לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2008, 12:09
  fluffy fluffy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
עזרה המלצות לתוכנות לקטלוג והמרת דיסקים

בקיצור קיצוריים

אני רוצה לקטלג את כל הדיסקים וגם להמיר אותם למחשב ל- mp3. אני מעוניינת בקטלוג טוב, מסודר ומקצועי ככל הניתן. לפיכך אני צריכה המלצה על תוכנה/ות לקיטלוג והמרה (אם חינמית אז גם מאין ניתן להורידה) כאשר אלו הן הדרישות מהתוכנה:

חובה:

v תמיכה בעברית

v המרה למחשב

v אפשרות להפקת קובץ אקסל (או משהו דומה) – לחיפוש קל ולהדפסה כדו"ח.

v אפשרות להוסיף נתונים ידנית אם צריך.

v הקבצים המופקים מההמרה באיכות שמע טובה.

יתרון:

v אפשרות של איסוף נתונים מהרשת (מכמה מאגרים).

v תמיכה בשפות נוספות ספרדית וגרמנית וכו'.

v קטלוג והמרה בתוכנה אחת (אם בכל זאת בשתי תוכנות אז בשתיהן תמיכה בעברית בפרט ובשפות בכלל).

כמו כן אשמח לקבל המלצות לערכי ההמרה על מנת ליצור קובץ שמע איכותי.

בתודה מראש,

ע' צוות קטלוג J

נערך לאחרונה ע"י fluffy בתאריך 21-02-2008 בשעה 12:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 13:49
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fluffy שמתחילה ב "המלצות לתוכנות לקטלוג והמרת דיסקים"

אני עושה את כל הדברים האלה עם Winamp 5. בעבר השתמשתי ב MusicMatch Jukebox שגם היא מעולה. שמעתי המלצות גם על MediaMonkey.

כל התוכנות תומכות בעברית, ממירות לMP3/WMA. לגבי דו"ח אקסל אני לא סגור, אבל וינאמפ יכולה להפיק HTML של רשימות השמעה. אני מאמין שיש תוסף שיעשה את זה. בכל התוכנות אפשר להוסיף נתונים ידנית (ID3tag) ואיכות ההמרה תלויה במקודדים בהם משתמשים. כל התוכנות אוספות נתונים ממאגר CDDB ברשת, יש שעושות את זה טוב, ויש פחות. MusicMatch טובה יותר מוינאמפ בנושא. כל התוכנות תומכות ביוניקוד, מה שאומר כל השפות, ומקטלגות וממירות בתוכנה עצמה.

לגבי מקודדים, אני לא מבין גדול בנושא, אבל המקודד LAME נחשב למשובח בנושא האודיו. רצוי להשתמש בפורמט MP3 הנפוץ, למרות שיש טובים ממנו (OGG/WMA) עניין של תאימות. kbps לאיכות טובה, זה מינימום 160 (בימינו. פעם זה היה 128) 192 זה סבבה, והמקסימום 320, סתם תופס עודף מקום. רצוי להשתמש בVBR (אפשרות שמשנה את קצב הדגימה לפי תוכן השמע, ואז אין kbps קבוע, אלא רק ערכי מינימום ומקסימום. דגימה ב44KHz כמובן.

ממליץ להתקין את כל התוכנות הנ"ל, ולראות עם מה הולך הכי טוב.

אגב, גם Windows Media Player עושה איכשהו את הדברים האמורים, על הצד היותר רע כמובן (אין לי מושג, לא הפעלתי אותה כבר כמה שנים) אפשר גם לבדוק אותה על הדרך.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 22-02-2008 בשעה 13:51.
ישן 22-02-2008, 23:47
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fluffy שמתחילה ב "המלצות לתוכנות לקטלוג והמרת דיסקים"

המרה בטוחה ללא קליקים = EAC
מקודד = LAME
הגדרת קידוד = VBR גבוה, לפחות 200קילוביט ממוצע לאלבום רוק מצוי (שהוא קל יותר לקידוד מסוגים אחרים של מוסיקה). גם לדעתי כדאי לקודד רק MP3 בשל תאימות אוניברסאלית.
עריכה/ניהול = MP3 Collector או MediaMoney (עניין של העדפה אישית לדעתי - ניסיתי את שניהם לזמן קצר ביותר). שניהם לדעתי יעבדו עם כל שפה בתגיות ובשמות הקבצים ולדעתי שניהם מייצאים לאקסל - אולם מצריך בדיקה.
אישית אהבתי מאוד את Mp3tag
גם אני עובד עם ווינאמפ בתור נגן ראשי בעיקר מכוח האינרציה. בטח יש כבר נגנים יותר טובים בימינו, אך אני אדחה את החיפוש אחריהם למועד רכישת מחשב quad core חזק... ווינאמפ קלילה ויפה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר