לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2007, 12:03
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
דוקא הלוח העברי הוא בעל חשיבות מרובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "נמאס מלוח השנה העברי"

הלוח העברי הוא חלק בלתי נפרד מהקשר שלנו לארץ ישראל ובמיוחד למסורת הישראלית, להסטוריה ולהוויתנו כאן.

הוא הקובע את חגי השנה, שמרביתם התבססו על ההסטוריה שלנו, על עונות השנה בארץ ישראל, הטבע והחקלאות. הוא "משרת בנאמנות" מאמינים ולא מאמינים כאחד ויוצר הוויה משותפת בכלל עם ישראל היושב בציון ובכלל אלו המשייכים עצמם ללאום היהודי - ישראלים לשעבר ולעתיד.

נכון שאין בו שמוש בפועל לניהול יומן חיינו - העולם הוא גלובלי וכפי שאנו משתמשים במידות ומשקלות בינלאומיים, כך אנחנו מחוייבים בשימוש בלוח הבינלאומי המקובל בכל העולם ועל פיו הוא מתנהל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2007, 06:04
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
הוא לא "יותר חכם" הוא הרבה יותר חכם!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "הלוח העברי אינו יותר חכם ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
הלוח העברי אינו יותר חכם ולא יותר נכון לתכנן לפיו דברים.
הוא לוח כמו כל לוח . סה"כ צורת ספירה לימים בשיטה מסוימת (דווקא יותר מסורבלת מהלוח הגרגוריאני בגלל הצורך להשוות לשנת השמש.)
אולי צריך קורס באוניברסיטה בשביל להסביר עד כמה, ואולי צריך שלוש שעות מרוכזות בשביל להסביר. אם זה היה פשוט, היה אפשר לכתוב את זה כאן ב 10-25 שורות.

אין מדוייק מהלוח העברי, שאל כל נוצרי ומוסלמי משכילים.

ישן 16-09-2007, 14:07
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "הוא לא "יותר חכם" הוא הרבה יותר חכם!"

אני חושב שכדאי להרגע.
לא צריך קורס באוניברסיטה ואפילו לא שיעור אחד. אני מכיר את הלוח העברי היטב, אין בו שום דבר שאין בלוח אחר.
אם היה יותר מדויק מהלוח הגרגוריאני לא היה צריך לעבר בו שנים בסדר משתנה כדי להשוותו ללוח הגרגוריאני (השמש).
אמנם גם בלוח הגרגוריאני יש עיבור שנים ולעתים כדי לאזנו צריך להוסיף מס' שעות .אבל הלוח העברי מסורבל בהרבה ולא נוח אכן בגלל השימוש בחודש הירח.
השימוש בירח לקביעת החדשים היה נהוג בימי קדם בעיקר לטובת ספירת ימי המחזור הנשיים שהמחזור שלהן הוא בערך 28 + יום לנשים שיש להן מחזור מסודר וקבוע.
תתפלא, כבר המציאו את החשמל ואפילו את המחשב, ויש לוחות שנה ממוחשבים והכל בסדר. לא צריך להשאר בימי קדם -אבל אם מי שמתעקש - לבריאות 1000 פעם.

ישן 16-09-2007, 14:54
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אני חושב שכדאי להרגע. לא צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
אני חושב שכדאי להרגע.
לא צריך קורס באוניברסיטה ואפילו לא שיעור אחד. אני מכיר את הלוח העברי היטב, אין בו שום דבר שאין בלוח אחר.
אם היה יותר מדויק מהלוח הגרגוריאני לא היה צריך לעבר בו שנים בסדר משתנה כדי להשוותו ללוח הגרגוריאני (השמש).
אמנם גם בלוח הגרגוריאני יש עיבור שנים ולעתים כדי לאזנו צריך להוסיף מס' שעות .אבל הלוח העברי מסורבל בהרבה ולא נוח אכן בגלל השימוש בחודש הירח.
השימוש בירח לקביעת החדשים היה נהוג בימי קדם בעיקר לטובת ספירת ימי המחזור הנשיים שהמחזור שלהן הוא בערך 28 + יום לנשים שיש להן מחזור מסודר וקבוע.
תתפלא, כבר המציאו את החשמל ואפילו את המחשב, ויש לוחות שנה ממוחשבים והכל בסדר. לא צריך להשאר בימי קדם -אבל אם מי שמתעקש - לבריאות 1000 פעם.
בלוח העברי יש יותר מדבר אחד שאין בלוחות אחרים. לדוגמא: חגים יהודיים, שנקבעים לפי כללים מיוחדים.

הנה הקיצור של התמצית של הכללים

ציטוט:
1- שמר לך מן הדוב אשר לא יפגע בטלה פן יאכלנו
2- וגם אם ישל בגי בתרם (כצ"ל) הרחיקהו מעליך
3- וביום השבת אחרי המלאה באחת עשרה קנא קנאתי
4- ואם לא תקדש המלאה בראשון בארבעה תתמו (כצ"ל) עלות משם
1'- הלא זה אוד מוצל מראש
2'- ובן (כצ"ל) שמונה עשרה מפני שיבה תקום
3'- וגם בשני בחמש עשרה לאחר המלאה וקטפת מלילות וחרמש תניף עליהם
4'- ויום השלישי אם לא תמלא טרד תמחה
ומתחתם יש הסבר יותר מלא באתר. הקטע של המחזור של הנשים - ליולי תמיר מתאים יותר לומר דבר כזה, כשם מה שאמרה על טובי שבת.

ישן 16-09-2007, 17:26
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "[QUOTE=פשוט]אני חושב שכדאי..."

1.כל מה שהבאת אינו מעלה ואינו מוריד. סופו של ענין הוא שהלוח העברי הוא לוח מסוים עפ"י שיטה מסוימת שאינה טובה יותר משום לוח אחר.בוודאי שאינו עדיף על הלוח הגרגוריאני(השמש)
גם ללוח המוסלמי יש יתרונות משלו .למשל הרמדאן יוצא פעם בחורף ופעם בקיץ. אז יש להם גוון . המוסלמים יאמרו לך שזה נהדר - עכשיו לך תשכנע אותם שלא.

2.בענין הדוגמא מיולי תמיר ,אני מבין שניסית לזלזל באינטילגנציה שלי או של יולי תמיר.

א.ליולי תמיר יש חסרונות לא מעטים (מבחינתי -בעיקר בהשקפה הפוליטית שלה ) -אולי בורות מסוימת במקורות .אבל זלזול בה אינו מוסיף למזלזל נקודות זכות כלשהן ,ולא הופך את כל מה שהיא (או אני כאן)אומרים אוטומטית ללא נכון.

ב.הערתי בענין לוח הירח ומחזור הנשים אולי לא מתאימה לך אבל היא מבוססת, אמיתית ומדויקת. חלקים גדולים מהלוח העברי שאתה כ"כ חפץ ביקרו בעצם "גוירו כהלכה " ע"י חכמי התורה משנה והתלמוד מתרבויות עתיקות יותר שסבבו אותנו , ולא הופך את הלוח הזה למקודש יותר מלוחות אחרים שמושיים הרבה יותר. (אפילו שמות החדשים לקוחים מתרבויות אלה וקדמו לתרבות העברית העתיקה)
הוא שאמרתי לוח כמו כל לוח- למי שמעונין -מצוין. למי שלא -לא.

נערך לאחרונה ע"י פשוט בתאריך 16-09-2007 בשעה 17:29.
ישן 16-09-2007, 22:48
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קול האמת שמתחילה ב "העיבור הוא חלק מלוח השנה"

אני ממש שמח שאתה מחזיק מהלוח העברי כ"כ.
בענין בורות, יש לי חדשות עבורך, כדאי לך ללכת ללמוד קצת יותר בענין לוחות שנה ולראות שללוח העברי אין בעלות על האמת.
יסודו של הלוח העברי כלל אינו עברי אלא שומרי או אכדי.
לחדשי השנה שלך שאתה נהנה לתת להם למשל ראשי תיבות כמו חודש אלול ,שם החודש הזה קיים עד היום בלוח הטורקי ושם זה קדום מאד. בדיוק כמו ניסן ,תמוז או חשוון .
אגב, בתורה עצמה לא מופיעים שמות החדשים אלא רק מספרי חדשים. (החודש הראשון השביעי וכיו"ב.) השמות הללו הגיעו רק יותר מאוחר. ומנין? ממתן תורה? אני לדודי ודודי לי. סבבה.
הלוחות העתיקים של עמי מסופוטמיה שהם המקור ללוח העברי היו מבוססים על איתני הטבע ,כך גם החגים (תתפלא אבל גם חגי ישראל מקורם זהה רק אח"כ הצמידו להם כל מיני אמונות .
על מחזור פוריות הנשים עפ"י מחזור הירח והמקור האמיתי הוא שהנשים הבחינו בקשר המהותי בין מחזור הירח לבין המחזור האישי שלהן.
זה לא קשור לכפירה או לכל ענין אחר חוץ מאשר מידע היסטורי.
אני יודע ששכתוב ההיסטוריה בעם היהודי הוא שם דבר, כי זקוקים לאשרר אירועים היסטוריים שלא קרו מעולם כמו מתן תורה - אבל אם אתה מאמין בזה ועוד קורא לעצמך "קול האמת" - לבריאות לך

ישן 17-09-2007, 05:56
צלמית המשתמש של קול האמת
  קול האמת קול האמת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.07
אתה הוא זה שצריך ללמוד.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אני ממש שמח שאתה מחזיק מהלוח..."

מסיבה פשוטה, אתה מתעלם מההיסטוריה המוכיחה בצורה חד משמעית את דיוקו המוחלט של הלוח העברי.

אני ממש שמח שאתה מספר לי על שמות החודשים בתורה, מה הייתי עושה בלעדיך.
טיעוניך המגוחכים מוכיחים את נואשותך, מה הקשר בין שמות החודשים לדיוק של הלוח?
מזל שלא ציינת את הצבעים בהם מצויר הלוח העברי..............

"הלוחות העתיקים" הם טענה מוכרת ושיטתית של אתרי כפירה המופעלים ע"י חסרי השכלה.
אף אחד מהם, וגם לא אתה, לא מכירים את "הלוחות העתיקים" ואין לו מושג קלוש לגביהם.
זהו סוג של טענת סרק כופרנית שכל מטרתה להראות כאילו היו "חכמים" כלשהם לפני היהודים.
הכופר איננו מסוגל להודות שיש חכמה מדעית כלשהי ביהדות, זה יעלה לו בדם ליבו.
הטענה הזו דומה לטענה מגוחכת אחרת שנוהגים להעלות הכופרים,
המספרים על שבטים שכבר הכירו מידע שהיהודים מחזיקים ומספרים,
רק שהשבטים הללו הם שכוחי אל, ואין להם היסטוריה כתובה,
כך שהכופר יכול להמציא היסטוריה וידע כיד הדמיון המזרחי הפרוע,
ביודעו שהכופר המעיין בדברי ליצנות אלו לא יבדוק אותם לעולם.

המחזור של הנשים הוא סיפורי אגדות של כופרים בורים ועמי ארצות.
ביהדות, כל מה שקשור לזמנים מבוסס על בריאת העולם ועל המאורות, נ ק ו ד ה !!
ישן 17-09-2007, 23:10
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אפרופו מאורות - סוג התגובה שלך מעיד על ההסחפות הבלתי מודעת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קול האמת שמתחילה ב "אתה הוא זה שצריך ללמוד."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קול האמת
מסיבה פשוטה, אתה מתעלם מההיסטוריה המוכיחה בצורה חד משמעית את דיוקו המוחלט של הלוח העברי.

אני ממש שמח שאתה מספר לי על שמות החודשים בתורה, מה הייתי עושה בלעדיך.
טיעוניך המגוחכים מוכיחים את נואשותך, מה הקשר בין שמות החודשים לדיוק של הלוח?
מזל שלא ציינת את הצבעים בהם מצויר הלוח העברי..............

"הלוחות העתיקים" הם טענה מוכרת ושיטתית של אתרי כפירה המופעלים ע"י חסרי השכלה.
אף אחד מהם, וגם לא אתה, לא מכירים את "הלוחות העתיקים" ואין לו מושג קלוש לגביהם.
זהו סוג של טענת סרק כופרנית שכל מטרתה להראות כאילו היו "חכמים" כלשהם לפני היהודים.
הכופר איננו מסוגל להודות שיש חכמה מדעית כלשהי ביהדות, זה יעלה לו בדם ליבו.
הטענה הזו דומה לטענה מגוחכת אחרת שנוהגים להעלות הכופרים,
המספרים על שבטים שכבר הכירו מידע שהיהודים מחזיקים ומספרים,
רק שהשבטים הללו הם שכוחי אל, ואין להם היסטוריה כתובה,
כך שהכופר יכול להמציא היסטוריה וידע כיד הדמיון המזרחי הפרוע,
ביודעו שהכופר המעיין בדברי ליצנות אלו לא יבדוק אותם לעולם.

המחזור של הנשים הוא סיפורי אגדות של כופרים בורים ועמי ארצות.
ביהדות, כל מה שקשור לזמנים מבוסס על בריאת העולם ועל המאורות, נ ק ו ד ה !!

של זרמים מסויימים ביהדות (בעיקר כאלה המתנגדים לציונות) לכיוונים פונדמנטליסטיים שמקורם בנצרות. בבחינה זו הכיוון הזה הוא "מארות חסר".

כבר עמד על כך הרמב"ם בהקדמתו לפרק חלק:
וממה שאתה צריך לדעת כי דברי חכמים ז"ל נחלקו בם בני אדם לשלוש כיתות:
[כת ראשונה - מקבלים דברי חכמים כפשטם]
הראשונה והוא רוב מה שראיתי, ואשר ראיתי חיבוריו ומה ששמעתי עליו -
הם מאמינים אותם על פשטם, ואין סוברין בהם פירוש נסתר בשום פנים. והנמנעות כולם הם אצלם מחויבות המציאות.
ואמנם עושים כן, לפי שלא הבינו החוכמה והם רחוקים מן התבונות, ואין בהם מן השלמות כדי שיתעוררו מאליהם, ולא מצאו מעורר שיעורר אותם. סוברין שלא כוונו החכמים ז"ל בכל דבריהם הישרים והמתוקנים, אלא מה שהבינו לפי דעתם מהם, ושהם על פשטם. ואע"פ שהנראה מקצת דבריהם יש בהם מן הדיבה והריחוק מן השכל, עד שאילו סופר על פשוטו לעמי הארץ - כל שכן לחכמים - היו תמהים בהתבוננתם בהם, והם אומרים היאך יתכן שיהיה בעולם אדם שיחשוב בזה או שיאמין שהיא אמונה נכונה, ק"ו שייטיב בעיניו.
וזו הכת עניי הדעת, יש להצטער עליהם לסכלותם, לפי שהם מכבדין ומנשאין החכמים כפי דעתם, והם משפילים אותם בתכלית השפלות, והם אינם מבינין זה. וחי השם יתברך כי הכת הזה מאבדים הדרת התורה ומאפילים זהרה, ומשימים תורת ה' בהיפך המכוון בה. לפי שהשם יתברך אמר בתורה התמימה "אשר ישמעון את כל החוקים האלה ואמרו רק עם חכם ונבון הגוי הגדול הזה", והכת הזאת מספרים משפטי דברי החכמים ז"ל מה שכששומעים אותו שאר האומות, אומרים "רק עם סכל ונבל הגוי הקטן הזה".
ורוב מה שעושים זה הדרשנים שהם מפרשים ומודיעים להמון העם מה שאינם יודעים. ומי יתן אחר שלא ידעו ולא הבינו שיהיו שותקים. כמו שאמר "מי יתן החרש תחרישון ותהי להם לחכמה". או שיהיו אומרים אין אנו מבינים כוונת החכמים בזה המאמר ולא היאך יתפרש. אבל הם מחשבים שהם מבינים אותו ומשתדלים להודיעו לפרש לעם מה שהבינו הם עצמם, כפי דעתם החלושה, לא מה שאמרו חכמים, ודורשים בראשי העם דרשות ממסכת ברכות ופרק חלק וזולתם על פשטם מלה במלה.
עכ"ל.

לעצם העניין:
'אמר ר' חנינה: שמות חודשיםעלו בידם מבבל' (ירושלמי ראש השנה פ'א ה'ב).
כלומר החודשים היו שמות של ע"ז.
לדוגמה - אלול:
"ויתורו את הארץ"-תרגם אונקלוס: "ויאללון ית ארעא"
אלא שאלול היה שם של ע"ז המרמז על התבוננות פנימית והאם זה לא מה שאנחנו עושים בחודש אלול?
אין לי כל בעייה עם ה"גיור" של דברים מאומות העולם ומחברות קדומות ליהדות.
מי שיש לו בעייה עם הכיוון הזה אסור לו לברך בבוקר את ברכת התורה:
"אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו"
כלומר הקב"ה לקח קצת מכל עם ועשה מזה עם ישראל.
בתורת הקבלה קוראים לזה ליקוט הניצוצות.
יש עוד דוגמאות למכביר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר