לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2005, 12:56
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
"הפתעה": קול ישראל לא הצליח לאתר אף לא עוזרת בית אחת לפנינה רוזנבלום

בעקבות הידיעה על העסקתם של עובדים זרים לא חוקיים ע"י פנינה רוזנבלום, הגיבה הרוזנבלום וטענה שלמרות כל מאמציה למצוא עוזרת ישראלית, לא הצליחה לאתר אף לא עוזרת ישראלית אחת שתסכים לעבוד בביתה.
שדרן קול ישראל, גבי גזית, היה משוכנע שפנינה מפריזה או שאולי "אינה מדייקת" בטענתה.
השדרן התזזיתי החליט להעמיד את העניין למבחן והציע בשידור חי לכל מובטלת/מובטל ולכל דורש עבודה להתקשר לאולפן.
גזית היה משוכנע שהאולפן יוצף ברבבות דורשות עבודה (כי הרי לכולנו הובהר שהקיצבאות שקוצצו היו אכזריות ביותר כי אי אפשר להשיג עבודה בשום פנים ואופן).
בתום שעתיים של שידור (מסגרת תוכניתו של גזית), נאלץ גזית להודות בכישלון אישי ושצפיותיו הראשוניות כשלו לחלוטין.
אף לא אחת מבין מאות אלפי המובטלות התקשרה!!!
אף לא אחת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ובכן, יתכן שהשכר שמציעה רוזנבלום אינו מהגבוהים במשק - אבל הקיצבאות הנמוכות והמבישות עדיפות?
יתכן שעבודות ניקיון אינן מהמכובדות שיש - אבל לחיות על חשבון הציבור וקבלת קיצבאות זה כן מכובד?
אולי אפשר להבין מובטלות אקדמאיות שלא ענו להצעה - אבל היכן כל רבבות המובטלות שהן חסרות השכלה לחלוטין?
והיכן כל החברים שנוברים יום יום בפחי הזבל שעליהם אנו שומעים חדשות לבקרים מפי חבר שהתמחה בנושא? - האם לא היה עדיף שישלח אותם לרוקן את פחי הזבל של רוזנבלום ואגב כך גם ישתכרו בכבוד?

והדוגמא הנ"ל היא רק סימפטום.
כנ"ל, הישראלים לא ילכו לעבוד בחקלאות - יש עובדים זרים. הישראלים יקבלו קיצבאות על חשבוני.
כנ"ל, הישראלים לא ילכו לעבוד בבנין - יש עובדים זרים. הישראלים יקבלו קיצבאות על חשבוני.
כנ"ל, הישראלים לא ילכו לעבוד בסיעוד - יש עובדים זרים. הישראלים יקבלו קיצבאות על חשבוני.

בשנות השישים והשבעים המושג "קיצבה" לא היה קיים בלקסיקון וגם לא "עובדים זרים".
הישראלים עבדו בכל מקצוע ובכל עבודה. ואיש לא מת מזה...
היום רבים מתים רק מהמחשבה שיצטרכו ללכת לעבוד...

נערך לאחרונה ע"י jumbo בתאריך 02-05-2005 בשעה 13:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2005, 14:07
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
נכון מאוד ! אין ספק שזה מתחיל ונגמר ב"כמה אתה מוכן לשלם"... השאלה מה זה בדיוק סביר???
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הסוגייה של "אי אפשר למצוא עוזרת" תלוייה בכמה מוכנים לשלם לה..."

אם בשביל פעמיים בחדש תהיה מוכן לשלם לעוזרת ישראלית 50 ש"ח לשעת עבודה ( כ 6 שעות בכל פעם) ולקבל תוצאות "עגומות" לעומת "עובדת זרה" שעבור אותו פרק זמן תבקש 20 ש"ח (אפילו 30 )אבל תשאיר את הבית מבריק ומצוחצח זה מבחינת ממש לא סביר !
אין מה לעשות - מוסר העבודה של הישראלים (ואני יודע שאני מכליל) הרבה יותר נמוך !
עברתי עוזרת ישראלית אחת שהשאירה לי בית במצב סביר אך לא רצתה לבא יותר.
השנייה - השאירה לי בית כפי שקיבלה אותו...
אצל ידידים העוזרת הישראלית החליטה שהיא לא מזיזה רהיטים ! ו.... תאמין או לא - היא לא מנקה מכשירי חשמל !
ולא חסרות עוד דוגמאות !
ותאמין לי - אני ממש! אבל ממש! לא ביקשתי יותר מידי , העמדתי את כל תכולת המקרר בשבילן ומעולם לא "התחשבנתי איתן על העודף...
עכשיו השאלה איפה עובר פה בדיוק ה"סביר" ?
ישן 02-05-2005, 16:31
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
התעמולה תמיד ניצחה את האמת
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הסוגייה של "אי אפשר למצוא עוזרת" תלוייה בכמה מוכנים לשלם לה..."

הסיפורים על סטודנטים שמוכנים לעבוד במשק בית משמשים רק לתעמולה. בפועל לא תצליח למצוא ולו גם סטודנט אחד שיסכים לעבוד, תקופה משמעותית, במשק בית.
מנסים לשכנע אותנו שיהודים יהיו מוכנים לעבוד בבניין תמורת שכר מתאים, אך כאשר צריך לתרגם את המתאים למספרים מתברר ש"המתאים" לקוח מדירוג המהנדסים.
מורה בכיר עם תואר ראשון מקבל לשעת עבודה כ-50 ש"ח. עובד או עובדת משק בית ישראלי מבקשים יותר מכך.
הפתרון אינו ביבוא עובדי חוץ, אלא בהורדת הסטנדרטים שלנו. שום דבר לא יקרה אם את התריסים ננקה פעמיים בשנה. לא תריך להזיז את הרהיטים כל שבוע. קצת אבק עוד לא הרג אף אחד. תקפיד על נקיון במטבח ובשירותים ותגיע לשיבה טובה.
פולחן נקיון הבית אינו מחויב המציאות.
ישן 02-05-2005, 17:46
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
עניין של ביקוש והיצע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "התעמולה תמיד ניצחה את האמת"

עובדי ההי-טק לא יותר מוכשרים מהמורים, אבל מרוויחים פי 3 ויותר. מורים, מה לעשות, יש כמו זבל, אז מפטרים היום 2700 מהם. כשתראה הודעות בפורום ("אני חייב מורה לילדים שלי, אני לא מצליח להשיג מורה") אז אולי שכרם ומעמדם יעלה. עוזרות בית זה כיום "מצרך" מאוד מבוקש, עם היצע נמוך יחסית, ולכן גם המחיר בהתאם.

ואם 50 ש"ח לשעה זה הרבה בשביל עבודת ניקיון, אבל מעט בשביל עבודת הוראה, איך אתה מסביר את זה שכמעט כולם כאן מוכנים לעבוד בתפקיד מורה כמה שעות בשבוע (עזרה לשיעורי בית לילד, שמירה בגנים ובבתי ספר, ליווי בטיולים), אבל כל כך מעט מוכנים לעשות שעה תריסים ?

ישן 02-05-2005, 19:02
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
יכולים - אבל לא רוצים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שרוצה להיות מעסיק - חייב לדעת שעליו לשאת באחריות..."

למה שאקח ישראלית, אשלם לה את כל הביטוח-לאומי/הבראה/מחלה/חופשה, אם אני אטעה בשקל אני אח"כ יכול לשלם הרבה, והיא יכולה לגרור אותי לבתי-משפט גם אם הייתי בסדר גמור. הכאב ראש הזה יש לו מחיר שמתבטא גם בזמן ובאנרגיה שצריך להשקיע בכל האורדיליה הזאת, וממילא לקחנו עוזרת כדי לחסוך בזמן. עדיף לי לקחת עובדת זרה, שמים לה 200 שקל על השולחן והיא לוקחת אותו בסוף היום - סה טו. תראה לי אחד שיעדיף עדיין את הישראלית.

עובדים זרים תמיד היו כאן (פעם קראו להם ערבים), ותמיד יהיו. הרוח החלוצית מתה מזמן וקשה לי להאמין שתשוב. מה שנשאר זה אינסנטיב מספיק טוב להעסיק ישראלים על פני זרים. רק ע"י גירוש והשפלת הזרים לא משיגים דבר, בייחוד כשהממשלה ממשיכה להזרים עובדים פנימה.

ישן 02-05-2005, 13:20
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"הפתעה" ??? ... לא ממש...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב ""הפתעה": קול ישראל לא הצליח לאתר אף לא עוזרת בית אחת לפנינה רוזנבלום"

הנה דוגמא מנסיוני האישי כפי שכתבתי באשכול אחר:
לפני כשנה נתפסה ע"י משטרת ההגירה עוזרת הבית אשר עבדה בין השאר גם אצלי, אישה מדהימה שבמשך שש שעות עבודה השאירה אחריה דירה מבריקה ותמיד בזמן שנותר לה היתה אף מיוזמתה עושה פעולות שממש לא נתבקשה (קיפול כביסה וכו...).
לאחר שגורשה חזרה לארצה חיפשתי במשך שבועות עוזת בית ישראלית ולהפתעתי למצא אחת כזו היה ממש לא קל !
לבסוף הגיע אלי גברת נכבדה (אשר לצורך העניין הסתבר כי היא גרה ברחוב שלי) הנ"ל לא רק שגבתה ממני תשלום גבוה יותר היא עוד השאירה אחריה "תיקונים" שנאלצתי לעשות בעצמי....
וזה לא נגמר בכך -
כשהתקשרתי אליה כדי לקבוע עמה מועד נוסף היא הכריזה כי אינה מעוניינת לבא שוב !!!
הבאה בתור שמצאתי כבר השאירה אחריה את הדירה במצב שקשה היה למצא הבדל בין ה"לפני נקיון" ל"אחרי הנקיון" ועליה כבר ויתרתי בעצמי...
ומה שקורה היום הוא שהראש היהודי המציא כל מני שיטות דוגמת חברות אשר מעסיקות עובדי נקיון מטעמן שעבור שירותיהן עליך כבר לשלם "דמי תיווך", ביטוח צד ז', דמי הסעה, דמי שתייה, כלכלה, ימי מחלה, ימי חופשה ועוד מיני תשלומים כאלו ואחרים כך שהעניין כבר מזמן לא משתלם !
(לצורך העניין הגעתי למצב בו אני נאלץ לקחת ימי חופש לניקוי הבית בעצמי).
זה המצב !
ישן 02-05-2005, 17:24
  זחל זחלילי זחל זחלילי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.05
אנחנו חיפשנו עוזרת הרבה מאוד זמן ולא מצאנו עד ש.... (כולל טיפים!)
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "מה אתה מאמין לתשקורת?"

התמזל מזלנו ואחרי שנים שלא מצאנו עוזרת אז בא לאישתי רעיון גדול והיא פנתה למנקה רוסיה שניקתה בחברה שאשתי עובדה בה והיא עברה לנקות אצלנו בבית. היא עבדה טוב מאוד, היא גם קיפלה כביסה, סידרה בגדים בארון והחליפה מצעים, שילמנו לה יפה וקנינו לה מתנות בחגים. נוסף לזה שהיא עבדה אצלנו, יסדרנו לה עבודה אצל מלא חברים שחיפשו כמונו חודשים עוזרת בלי למצוא. היא קיבלה 30 שקל לשעה (לפני 3 שנים). הבעיה היתה שהיא עזבה חזרה לרוסיה ואז כולנו נשארנו בלי עוזרת בית. ככה עברו שנתיים בלי שהצלחנו למצוא עוזרת בית (וגם לא אף אחד מהחברים שלנו, ההורים שלי וגם לא החברים של ההורים שלי שגם הם מחפשים שנים). כשעברנו דירה אז השכנים שלנו הציאו לנו לקחת את העזורת הערביה שלהם. בהתחלה לא הסכמנו כי היא עושה קצת בלגאן וגם לא סמכנו עליה. בסוף לקחנו אותה בגלל חוסר בררה עד שמצאנו עוזרת ערביה אחרת שהיא ממש בובה של עוזרת ועובדת מעולה. אנחנו משלמים לה 35 שקל לשעה וגם אפשר להשאיר אותה לבד בבית בלי שהיא תגנוב שום דבר. עוזרת ישראלית? אין חיה כזאת וגם לא תהיה במנטליות הישראלית. אם הקצת עזורות ישראליות שאיך שהוא בנס מצאנו תמיד היו בעיות. אחד בכלל לא הופיעה, שניה באה רק פעם אחת והשלישית גנבה. יותר משלוש עוזרות ישראליות בכלל לא מצאנו. אגב, אם מישהו מחפש עוזרת בית אז אני אשמח לשדך לו את שלנו. אגב, עוד טיפ למחפשי עוזרת - שמעתי שבאזור יש פועל זר שמנקה בתים אבל שמעתי שהוא כבר מלא עד אפס מקום בעבודות. הערביות והפיליפיניות הם הכי טובות. אם רוסיות אפשר ליפול.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר