לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2010, 12:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי sniper2 שמתחילה ב "קודם כול אם ייצא לך לקרוא..."

השאלה היא האם זה באמת מקל על שליפות

בכל מה שיצא לי לכתוב עד היום, זה רק הקשה, וזו הסיבה שבחרתי ב unixtime. פשוט שפות התכנות שמתקשרות עם ה DB הן הרבה יותר חזקות בכל הקשור לחישובים ו offset-ים למיניהם.

אגב, נשמע שאתה יוצא מנקודת הנחה שברקע ה RDBMS לא עושה תרגום של המידע למשהו שדומה ל unixtime - שזה כמובן אפשרי - אבל בוודאי נעשית שם המרה כלשהיא. אין אני יודע? כי המחרוזת 2010-05-09 13:46 פשוט לא נכנסת בשמונה בתים, גם אם נוריד את כל המקפים, הרווחים, והנקודותיים. מכאן שנעשות כאן המרות...

ואני בכלל לא נכנס לעניין איזורי הזמן ואפליקציות שאמורות להחזיר זמנים שונים בהתאם למיקום המשתמש...

נ.ב. גם החבר'ה שכתבו את תוכנת הפורום שבה אתה גולש כרגע, בחרו להשתמש ב unixtime בכל שדות הזמן שבמערכת...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2010, 10:17

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sniper2 שמתחילה ב "ציינת לבד שוב עוד משהו נוח..."

כעקרון כמעט כל דבר בעולם מבוסס unixtime...

לעניין ההמרה לאיזורי זמן, הנקודה שלי היא שהרבה יותר נוח לעשות את זה בצורה אחידה דרך האפליקציה שמדברת עם ה DB. במיוחד שאתה משחק עם הסטות בתאריכים. מה לעשות, פורמט התאריך המקורי הוא לא נוח לתצוגה למשתמשים, לרוב, ולכן בכל מקרה יומר. אז מה, תמיר את זה ל unixtime ואז משם למשהו אחר בקליינט? עדיף כבר לעבוד רק עם unixtime ואז בצד הקליינט להשתמש בפונקציה שמציגה תאריכים כראוי (למשל ב PHP יש את date() שאוטומטית תתחשב באיזור הזמן שבו הסקריפט מבקש להציג תאריכים, כולל התחשבות בשעון חורף וקיץ, על ידי date_default_timezone_set ...)

ישן 11-05-2010, 00:33

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי borsood שמתחילה ב "את החישובים תמיד כדאי לעשות..."

לא, לא תמיד. תלוי איזה חישובים. ויותר מזה, ככל שהאפליקציה שלך מבוזרת ליותר מכונות, עדיף לתת ל DB לחשב כמה שפחות (שים לב שאני מדבר על חישובים, לא על שליפה ומיונים)...

אם אני צריך רזולוציה יותר עדינה משנייה? אני תמיד יכול לעבוד עם usec - אבל למיטב זכרוני גם DATETIME לא מספק רזולוציה שכזו. בסה"כ מדובר בייצוג די מרגיז של unixtime בפורמט שאי אפשר לעשות איתו כלום ואף אחד לא יציג אותו לעולם כפי שהוא, בלי להמיר אותו קודם... (ושוב אני מזכיר שכנראה ב"מאחורה" הוא ממילא מתורגם למשהו דמוי unixtime, כי אחרת לא היו יכולים לעשות מיונים בכזו מהירות...)

בכל אופן, אני רואה שזה נהיה עוד אשכול כזה, אז אני אפסיק כאן

תשמרו את הכל ב DATETIME, ותמירו הלוך ושוב, שוב והלוך, הלוך ושוב שוב, ושוב הלוך ושוב, במקום לשמור פשוט מספר שממילא מגיע מהמחשב כמספר ולהציג אותו לפי format date רצוי. אל תשכחו לכתוב מחלקה עם 5 ירושות כדי לעשות את הנ"ל, כדי לוודא שאתם מבזבזים את זמן התכנות היקר שלכם היטב :-)

סעו לשלום, המפתחות בפנים

ישן 14-05-2010, 18:08
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "השאלה היא האם זה באמת מקל על..."

ייצא לי לעבוד על מערכת שיש בה שימוש מאוד גדול בכל מה שקשור לתאריך ושעה, ואין ספק שהפונקציות המובנות ב- MySQL פשוט הצילו אותו.

מהנסיון שלי, MySQL הרבה יותר מתקדם בעיבוד תאריכים מ-php. לדוגמא: ב-php השבוע מתחיל מיום שני, ואין שום אפשרות לשנות את זה, ה- MySQL כן.
ניסיתי לתקן את זה ב- php אבל משום מה אחרי שנתיים שזה עבד, פתאום זה איבד סנכרון, החלטתי שאם אני לא רוצה באגים אז עם זה אני לא מתעסק, ועשיתי שאילתה במיוחד בשביל לחשב את את התאריכים כראוי. הזוי, אבל עדיף מלתחזק כל החיים שלי ניסיון כושל לתקן את php.

סוג השדה TIME גם מאוד עזר לי שהייתי צריך לאחסן שעות ואחר כך לחשב הפרשים של שעות בין רשומות, סיכום של הפרשים בין רשומות וכו'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר