לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2009, 15:29
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי bnm שמתחילה ב "שירות הנשים בצבא חשוב מאוד...."

דווקא מוטיבציה? מוטיבציה היא עניין די לא מדיד ולא בטוח עד כמה הוא משמעותי בהשוואה לדברים אחרים.

בנוגע לנשים בחש"ן - כמו שזה נראה עכשיו, חש"ן וחיר"ם ישארו סגורים בפני בנות מסיבות די אובייקטיביות - העומסים הפיזיים הם מעבר לאלו המתאימים למלש"בית הממוצעת, וספציפית בחש"ן קשה עד בלתי אפשרי ליצור התאמות שיאפשרו שירות בהתאם לכללי השילוב הראוי.

אם כי אם תשאל אותי, יש מקום להכשרת מטקיו"ת לתפקידי הדרכה בבסיס ההכשרה של חש"ן (וזה גם משהו שנעשה בצורה די ספוראדית בעבר). למה? כי מספיק שתחליף 4 מטקי"ם בביסל"ש במטקיות, וכבר יש לך צוות אורגני שלם, או סגל פיקודי לשתי מחלקות טנקים, בשביל להשאיר בפלוגה מבצעית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2009, 19:53
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אשכול דיון- שירות נשים בצה"ל"

אוסיף על עבדול-

שירות משמעות וחשוב, אבל בשם אופן לא כיחידה קרבית.

וכי למה? הרי יגיעו אלפי דוגמאות מעולם האב"כ הנ"מ וקרקל.

אז בדיוק, מכניסים רגל דרך הדלת על-מנת להכניס את כל הגוף, גדוד הקרקל עובר הסבה לגדוד חי"ר רגיל לכל דבר (בניגוד לחי"ר קל שהיה עד עכשיו) וזה דבר שבשום פנים ואופן אינו מקובל.

וכדי שלא יחשבו שאני סקסיסט, אני תומך נלהב בשיוויון, אני חושב שכל הבנות צריכות לגלח את הראש, או לחילופין שיתירו לגברים לגדל שיער וללכת עם סנדלים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 30-07-2009, 20:06

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוסיף על עבדול- שירות..."

קרקל עובר הסבה להכשרת 07. בדיוק כמו הכשרת ה07 שיש לרוב האושפיזין של גדוד חי"ר קל ממוצע במילואים (בד"כ יוצאי חטיבת כפיר). מתארי הפעילות שקרקל מיועד אליהם אינם מתארי חיר"ם.

ושיער קצר לחיילים ושיער אסוף לחיילות נועדו למטרה מאוד פשוטה - ככה הוחלט בשנות החמישים שחייל/חיילת צריכים להיראות מבחינה יצוגית. כנ"ל גם השאלה למי מותר ללבוש סנדלים ומי הולך בקיץ עם ירכית.

על רמת הקרביות של אב"כ אפשר לקטר עד מחר, אבל אני בטוח שהיא ברמה הרבה יותר גבוהה משל המילואימניקים השמנים והשלב-ב' שהיו פעם רוב רובו של המערך.

מערך הנ"מ היה בין הראשונים לשלב לוחמות (כולל הופעתן בנעלי-בנים וטירונות משולבת) ובהתחשב במתארי הפעילות שלו זה הגיוני להפליא - גם כאן כאשר אחת יערה שטולברג רצתה לשרת על מערכת מתנייעת (מחבט) גם בג"ץ לא עזר - צה"ל טען ובצדק שמדובר בטרחה רבה מידי לשלב אותה בפעילות הכוללת שהייה בכלי סגור.

ככלל, ועד כמה שהנתונים שאני שמעתי שווים משהו, השילוב של לוחמות בנ"מ ובחת"ם נחשב למוצלח מאוד. ומדובר בחילות קרביים.

ישן 30-07-2009, 20:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "קרקל עובר הסבה להכשרת 07...."

*נכון, אבל בהדרגתיות אנחנו רואים שקרקל עוברים להכשרת 07, מקבלים תבורים(!), עושים מדי פעם פעילות בגדה, עוד מעט זה יהיה שהקצינים שלהם בהגדרה יעשו גפן (בניגוד לעכשיו שהם מקבלים את פליטי גפן או יוצאי הגדוד שעשו השלמת מג"ל אם אינני טועה) ולפני שנדע הם יהפכו להיות יחידת "חי"רמ" לכל דבר.

*בשנות ה-50, הרבה דברים השתנו מאז. אני חושב שההתעקשות על חולצה בתוך המכנסיים על ב' היא טיפשית.
וברור שאני לא מצפה שירשו לבנים לנעול סנדלים ולגדל שיער ארוך, רק פראפרזה בשביל שיבינו שלא מבקשים פה שיוויון אלא אפליה מתקנת.

*איפה הבנת שאני מקטר על רמת הקרביות של אב"כ? אם כבר להיפך ואני בטוח שהמקצועיות הייעודית שלהם טובה מאוד.

*כל שאר הדברים נכונים סטטיסטית או ייצוגית או על פני השטח או רשמית.
מה שאני מקבל מהחברים שמשרתים שם הפוך בתכליתו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 31-07-2009, 07:33

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "*נכון, אבל בהדרגתיות אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
*נכון, אבל בהדרגתיות אנחנו רואים שקרקל עוברים להכשרת 07,

אם הם יצליחו לעמוד ביעדי ההכשרה וזה ישפר את היכולות שלהם, מה רע בזה? להזכירך, במקור גם ב"נחשון" עשו טירונות 03 כי חשבו שזה מספיק לבט"ש בשטחים.

ציטוט:
מקבלים תבורים(!),

על מה ולמה סימן הקריאה? בסה"כ מדובר ברובה.

ציטוט:
עושים מדי פעם פעילות בגדה,

גם מילואימניקים שמנים 02 מוסב ל03 עם בעיות ברגלים עושים פעילות בגדה (מונח פלסטיני בכלל. הכינוי הרשמי של צה"ל לזה הוא "איו"ש"), אני מניח שקרקל מחליפים אותם, וטוב שכך - מילואימניק כזה כשיר פחות ועולה יותר.

ציטוט:
עוד מעט זה יהיה שהקצינים שלהם בהגדרה יעשו גפן (בניגוד לעכשיו שהם מקבלים את פליטי גפן או יוצאי הגדוד שעשו השלמת מג"ל אם אינני טועה)

וזה רע כי? כי זה פוגע לך באגו שהם יעשו אותו מסלול כמו הרמבואים מגולני?

ציטוט:
ולפני שנדע הם יהפכו להיות יחידת "חי"רמ" לכל דבר.

הם לא יהיו יחידת חיר"ם כמו שכפיר למעשה היא לא יחידת חיר"ם. ואם קרקל יעמדו בכל התנאים הנדרשים, למה לא? אם לא ננסה ונבדוק, לא נדע.

ציטוט:
*בשנות ה-50, הרבה דברים השתנו מאז. אני חושב שההתעקשות על חולצה בתוך המכנסיים על ב' היא טיפשית.
וברור שאני לא מצפה שירשו לבנים לנעול סנדלים ולגדל שיער ארוך, רק פראפרזה בשביל שיבינו שלא מבקשים פה שיוויון אלא אפליה מתקנת.

אפליה מתקנת היא כשמעדיפים מישהו מקבוצה דפוקה על פני מישהו מהקבוצה הרגילה בהתנתן שוויון בכל שאר הכישורים והתנאים. תסביר לי בדיוק על חשבון מי באות לוחמות בקרקל? חוץ מעל חשבון גיוס 13-18 אנשי מילואים בשנה במקום כל אחת מהן, מה שבשורה התחתונה הופך את כל העסק לכדאי במיוחד.

ציטוט:
*איפה הבנת שאני מקטר על רמת הקרביות של אב"כ? אם כבר להיפך ואני בטוח שהמקצועיות הייעודית שלהם טובה מאוד.

כתבת את הדברים הבאים "שירות משמעות וחשוב, אבל בשם אופן לא כיחידה קרבית. וכי למה? הרי יגיעו אלפי דוגמאות מעולם האב"כ הנ"מ וקרקל."

ציטוט:
*כל שאר הדברים נכונים סטטיסטית או ייצוגית או על פני השטח או רשמית.
מה שאני מקבל מהחברים שמשרתים שם הפוך בתכליתו.

סיפורים של חברים הם עניין סובייקטיבי למדי, בעיקר כי רובנו מסתובבים עם חברים שחושבים כמונו, ונוטים להסכים אחד עם השני.

ישן 31-07-2009, 08:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]*נכון, אבל..."

* כי יעדי ההכשרה שלהם/ן יהיו שונים מהרגיל ועדיין ההכשרה תוכר כזהה ע"י צה"ל.
אם גבר נדרש לעבור קיר בלי ספסל, לגיטימי לחלוטין לדרוש את זה גם מאישה ואם היא לא מסוגלת בלי ספסל הרי שהם לא עשו את אותו הדבר נכון?

* סה"כ מדובר ברובה שאני יכול למצוא לו מספיק שימושים פרקטיים יותר- נתחיל מהדחוף של חיילי גבעתי שמשתחררים ובימ"ח מחכה להם M-16 שבו לא נגעו מעולם.

* יש ויש, יש "איו"ש" של קו צופים ויש איו"ש של קלקיליה (שוב, לא שאני חושב שצריך להיות לוחם על כדי לתפוס את קלקיליה אבל הכל הדרגתי)

* לא, זה רע כי- ואני אומר את זה שוב, ההכשרה תהיה שונה אבל תחשב זהה.

*חטיבת כפיר עוברת הסבה מלאה לחטיבת חיר"ם, לא שאני יושב בדיונים במטכ"ל-אבל ככה זה נראה, עם אימונים כשל כל שאר החטיבות, הכשרות זהות, הכנסות פלוגות מסייעות מלאות וכו'.
ושוב-קרקל לא יעמדו בכל התנאים הנדרשים, אולי על-פניו הם יעמדו, כי הרף שמוצג לבנות שונה משל בנים, אבל בפועל הם לא.

*עוד פעם, יש לי פחות בעיה עם הקיום של הגדוד הקרקל במתכונת הישנה שלו כחי"ר קל שומר גבולות שלום, המתכונת החדשה וזאת שתתפתח הן הבעייתיות.
נושא האפליה המתקנת מיוחס לכל תפקידי הבנות הלוחמות בצה"ל וליחס כלפן.

חבר שלי בקורס חובלים, לפי מה שהוא מכיר(כן, חבר של דוד של אח של סבתא של....) "משוריינים" שני מקומות במגרש הסיום לבנות ולראיה- צוערת מקורס מעליו לא עמדה בסטנדרטים של הקורס, אפילו עם הרף המונמך לבנות, כולל לא עברה בוחן חובל, שהוא בוחן מסמיך, שוב למרות הרף המונמך של הבנות ולמרות הכל היא היום חובלת בחיל הים הישראלי, אגב-נחש כמה בנות עמדו על מגרש המסדרים?

* אז התנסחתי לא נכון או שהיה קצר בתקשורת, מצטער.

* דווקא לא, רוב החברים שלי בעלי דיעות שונות משלי ובכל מקרה אני משתדל להתבסס גם על עובדות ולא רק על שמועות, ע"ע מקרה החובלת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 31-07-2009 בשעה 08:18.
ישן 31-07-2009, 08:53

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "* כי יעדי ההכשרה שלהם/ן יהיו..."

ציטוט:
* כי יעדי ההכשרה שלהם/ן יהיו שונים מהרגיל ועדיין ההכשרה תוכר כזהה ע"י צה"ל.
אם גבר נדרש לעבור קיר בלי ספסל, לגיטימי לחלוטין לדרוש את זה גם מאישה ואם היא לא מסוגלת בלי ספסל הרי שהם לא עשו את אותו הדבר נכון?

אבל האם ההכשרה היא במעבר קירות בגובה X?

גובה הקיר נועד להוות אתגר לחייל בגובה ממוצע. מכיוון שהגובה הממוצע של החיילת נמוך יותר, מתאימים את הקיר ע"י ספסל. הנקודה היא האתגר שמהווה הקיר, לא הקיר עצמו.

ובמאמר מוסגר - תתפלא כמה לוחמים מוסמכים כרובאי 03 בטירונות חש"ן בלי לעבור את הקיר.

ציטוט:
* סה"כ מדובר ברובה שאני יכול למצוא לו מספיק שימושים פרקטיים יותר- נתחיל מהדחוף של חיילי גבעתי שמשתחררים ובימ"ח מחכה להם M-16 שבו לא נגעו מעולם.

רובים בסד"כ של גדוד לא יפתרו את הבעיה של כלל גבעתי + גולני. אני מניח שהטעם הלוגיסטי במתן תבור לקרקל גבר על טעמי הפגיעה בוואסח של מתן הרובה החדש לבנות.

ציטוט:
* יש ויש, יש "איו"ש" של קו צופים ויש איו"ש של קלקיליה (שוב, לא שאני חושב שצריך להיות לוחם על כדי לתפוס את קלקיליה אבל הכל הדרגתי)

וזו מילת המפתח. הדרגתי. מנסים, בודקים אם זה עבד, ואם לא עבד אז עוצרים. וקרקל בקו קלקיליה ל4 חודשים אומר שאין קו קלקיליה לשישה גדודי מילואים ל4 חודשים.

ציטוט:
* לא, זה רע כי- ואני אומר את זה שוב, ההכשרה תהיה שונה אבל תחשב זהה.

וזה יפריע רק למי ש"רובאי 07" בתעודת השיחרור היה אישור הגבריות היחיד שלו. בשורה התחתונה, קרקל יעסוק בבט"ש קווי חי"ר-לייט בשנים הקרובות.

ציטוט:
*חטיבת כפיר עוברת הסבה מלאה לחטיבת חיר"ם, לא שאני יושב בדיונים במטכ"ל-אבל ככה זה נראה, עם אימונים כשל כל שאר החטיבות, הכשרות זהות, הכנסות פלוגות מסייעות מלאות וכו'.

אז מישהו יצטרך למלא את הואקום שישאר למשימות חי"ר קל לבט"ש...

ציטוט:
ושוב-קרקל לא יעמדו בכל התנאים הנדרשים, אולי על-פניו הם יעמדו, כי הרף שמוצג לבנות שונה משל בנים, אבל בפועל הם לא.

לקרקל יש מסייעת מלאה? תוכניות להשתתף בלחימת חרמ"ש בחזית הסורית? לא נראה לי שכרגע. בפועל, מדובר בגדוד חי"ר קל לבט"ש, שעובר הכשרת חי"ר מלאה (עם הקלות בסרגל המאמצים) כדי שתהיה יותר גמישות בהפעלתו.

ציטוט:
*עוד פעם, יש לי פחות בעיה עם הקיום של הגדוד הקרקל במתכונת הישנה שלו כחי"ר קל שומר גבולות שלום, המתכונת החדשה וזאת שתתפתח הן הבעייתיות.

אחת הבעייות שאפיינו את קרקל הייתה הגזרה השוחקת והמשעממת. אז עכשיו הם יתפסו קווי שטחים שכבר נתפסו בעבר ע"י יחידות מעורבות מחת"ם וכיו"ב. בעיה? לא לדעת שישה גדודי מילואים כנראה...

ציטוט:
נושא האפליה המתקנת מיוחס לכל תפקידי הבנות הלוחמות בצה"ל וליחס כלפן.

אפליה מתקנת מופעלת גם כלפי אתיופים, למשל. ככה זה כשהצבא הוא הכלי המרכזי למוביליות חברתית.

ציטוט:
חבר שלי בקורס חובלים, לפי מה שהוא מכיר(כן, חבר של דוד של אח של סבתא של....) "משוריינים" שני מקומות במגרש הסיום לבנות ולראיה- צוערת מקורס מעליו לא עמדה בסטנדרטים של הקורס, אפילו עם הרף המונמך לבנות, כולל לא עברה בוחן חובל, שהוא בוחן מסמיך, שוב למרות הרף המונמך של הבנות ולמרות הכל היא היום חובלת בחיל הים הישראלי, אגב-נחש כמה בנות עמדו על מגרש המסדרים?

חסרים ח.ל. שאינם בנות? לא חסרים תפקידים שאליהם נשלחים הקצינים הפחות-מוצלחים בהשלמה שעדיין סיימו בכוח. בקורס טיס, אגב, בנות שלא הצליחו לסיים פשוט לא סיימו - אולי בקורס חובלים עובדים עקום, אבל זה אומר משהו עליהם, לא על המועמדות. גם סיפור ה"חובלת מעליו לא עברה ובכל זאת סיימה" הוא עדיין סיפור מכלי שני, בהינתן אי הכרת יתר השיקולים שמסביב לפרשה.

ישן 31-07-2009, 09:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]* כי יעדי..."

* הקיר הוא רק דוגמא, ברור שיותר גורמים חשובים בהרבה, אבל קל להשתמש בזה.

אז נגיד שהחיילית הממוצעת נמוכה יותר מהחייל הממוצע, בכל זאת, שירתו איתי ותחתיי חיילים נמוכים בהרבה (לפעמים מאוד) מאותן חיילות, לא מגיע להם ספסל?

* הכמות היא רק תירוץ, אין מספיק אז מספקים למי שלא צריך?
זה בדיוק כמו החלב, העוגיות, הלבנה וכו' במטבח שמקבלים רק הטבחים, אין מספיק לתת לכולם אז המעט שלא מגיע לו יאכל.

* ההדרגתיות במקרה הזה היא לא בשביל לבדוק אם עובד ואם מתאים, היא בשביל "להקל" על אנשים כמוני שמתנגדים.

* ממש לא, זה חשוב ותרשה לי לדבר בפתוס לרגע, לכל עם ישראל.
כי כשיגיע הרגע יתברר שהן לא יכולות להתמודד עם המשימות ואז מה יגידו?

* כן ובדיוק בשביל זה הוקמה חטיבת כפיר- למלא את הוואקום באיו"ש, אז למה לשנות לה ייעוד רק כדי להמציא את הגלגל מחדש עוד כמה שנים?

* שוב, אנחנו מדברים על כרגע.
לקרקל יש פלוגה שקוראים לה "מסייעת" וזה רע מספיק מכמה סיבות, אגב, גם לכפיר הייתה פלוגה רובאית שקראו לה מסייעת, עכשיו יש להם באמת מסייעת.

* שוב-אין לי בעיה עקרונית עם קרקל שתופסים קו "חי"ר-לייט" להגדרתך, הבעיה היא שבקצב הזה וזה לא תלוש היות ומדברים על זה כל הזמן, נראה את קרקל כחטיבת חיר"ם ואולי אפילו לוחמות בחטיבות החי"ר הרגילות.

* רע מאוד, אני רואה את הערכים של צה"ל כצבא העם וככור היתוך חשובים מאוד, אבל לא במחיר של עמידה במשימה.
שווה ערך לחלוטין למתח בין חיי אדם לעמידה במשימה.

* נכון, ח.ל זה רעה חולה באופן כללי, כרגע מדברים על בנות אז זאת הדוגמא, כשנדבר על ביינישים, בנים של...אחים של... וכו' בהקשרים האלה, נדבר גם על זה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 31-07-2009, 07:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "*נכון, אבל בהדרגתיות אנחנו..."

נעזוב את כל הטיעונים האחרים שלך. תשאל את החברים שלך מה היה כשיחידות סדירות ומילואים תפסו את קו מצרים.

לגבי קווי איו"ש - רובם ככולם הם קווים שאין בהם לא קושי פיזי ולא לחימה מסובכת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-07-2009, 08:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בסדר, את זה אפשר לומר על כמעט..."

לא, זה לא נכון. לרוב יחידות מילואים יעשו את העבודה הרבה יותר טוב מהיחידה הסדירה שיושבת שם (אלא אם כן מדובר ביחידת סמרטוטים). רק האופציות לכוח אדם שיעשה בט"ש שם הוא כזה, שאתה לא רוצה לעשות את זה.
ואני לא מדבר על איכות העבודה של הסדירות בגזרות האלה.

לגבי חיר"מ או לא - העסק מאוד פשוט. אם יש אפשרות כזו (אמיתית), זה יקרה. אם לא, זה לא.
כרגע הנסיון הצבאי הישראלי והעולמי אומר שרמות העומס האלה (של חיר"מ) הן גבוהות מדי לנשים (ולא סתם מגייסים לשם 72).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר