לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2007, 15:28
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
עד כמה שידוע לי, אותם גופים גם מתנגדים לביקורת.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מבחינת התכנים הרשמיים? למה שתהיה לי?"

כך שאין לך שום אפשרות לדעת האם מלומדים שם רק התכנים ה"רשמיים", כי בעצם, אין לך מושג מהם התכנים ה"רשמיים".

בנוסף לכך, השקפת עולמי דוגלת בכמה שפחות התערבות בתכנים מבחינת פסילת תכנים (אלא אם כן באמת מדובר בתכנים כמו "יש להשמיד את ישראל") אבל אני כן חושב שישנם תכנים שיש להחדירם בכוח לתוכנית הלימודים (אלא אם כן יוכח כי הם פוגעים פגיעה ממשית ברגשות הלומדים אותם. אני לא אלמד כיצד להכין קציצות חזיר בבתי ספר חרדים או מוסלמים, אבל מתמטיקה ואנגלית כן).

אם היה מדובר בגופים פרטיים לחלוטין שלא מקבלים גרוש מהמדינה, ניחא. אולם כאשר הם דורשים תקציבים מהמדינה, מן הראוי שהם ימלאו אחר הכללים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2007, 15:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מי שאשם בכך זה לא החרדים, אלא יולי תמיר ואולמרט.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עד כמה שידוע לי, אותם גופים גם מתנגדים לביקורת."

החרדים בסה"כ פועלים לפי מה שלדעתם טוב להם. תמיר, לעומת זאת, שבמשך השנה האחרונה לא
חדלה מלדחוף אינדוקטרינציה לתכנית הלימודים הממלכתית (זו שכביכול מלמדת אזרחות טובה...),
לא ממש מטרידה אותך.

האשכול הזה מלמד גם הוא על שנאה חסרת פשר לחרדים (אה, סליחה, "ביקורת". מסתבר שהכל
בעולם בסדר, חוץ מהחרדים, עובדה שרק בהם אתה עוסק...). אני מניח שאתה חושב שיש בעולם
מישהו שיקנה את ההתעטפות באצטלא של דאגה לכך ש"הם מנציחים את העוני של הדורות הבאים
שלהם", אבל צר לי לאכזבך - גם לטומאש זה לא עבד...

את כל טענותיך לחרדים, רצוי שתפנה לממשלה (שרוב רובה חילונים, שמי יודע, אולי אפילו הצבעת
עבור אחת המפלגות היושבות בה...).
ישן 27-09-2007, 16:04
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אחחח, לא שמעתי תגובה כזאת מאז שינוי עלו לשלטון.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שאשם בכך זה לא החרדים, אלא יולי תמיר ואולמרט."

לפני תקופת שינוי הדיעה הזו הייתה רווחת. ההתיחסות לכוח הפוליטי החרדי בתור גוף המנסה למקסם רווחים למען קהל הבוחרים שלו, תוך כדי יצירת לחץ שנותן להם כוח מעבר למשקל האלקטורלי שלהם ואי ראיה בכך בתור דבר פסול הוותה בעצם את סלילת הדרך להקמת מפלגה כמו שינוי כעשתה את אותו הדבר, רק על מנת לסלק ככל שניתן את הכוח החרדי מהממשלה.

כמובן שברגע ששינוי צברה כוח האשימו אותה בקלישאות הידועות (אנטישמיות, שנאת חרדים, היו כאלו שאף העזו להפר את חוקי פרש ולהשוות בינם ובין הנאצים).

הבעיה העיקרית של שינוי היא שהם הצליחו יותר מדי. בתקופה ההיא החרדים נדמו ואנשים שכחו בעצם מדוע המפלגה קיימת.

במצב בו יש סוחט ונסחט, זה ממש לא ראלי להאשים רק את הנסחט.

ישן 27-09-2007, 16:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

למרבה צערך (ולרווחת כולנו) שינוי מעולם לא "עלתה לשלטון"...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אחחח, לא שמעתי תגובה כזאת מאז שינוי עלו לשלטון."

מצבם של החרדים לא נפגע במאומה כתוצאה מנוכחותה של שינוי בממשלה. מי ש"פגע בחרדים"
היה דווקא נתניהו הרשע...
שינוי אמנם נקטה ברטוריקה אנטישמית, שסידרה לה הישג יפה ב-2003, אבל כמו כל מפלגה שאין
מאחוריה כלום - היא התפוגגה חיש-קל, ומצביעיה חסרי האג'נדה נדדו ברובם המכריע דווקא אל
אולמרט, שכפי שאנו רואים, לוחם בחרדים בנחישות רבה...
במצב בו יש סוחט ונסחט-מרצון, אפשר להאשים רק רק את הנסחט-מרצון. איש לא מכריח את אולמרט ותמיר להתקפל, אלא אם כן, הם מודים ש"יש דברים חשובים יותר מאשר לבקר את מה
שמלמדים אצל החרדים", ובכך הם מפגינים סדר עדיפויות שונה משלך (שמציב את החרדים לצד
אחמדינג'אד במצעד אוייבי האנושות...).
תראה, אני מבין שהצבעת לאולמרט, או לתמיר או לגימלאים, ומרגיש לא נוח עם זה. למרבה הגיחוך,
אתה אשם במה שגרם לאשכול, יותר מכל "דוס" שהצבעת לאגודת ישראל שיושבת באופוזיציה...
ישן 27-09-2007, 18:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש טענות ענייניות מאוד ביחס לחינוך החרדי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שאשם בכך זה לא החרדים, אלא יולי תמיר ואולמרט."

וזה נושא האשכול. החרדים הפעילו ומפעילים לחץ על מנת לצמצם ככל האפשר חינוך לא תורני במוסדות שלהם משום שבסולם הערכים שלהם (ונכליל לרגע-יש לא מעטים שכמובן זה רלבנטי לגביהם) לחומרנות מקום נמוך ולכן זה בסדר מבחינתם שילדיהם לא ירכשו השכלה שמאפשרת פרנסה רצינית. זה בסדר גמור מבחינתי ואפילו ראוי להערכה אלא שרבים מבני המגזר החרדי לא מסוגלים להתקיים אפילו קיום מצומצם ועני בשל אותו חוסר יכולת להתפרנס וקיומם הופך עול על משלם המיסים. האינטרס של המדינה לפיכך הוא לכל הפחות לחייב את מערכת החינוך החרדית (בוודאי כל עוד היא מתוקצבת על ידי המדינה) לתת כלים בסיסיים שיאפשרו לחרדי הבוגר להתפרנס ולעסוק במדע אם יהיה רצונו בכך.
נ.ב
על מנת להקדים טענות בדבר "שינאה" שלי לחרדים וכו', אציין שהתיאור שלי לגבי סולם הערכים וההעדפות בא במידה רבה משיחות עם חרדים שהייתי מיודד עימם ובייחוד חבר יקר ולוחם נפלא (וחרדי) מפלוגת המילואים שלי.
ישן 27-09-2007, 18:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי לבשר לך, אבל ה"כלים לקיום בסיסי" לא מצריכים שום לימודים בבית ספר...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש טענות ענייניות מאוד ביחס לחינוך החרדי"

אני מכיר הרבה בוגרי "מערכת החינוך הממלכתית" המפוארת שלנו, שלא קיבלו שום כלי שיאפשר
להם קיום בכבוד, שכן מה לעשות שתעודת בגרות היא כרטיס כניסה לשום עבודה, ועוד לא שמעתי
על מקצוע עיוני שנלמד בבי"ס ממלכתי ולא נלמד בבי"ס חרדי, שמכשיר טוב יותר בעבודת כפיים...

צר לי לאכזבך אבל "כמה מחבריי הטובים ביותר הם...(השלם את החסר)", אינו טיעון שמבטל שנאה
למגזר/קבוצה... מעבר לכך, אין לי מושג אם אתה, אישית, שונא חרדים. לגבי סטונד, מדובר בסיפור
ארוך-שנים, ובתחום עניין כה מרכזי בחייו, שתתקשה למצוא אשכול שפתח, שלא עוסק בהם...

חרדי שרוצה לעסוק במדע ויש לו את הכישורים המנטאליים לכך, יצליח בכך יופי, גם אם לא למד
אנגלית עד גיל 18. הד"ר יעקב וינרוט התחיל לימודי חול רק אחרי שסיים שירות צבאי, ואז הוא עבר
ללמוד משפטים באונ' ת"א (והצליח לא רע...). מסתבר שאפשר לסגור פערים כשרוצים בכך, ומי
שמצטיין בחריצות בלימודי קודש, מסתבר שיכול להדביק (ולא במאמץ חריג) את הפער בלימודי
חול. מה לעשות, לא לומדים כ"כ הרבה במערכת החינוך המפוארת שלנו, שמי שרוצה להדביק - לא
יוכל לעמוד בכך...
ישן 27-09-2007, 20:14
מנהל

מצריכים גם מצריכים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צר לי לבשר לך, אבל ה"כלים לקיום בסיסי" לא מצריכים שום לימודים בבית ספר..."

אנחנו במאה ה-21 ולא מדובר על עבודת כפיים כי אם על כלים עיוניים. תעודת בגרות לא מבטיחה כלום אבל בלעדיה ובלי ציון פסיכומטרי סביר קשה מאוד להתקבל לשום מוסד לימודים מתקדם. אדם שבמשך 12 שנות הלימוד שלו לא ילמד אנגלית ברמה בסיסית ומתמטיקה (לא חשבון) לא יצליח להוציא לא תעודת בגרות ששווה משהו ולא פסיכומטרי ראוי אלא אם כן כאדם מבוגר הוא יהיה מאוד מאוד מוכשר, חדור מוטיבציה עצומה ובעלי זמן פנוי ניכר לשם השלמת הפערים.
אני מקווה שאתה לא בא לטעון שלחרדים ייצוג פורפורציונאלי למשקלם באוכלוסיה במקצועות ההייטק וההנדסה או לחילופין במוסדות שמכשירים למקצועות אלה. חריגים אלו ואחרים הם מבחינת יוצא מהכלל שמעיד על הכלל. בעבודת כפיים לא יכול לעסוק כל אחד בגלל מגבלות פיזיות ורוב עבודות הכפיים לא יספקו הכנסה מספקת לפרנסת משפחה מרובת ילדים (בהנתן העדר קיצבאות, כמובן).
2. הנקודה איננה אם אני שונא חרדים או לא אלא מה מקורות הידע שלי בקשר למגזר החרדי. אני לא מדבר מתוך סאריאטוטיפים אלא מתוך כך שיש לי הכרות טובה עם חרדים ולכן אני מכיר לא רע את נקודות החוזק והחולשה בחברה הזו. ובכלל, אין לי מושג אם סטונד שונא חרדים או לא וזה גם לא מעניין אותי. האשכול עוסק בסוגיה חשובה ועניינית ולכן ראויה.
ישן 28-09-2007, 00:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לרוב בני ה21 אין "תעודת בגרות וציון פסיכומטרי סביר"...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מצריכים גם מצריכים"

מסתבר שכנראה זה לא הכרח קיומי, בשביל לשרוד.
אדם שלא למד דקה אנגלית, יכול לעבור בגרות של 5 יח"ל בתוך כמה חודשי לימוד. אדם שלא למד
דקה מתמטיקה יכול תוך כמה חודשים לעבור בגרות של 3 יח"ל בלי מאמץ מיוחד - ו5 יח"ל עם קצת
יותר מאמץ. אני אמנם כבר 11 שנים מחוץ למערכת החינוך המופלאה שלנו, אבל לא חושב שמאז
שסיימתי היה זינוק מטאורי ברמה שם, ורוב בוגרי התיכון בזמני יכלו לגמגם בקושי באנגלית, ברמה
שכל תושב של עיר תיירות איפשהו על פני הגלובוס, שלא למד דקה אנגלית בביה"ס, היה צוחק
עליה...
אין שום דאגה לחרדים בכך שמתערבים להם בתכניות הלימוד. ה"פערים" העצומים בינם לבין התכנית
הממלכתית הם כאלה שכל אחד מהם שיהיה מעוניין בסגירתם, יוכל לעשות זאת בלי הרבה מדי
מאמץ.
אגב, לגבי פסיכומטרי (תחום שיש לי בו רקע רב), החינוך החרדי נותן יתרון מובנה על פני זה החילוני
בקשר לתחום היחיד שאותו מאוד-מאוד קשה ללמד: לוגיקה. החלק של אוצר המלים (בקטע
המילולי) והחלק האנגלי בפסיכומטרי, הם כאלה שלימוד סביר יכול להביא אותך לשליטה גמורה בהם. לעומת
זאת, החלק הלוגי במילולי, והחלק הכמותי, דורשים תפיסה לוגית, שלמרבה האירוניה, מסתבר
שפלפולי גמרא עוזרים לה...

בקיצור, חרדי שירצה "לסגור פערים", יוכל לעשות זאת, גם בלי שינסו לקבוע מה הוא ילמד
בישיבה. מה לעשות, בוגרי ישיבת פוניבז' בממוצע, אינם נופלים שכלים מבוגרי הטכניון, ואם
מחליט אחד מבוגרי הישיבה, שחשקה נפשו בלימוד מדעים - החרשנות הטבעית שלו, בצירוף
העובדה שהפערים העצומים בין בוגר תיכון לבוגר ישיבה, הם בעיקר דמיוניים, למרבה הצער
(הייתי שמח מאוד, לו לימוד השפות והמדעים אצלנו היה כזה שאי-לימוד בתיכון ממלכתי, היה יוצר
פער בלתי-ניתן לסגירה...), כך שהתערבות בתכנים בישיבה באמת אינה נחוצה.
ישן 28-09-2007, 01:00
מנהל

וואלה? אתה בטוח?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לרוב בני ה21 אין "תעודת בגרות וציון פסיכומטרי סביר"..."

כמה מבין חסרי תעודת הבגרות/פסיכומטרי בגיל 21 משתייכים וישתייכו לעשירונים הנמוכים והנתמכים וכמה מבינם שייכים לעשירונים העליונים שמשלמים מיסים והמסבסדים?
ובאותה נשימה, אתה באמת חושב שהעובדה שבני ברק היא מהערים העניות בארץ (אפילו אם מכלילים את המגזר הערבי) היא עניין מקרי?
קשה לי להאמין שאתה טוען ברצינות שאין קשר בין השכלה בסיסית והיכולת להתפרנס.
לגבי הפסיכומטרי: גם אני מבין בזה משהו ואני חושב בדיוק ההפך ממך: החלק המילולי-לוגי הוא הקל ביותר במבחן והיותר קל ללימוד מכין והחלק הכמותי ניתן לשיפור עד רמה מסוימת אך יהיה קשה למי שאין לו נטיה טבעית ו/או ניסיון קודם במתמטיקה. והכי חשוב-דווקא את חלק האנגלית הכי קשה ללמוד כי בכמה שבועות או אפילו חודשים של תרגול לא לומדים שפה. אני מכיר הרבה חבר'ה (כולל אני) שדרך תרגול שיטתי הגיעו לביצוע כמעט מושלם בחלק המילולי ואילו באנגלית אפילו תרגול שיטתי לא הספיק עבור אותם חבר'ה על מנת להגיע לרמת פטור.
המיתוס לגבי הגאוניות של תלמידי הישיבות הוא בסופו של דבר מיתוס. יש שם אנשים מוכשרים יותר ופחות. המוכשרים ביותר יוכלו לסגור פערים ולהגיע לטכניון אך זה ייקח להם זמן ומשאבים שאין לכל אחד.
אני, אגב, דוגמא למישהו שבתיכון לא טרח ממש ללמוד וגם הגיע מרקע חסר אמצעים. עד שאתה חוסך כסף לקורסי בגרות אקסטרנית, עושה את הקורסים וכו', הלכה לך שנה אקדמית ובעצם שנה מהחיים. זה מינימום המחיר שגובה מבוגריו מוסד תיכוני שלא מכין באופן סביר לבגרות.
ישן 28-09-2007, 01:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה יכול לבדוק את זה, אבל אחוז מחזיקי הבגרות בכל מחזור - הוא נמוך מ50.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה? אתה בטוח?"

אין בכך שום דבר מפתיע. גם בפסיכומטרי (אותו כאמור עושה רק הקבוצה שיש לה בגרות) הציון
הממוצע הוא נמוך למדי (536, נדמה לי).
בני ברק היא מהערים העניות בארץ, לא בגלל שיש להם קשיי חינוך, אלא בגלל שבחרו שלא לעבוד,
וממשלות חילוניות למהדרין הסכימו ליצור מערכת תמיכה שהפכה את העבודה למשהו שעדיף
לוותר עליו...
יש ערי פיתוח שאין בהן חרדי אחד, ומצבן גרוע בדיוק כמו של בני ברק - ושם דווקא כן לומדים
במערכת החינוך הממלכתית המפוארת...
אני לא יכול להעיד על עצמי בקשר לאנגלית (היה לי רקע מסויים בגלל קריאה מגיל קטן), אבל אני
מכיר אנשים שבאנגלית הגיעו לפטור ע"י לימוד ושינון - אבל לוגיקה זה דבר שלוקח שנים לפתח.
הלימוד בישיבה, שאינו מורכב משינון דבילי (מהסוג שמאלצים ילדים מסכנים לעבור במערכת החינוך
הכושלת שלנו), פותח את הראש לחשיבה לוגית, הרבה יותר טוב.
אין שום מיתוס לגבי גאונות תלמידי הישיבות. יש ישיבות טובות ויש ישיבות מחורבנות, אבל שלא
תטעה - הישיבות הטובות, הן ב-א-מ-ת טובות. מי שהתקבל ללמוד בישיבה ליטאית כמו פוניבז' או
חברון - לא יתקשה להשלים כל פער באנגלית/מתמטיקה שנוצר בינו לבין מקבילו בוגר המערכת
הממלכתית.
נתת לגבי עצמך דוגמא קלאסית, שמבטאת בדיוק מה שיעשה כל תלמיד חרדי שיחליט שהוא
רוצה ללמוד - להשקיע שנה במכינה. זה לא נעים - ובהחלט לא נורא. יותר מכך, אני מכיר ה-מ-ו-ן
אנשים שבתיכון העדיפו לבלות, וגם הם נאלצו לעשות כן, ולא קרה להם כלום. זה עלה להם כסף,
בדיוק כמו שיעלה כסף לתלמיד ישיבה שיחליט שבא לו להיות מהנדס. יודע מה? אני גדלתי
בעיירת פיתוח (עברתי למרכז בגיל 15) ואחותי שגדולה ממני ב3 שנים (תלמידה טובה וחרוצה
ממני בהרבה), לא יכלה לגשת לבגרות בפיזיקה ומחשבים - פשוט כי לא היו שם מורים למקצועות
אלה. למזלה לא היה לה צורך במקצועות אלה בתחום המקצועי-האקדמי שבחרה - אבל לו רצתה
להיות מהנדסת, למרות שלמדה במערכת חינוך ממלכתית לחלוטין, עדיין הייתה מוצאת עצמה
נאלצת ללמוד במכינה.

בקיצור, לפני שמזדעקים "למען" הילדים החרדים, שנמנע מהם לימוד מתמטיקה - בוא נדאג
שילמדו מתמטיקה את מי ש-כ-ן רוצים ללמוד את זה. ואם כבר אנחנו עוסקים בסוגייה, יהיה נחמד
אם המורים שמגיעים ללמד בתי הספר הממלכתיים, לא יהיו אלה שהתקשו לעבור את ה500 בפסיכומטרי...
ישן 28-09-2007, 07:01
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אין סתירה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה יכול לבדוק את זה, אבל אחוז מחזיקי הבגרות בכל מחזור - הוא נמוך מ50."

יש עוד בעיות במערכת החינוך, אבל זה לא נושא האשכול.
לעניינינו - לא ייתכן שהמדינה מוותרת על 15% מאזרחיה ודנה אותם לבורות שלא מאפשרת להם מינימום ידע שנדרש בשוק עבודה מודרני. מכינות הן לא תחליף לתיכון, והן לא אפשרות סבירה לציבור גדול - מכינה בגיל מבוגר לאנשים עם משפחות וקשיי פרנסה היא לא סיפור פשוט, וזה לא רק לוותר על שנה בחיים.
ועוד משהו - זה שהממשלה מאפשרת את המצב הזה זאת שערורייה, אבל האחריות היא גם של מנהיגי הציבור החרדי, שכידוע לא נבחרים בצורה דמוקרטית. יש פה מצב שהנהגה שמינתה את עצמה מבקשת מהשלטון שהציבור, אותו היא כביכול מייצגת, ימשיך להיות בור כך שיתקשה להשתלב בשוק העבודה במדינת ישראל. זאת הנהגה שממיטה עוני שיטתי על צאן מרעיתה. עם כל אהבתי לגב' תמיר ולראש הממשלה הספציפי הזה, ההנהגה החרדית דואגת לבורות הציבור הזה כבר 60 שנה, כלומר, זה לא התחיל היום או אתמול.
ישן 28-09-2007, 00:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תחסוך מעצמך את ההצגה של דאגה לתלמידי הישיבות.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "חרדי שהתחיל ללמוד לאחר שירות צבאי."

התכנים המועברים לחרדים מספיקים לגמרי לכל עבודה רגילה. לא יודע מי סיפר לך ש"כל מקום עבודה
פשוט" מצריך ידע באנגלית ובמחשבים. אנגלית בוודאי לא נדרשת בכל מקום, וידע באופיס אינו דבר
שנלמד ברוב בתיה"ס הממלכתיים עד לשנים האחרונות, ולמרבה הפלא, הצליחו להשתלט עליו גם ללא
"לימוד מסודר"...
בקיצור, עשה לעצמך טובה ותהיה ישר עם עצמך, אם לא איתנו: הרצון שלך להתערב בתכנית הלימוד
החרדית נובע משנאה לחרדים, ותו לא.

אם אתה נורא מוטרד מרמת הלימוד, אני מבטיח לך שיש עשרות בתי ספר ממלכתיים לחלוטין, שרמת
לימוד האנגלית והאופיס בהם, היא אפסית - למרות ש"זה כלול בתכנית הלימוד". נסה לצמצם את רמת הצביעות ותתחיל ב"לדאוג" למי שאשכרה רוצה ללמוד אנגלית ומחשבים, אבל החבר'ה
שהצבעת להם, לא נותנים לו, כי הם מעדיפים להשקיע את הכסף במקומות אחרים...
ישן 28-09-2007, 03:04
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אולי לא אופיס, אבל גישה למחשב אני זוכר עוד מכיתה א'.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תחסוך מעצמך את ההצגה של דאגה לתלמידי הישיבות."

(ואני מדבר איתך על לפני 23 שנים, כשהיו מחשבי תוא"ם של מט"ח).

אתה מדבר על "השלמת פערים". איזה אחוז מהאוכלוסיה החרדית אכן פנה לאותם גופי שאחראים על "השלמת פערים" (מכינות, השלמת בגרויות, קורסי פסיכומטרי), לעומת הציבור החילוני?
איזה אחוז מהאוכולוסיה החרדית אכן עוסק במלאכה רווחית בשוק החופשי (כזאת שלא הומצאה ע"י חוקי הדת)?

אני יודע שאתה חובב מסיבה כלשהי את אותה אוכלוסיה, אולם יש הבדל גדול בין להראות פגמים במערכת החינוך (וכן, אני מודע לכך שלא כולם זכו לחינוך אותו אני קיבלתי, כולל שיעורי אנגלית מכיתה ג') שאינה מצליחה לספק ובין מערכת חינוך אשר מתגאה בכך שאינה מספקת תכנים אלו.

ישן 28-09-2007, 03:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יחסית למישהו שמודע לפערים, אתה מאוד מעוניין בהנצחתם...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אולי לא אופיס, אבל גישה למחשב אני זוכר עוד מכיתה א'."

במקום להתחיל להכניס לימוד מתמטיקה ואנגלית למקומות שמעוניינים בהם, אתה מחפש לדחוף
אותם לגרון של מי שלא מעוניין בהם. אכן, אין כמו המודעות שלך...
אני מדבר על "השלמת פערים" למי שרוצה בכך. מי שירצה לסגור פערים, יצליח בכך. אני מבטיח לך
שאפילו החינוך הפנטסטי, שאתה קיבלת, שתוצאותיו ניכרות בעניין הרחב שלך בתחומים כה מגוונים
(חינוך החרדים, פשעי החרדים, מנהגי חיזור של חרדים, תלבושות של חרדים, בתים של חרדים, ועוד
כהנה וכהנה...), אינו כזה שבתוך שנה אחת לא ניתן יהיה לסגור את כל הפערים הללו...

אגב, גם אצלי בביה"ס היסודי הייתה מערכת תוא"ם וצר לי לבשר לך שאין שם שום קשר ל"גישה
למחשב". מערכת תוא"ם כללה תרגילים בחשבון והבנת הנקרא, עד "רמה 80", ומספר משחקי
מחשבה נהדרים (ייזכרו לעד "חמורבי" ו"לימונדה"), אבל איש לא למד אפילו פסיק שקשור
במחשבים, מאותם "שיעורי מחשב".
ישן 28-09-2007, 13:37
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אהממ.. דיון מענין. אפשר להצטרף?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יחסית למישהו שמודע לפערים, אתה מאוד מעוניין בהנצחתם..."

בתור מי שאינו דתי אך עובד בחלק ניכר מזמנו מול קהל חרדי - תמיד סקרנה אותי התשובה לסוגיה בה אתם דנים [תוך כיסוח הדדי כמובן ]

להלן ראייתי אני את מערכת החינוך החרדית:

[1] חינוך הבנות. דומה בתכניו ובדרישותיו לתוכנית המוכרת לצבור החילוני אך מתוגבר במקצועות קודש ויהדות. מורות רבות בחינוך החרדי רואות שליחות במקצוען [לפחות כלפי חוץ] ומעמדן ברחוב החרדי גבוה משל המורה החילונית. סביר כי כפועל יוצא - איכותן משתבחת.

[2] חינוך הבנים. מתחיל בגיל הרך תוך השקעה ניכרת באוריינות ב'חיידר' וב'מכינה' ל'חיידר'. זאת, על חשבון תחומי התנסות אחרים כפעילות מוטורית, יצירה וצבירת ידע כללי. יכולות הקריאה של רוב הבנים החרדים נכון לגיל 7 שנים דומות או רק מעט טובות מאלו של הבנות החרדיות. ילד חרדי שימשיך ללמוד בת"ת - יעמיק את הידע במקצועות היהדות ובאם יהיה בעל כישורים סבירים אף יחדד את יכולותיו הלוגיות. הפער ביכולות האחרות [אנגלית, ידע כללי ולעיתים אף מתמטיקה] ילך ויגדל.

[3] בנים אשר טרם הבשילו בגיל הרך ללימוד אוריינות - יפגעו מיצירת תדמית של כשלונות לימודיים ויתקשו לשקם את דרוגם במערכת החינוך. בנים בעלי קשיים קלים ידחקו לשולי המערכת מבלי שתנתן להם ההזדמנות לפרוח בתחומי החוזק שלהם.

[4] בגיל המעבר ל'ישיבות קטנות' [פחות או יותר בגיל חטיבת הביניים] יווצר מיון נוקשה אשר יאפשר אומנם למחוננים ולבינוניים הגבוהים להתקדם בלימודי הגמרא בישיבות המובחרות. את המחיר ישלמו הבינוניים ומטה בגמרא אשר יוותרו במידה רבה בלי שני העולמות.

נכון לשעה בה יחליט בחור הישיבה אם פניו לעולם התורה או לעולם התעסוקה - יצליחו עילויים כדוגמת ויינרוט להשלים את הפער ההשכלתי ולהשתלב בחברה העובדת.

ה'בינוניים' - אשר מהווים נתח גדול יותר מן הפונים לשוק העבודה בצבור החרדי - לא ניחנו מלכתחילה בכישור ויינרוט ורק חריצות ונחישות יוצאי דופן יאפשו להם להשתלב באקדמיה.
נהיגת אוטובוס תלמידי ת"ת, תפעול חנות ירקות כשרה למהדרין ותיקון מכונות כביסה - הינן עבודות בהן ניתן לעסוק חרף הפער שנוצר ולכן הבדלי השכר בין בוגר בינוני של מערכת החינוך המחזיק בBA כללי בממוצע 70 או 'קורס טכנאות מחשבים מזורז' בבית ברל לבין העוסק במלאכת הכפיים - לא יהיו משמעותיים כל כך.

אם אסכם את דברי שהלכו והסתבכו: הפער בין החרדי החכם לחילוני החכם ובין החרדי הבינוני לחילוני הבינוני לא נוצר בשל הידע הניצב מאחרי פיסת הנייר המכונה 'בגרות' [5 יח' קולנוע, 4 יח' סוציולוגיה וכו'] - אלא בגלל שמערכת התעסוקה החילונית דורשת את פיסת הנייר כתנאי להמשך הקידום.

זה קשה, זה דורש שינוי בדרך החשיבה - אך בהחלט ניתן לסגור פערים טכנולוגיים ומדעיים באמצעות מכינה.
ישן 26-09-2007, 16:06
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "לתלמידים החרדים ימשיך להיות ידע במדעים ברמה של ילד בגן חובה"

כאדם חילוני לחלוטין אני חושב שזכותם ללמוד מה שהם רוצים . הם רוצים לחיות בצורה הזאת -הרי זה עניינים.
מצד שני צריך לקבוע חד משמעית שאם אינם מקיימים חובתם כאזרחים (וזה לא משנה אם הם ערבים/חרדים/ חילונים) חלק מזכויותיהם כאזרחים נשללות.
לדעתי יש לשלול מהם את האפשרות לבחור לכנסת .אבל צריך לתת להם האפשרות לבחור לרשות המקומית. ההבדל לדעתי נעוץ בכך שבכנסת קובעים את חוקי המדינה ומי שאינו ממקיים חובתו כאזרח לא זכאי להשפיע על חייו כאזרח.בעוד הרשות המקומית צריכה לקבוע צביון חייו במקום מגוריו .
מבחינת המיסים -הם חייבים לשלם מיסים כי ממיסים אלה הם חיים.

ישן 26-09-2007, 19:41
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "לילדים אין אפשרות לבחור את..."

1.בשום מקום לילדים אין שליטה על מה שנעשה בהם. תתפלא, אפילו אותך הוריך לא שאלו אם בכלל להביא לעולם.
מטבע הדברים הורים רוצים שילדיהם יגדלו בדרכם. לא שמעתי אפילו רבע בקורת על התופעה שהורים אינם שולחים את ילדיהם לבית ספר ומעדיפים ללמדם בבית ויש כאלה שאפילו טוענים בשם איזשהו עקרון הזוי שיש להם שעדיף שילדיהם לא ילדמו כלל. ומדובר באנשים נורמטיבים וחילונים לחלוטין.
2.הגורל הכלכלי של בני הדם אינו קשור להשכלה. מר נוחי דנקנר אינו משכיל מאד ואפילו לב לבייב לא. תתפלא ,יצחק תשובה לא למד יותר מ8 שנות למוד וגם זה באופן חלקי. הכרתי אדם שהיה רופא בגרמניה שלפני המלחמה ,עלה לארץ ועבד כסנדלר עד יומו האחרון בגלל שלא הצליח ללמוד עברית.
אתה אינך הפטרון של בני האדם ,ואיש לא שמך (ואיש גם לא יכול לקבוע לזולתו )איך לחיות .ואם מישוה בוחר להיות הומלס -זה עניינו בלבד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר