לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2009, 10:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "הגעתי למז"י דרך קורס מ"כים, איך אני חוזר לקרבי?"

דיברת עם קצין מיון? היכן הציבו אותך עכשיו?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2009, 12:27
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "זו שאלה ברמת "לצורך..."

קודם כל:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי DivineTurtle
הרעיון הוא שלאחר קורס מ"כים, בתור מוסמך 08 אני מבקש ונשלח למז"י
אל תבנה על זה.

ו"לצורך העניין" אז יש לך כמה תחנות לעבור עוד:
- לסיים קורס מ"כים.
- להיפלט בסופו של הקורס למז"י (ולא בחזרה לחטיבה או להישאר בביסל"ח).
- לראות במז"י רמ"ד חי"ר, לקוות שאין לו צורך רב ברגע הנתון למ"כים בכל מיני יחידות אחרות (עוד פחות "זוהרות" מהגדודים שאתה לא רוצה) ושהוא אכן ייתרשם ממך ורוחו תהיה טובה עליו באותו היום - וגם אז... אל תבנה על זה.

בתחנה האחרונה, עם פז"ם של כמה אתה כבר תהיה? שנה? אתה מ"כים מוקדם?

למה שרמ"ד חי"ר ינסה לשלוח אותך ליחידה מובחרת? כי אתה רוצה?
או למה תהיה יחידה שתרצה לראיין או לדון בעניינך? עברת יום סיירות? גיבוש יח"טיות?
המעבר שאתה רוצה בו הוא לא מהסוג סיירת גולני --> שלדג (הוא יותר "בעייתי").

אם השתמע מדבריי אחרת, אז אני לא מנסה לנגח אותך - ממש לא, אני רק רוצה לפתוח בפנייך אופציות ריאליות ואת התמונה מהצד השני.

יש לך מישהו שאתה מכיר (חבר, קרוב, ידיד) שנמצא ביחידה מהסוג שאתה רוצה לשרת בה? אם כן,פנה אליו ובקש ממנו שמהיחידה שלו ינסו למשוך אותך אליהם (כמובן שהכל עובר דרך מז"י) - זה הדבר בעל הסיכויים הרבים ביותר שאני יכול להציע לך.

אגב, מה עם לבקש גיבוש יח"טיות חוזר?

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 03-10-2009 בשעה 12:33.
ישן 03-10-2009, 14:41
  DivineTurtle DivineTurtle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "קודם..."

בוודאי שיש צורך לעבור כמה תחנות בדרך, אבל כמו שמשתמע מהתגובה שבעצמך כתבת, זה משהו שצריך לתכנן מראש.
מראש צריך לבקש להגיע למז"י, לדבר עם חבר שימשוך אותך וכו'..
בכל מקרה כדי לראות במז"י רמ"ד חי"ר, האם צריך לסיים מחזור של 4 חודשים במז"י או שאין קשר בין השניים וניתן לבקש מיד לראות רמ"ד חי"ר עם השיבוץ במזי?
לצורך העניין עברתי יום סיירות קיבלתי חובלים ובגיבוש יחט"יות שסיימתי לא קיבלתי כלום בשל פציעה, אך אני לא חושב שהנושא רלוונטי היות וכבר יש קצת יותר מידע עליי בצבא מאשר גיבוש של יומיים (תקן אותי אם אני טועה)

יש לי חבר שנמצא ביח' מובחרת שאולי יוכל לבקש שם שינסו למשוך אותי אליה, השאלה היא האם יש בכלל סיכוי שכזה, שכן ההכשרה שעברתי היא לצורך העניין 07 וקורס פיקודי 08. בלי לוט"ר, קופי טרור וכל שאר ההכשרות המגוונות שיש ביח' מובחרות.

ישן 03-10-2009, 15:07

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "בוודאי שיש צורך לעבור כמה..."

ציטוט:
בוודאי שיש צורך לעבור כמה תחנות בדרך, אבל כמו שמשתמע מהתגובה שבעצמך כתבת, זה משהו שצריך לתכנן מראש.
במצב שלך אכן כן.

ציטוט:
בכל מקרה כדי לראות במז"י רמ"ד חי"ר, האם צריך לסיים מחזור של 4 חודשים במז"י או שאין קשר בין השניים וניתן לבקש מיד לראות רמ"ד חי"ר עם השיבוץ במזי?
אין קשר לשום מחזור ולא צריך לבקש, מתי שאתה מתייצב במז"י אתה רואה אותו, כמו יוצאי חי"ר, נפלי טיס\חובלים\מטכ"ל וכו'.

ציטוט:
לצורך העניין עברתי יום סיירות קיבלתי חובלים ובגיבוש יחט"יות שסיימתי לא קיבלתי כלום בשל פציעה, אך אני לא חושב שהנושא רלוונטי היות וכבר יש קצת יותר מידע עליי בצבא מאשר גיבוש של יומיים (תקן אותי אם אני טועה)
אתה צודק, אבל בהקשר של היחידות הללו זה סוג של מסננת וזה אומר להם משהו.

ציטוט:
יש לי חבר שנמצא ביח' מובחרת שאולי יוכל לבקש שם שינסו למשוך אותי אליה, השאלה היא האם יש בכלל סיכוי שכזה, שכן ההכשרה שעברתי היא לצורך העניין 07 וקורס פיקודי 08. בלי לוט"ר, קופי טרור וכל שאר ההכשרות המגוונות שיש ביח' מובחרות.
בגלל זה אמרתי שהמקרה שלך שונה ממעבר סיירת גולני-->שלדג.
הסיכוי קטן, אלא אם יזמנו אותך לראיון לא רשמי לפני שתוצב במז"י ואכן הם ירצו בך אז זה מגדיל במשהו.
ישן 03-10-2009, 16:56

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "הבנתי.. עכשיו הבנתי שבגדול..."

זה בדיוק מה שאתה צריך להיזהר ממנו,
אם תגיע למז"י אחרי שהחטיבה שלך לא לקחה אותך בחזרה אליה וגם אחרי שביסל"ח לא לקחו אותך, הדבר הזה לא נראה טוב במז"י, זה יראה כאילו שתי המסגרות המרכזיות, חטיבה (פיקוד) וביסל"ח (הדרכה*), לא ממש רצו אותך אז באמת רוב הסיכויים שתהיה מ"כ\מש"ק ביחידה לא זוהרת או באיזה תפקיד די "ג'ובניקי".

כי מה הרמ"ד חי"ר יראה? הגדוד לא ממש רוצה בו (כי אחרת הגדוד היה נלחם עליך), בביסל"ח לא לקחו אותו להדרכה בקורס מ"כים ואפילו לא להדרכת האמרים\יאגים וכד', ועכשיו הוא אצלי - אממ..., לא כל כך נשמע כמו מאותר ליחידה מובחרת.

* הדרכה בקורס מ"כים או מקצוע חי"ר אחר.

ציטוט:
הבנתי.. עכשיו הבנתי שבגדול ברגע שאתה משובץ למז"י יש סיכוי כלשהו לקבל תפקיד של ג'ובניק מה קורה במצב כזה, יש עם מי לדבר?
חוץ מהרמ"ד חי"ר אין ממש עם מי לדבר, אתה לא שייך לא לחטיבה ולא לביסל"ח יותר ברגע שאתה שם.
אלא אם אתה נשלח למז"י לצורך ראיון בלבד, ואז רק אם אתה לא משתבץ אתה חוזר ליחידה ששלחה אותך לראיון במז"י (ועדיין לא פלטה אותך לשם) .

ציטוט:
ונאמר ועשיתי ראיון ליח' מובחרת, הם משכו אותי ממז"י, אני מגיע לשם בתור מ"כ, חייל במסלול, טירון?
מ"כ בטוח לא, לפחות לא בתקופה הראשונה, בטח איפה שהוא במסלול (בראיון זה יסוכם איתך אם אכן יחלטו למשוך אותך).

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 03-10-2009 בשעה 17:19.
ישן 03-10-2009, 18:40

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "לא מוכנים לתת לי. הבחור..."

זה בדיוק מה שרציתי להוסיף בתגובה קודמת (אבל חשבתי שאני כבר חופר), אמרתי שינסו לדחות אותך בלך ושוב וימסמסו את העניין, במקרה של החבר שלך המג"ד לפחות היה ישיר וכן איתו.
אם זה אותו מג"ד שלך אז כרגע לא עולה לי עוד דרך להציע לך.

העניין של משיכתך ע"י יחידה אחרת הוא גם בעייתי, מהגדוד אין סיכוי שישחררו אותך (וגם אף יחידה לא תשקיע אנרגיות בזה),
בסיום קורס מ"כים צריך ששלושה גורמים בו-זמנית יתכווננו לפי הרצונות שלך:
א) הגדוד\ביסל"ח לא ירצו בך.
ב) יחידה מובחרת תבקש למשוך אותך.
ג) רמ"ד חי"ר ייוותר עלייך לצרכיו והמעבר יאושר.

---
אני מצטער שאני לא איש בשורות

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 03-10-2009 בשעה 18:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר