לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2008, 11:06
  משתמש זכר דיאמטר דיאמטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.08
העבודה: בעניין עזה אין הבדל בין קדימה לליכוד

מפלגת העבודה הגיבה הבוקר על הביקורת שמתחו שרים על שר הביטחון אהוד ברק.
מהמפלגה נמסר, כי "ההתלהמויות האחרונות במערכת הפוליטית אודות פעולת צה"ל בעזה מעידות כי אין הבדל בין קדימה לבין הליכוד בכל הקשור למתינות ושיקול דעת. מופז כשר ביטחון הצהיר השכם וערב כי ברגע שינחת הקסאם הראשון בשדרות, ישראל תגיב באופן תקיף, אך לא עשה דבר בנדון, בדיוק כמו במלחמת לבנון השנייה אשר בה התאדה ונעלם כליל מדיוני הממשלה. אין אלא לברך על כך שההגה מופקד בידי שר הביטחון ברק, שהוא איש הביטחון מספר של ישראל, אשר נוהג כמבוגר אחראי ושקול. יידע הציבור בישראל, כי אם תידרש פעולה, ההחלטה עליה התקבלה בשכל, אחראיות ומנהיגות".

(וואלה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2008, 15:41
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
זה לא אתי לעשות מאזן דמים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "וואי.. אין להם בושה.. היו''ר..."

אבל, בכל כניסה מסיבית לעזה מספר החללים יהיה לאין ערוך גבוהה מהתשלום הכבד שאנו משלמים כיום.

גם הישובים האזרחיים, הקרובים והרחוקים, יפגעו קשות.

הסבלנות והסובלנות עשויה להשתלם - אם לא המלחמה תמיד תמתין לנו בפינה.

נכון אינני תושב עוטף עזה, אבל בשנות חיי, חייתי תקופות לא קצרות, תחת אש וגם בית הורי נפגע בפגיעה ישירה. אני יודע ומודע מהו הסבל הנוראי ובעיקר החשש והאי ודאות. אבל כפי שבתקופות שונות אזורים שונים בארץ (אגב גם בתל אביב, חיפה, נתניה וחדרה ואחרים) היו חשופים לפעולות טרור ולא נשברו - אני מאמין שגם תקופה קשה זו תחלוף ונצא מחוזקים.
ישן 21-12-2008, 17:12
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
זה מוסרי וצודק לנצח את האויב.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זה לא אתי לעשות מאזן דמים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אבל, בכל כניסה מסיבית לעזה מספר החללים יהיה לאין ערוך גבוהה מהתשלום הכבד שאנו משלמים כיום.

גם הישובים האזרחיים, הקרובים והרחוקים, יפגעו קשות.

הסבלנות והסובלנות עשויה להשתלם - אם לא המלחמה תמיד תמתין לנו בפינה.

נכון אינני תושב עוטף עזה, אבל בשנות חיי, חייתי תקופות לא קצרות, תחת אש וגם בית הורי נפגע בפגיעה ישירה. אני יודע ומודע מהו הסבל הנוראי ובעיקר החשש והאי ודאות. אבל כפי שבתקופות שונות אזורים שונים בארץ (אגב גם בתל אביב, חיפה, נתניה וחדרה ואחרים) היו חשופים לפעולות טרור ולא נשברו - אני מאמין שגם תקופה קשה זו תחלוף ונצא מחוזקים.

גם אני מתנגד לכניסה רגלית לעזה.

למה לסכן את החיים הקדושים של החיילים שלנו,
כשאפשר להפציץ את חמאסטן מן האוויר...? ......

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 21-12-2008, 18:41
  פשוט רועי פשוט רועי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זה לא אתי לעשות מאזן דמים"

דעתי על העניין זהה לדעה הזו.
יש לגלות סובלנות ולא מיליטנטיות והתלהמות חסרת רסן,אני לא אוהב את ברק כמדינאי וחושב שהוא מדינאי עלוב,אבל בתור איש צבא עדיין יש לו מה למכור וככזה הוא יידע לפעול אם ייצטרך בפעולה צבאית שקולה ורציונלית.

אם נתקוף בעזה תפרוץ אינתיפאדה נוספת וההסלמה תגדל,אנחנו לא צריכים דבר כזה כרגע.
הסובלנות צריכה להוביל לתהליך מדיני אמיתי וכך להפסקת הטרור וירי הקאסמים על ישובי עוטף עזה.

קדימה מגלה טימטום מרגע לרגע,לבני היא אחת הבדיחות המהלכות שמסתובבות בכנסת,היא פשוט פתטית ומנסה למכור נושאי ליבה בסגנון הליכוד או אפילו ישראל ביתנו,בעוד קדימה מתיימרת להיות מפלגת מרכז שדוגלת בערכים של אריאל שרון בזמן ההתנתקות,אפילו אולמרט היה יושב ראש טוב יותר לקדימה מאשר הבדיחה הזאת שנקראת ציפי לבני ואומרת כל דבר שיכול להביא לה קולות ימניים.

על הליכוד אין מה לדבר,הברברן הגדול כנראה ייזכה בבחירות וכפי שהוא דאג להטות את כף המאזניים לטובת ה"שמאלנים" לאחר כהונתו הראשונה כך אני מאמין שהוא ינהג ויגרום לשמאל לפרוח שוב עקב פעולותיו.
כי בתכל'ס,בנימין נתניהו הוא ברברן גדול,רטוריקן טוב,אבל את הדברים המעשיים הוא אף פעם לא עושה,הוא יודע לדבר,אבל נשבר ב"רגעי לחץ" הוא לא עשוי מהחומר שממנו מייצרים ראשי ממשלה,פרט לרטוריקה שלו הוא שום דבר.

בכל מקרה-אני לא מזוהה עם מפלגת העבודה הנוכחית וחושב שאהוד ברק והקאמבק שלו זה אחד הדברים העצובים בפוליטיקה,אבל כאיש צבא הוא שקול ורואה את המצב בשטח,כרגע אין שום טעם בפעולה צבאית,הימניים רוצים פעולה צבאית? שיחכו עד שהם יקבלו מנדט מהעם בבחירות דמוקרטיות ואז הברברן שלהם יעלה לשלטון,נראה את פעולותיו המזהירות כשייבחר.
ישן 21-12-2008, 19:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"אם נתקוף בעזה, תפרוץ אנתפאדה נוספת וההסלמה תגדל"?!
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פשוט רועי שמתחילה ב "דעתי על העניין זהה לדעה..."

בין אזרח למדינה שלו יש חוזה: האזרח מבצע חובותיו למדינה (מסים, שירות צבאי וכיו"ב), ובתמורה הוא
זכאי מהמדינה למספר דברים: חינוך, בריאות, רווחה - ו-ב-ט-ח-ו-ן.

נכון לדקה הזו יש יותר מרבע מליון אזרחים ישראליים שחוטפים מדי יום רקטות. אני לא יודע כמה
ישראלים צריכים להיות תחת אש, כדי שבעיניך זו תהיה "הסלמה" מספקת עד שתהיה הצדקה לתגובה.

ההתפעלות המרשימה מברק ועברו הבטחוני לא ממש עומדת במבחן המציאות. ברק היה חייל אמיץ
ומפקד סיירת משובח. מרגע שסיים תפקידו בסיירת (ועבר להיות מג"ד "רגיל", דרך תפקידיו כמח"ט,
אוגדונר, סגן מפקד גיס, ראש אמ"ן, אלוף פיקוד, סגן רמטכ"ל, רמטכ"ל ובעיקר כראש ממשלה ושר בטחון)
האיש הוא כשלון בטחוני מהדהד. הנזקים של הבריחה המבוהלת מלבנון בשנת 2000, המו"מ ההיסטרי
שלו בקמפ דיוויד וטאבה, של הפקרת מדחאת יוסף, של אי-התגובה על חטיפת שלושת החיילים בהר דב,
אי התגובה על הלינץ' ברמאללה וכן הלאה - הביאו אותנו למשבר בטחוני שעדיין לא יצאנו ממנו (לא רק
בגלל ברק, אלא גם בגלל שיורשיו כושלים כמוהו).
ברק מסרב להגיב כרגע כיוון שתגובה תמחיש את כשלון התהדיה, שהוא היה מיוזמיה, ולא בגלל שהוא
חסיד של איפוק. אמנם ראוי לציין שאלה מתוך הממשלה שתוקפים אותו, גרועים לפחות כמוהו (משום
מה הם נזכרו רק עכשיו להזדעק כנגד חמא"סטאן - מדינה שנולדה בגלל שני מחדלי אט"ד:
ההתקפלות, וההסכמה לאפשר את ריצת חמא"ס בבחירות ברש"ף ב2006), אבל זה לא מנקה אותו
מאחריות לעמידה מנגד בשעה שחמא"ס צבר כוח, לקראת עימות.

יהיה עימות ברצועה, בדיוק כפי שהיה ברור שיהיה עימות בלבנון (גם אז, היה כאן גולש בפורום
שהמשיך לספר לנו, עד יומיים לפני המלחמה, שההבלגה מוכיחה את עצמה...), שכן ארגוני טרור לא
צוברים מאגרי ענק של רקטות רק בגלל שהם העדיפו לאסוף רקטות על פני בולים...
ארגוני טרור צוברים רקטות על מנת לירות אותן. בדרום מדינת ישראל יורים רקטות כאלה מדי יום,
ולתושבי שדרות יש זכות לחיות בשקט בדיוק כפי שלך יש זכות כזו.
ישן 21-12-2008, 21:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין לי שום בטחון כזה. יש לי בטחון בכך שפעולה מאסיבית תצמצם מאוד את הבעייה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "איך הגעת לכזה ביטחון, שפעולה..."

אתה מבין, יש קטע מוזר כזה שבמקומות שבהם אנחנו שולטים - לא יורים עלינו...
נוכחות צבאית ברצועה הפכה להכרח אחרי שהחליטו כאן להעלים עין מכך שהיא הפכה לאתר השיגור
המרכזי.
הצורך שלנו להכנס לרצועה נקבע פעמיים: בפעם הראשונה הוא נקבע בספטמבר 1993 ומאי 1994
(הסכם אוסלו א' והיישום שלו, שבמסגרתם נסוגה ישראל מכל השטחים המיושבים פלסטינים ברצועה,
ואפשר יצירת יישות טרור בהנהגת אש"ף), וההתקפלות של אוגוסט 2005 (שנתנה את הרצועה לחמא"ס
ואפשרה לו לצבור כמויות נשק תלול מסלול שיותר מ700,000 ישראלים נמצאים בטווח שלהן כרגע).
מה לעשות, נכון שזה לא כיף לשבת בעזה ולהטיל שלטון צבאי על הפלסטינים - אבל חוסר הנוחות הזה,
הוא ה-ר-ב-ה פחות חשוב מהזכות של תושבי דרום הארץ לבטחון, זכות שנרמסת כבר הרבה שנים,
בעיקר בשלוש השנים האחרונות (מאז ההתקפלוץ, שעליה נאמר ש"אם יעזו לירות אחרי הנסיגה, נראה
להם מה זה" - התחייבות שנתן ברק אחרי הבריחה מלבנון במאי 2000, שגם בה לא הוא ולא יורשיו
עמדו).

אתה טוען ברצינות שלו ישבנו ברצועה, אז לא היה לנו כוח אדם מספיק כדי להביא לנצחון הכביר שלנו
על חזבאללה?! אני מקווה שזו הייתה בדיחה צינית, שכן למעט הבריחה מלבנון בשנת 2000, לא
היה גורם שחיבל במוכנות הצבא מול חזבאללה, יותר מאשר בזבוז הזמן והאנרגיה שהושקע בלגרש
רבבת יהודים מבתיהם כדי להציל ראש ממשלה מושחת אחד מכתב אישום...
הגדודים ש"היו צריכים להיות ברצועה, ונלחמו בלבנון", לא בדיוק הפיקו תועלת מבצעית מהנסיגה,
ואופן הפעלתם המזעזע בלבנון, הפך את כל לחימתם בלבנון לעוד אחת מההוכחות שכוח צבאי שלא
מופעל באופן מאסיבי - מוטב להימנע מהפעלתו לחלוטין, כדי לא לחרב מה שנשאר מכושר ההרתעה...

לרשות צה"ל עמדו די הותר כוחות בכדי להתמודד הן עם הברדק בצפון והן עם הברדק בדרום
(אגב, סביב הרצועה היו פרוסים בזמן המלחמה כוחות מוגברים, בעקבות מבצע "גשמי קיץ" אחרי
חטיפתו של גלעד, 3 שבועות בלבד לפני המלחמה בלבנון). הבחירה הייתה לא להפעיל כוחות יבשה
בשבועות הראשונים למלחמה, למקרה ששכחת. כאשר כן הופעלו - זה נעשה באופן כ"כ הססני,
שמוטב היה לא להפעילם כלל, ולהימנע מהאבדות שנגרמו למען השגת כמה תמונות נצחון עבור
האלבומים של אדלר ושות'.

הצורך בכיבוש צבאי של הרצועה הפך לעובדה מהרגע שבו נסוגו ממנה באופן שהבטיח שהיא תהיה
יישות טרור. אני גם יכול להבטיח לך שהדרך שבה הסתיימה מלחמת לבנון 2, מ-ב-ט-י-ח-ה שעוד
תהיה מלחמה שלישית בלבנון. מה לעשות, כאשר אתה מאפשר ליישות לצבור מאגרי אמל"ח ענקיים
על הגבול שלך - מתישהו יתחשק להם להפעילם נגדך, ואז תצטרך להגיב (שכן לא תמיד ייפגעו רק
אזרחים סוג ב' שחיים בפריפריה...).
ישן 21-12-2008, 22:13
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין לי שום בטחון כזה. יש לי בטחון בכך שפעולה מאסיבית תצמצם מאוד את הבעייה"

ועד מתי נשב שם?הרי זהו כיבוש,וכל העולם יצעק(וכן,לצערי ממשלתנו שמה יותר מדי לב על או"ם והעולם ה"נאור"),אז עד מתי,לדעתך?
לדעתי,עזה צריכה להפוך לחלק לגיטימי של ישראל,ללא חמאס ושאר איברי הסרטן האיסלאמי,עם מנהיג ערבי,שיתן דין וחשבון לממשל מרכזי(ראש הממשלה,כנסת),כלומר,אוטונומיה ערבית,עם הגבלות מתאימות. אבל למה לא עשיונו זאת קודם,זאת השאלה.הרי מצרים לא רוצה חלקת אדמה זו,ואף אחד לא מוכן לקבל 1,5 מיליון ערבים בארצו.

(כמובן שיהודה ושומרון גם אמורים להיות חלק בלתי נפרד מישראל,לא רק על הנייר,אלא דה פקטו.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:27

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר