לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2009, 15:12
  שימשון שימשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
עונש חסר תקדים בחומרתו- האם זה הוגן?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "8 שנות מאסר לרופאה המרדימה שהורשעה בהריגה."

נראה שבתקופה האחרונה המגמה היא להחמיר עם בעלי תפקידים שכשלו או התרשלו בתפקידם.
יש מקרים שבהם נראה שאם החשוד היה אזרח רגיל או עבריין מועד או אפילו סידרתי הוא היה מקבל עונש פחות מאשר אחד שכאילו אסור לו לטעות כמו רופא , עורך דין ,שחקן מפורסם, שוטר וכו'.
אנשים שלהם זו עבירה ראשונה בחיים וכל חייהם היו אזרחים למופת מקבלים עונש כאילו היו אחרון העבריינים.
יכול להיות שהאוירה הציבורת והלחץ התקשורתי הם שמשפיעים על בתי המשפט ויכול להיות שאנשים אלה "תמימים" מידי בכדי לנהל משפט פלילי וחוסר נסיונם בלהיות עבריינים פועל לרעתם ומקל על השופטים שחורצים את דינם שמתמודדים עם שילוב של אזרח שלא יודע לשקר ועורך דין לא מוכר..
הרי רק הרופאה והרופא היו בחדר הניתוח והם יכלו להכחיש את העובדה שהיא התכסתה עם סדין, השתיקה את רעש המכשירים וגם הביאה ספר לקרוא. היתה מכחישה לכל אורך המשפט ובטוח שהיתה יוצאת יותר בזול אבל היא הבינה שעשתה טעות וסיפרה הכל בנסיון לתקן.. אחרי שעבריינים החשודים ברצח הנערה שקד שלחוב משתחררים- אין ספק שהמערכת מנקה את מצפונה על חשבון החלשים. אני לא בא להגן עליה אבל נראה לי שהפעם הלכו רחוק עם ה"למען יראו ויראו"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2009, 16:17
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
רשלנות רפואית היא לא נחלתם הבלעדית של מרדימים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ElirazV שמתחילה ב "לא אתייחס לתקופת המאסר.."

תרשה לי להזכיר לך את אותו פרופסור נכבד שגנב ביציות מנשים תוך שהוא מסכן ממש את חייהן. את שמו של אותו פרופסור הס מלהזכיר בפורום זה, מכיוון שהוא שכר מומחה SEO שינקה את גוגל מכל זכר למעשיו הרעים.
והיה גם את ד"ר ולדימיר יקירביץ, מנתח לב שהורשע בהריגת שתי נשים ונידון לשש שנות מאסר, ואם אני אמשיך לחפש אני בטח אמצא עוד שמות שלא מתחום ההרדמה.
הרופאים הצעירים בוחרים את התמחותם בעיקר לפי המשכורת, לפי אפשרויות הקידום, ולפי ההתפחות העתידית של התחום המקצועי. האפשרות התיאורתית שאי פעם הם יורשעו ברשלנות ממש לא משפיעה עליהם.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 22-05-2009 בשעה 16:20.
ישן 24-05-2009, 13:14
  ElirazV ElirazV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "רשלנות רפואית היא לא נחלתם הבלעדית של מרדימים"

אני חושש שמא לא ירדת לסוף דעתי.
תחום ההרדמה הוא תחום פחות "נוצץ" בבסיסו ותחום שבתכליתו כולל הרבה סיכונים ומסוכן יותר, לעומת אורטופדיה למשל או רפואת עיניים (לא חלילה שאני מזלזל באחד מהתחומים).
בשני התחומים האלו בוודאות מרוויחים יותר מאשר רופא מרדים, ההזדמנויות להתקדם בתחומים אלו הן עצומות, יש הרבה תחרות בתחום, מוחות מבריקים מסומנים עוד בהתחלה ו"מורצים" לפסגה.
וגם אלו שהם "בינוניים" משתכרים לא רע בכלל.

אני מדבר על תחום ההרדמה בכלל, השאלה היא אם לאור סיכונים כאלו ואחרים ולאור עונשים כאלו (שאחרים יחליטו אם מוצדקים או לא..) לא יברחו אנשים מהתחום? אחרי הכל, כמו שאמרת, אנשים בוחרים לפי המשכורת, ששם היא לא משהו, לפי אפשרויות הקידום, שגם שם הן לא משהו מאחר והתחום די "קטן", התפתחות עתידית של התחום המקצועי? ירדימו אנשים עם שירי ערש?
ישן 23-05-2009, 00:21
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
נדמה לי שהמנתח יסכים איתך..
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שימשון שמתחילה ב "אני מתכוון שהענישה צריכה להיות שווה"

המנתח, ("מנהל הניתוח") קיבל עונש של 4 חודשי שרות.
מעט מידי לטעמי!
..ואולם הלקח החשוב ביותר הנוגע לכל הרופאים בארץ הוא דווקא הכרעות השופט בקשר לד"ר סטולוביץ' שהורשע לאחר שנקבע כי "התרשל בכך שהתעלם לחלוטין מהמוניטור, ולא האזין לקולות הבוקעים מהמוניטור כדי לעקוב אחר סימני חיים של המנותחת". השופט לא היסס לקבוע נגד אחר מבכירי רופאי העיניים בארץ כי "לא לקח אחריות על מעשיו וסבר כי פעל כדין אף שברור כי התרשל בהתעלמו מכל סימני חיים של המנותחת", והדגיש כי "המעקב אחר סימני חיים הינו נושא ערכי ונורמטיבי, ולכן אין המנתח יכול להטיל את האחריות הבלעדית על כתפי המרדים ולהתעלם מחובתו שלו לעקוב אחר סימני החיים".

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1087449.html

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 23-05-2009 בשעה 00:28.
ישן 24-05-2009, 14:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "8 שנות מאסר לרופאה המרדימה שהורשעה בהריגה."

אני מאוד מקווה שמעתה רופאים מרדימים (ורופאים בכלל) יסרבו לבצע ניתוחים כשהם עייפים. אמנם זה יאיט את קצב הניתוחים פי 3, (או ידרוש סגל גדול פי כמה) אבל זו בעיה של כלל הציבור. רק מעניין למה היתה בשעתו התנגדות גורפת לקביעת מקסימום שעות עבודה ברצף ומינימום מנוחה לרופא ממוצע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר