לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2005, 00:56
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
בתה של בייניש (בימ"ש עליון) מונתה לפרקליטה, בלא מכרז

חשיפה: עו"ד דניאלה בייניש הובאה ב-2002 לפרקליטות כמתמחה לעריכת דין * לאחר מכן מונתה בלא מכרז כעורכת דין במחלקה הפלילית * בנובמבר 2003 בוצע מכרז תפור שבאמצעותו ניסו להכשיר את המינוי המושחת * וכרגיל, בפרשה מעורבות דורית בייניש, עדנה ארבל ונאווה בן-אור

...המהלך המושחת הנוגע לדניאלה בייניש החלה עוד ב-2002. בייניש הובאה כמתמחה אצל מנהלת המחלקה הפלילית במשרד המשפטים, עו"ד נאוה בן-אור, שהיא בעצמה בת חסותה של ארבל. בתחילת 2003, לאחר ביצוע ההתמחות והסמכתה לעריכת דין, הפכה עו"ד בייניש לפרקליטה מן המניין במחלקה הפלילית. על-אף שמינוי שכזה מחייב מכרז, היא התקבלה, וזו עובדה שאין עליה מחלוקת, בלא שבוצע מכרז כדין. תחת זאת, נערך עימה חוזה עבודה זמני. ומה יותר קבוע מזמני, כפי שניתן לראות בהמשך.

המכרז לתפקיד בוצע רק בנובמבר 2003. אין ולא יכול להיות מקום לספק: מדובר במכרז תפור, שנועד להכשיר את שכבר נעשה. דבר זה עולה אפילו מן האמור במכרז בחלק ה-"הערות", שם צויין מפורשות כי "במשרה מועסק עובד" (היא דניאלה בייניש, י.י), ומהנוהג הברור להעדיף בעל ניסיון בתחום/בתפקיד על-פני אחרים. מאליו מובן, כי אותו עובד זמני, שצבר ניסיון בדיוק במשרה המוצעת במכרז, נהנה מיתרון עצום על-פני מועמדים אחרים. וכך היה. ועדת המכרזים העדיפה/מינתה את "הבת של" על-פני מועמדים אחרים, שלחלקם ניסיון מקצועי וכישורים שאינם נופלים מאלה של בייניש, אם לנקוט לשון המעטה...

הסיפור המלא:
http://www.nfc.co.il/archive/002-D-...tml?tag=0-55-50
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2005, 23:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
היא עבדה שם עוד לפני המכרז - איזה סיכוי זה נותן למי שבא ליטול בו חלק?...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ענית לי בתגובה ריקה מתוכן."

דבר שני היא העובדה היבשה שבייניש ג'וניור באה לעבוד במערכת שלאמא שלה יש שם קשרים טובים
מאוד (בלשון המעטה). זה נראה לא תקין - וגם זה בלשון המעטה.

בכלל, המערכת הזו מלאה בנפוטיזם ברמות כאלה, שיש ויש סיבות לחשוד בכל בן-של שמגיע לעבוד שם.
זה החל ב"מסורת" שבה הם מחליפים בנים במסגרת התמחויות (הבן של שופט עליון איקס, מתמחה
אצל שופט עליון וואי, והבן שלו, מתמחה אצל זד, וכן הלאה...), ועם רקורד כזה - חובת ההוכחה היא
קודם כל עליהם.

לא יעזור כלום - לו יואב יצחק אכן היה רק משקר, הם כבר מזמן היו תובעים אותו לדין, ולו רק כדי למנוע
את פרסום דבריו, שנקראים ע"י מאות אלפי קוראים במעריב. הסיבה היחידה לכך שהוא לא נתבע, היא
החשש שלהם ממשפט וממה שייחשף בו (ברור לחלוטין שהמערכת תעמוד לצידם מלכתחילה במשפט
כזה - ובכ"ז הם נמנעים ממנו...).
ישן 08-05-2005, 00:05
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אם אינך רוצה תגובה גסה - אל תכניס לי דברים לפה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "יופי ביג ג'ו"

כי אני מתעב את עלה שממציאים את נימוקי - כדי שיהיה להם קל להתווכח אתם.

אני לא דברתי בתגובה שלי על בייניש וגם לא על צחי. אני אמרתי משהו, שאינך יכול לסתור: בכל משרדי הממשלה, יש מכרזים שעל פי רוב התפקיד מאויש בעובד זמני. לא רק הבת של בייניש, גם הבן של לוי, והבן דוד של כהן, והבת של בוזגלו. אז מכיון שזה לא נוח לטענות שלך, - ואתה יודע שאני צודק - אז אתה מכניס לפי שאני אומר שבמקרה של בייניש זה בסדר.

אתה מרגיש כל כך חלש, שאתה גורר גם את צחי הנגבי לעניין. אז בבקשה תסביר לי מה הדמיון בין המקרה שלו למקרה הזה. ברגע שתסביר לי את זה - תהיה לך תשובה על השאלה המטופשת שלך, שכל מטרתה להסיט את הדיון למחוזות "אבל למה הוא..."

ישן 08-05-2005, 01:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"שמה לא הזיק לה" - אנדר סטיימנט מרשים...:)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שם = כל שרות המדינה. פסול?! - טעון הוכחה"

העסקת עובדים ללא מכרז היא דבר לקוי, שכן זה נותן להם יתרון לא הוגן כאשר מתבצע המכרז עצמו.
סיכוייהם לזכות במכרז הופכים לגבוהים באופן משמעותי.
קבלת עובד זמני ללא מכרז עשוייה, בתנאים מסויימים, להיות הכרחית - אבל אז יש להיות זהירים כפל
כפליים בקבלת עובדים בצורה שתהיה ותיראה כנקייה משיקול זר. עבודה בפרקליטות היא דבר שרבים
שואפים לו, ומעטים זוכים לו. העובדה שדווקא הבת של בייניש הצליחה להשאר שם אחרי הסטאז'
(כאמור, דבר נדיר מאוד עבור הסטאז'ר הממוצע), נראית רע במקרה הטוב - ומסריחה משחיתות במקרה
הרע.
אי אפשר לפסול את הבת של בייניש רק בגלל ייחוסה המשפחתי - אבל כאשר מדובר במקום עבודה
שקשריה של אמה בו, אינם דבר הטעון הוכחה - רצוי שיוכיחו עדיפות טוטאלית ומוחלטת שלה, על פני
כל סטאז'ר שהיה שם ורצה להשאר כעובד זמני - וההסתברות שהיא הייתה הטובה ביותר, אינה גבוהה
מטבע הדברים...
ישן 08-05-2005, 10:05
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
כשהבן של מנהל המכולת שלי מתקבל לעבודה כקופאי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שם = כל שרות המדינה. פסול?! - טעון הוכחה"

למרות שלא סיים תיכון, זה מצער - אבל מקסימום גורם לי לבדוק טוב יותר את החשבון.
כשכל ילדיו של סוור ותיק בנמל אשדוד מוצאים את דרכם למשרות שכל מי שלא התקבל למחלקת התברואה בעירייה מייחלים להן, זה מעצבן - אבל בעיקר גורם לי לייחל שהשוק החופשי יגיע גם לפינות האפלות הללו של הסוציאליזם הנפוטיסטי.
כשהבן יקיר של שופט עליון מקבל את משרת המתמחה במחוזי עליה היו 500 קופצים, זה מתחיל להריח מסריח - אבל איכשהו מסתדר עם דרכו של עולם.
כשהבת של בייניש מוצאת את דרכה למשרה זמנית בפרקליטות, ומשם מדלגת בקלילות מכרזית (הכל כדת וכדין - כמובן) מעל עשרות מועמדים (ראויים - מן הסתם), אפילו תיעובי המופגן לשקרו-נאי המדווח לא יכשיר את השרץ.

האנשים הללו אמורים להיות אמונים על "צדק צריך שיראה", וחוסר היכולת שלהם להתאפק בהכנסה של הילדים לגילדה (למרות שכישוריהם המשובחים ויחוסם העילאי בוודאי יסדרו להם משרה נאה במשרד מוביל) מטריד אותי מאוד.
יואב יצחק מתמחה בהטרדות שווא, אבל הפעם כשזעק "זאב" אני מסתכל ומוצא לצערי איזה כלב יציר כלאיים שהייתי מעדיף למצוא יורש את זקניו בשירות הוטרינרי ולא במערכת המשפט.
ישן 08-05-2005, 22:30
  NOTA NOTA אינו מחובר  

בוודאי שהיא ראוייה לתפקיד
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "זה נשמע נורא יפה, אבל חסר בו אלמנט אחד"

היא סיימה תואר במשפטים, עברה הסמכה לעריכת דין תוך כדי ההתמחות (אליה התקבלה בזכות קשריה), וכנראה לובשת בגדים נקיים לעבודה כל בוקר.

אני לא מגיב על הכותרת השקרית (נניח) והנתונים המגמתיים (נגיד), רק על העובדה שדווקא הבת של בייניש התקבלה לעבודה הנחשקת בפרקליטות.
אין לי ספק שהיא קיבלה את משרת המתמחה בגלל קשריה (כמובן שהיו לה כל הכישורים לתפקיד) כאשר בשוק ישנם מאות בוגרי משפטים עם ציונים זהים ויכולות דומות הנאבקים על מקום בחברה / מחלקה / בי"מ ראויים; מסופקני אם אתה מאמין כי בזיווג מושלם של יכולות והיסטוריה משפחתית עסקינן.

להבדיל מעסקים פרטיים, בהם ל"לקוח" יש זכות בחירה, במקרה הרגיש של מערכת המשפט עדיף כי הספק הסביר יעבוד נגד קבלת בני משפחה לתפקיד ציבורי מקצועי ולא בעדה.
משפטנית - כן, להתקדם - כן, רק לא בעזרתו הבלתי אמצעית של ויטמין P ולא במערכת הציבורית האמונה על הצדק והשוויון בפני החוק.

ברוח ימים אלו, גם אמירה ברורה שמינויו של ישראל כץ לראש מועצת הלול אינו ראוי לתפקיד לא תוציא ממני, ועדיין אני מפגין מורת רוח מההתנהגות הזאת של אנשי ציבור.
ושוב, זה שיואב יצחק הוא לכלכן גדול והוא מלכלך סתם לא פוסל את העובדה שהפרשה הזאת קצת מלוכלכת.
ישן 08-05-2005, 23:30
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני לא תמים (בדרך כלל) ואין לי ספק שהשם קידם אותה.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "בוודאי שהיא ראוייה לתפקיד"

אבל כל מטרתו של י"י, היא להכפיש את השופטת בייניש. גם אם קבלתה של בייניש הצעירה לעבודה מעוררת ביקורת, הביקורת היא כלפי מי שגייס אתה, וכלפי ועדת המכרזים. אבל בודאי לא לגבי אמא שלה, שיושבת היום בבית המשפט העליון ואינה עוסקת בגיוס עובדים בפרקליטות.

האם אתה אומר שהיא הייתה צריכה, לפנות במכתב ליועה"מ - שהוא הממונה על הפרקליטות ונמצא ברמה שלה, ולבקש ממנו לא לקבל לעבודה בשרות המדינה את בתה? האם אתה טוען שילדיהם של שופטים ובכירים אחרים צריכים להיות מודרים מהשרות הציבורי? אדרבא, בוא ננהל דיון על זה. אבל בשום פנים ואופן לא על נסיון להכפיש שופטת בית המשפט העליון, על כך שילדה בת שראתה לנכון להמשיך במקצוע של אביה ואמה. האם רם כספי הגיע למעמדו, רק בגלל שאביו מיכה כספי נתן לו עבודה במשרדו? (זה בטח עזר בהתחלה - אבל זה לא הספיק). האם משה ורדי, נחשב במשך כיעשור או שנים כעורך המקצועי ביותר בארץ, רק בגלל שאביו, ההרצל רוזנבלום סידר לו עבודה כעתונאי?

ישן 08-05-2005, 23:49
  NOTA NOTA אינו מחובר  

זה בדיוק מה שאני טוען
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני לא תמים (בדרך כלל) ואין לי ספק שהשם קידם אותה."

"עובדי החברה X ומשרד הפרסום Y ובני משפחותיהם מנועים מלהשתתף בהגרלה"

אפילו אם אקבל שהכישורים המולדים המושלמים לתפקיד נמצאים אצל הג'וניור, אני סבור כי ראוי שהחשודים בקשרים משפחתיים ישירים יופלו בקבלה לעבודה בגופים ציבוריים רגישים.

הבן של מיכה כספי יכול לעבוד אצל אביו בגלל שהוא משלם את משכורתו - ובעיקר בגלל שהלקוחות יכולים להדיר את כספם וגורלם ממשרד כספי את כספי; גם לאיתן ורטהיימר היתה הזדמנות פז לנהל מלייארדים - שלא נפלה בחיקם של אלפי מועמדים ראויים, וזה בסדר גמור. אפילו את העיתון של ורדי אני יכול להחליט לבד אם אני מעוניין לרכוש.
במאמר מוסגר: אתה בוודאי יודע שגם 100 דוגמאות מוצלחות של "ילד שלי מוצלח" יואפלו בקלות על יד אלפי כבשים שחורות - אבל זו לא הפואנטה.

רק שאת המשכורת של בייניש הצעירה אתה משלם, והחלטותיה המקצועיות נוגעות לשלומך האישי בין אם תבחר בכך ובין אם לא, זו מהותה של משרה ציבורית.
יתכן שבייניש-הדור-הבא היא באמת האדם המתאים ביותר המעוניין בתפקיד, אבל אני מעדיף לראות אותה ממשיכה במסורת המשפחתית המכובדת של שמירה על שלום הציבור אחרי שתתקדם במערכת הפרטית ותעמוד למכרז פתוח וראוי בין מועמדים שווים.

אפלייה מתקנת? כן. זה המקרה היחיד שבו אני תומך בעוול יחסי אחד למניעת עוול אפשרי אחר.
מטרתו של י"י היא בהחלט להכפיש, אבל אני לא רוצה לוותר על מה שאני רואה כהוגן רק בגלל שהוא מתלבש יפה על האג'נדה של תככן מקיאווליסטי מלוכלך.
ישן 08-05-2005, 04:00
  עמיחי עמיחי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.02
שום אדם רציני במדינה לא נותן טיפת אמוניאק מהול על האיש הזה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "היא עבדה שם עוד לפני המכרז - איזה סיכוי זה נותן למי שבא ליטול בו חלק?..."

למד מהעובדות,אמרה ארבל על הבדאי שהוא משרת אינטרסים של גורמים שונים ושאינו עיתונאי.
לאחר שאיים עליה שתחזור בה ותתנצל ,והיא כאמור לא נתנה טיפת אמוניאק,תבע אות השקרן תביעת לשון הרע, ביום שהגיעהתגובתה לתביעה רץ השקרן וביטל את התביעה,כמה חבל כנראה שבתשובה לתביעה היו כמה אמיתות שהשקרן לא רצה בפירסומם.
אז מה אתה רוצה עוד שעל כל נביחה/נפיחה שלו מישהו יתרגש?
יש קומץ של שונאי פרקליטות מערכת המשפט שדבריו מכוונים אליהם והם חוגגים עם שקריו.
אתה יודע מה נראה לי שאפילו הם לא מאמינים לו.
ישן 08-05-2005, 03:52
  עמיחי עמיחי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.02
חלילה שתסמוך על דברי אבל תשתדל לקרא אותם בשלמותם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "ואם תוכן הידיעה הנכון אזי מבחינתך הכל OK ?"

אני הרי מפנה לכך שאפילו השקרן מודה שהיה מכרז,דברים אלה מעמידים את הכותרת כשקר עצמי [כמו גול עצמי]
סתירה כהחריפה ועצמית מובילה את הרמאי הזה למסקנות על כשירותו, כאילו ישב במכרז ומוסר לנו את רשמיו ממנו.
איש השקר הזה בונה על כאלה שישכחו מה כתב בשורות שלםני מסקנתו החדשה,אבל לא כולם הם קצרי זכרון.
אם לא היה מקשקש בקשר לכשירות המכרז היה מתאשפז מיידית בבית תמחוי כי נמרודי היה מפסיק את תמיכתו הכלכלית ובשוק החופשי האיש אינו יכול להרוויח את לחמו.
כל השטות הזאת היא בסך הכל מערוף למיטיבו ג'ו בראל שהורה להעסיק את יואב יצחק כתחקירן בתכנית של מתי גולן וחרף התנגדות של גולן.
השכר שקבע לו כאמור ללא מכרז בראל הצדיק היה 4000 ש כלומר 16000 ש' לחודש בלי מכרז ולמרות התנגדות מגיש התכנית.
הטיימינג של הבומבה הזאת לא משאיר מקום לספק, זה השבוע שבראל נזרק מרשות השידור.
אז קרא עד הסוף ואל תסמוך על אף אחד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:18

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר