לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2010, 22:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שלילה וקנס גבוה בהחלט דרושים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אני לעולם לא הכנסתי את הרכב..."

אני נתקל בתופעה מענינת בשנים האחרונות - זיוף של תו נכה [הקרטון הגדול, לא כרטיס הפלסטיק הקטן]

יצא לי לחזות בצעירים בשנות העשרים [מהסוגים הלא ידידותיים] שעוצרים בחניית נכים, מניחים תו קרטון ויוצאים בדהרה מהאוטו. הרכב בחלק מהמקרים הוא לא מן הדגם או השנתון שיש סבירות כי יחזיק בו נכה כך שלא ניתן אפילו לחשוב שהאוטו שייך לבני משפחותיהם. ראיתי זאת כבר מספר פעמים. לפני עשרים שנות - הסכוי לחזות בגועל נפש שכזה היה קטן בהרבה.

אני מניח כי השוואת המספרים במחשב של השוטר יכלה לעלות על הזיוף אבל לשוטרים יש משימות אחרות והנבלות בין כה לא חושבים לשלם קנס...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2010, 23:42
  oa123 oa123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.07
אני ממש לא מסכים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ואז גם אפשר יהיה להפחית את מספר מקומות החנייה לנכים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
במרבית המקרים, 80% מחניות הנכים עומדות ריקות. מכיוון שלא נראה לי שמאחורי תכנון כמות החניות לנכים עמדה איזו תוכנית אב כלשהי, אלא סתם איזה גינג'י ממשרד התחבורה - אז לאחר שנבטל למי שאינו נכה את הזכות לנצל את החוק לרעה - נוכל לצמצם את מס' מקומות החנייה.

המקום היחיד שיש בו באמת אחוז ניכר של חניות נכים מתוך כלל החניות הוא בבתי חולים ומכיוון, שלצערנו, הרבה מהם נקראים לטיפולים רציפים- הם בדרך כלל מלאים. יש קניונים עם ומקומות בילוי עם מספר מצומצם מאוד של חניות המיועדות לנכים- וככלל- במקומות עירוניים בהם באמת צריכים את הנגישות הזאת הם כמעט ולא קיימים. בקניונים ובמקומות מרכזיים במילא יש מגרשי חנייה עצומים כיום שמספיקים לכלל הציבור וחניות הנכים רק מקצרות את דרכיי הגישה אל המקום.
ישן 17-03-2010, 05:45
  oa123 oa123 אינו מחובר  

האמת היא
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "בתור אדם שיש לו נכה המשפחה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
בתור אדם שיש לו נכה המשפחה, כיצד אתם מגיעים לקניון בשעת העומס עם האדם הנכה, כאשר החניות של הנכים תפוסות לרוב על ידי אנשים בלי תג לרוב או תג מזיוף?

אפשר תמיד לזהות מכוניות של נכים. לא לפי תג- לפי כמה האוטו נראה "זול" - עד כמה שזה נשמע מופרך. ומדוע? נכי צה"ל (30 אחוז רגליים,60 אחוז בגורמים פיזיולוגיים אחרים וכו') הזכאים לאוטו ותו נכה מקבלים מכוניות פטורות מס- שבדיעבד אחרי טרייד אין, המכונית לא עולה יותר מכמה אלפיי שקלים בודדים אם בכלל.

לא יהיו נכי צה"ל שזכאים למכונית ותו שינהגו בסובארו מתפרקת שנראית כאילו עוד שנייה הדלתות יפלו לה.כמובן שלא כולם ינהגו בג''יפ של שברולט- אבל לפחות במכונית שלא עומדת על פרק זמן של יותר מ4 שנים.

גם נכים לא צה"ליים זכאים ב60 אחוז להלוואה לרכישת מכונית, פטירה ממס והטבות שונות מותאמות. לא באמת תראו נכים שזקוקים לתו ולהקלת התניידות נוהגים באוטו ישן ומתפרק שבטח ובטח לא מצויד באביזרים להקלת חיי הנכה.

היום כאגב- עברו כבר לתווים העשויים מפלסטיק ומודבקים לשמשת המכונית ובלתי ניתנים להורדה - שהשוטר יכול פשוט לסרוק ולראות אם האוטו באמת אוטו של נכה. מי שאין לו את הכרטיס- סביר להניח שהוא מתחזה.

לשאלתך גם- אנשים שחונים בחניית נכים בלי או עם תו מזויף ממשיכים את המסורת הישראלית בכבישים של אטימות מוחלטת ו"מה אכפת לי", הרי מאוד קל לנתק את עצמך בתוך אוטו. המציאות היא שזה שפל גדול יותר מחסימו תנתיבים או עבירות תנועה קלות אחרות- מדובר ברוב המקרים על אנשים שזקוקים להטבות האלה וגם אם לכם בפורום לפעמים נדמה שיש נכים שסתם משתמשים בתו ולא באמת זקוקים לו - אינכם יודעים את ההיסטוריה הרפואית של אותו אדם, אין לכם מושג מה ההשפעה של הליכות "בינוניות" או גורמים אחרים יעשו לו- בשביל זה יש וועדות שהם מספיק מחמירות-האמינו לי- שקובעות מי זכאי לתו או לא לפי אחוזים ומשתנים אחרים..
בנוסף- יש אחוז גדול מאוד של תווי נכים המחולקים לנכי צה"ל- כמו אצלי- שבנוסף לחוצפה הישראלית זוהיא גם יריקה לאומית לפניהם..
ישן 16-03-2010, 23:37
  oa123 oa123 אינו מחובר  

קצת לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תו הנכה מתיחס לרכב ולא לאדם."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
לאחר שהוכח כי רכב זה או אחר נמצא בבעלותו או נמצא בשימושו העיקרי של אדם נכה, מקבלים תו נכה בו מצויין מספר הרכב.

לרכב זה מותר לחנות בחניית נכים (אלא אם כן מדובר בחניה השמורה לרכב מסוים) בלי קשר אם האדם הנכה נמצא או לא נמצא באותו רגע ברכב.

אתה טועה ומטעה. החוק מסדיר שרק שהנכה נוהג באוטו או שהנכה נמצא באוטו (גם כאשר לא עצמו נוהג) מותר לחנות בחנייה השמורה לנכים.
לראייה סעיף העונשין בחוק המסדיר את תו הנכה ושימושו:
(א) אדם שאינו נכה ואינו מתלווה לנכה, שהחנה רכב הנושא תג נכה במקום שאין החניה מותרת בו, דינו - קנס כאמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז1977-.
(ב) נכה המוסר תג נכה לאדם אחר, שאינו מתלווה לנכה, לשם שימוש בתג האמור לחניה במקום שאין החניה מותרת בו, דינו - קנס כאמור בסעיף קטן (א).

בתור נהג עם אוטו של תו נכה צה"ל בבירור אני יכול להאיר אותך שתו הנכה תקף רק אם הנכה נוכח באוטו או נוהג בו.
ישן 17-03-2010, 05:24
  oa123 oa123 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "לא אופרטיבי בעליל."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
על מנת לאכוף את החוק יהנ"ל ש לבחון האם:
א) הנהג נכה
ב) מתלווה אליו אםד נכה שירד מהרכב בע החנייה.
ג) מתלווה אליו אם נכה אותו אסף בעת הנסיעה
ד) נעשה שימוש כלשהו ברכב בעת החניה לטובת אדם נכה (לדוגמא, יש מכשיר רפואי כלשהו ברכב).

אי אפשור באמת לבחון זת ולאכוף זאת מבלי להציב פקח שיעמוד מול הרכב הדובר כל זמן החניה, ולכן, בראייה מפוקחת, תו הנכה ניתן, בסופו של דבר, לרכב ולא לאדם.

כמו כן, לשון החוק אותו הבאת מתיחסת לחניה במקום בו החניה אינה מותרת, ולא אל חנייה השמורה לנכים.

אני מודע לכך שזה לא אכיף בעליל, זה לא משנה שמבחינה חוקית הדבר הוא אסור. ישנם המון חוקים שלא ניתנים לאכיפה, ובדיעבד קיומם רק פוגע במרות החוק וחשיבותם.
לגביי לשון החוק- הניסוחים המדהימים של חוקיי ישראל הם לא דבר חדש, ישנו פירוש מלא מהי חנייה לא מותרת לאדם נכה החונה- אבל שמדובר באדם לא נכה שמתמש בתו אפשר לפרשן שמקום שלא מתאים
לחנייה הוא גם חניה בחניית נכים שאין הנכה באוטו ומשתמשים בתו בהעברה או פשוט "שולפhp אותו ".

בעריכה: אגב, האבסורד פה הוא בניסוח החוק. מכיוון שהדבר לא אכיף- החליטו לנסח בחוק סעיפים שניוסחם לא ברור לצד אחד..

נערך לאחרונה ע"י oa123 בתאריך 17-03-2010 בשעה 05:34.
ישן 17-03-2010, 07:21
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
החוק דווקא ברור מאוד. להלן קטע החוק המבאר את המונח "חניה במקום שאין החניה מותרת בו"
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי oa123 שמתחילה ב "[QUOTE=stoned]על מנת לאכוף את..."

ציטוט:
חניה במקום שאין החניה מותרת בו (תיקון התשס"א)
2. (א) נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:
(1) בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(2) בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(3) החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;
(4) החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

http://www.justice.gov.il/NR/rdonly...nayalenehim.doc

שם לב שהחוק מתייחס במפורש לאי המצאות מקום חניה מסודר לנכים באזור, משמע, אין הוא מתייחס לחנייה בחניה השמורה לנכים אלא לחניה במקום אסור (אדום-לבן, לדוגמה).

ישן 17-03-2010, 08:04
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני ממש לא זוכר שמישהו עיבד "נוהל"
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "Ok הבנתי, אבל מה הנוהל אומר..."

מדובר על אמצא שנות ה-90, ואז הרבה פחות מהיום חיפשו "מה אומר החוק" כמו "מהו הדבר הנכון לעשות", או "מה הרע במיעוטו"

לא היה מה לעשות נגדם: זו הייתה תופעה מאוד מאוד נרחבת... בסופו של יום במקום כמו אסף הרופא אתה מדבר על מין אנרכיה ענקית שמתפקדת ומנוהלת תחת תמהיל של קומבינות, העלמות עין ושיטת ה"תחליק", לפעמים יחד עם פרצי תוקפנות ואפילו אלימות. אני עד היום לא בטוח כמה "חוקי" היה למלא עברייני חניה במדבקות, אבל היו ממש מלחמות סביב זה. "עבריינים" ראשיים היו דווקא מקרב צוות בית החולים עצמו (בעיקר אנשי כוח עזר, או אחים ערביים שעבורם זו הייתה מלחמה אישית במאבטחים). עד היום כשאני נזכר בתגבורי אבטחה של שישי בלילה בחדר המיון הישן, הידוע לשימצה, של אסף הרופא, הפרות סדר בחברון נראות לי כמו ברדק קל לטיפול. אני פשוט לא מאמין שבשביל שכר מינימום ביליתי אלפי שעות שם, ולא עם ספר ביד בלובי של איזה בניין משרדים, איפה שמקבלים לעבודה רק סטודנט שצריך ללמוד תוך כדי העבודה..

ישן 16-03-2010, 22:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ידוע כי התכנון העירוני של 'אסף הרופא' נעשה כמתיחת 'יום הסטודנט' בפקולטה לאדריכלות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "פקח בבית חולים=מאבטח שתפקידו להסדיר חניה, ולקרוא לשוטר שישים דו"ח אם צריך"

זה שיש יותר כבישים ממחלקות - ניחא.

זה שלמרות שיש כל כך הרבה כבישים וכל כך קצת מחלקות - אין בכלל חניה, זו כבר קריאת תגר על עקרונות הפיסיקה ובעיקר על 'חוק שימור השטח'.

גם המחלקות שכבר קיימות הוסתרו כל כך טוב שבמקרה ו'לוחם חופש' כהגדרת חלק מהארגונים הנתמכים ע"י 'קרן הצבוע' - יצליח לחדור עם חגורת נפץ בדרכו לאורטופדית ג' - אין סכוי שימצא אותה!! אם ינסה המסכן ללכת לפי השילוט במקום קרוב לודאי שיגיע לכלא 400 או שילכד ע"י אחד הקבלנים הנצחיים במקום ויצורף לקבוצת בנוי כלשהי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר