לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2008, 12:43
  murphy murphy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
2 ערים, 3 מועדים ובשנה הבאה בשושן הבירה

השבוע חגגו היהודים את יום השנה לתליית המן והאמריקאים חגגו מלאת 5 שנים לכיבוש עירק ותליית סאדאם . כמו כן יחגגו האמריקאים מחר, מחרתיים, בעוד 3 ימים לכל היותר את ההרוג ה 4000 שלהם בעירק. היום נהרגו שם שלשה אמריקאים ומנין ההרוגים הגיע ל 3996 (חיילים בלבד, ישנם עוד מאות רבות של קבלנים פרטיים הרוגים) הרפובליקנים החוגגים את ירידת קרנו של אובמה בסקרים לפי שעה ועליית כמויות הנפט שברשותם יברכו השבוע איש את רעהו בברכה המסורתית: "בשנה הבאה בשושן הבירה".
לשאלה: "אז מי ברא את העולם ?" ששואלים אותי כשאני אומר שאין אלוהים, אני עונה: "מי שברא את אלוהים". וכשאומרים לי ש "אלוהים תמיד היה קיים והוא ברא את העולם" אני עונה: "העולם תמיד היה קיים והוא ברא את אלוהים".

וכשמתלהטות הרוחות אני מביא הצעת פשרה: יש אלוהים אבל הוא לא ברא את העולם".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2008, 15:33
  murphy murphy אינו מחובר  

אינני טוען שאין רוחניות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "חגיגות זה לא הכל ולא הכל מציינים כחגיגה..."

ראשית אתיחס לרישא שבהודעתך: "לא כל דבר חוגגים". ובכן כשמכחישים חוגגים. כשמשהו לא עולה יפה (אלוהים לא הביא את הסחורה...) אז מבצעים שיכנוע עצמי בכך שחוגגים. מדוע כשחוגגים שותים ומתמסטלים ? כדי לא לתת לעובדות לשכנע.

ובאשר לסייפא שבהודעתך:
הרוח ואינספור דברים שמוח האדם אינו תופס קיימים בעולם שהיה קיים מאז ומתמיד.
טענתי היא ש "אלוהים" היא מילה הבאה לבטא את מאוייו של האדם. מה שהאדם משתוקק לו וחושש שאינו מסוגל להשיג, זו ההגדרה של המילה "אלוהים".
מי שטוען שאלוהים ברא את העולם מערבב מין בשאינו מינו, העולם תמיד היה קיים, אלוהים נוצר ב 5000 השנה האחרונות עם התפתחות האדם והתפתחות מאוייו.
אל תשכח שאלוהים מוצג בתורה ובפי האדם כבן אדם לכל דבר. אז אם אלוהים הוא אדם שמסוגל לחולל כשפים וקסמים, מה הוא היה לפני שהיה האדם? דינוזאור עושה קסמים ?
לשאלה: "אז מי ברא את העולם ?" ששואלים אותי כשאני אומר שאין אלוהים, אני עונה: "מי שברא את אלוהים". וכשאומרים לי ש "אלוהים תמיד היה קיים והוא ברא את העולם" אני עונה: "העולם תמיד היה קיים והוא ברא את אלוהים".

נערך לאחרונה ע"י murphy בתאריך 22-03-2008 בשעה 15:47. סיבה: הושמט בטעות
ישן 22-03-2008, 16:09
  murphy murphy אינו מחובר  

כמובן שאי אפשר להוכיח וגם המתימטיקה המרבה להוכיח
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "התורה לא מתייחסת אל אלוהים כאל אדם -"

מוגבלת למוח האנושי ולא מילימטר אחד יותר.
אלא מאי ? שבתורה קיימות הגדרות מאוד מדויקות של אלוהים וניתן בנקל להוכיח שאלוהים מעין זה המתואר בתורה הוא עורבא פרח. זוהי בעצם ההוכחה שלי שאין אלוהים: התורה.
אם תעקוב בדקדקנות אחר ההגדרות השונות שמגדירה התורה את אלוהים תווכח שאלוהים משמש את האדם לצרכים שונים ומשונים: שוט מאיים ("אם לא תמלאו את מצותי אז אבוי לכם מזעמי וקצפי"), הבטחה והולכת שולל: "לך אוריש את הארץ מהפרת עד החידקל", "חזון העצמות היבשות", "תמלוך על הגויים..." אילו צרכים אנושיים נחותים להם שימש אלוהים את האדם.
אינני בטוח שמי שכתב את התורה האמין באלוהים, הוא השתמש במילה הזו לאכוף חוקים על בני אדם פרימיטבים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר