לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2008, 01:28
צלמית המשתמש של נחש מורעל
  משתמש זכר נחש מורעל נחש מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נחש מורעל שלח הודעה דרך MSN אל נחש מורעל Facebook profile
מצטער על ההקפצה...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "תשובה"

אבל ראיתי לנכון להקפיץ את ההודעה הזאת במקום לפתוך שרשור חדש באותו נושא.

לנושא:

אחרי שקראתי ושאלתי כל מיני אנשים לגבי מעבר ממוד"ש לחמ"ן (כרגע אני מש"ק מודיעין במפח"ט גבעתי, ואני ת"פ כביכול של מוד"ש.)

אני צפוי לצאת לקורס קמ"נים גדודיים (לחטיבות חי"ר) ולחזור להיות קמ"ן איפה שלא יהיה.

עד כמה שאני מבין את התפקיד של הקמ"ן, הקמ"ן בגדוד חי"ר תפקידו לספק עזרי מודיעין (כגון:מפות, תצ"אות) ולרכז ידיעות מודיעיניות שמתקבלות מתצפיתנים ממוד"ש ולהעבירן ליחידות הלוחמות ועוד תפקידים שקשורים בזה.

לאחר שהשתתפתי בתרח"ט המדמה מצב מלחמה והוסבר לי בערך מה עושה הקמ"ן במבצעים נקודתיים יותר של יחידות לוחמות - הגעתי למסקנה שזה אולי מעניין כי זה קשור לאספקת מודיעין כלשהי אבל הקמ"ן של חיל המודיעין מתעסק (כמובן שתלוי איפה) במודיעין יותר רציני ומסווג מאשר הקמ"ן החי"רניק שהוא כביכול נציג של מוד"ש בחטיבות החי"ר.

שאלתי היא כזאת:

אם לאחר שאני מנסה ורואה שזה חסר סיכוי לעבור ממוד"ש לחמ"ן, אני לבסוף מתפשר ויוצא לקמ"נים של מוד"ש.
  • לאחר כמה תפקידים פחות או יותר אוכל (לבקש) לעבור לתפקיד בחמ"ן אם בכלל?
  • והאם התפקידים המוצעים בחמ"ן לקמ"ן שבא ממוד"ש הם תפקידים שקשורים לגישור בין מוד"ש לחמ"ן או שהוא יכול להתחיל בחמ"ן כאילו מעולם לא היה במוד"ש?
תודה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 05:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "מצטער על ההקפצה..."

בגדול אתה תופס לא נכון את תפקיד הקמ"ן בגדודים (וכך גם אלה שהסבירו לך):
1. אתה אחראי על איסוף המודיעין בגדוד - נכון, זה כולל לשאוב מודיעין ממקורות מחוץ ומעל לגדוד, אבל זה כולל גם להפעיל את מחלקת הסיור ולאסוף ולנתח את המודיעין שהפלוגות אוספות
2. ניתוח מודיעין: אתה מקבל המון מידע גולמי שרובו חסר תועלת - אתה צריך להיות מסוגל לשלות ולקשר בין פיסות מידע לתמונת מצב.

העבודה הזו לא פשוטה בכלל, והרבה פעמים (מנסיוני - רוב הפעמים) פשוט לא עושים את זה טוב. בגלל זהת זה גם נראה לך כאילו אתה צינור בין מוד"ש והגדוד וכו'.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-10-2008, 18:32
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
תשובה אופציונאלית
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "מצטער על ההקפצה..."

• לאחר כמה תפקידים פחות או יותר אוכל (לבקש) לעבור לתפקיד בחמ"ן אם בכלל?
בין שניים לשלושה תפקידים - לא פחות ואולי אף יותר לפני שתופנה למחקר וכו'..
  • והאם התפקידים המוצעים בחמ"ן לקמ"ן שבא ממוד"ש הם תפקידים שקשורים לגישור בין מוד"ש לחמ"ן או שהוא יכול להתחיל בחמ"ן כאילו מעולם לא היה במוד"ש?
ככלל לא כל התפקידים בחמ"ן יהיו פתוחים לפנייך מתוקף הכשרה וניסיון שחסרים לך מלכתחילה .
האופציות לפיכך מותאמות ליכולותיך ולכן אל תצפה להגיע בהכרח ליחדת האזנות וכו'... אלא יותר בכיוון של מחקר ושטח ומה שבינהם.
סה"כ מהכרות עם חברים בתחום- אופציות יפות ומעניינות מאד המהוות אתגר משמעותי .

בהצלחה.
ישן 22-10-2008, 03:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "תודה לשניכם! אני שוקל בחיוב..."

יותר פז"מ = יותר נסיון. השאלה היא כמה נסיון אתה מקבל בתפקיד הנוכחי. עקרונית, אני תמיד ממליץ לחכות קצת לפני שיוצאים לקצונה - זה בד"כ טוב לכולם וביוחד לאותו קצין. מצד שני, אם אתה מניילן מפות ומכין עזרים כל היום, אבל לא באמת נחשף לעבודה, זה סתם בזבוז זמן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר