מה שהוא אומר....
ותאמין לי שסיירת מטכ"ל הם בכלל לא יחידה כל כך טובה בלוחמה בשטח בנוי כי אם הם היו כל כך טובים בזה אז לא היו מקימים את הימ"מ בגלל הכישלון של מטכ"ל ב74 באסון מעלות...
אני מבטיח לך שהמשטרה זאת המערכת האחרונה שתבזבז כל כך הרבה כסף בשביל להקים יחידה כל כך יקרה כמו ימ"מ אם לא היה צורך בכך....

שטויות.
ההבדל בין מסע 70, 90 או 120 כבר לא מפריע לך לאחר 40 ק"מ.

לכל יחידה יש ייעוד, לפני הימ"מ מטכ"ל הייתה יחידת ההתערבות הראשית במצבים של בני ערובה וכד'.
לאחר זמן מסויים הגיעו למסקנה שעל מנת שמבצעים מסוג זה יבוצעו כהלכה יש צורך ביחידה שזו ההתמחות שלה, במטכ"ל זה בהחלט לא הייעוד שלה.
ישן 03-07-2005, 01:26
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי __moshe__ שמתחילה ב "ואני מכיר"

מטכל עדיין מתמחים בלחימה בשטח בנוי זה לא גורם שמשתנה עם הדעות של או שלך זה אחד היעודים שלהם וזאת העובדה שהם אחת היחידות הבודדות שעוברות את קורס הלוט"ר
בעבר באמת בעקבות כמה פשלות הוחלט להקים יחידה שתתמחה בעניין הלוחמה בטרור כפי שמקובל ברוב המדינות בעולם. זה לא אומר שהיכולת של הסיירת נפגעה להיפך רק הייתה "תחרות" בין היחידות
ועדיין היחידה מבצעת מבצעים כאלה שצריך לדוגמא מבצע החילוץ של נחשון וקסמן שכשל (באותה תקופה גם הימ"מ הייתה קיימת) ולאחרונה חילוץ נהג המונית ביחד עם הימ"מ
ככה שלא צריך לעשות עניין מכל מני דיבורים ששומעים.
חוזק לא נמדד לפי כמות השרירים והגודל הפיזי אלא בעיקר במה שמעבר לזה
זה ל חדר כושר זה כושר קרבי.
ושטח 100 זה שטח אימונים של סיירת גולני. רק של סיירת גולני
עוד יחידות מתאמנות בשטחי האש שמסביב לבסיס אבל לא בבסיס עצמו
לא יודע אם התכוונת לשטח כבסיס (מה שאני התכוונתי) או כשטח אש ...
ישן 03-07-2005, 02:40
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
אני לא דיברתי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "תגובה"

על שטח 100 ואין לי מושג מה זה קשור גם בתגובתך וגם בתגובה של "שולה מוקשים"
בכל אופן שאלו פה מה החסרונות של סיירת מטכ"ל...
אמרתי שמבחינה פיזית הם פחות חזקים משייטת ימס ודובדבן.... לא אמרתי שהם חלשים... אמרתי שהם פחות חזקים מהשאר שציינתי....
זאת אומרת שבקרב פנים מול פנים בין לוחם שייטת לבין לוחם סיירת מטכ"ל לוחם השייטת עשוי לגבור...
עכשיו אני יודע שההשוואה הזאת לא במקום והיא אף ילדותית... אבל זה היה כדי לציין שמבחינת לוחמה בידיים ריקות או "קרב מגע" סיירת מטכ"ל יחסית ליחידות שציינתי לא כל כך טובה...
ובקשר לזה שאמרתי שהם לא חוד החנית של צה"ל בלוחמה בשטח בנוי התכוונתי שאולי הם האופציה הראשונה של צה"ל (למרות שלפני שנה שייטת התעסקה במבצע כזה שנהרג בו חייל אם אתם זוכרים)
אבל הם לא יותר טובים מהימ"מ ... או יותר נכון הרבה פחות טובים בזה....
לכן זה חיסרון של היחידה... היחידה מתמחה בלוט"ר אבל ביחס לימ"מ (שאומנם היא יחידה משטרתית אבל ניקח אותה בתור אינדיקטור) היא לא טובה כל כך..
ואת זה אפשר לבסס על מספר כשלונות של מטכ"ל.. מה עוד שאי אפשר להשוות יחידה של בוגרי צבא קרביים שמרוויחים כסף ומתאמנים כל יום שעות ארוכות על לוט"ר ליחידה שצריכה להתאמן על המון דברים כמו ניווטים חבלה צניחה ועוד ולכן גם אי אפשר לדרוש מהם להיות טובים בזה יותר מהימ"מ
לכן ידידי אם לא הבנתם אין לי שום דבר נגד מטכ"ל.. ההיפך... חלומי היה להגיע לשם אבל בגלל הרמה הגבוהה הדרושה היה לי קשה וכשלתי במיונים...
העניין הוא שהיחידה היא מעולה וכששואלים מה החסרונות שלהם אז קשה לענות כי כפי שצויין פה זאת שאלה כללית מדי...
אולי החסרון שלהם זה תנאי הקבלה הקשים מדי... סתם בצחוק...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר