לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2007, 11:54
  omer11basketball omer11basketball אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
משטרה צבאית או חילוץ והצלה?

אהלן,
קודם כל אני אכתוב בקצרה כדי שמי שאין לו כוח לקרוא גם יוכל לענות. אחרי זה אני ארחיב: מה כדאי לי לבחור, משטרה צבאית או חיל חילוץ והצלה (או אולי דווקא נ"מ?), בהנחה שמאוד חשוב לי מצד אחד שתהיינה לי יציאות טובות, מסיבות שלי, ומצד שני חשוב לי גם שיהיו חבר'ה טובים? צריך לציין שהפרופיל שלי הוא 72 (ואם ככה, האם אני יכול להגיע לתפקיד לא קרבי במשטרה צבאית?). תודה!

הנה ההרחבה:
אתמול הייתי אצל קצין מיון, והוא הציע לי חמישה תפקידים שכבר היו כתובים לי במאנילה, ועוד אחד שלא היה כתוב. החמישה הם: חיל חילוץ והצלה, נ"מ, תותחנים, שיריון ומודיעין שדה. התפקיד שהוא הציע ולא היה כתוב לי במאנילה הוא משטרה צבאית.
באופן אישי, חשוב לי מסיבות שלי שתהיינה לי הרבה יציאות הביתה. מצד שני, הייתי גם רוצה להיות עם חבר'ה טובים בצבא, שאולי יישארו חברים שלי גם אחרי סיום השירות. עם זאת, אני חושב שהקטע של היציאות יותר חשוב לי.
בחרתי אתמול לדרג את משטרה צבאית בעדיפות ראשונה, לאחר מכן את חיל חילוץ והצלה ולאחר מכן את חיל הנ"מ. באופן עקרוני, כרגע אני יותר מתלבט בין משטרה צבאית לחילוץ והצלה.
קצין המיון אמר לי שעם הנתונים שלי יש לי סיכוי טוב יחסית להגיע למצ"ח (ואם כן, אני בהחטל חושב שהייתי רוצה את זה). צריך לציין שיש לי פרופיל 72 - לכן אני גם תוהה אם הוא טעה, כי אולי יקחו אותי לתפקידים קרביים עם הפרופיל הזה. אם מישהו יכול לעזור לי ע"י כך שיגיד כמה יציאות אני מקבל בכל אחד מהחילות (משטרה צבאית וחילוץ והצלה, ואם הוא יודע אז גם נ"מ), מה הסיכוי שלי להשתבץ לתפקידים טובים בחילות האלה על רקע הנתונים הגבוהים שיש לי (לדברי הקצין) ואיזה חבר'ה אני צפוי לפגוש שם, אני אשמח מאוד אם הוא יאמר.
חוץ מזה, אם אני רוצה לשנות את הבחירה שלי, איך אני עושה את זה?

תודה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2007, 12:15
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omer11basketball שמתחילה ב "משטרה צבאית או חילוץ והצלה?"

72 משטרה צבאית ?
נשמע לא רע בכלל.....
בגדול אם אתה בעל נתונים טובים, יש לך סיכוי די גבוה להגיע למצ"ח והיחידות המיוחדות שלה.
אנשים טובים אתה תמצא בכל מקום כמו גם אנשים פחות טובים - הצבא הוא בהחלט כור היתוך.
חברים לחיים זה תלוי בך, בגדול הרעיון הוא שככל שהשירות קשה יותר, כך התלות ההדדית גדולה יותר ונוצרות חברויות חזקות במיוחד, משטרה צבאית לא ממש עונה על הקריטריון, אבל שוב, זה תלוי רק בך.
אני לא יכול לומר לך מה לבחור, אני רק יכול לספר לך שאם תתגייס למ"צ ותאותר כחוקר, אתה תמצא תפקיד מעניין מאוד, מאתגר ושנותן לך משהו ביד בעל ערך באזרחות (תעודת חוקר).
השאלה היא אם אתה מעדיף בודה משרדית בשילוב יציאה לטיול בשטח, או שאתה מעדיף לחיות בשטח ואז כמובן כדאי לך יותר לחשוב בכיוון של תותחנים/מוד"ש/נ"מ.
לגבי ח"ץ, אין לי מושג.
ישן 10-05-2007, 13:19

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי abcde1 שמתחילה ב "תשמע חבר, גם אני מתכנן ללכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי abcde1
תשמע חבר, גם אני מתכנן ללכת למצ"ח בקיץ, רק שלי יש הרבה יותר סיכון מאשר לך (התקבלתי למודיעין, עתודה, חובלים ובערך כל מה שאתה רוצה).

מה אתה היית עושה במצב הזה? (אני מתלבט בעיקר בין מודיעין ומצ"ח, כל השאר לא מעניין אותי).

אני ממש לא יודע... שניהם נשמעים מעניינים... אבל ניסיון באף אחד מהם אין לי... גם תחשוב במה תביא יותר תועלת לצבא, אם יש לך את הבחירה ואתה לא ממש יודע מה עדיף עבורך. בכל מקרה, אולי החבר'ה האחרים כאן יוכלו לענות לך.
לגבי האם הגיוס הקיץ הוא למצ"ח חוקרים פליליים או למצ"ח של חקירות עבירות תנועה, הוא לא אמר לי...

בכל מקרה, אם יש עוד אנשים שיכולים לענות לשאלות שלי אני אשמח מאוד, כי אני בהתלבטות קשה.

נערך לאחרונה ע"י omer11basketball בתאריך 10-05-2007 בשעה 13:27.
ישן 10-05-2007, 17:16

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "בשיגרה הם שומרים בבתי סוהר..."

כמה דברים:
1) כשאתם אומרים למשל "יציאות 9-5", למה אתם מתכוונים?
2) ל"המלש"ב" - הכוונה היא לחיל של פיקוד העורף (קריסות בניינים וכו' - אבל שמעתי שזה אולי אפילו כולל פעילות של פריצה לבתים בעזה).
3) ל-"Mighty_Moti" - לאיזה תפקיד בסופו של דבר אח שלך כן הגיע? והאם הוא היה מרוצה? וגם, האם הוא היה מרוצה מהחבר'ה שהיו איתו?
4) ל"עידו403" - האם השמירה של חיל חילוץ והצלה על בתי הסוהר דומה לשמירה של המשטרה הצבאית? או שזה תפקיד פחות טוב? או שזה תפקיד יותר טוב?
5) לגבי נ"מ:
א) מה היציאות שם?
ב) האם יכול להיות שאני אוצב קרוב לבית, כלומר, במקרה שלי במרכז? האם יש לי איזה שהיא שליטה על זה(לפחות ישאלו אותי איפה אני רוצה להיות מוצב?)?
ג) מה התנאים שם (האם אלו תנאים של חיל האוויר, של חיל שדה רגיל או משהו באמצע?)? אם אפשר לפרט אני אשמח.

תודה על כל התשובות!
ישן 10-05-2007, 18:32
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי omer11basketball שמתחילה ב "כמה דברים: 1) כשאתם אומרים..."

1. 8/9 ימים בבסיס, 5/6 ימים בבית (מה שמשלים ל-14). אני אישית לא מבין ביציאות במוד"ש אז אני לא אכתוב את דעתי.
2. כן, הפלח"צ שייכים לפיקוד העורף. לא, הם לא פורצים לבתים בעזה. התפקיד שלהם הוא לאתר ולהציל לכודים ממבנים שקרסו. לפריצות לבתים יש יחידות אחרות ואמצעים אחרים.
3. לא רלוונטי אליי.
4. מאבטחים בבתי הסוהר- לא שומרים על העצירים אלא מתעסקים באבטחה היקפית של המחנות (המגדלים והעמדות). אין מה להשוות למ"צ כי מדובר בדברים שונים לחלוטין.
5. א'. תלוי היכן אתה. יש יחידות עם יציאות טובות יותר ויש עם יציאות טובות פחות.
ב'. אולי. בטירונות ישנה חלוקה למגמות השונות.
ג'. נ"מ הוא מעין בן חורג לחיל האויר- הם החי"רניקים של ח"א. אל תצפה למצוא קולנוע ובריכה בכל בסיס או מוצב נ"מ.

ישן 12-05-2007, 17:14
  nbc4u nbc4u אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי omer11basketball שמתחילה ב "סליחה שאני מקפיץ, אבל לפני..."

מ"כ טירונים בבה"ד 13 נחשב לתפקיד שוחק ביותר:
אתה בקושי ישן, כל היום רק מתעסק במשמעת, תמיד יש מישהו בטירונות שמנסה להתאבד, אתה לא מקבל הערכה של מפקד מפנישאף אחד לא רוצה להיות במסגרת של מ.צ.
מבחינת יציאות : יוצאים שו"שים וסוגרים שבת לשלוש.

יציאות של חוקר הם 11-3 עם אפטר לפני או אחרי שבת (למשך שנה בערך) אחרי כן התנאים משתפרים.

למצ"ח (כמו הרבה מקומות בצבא) יש סוג של הילה, ואנשים לעיתים חושבים שמדובר בעליתה של מ.צ...
אך ברגע שאתה בפנים, אתה מבין שמדובר בבלון מנופח.

המלצה אישית שלי.. אל תגיע למ.צ אם יש לך אפשרויות אחרות.
במובן מסויים חייל שמשרת במצ"ח מרגיש כמו "outsider" לצבא, והיחס מכל מיני גורמים למיניהם בצבא בהתאם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר