לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2005, 22:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא חושב שאתה יכול לענות לי על שאלות , בתחום הזה :)

"הדת היא אמונה ולא ידיעה." - נכון , האמונה היא איננה הגיונית לדעתי , אבל מי שהאמונה הגיונית בעיניו יוכל לבסס עליה חוקים מפה ועד הודעה חדשה . החוקים מהווים את ה"דת"

הדת היא לא חד משמעית. גם קורנפלס לא , מה רצית להביע בזה?

הדת נתונה תמיד לפירושים. כמו כל דבר.

כמו בכל דבר, יש בכל דת יתרונות וחסרונות(אני לא אפרט אותם כאן).ברור מאליו

רוב הדתיים לוקחים את החלק שמוצא חן בעיניהם, ומהחלק השני הם מתעלמים ממנו ולא מקיימים, כמו למשל הסתכלות בפורנוגרפיה, רכילות, שקרים, ועוד. רוב בני האדם מאמינים בעקרונות מוסר , אבל בוחרים להפר אותם מדי פעם , אלו החיים (אגב , אין שום איסור דתי להביט בפורנוגרפיה למיטב ידיעתי , כמובן שאפשר יהיה להדביק לזה איסור כללי כלשהו , אבל גם אדם שהלך לזונה לפי הגמרא לא הופך להיות לא דתי אחרי זה)

יש פסוק בתנ"ך האומר
"כי אדם, אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא"
אנחנו בסך הכל בני אדם. נכון , אז ?

"וכל עוד ואין הוכחות, שיש קיום לאלוהים, או מכה שתבוא עם הוכחה שזה בא מאלוהים, אז הזילזול בדת תמשך. זה לא זלזול "

. אין טעם לזלזל בעצם קיומו של אלוהים מהסיבה הפשוטה שאין לך הוכחה שאין אלוהים . אני פשוט לא יודע , אבל הגעתי למסקנה שקיומו של בורא או אי קיומו לא נוגע לאורח החיים שלי .

הדתיים שיקראו את זה יכולים למחות עד מחר, זה המצב. זה לא. בוודאי לא בישראל . יש כאן למעלה מחצי מסורתיים ועוד כמה שמאמינים בכל מיני שטויות אחרות כמו ידעונים קריסטלים ובודהה , להם בוודאי שאין סיבה לזלזל , מספר האתאיסטים האמיתי נמוך מאוד , אפילו אני לא אתאיסט אלא דאיסט.

אכן הדת היא אינה הגיונית.
הדת היא למאמינים, ואמונה היא אננה הגיונית. האמונה הזאת אינה הגיונית , כל השאר נכון

וכמו שפרופסור ליבוביץ ז"ל אמר
"זה מה שכתוב, וזה מה שצריך לעשות. בלי שאלות" וזו אכן הדת.

"אכן , אוסף של חוקים שההגיון היחיד שלו נובע מכך שהאל ציווה (דבר שהוא בעצמו בלתי הגיוני , בעיני . אני מכבד את מי שבעיניו זה הגיוני) "

"האדם צריך תמיד שיהיה לו, מטרות, ומשמעויות.
בלי מטרות כגון לימודים, קידום בעבודה וכו' ובלי משמעויות כגון נישואים, ילדים, וכו' אז החיים לא שווים."

הדת היא אחד מהמשמעויות שנותנת לחלק מהאנשים סיבה למה הם חיים. עבור מעט מאוד אנשים זו הסיבה העיקרית , אפילו דתיים.

"לרובם הדת באה מההורים."
כמו העדרה .

מקווה שזה יענה על כמה שאלות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:23

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר