לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2007, 20:42
  sysadmin sysadmin אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.03.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה יודע שהיה עוזר לנו מאוד אם היית אומר איזה ראוטר יש לך."

הוא אמר שהוא עובד חדש ב012 - לא שהוא תומך טכני או משהו, לא שזה משנה עם רמת
ה"תומכים הטכניים" של הספקי אינטרנט. יכול להיות שהוא עובד ניקיון ב012 ולפי מה שהוא
כותב כך זה באמת נראה לפי חוסר הבנה מוחלט שלו ושל הבכיר (קבלן ניקיון?) שלו.

קודם כל מתאם VOIP של 012 כולל כבר בתוכו נתב ולכן אין שום צורך וגם היגיון לחבר אליו
עוד אחד. אתה צריך לחבר אליו מתג רגיל אם יש צורך בחיבור של יותר ממחשב אחד.

הפניית פורטים או הגדרת DMZ (לא מומלץ ביותר) אתה צריך לעשות בנתב משולב מתאם
VOIP עצמו.

החיבור צריל להיראות כך:

מודם > נתב משולב עם מתאם VOIP > מחשב

או :

מודם > נתב משולב עם מתאם VOIP > מתג > מחשב(ים).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2007, 12:25
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
עובדי נקיון לרוב אינם עובדים של החברה בה הם מנקים אלא עובדי קבלן
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי sysadmin שמתחילה ב "הוא אמר שהוא עובד חדש ב012 -..."

ולכן אני מניח שהם לא מקבלים הטבות כמו VOIP חינם (או בהנחה משמעותית).
וגם אם לא מדובר בעובד נקיון, אלא למשל, עובד של המחלקה הפיננסית, לבכירים שלו אין שום מידע כיצד להכנס לממשק הניהול של רכיב ה-VOIP, משמע, אע"פ שהוא לא אמר בצורה מפורשת, ניתן להסיק שהוא עובד בתמיכה הטכנית.

לגבי רכיב ה-VOIP עצמו, יש לו אמנם יכולות של ראוטר, אבל ברוב המקרים לא משתמשים בו (מכוונים שה-DHCP יחלק רק כתובת IP אחת ומבצעים עליה DMZ) כי המטרה היא שמחשב בודד יהיה מחובר דרך ה-VOIP ממש כמו בחייגן בודד (בלי הצורך לפתוח פורטים) למעט העובדה שרכיב ה-VOIP מחייג בעצמו.

אפשר לחבר למכשירים הללו HUB/SWITCH ולקנפג את המכשירים הללו שיבצעו NAT ויחלקו יותר כתובות IP, אבל אני לא יודע עד כמה יכולת ה-NAT שלהם טובה (מבחינת חוזק מעבד וזכרון).
לכן, אפשרות נורמלית לחלוטין היא לחבר את המערכת בצורה הבאה:
מודם -> VOIP (חייגן + מחלק IP אחד עם DMZ) -> ראוטר (dynamic IP) -> מחשבים.
ישן 11-03-2007, 00:21
  sysadmin sysadmin אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.03.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עובדי נקיון לרוב אינם עובדים של החברה בה הם מנקים אלא עובדי קבלן"

בעניין למה עובדי ניקיון הם בד"כ לא עובדים של החברה אלא של קבלן חיצוני - זה נושא לפורום אחר
""שוויון" וזכויות העובדים והעבדים". מבחינתי עם עובד עובד באופן קבוע במקום מסוים הוא... עובד
שם.

לגבי ידע איך להגיע לממשק של הנתב - אני מניח שמידע זה אמור להיות זמין לכל לקוח ולא רק לתומכים
טכניים. אחרי הכל אם איי טועה הם מחייבים על הנתב כ 240 ש"ח.

שיטת החיבור שני נתבים בשרשרת היא אופצייה ממש אבל ממש לא טובה וכלל לא תורמת לכלום,
מאשר יצירת בעיות.

אין כזה דבר "לרוב לא משתמשים בו כראוטר". גם אם הגדרת בו DMZ הוא עדיין נתב ומבצע NAPT
לכל דבר, וחיבור נתב נוסף אליו לא תפחית את השימוש במשאבים והוא עדיין יוכל להוות את החולייה
החלשה.
ישן 18-03-2007, 23:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אתה בעיקר מהווה פירסומת רעה לעצמך.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי moshiko513 שמתחילה ב "אני לא פרסומאי, אני בנאדם..."

אם אתה לא מצליח ליצור את ההפרדה הלוגית בין פורטים חסומים ובין הורדה איטית באמיול (אע"פ שהראשון גורר את השני), הדבר מראה בעיקר על חוסר ההבנה שלך בתחום.

האם כאשר אתה נמצא ללא ראוטר וללא VOIP הפורטים חסומים או לא?
אם כן, כנראה שיש לך תוכנת FW כלשהי שחוסמת את הפורטים.
למען הסרת הספק, אתה מוזמן לשנות את הפורטים המוגדרים באמיול כדי להוכיח לעצמך שספקית האינטרנט שלך לא חוסמת פורטים של אמיול (טענה נפוצה בקרב המשתמשים ההדיוטים).

אם ההורדה עצמה איטית גם עם פורטים פתוחים, אתה צריך לשאול את עצמך האם אתה מבין כיצד רשתות P2P עובודת בכלל. ברשתות מסוג זה אתה מוריד מידע ממשתמשים אחרים, משמע, קצב ההורדה שלך תלוי ב:
א) נפיצות הקובץ באותה רשת.
ב) מהירות ההעלאה של האנשים מהם אתה מוריד את הקובץ.
ג) לפחות באמיול - בדירוג שלך ברשת, דבר שמשופע בעיקר מקצב ההעלאה שלך ומהזמן בו האמיול פתוח (גם אם אתה לא מוריד באותו זמן), משמע, כמה אתה משתף. ישרלאים רבים רואים באקט השיתוף דבר מגונה ומגבילים באופן דרסטי את קצב ההעלאה שלהם באופן מלאכותי. אחרים, לא מודעים לכך שאם קצב ההעלאה שלהם מנוצל עד תום הדבר פוגע בהורדות (ואז אין אפשרות לשלוח אישור {ACK} על פאקטים שירדו, דבר שמוריד את קצב הורדת המידע למחשב) ומגידירם נתונים שגויים על מהירות החיבור שלהם מתוך מחשבה שזה יתן להם קרדיט גבוה יותר.

וכמובן, אם תדבר עם תומכים מחברות אחרות, תמיד הם יתקלו בלוקחות שטוענים "אבל מה, חבר שלי בחברה X מוריד הרבה יותר מהיא ממני באמיול". יש שתי סיבות עיקירות לכך:
א) אותו חבר מבין יותר בתחום הרשתות ומצליח לקנפג את המערכת שלו בצרוה אוופטימלית יותר.
ב) אותו חבר, כמו כל ישראלי מצוי, מגזים ומפא את יכולת ההורדה שלו. מן הסתם אותו חבר מתקשר בערב לתמיכה הטכנית של הספקית שלו ובוכה שאצל אחרים מהירות ההורדה גבוהה יותר.
ישן 19-03-2007, 01:47
  moshiko513 moshiko513 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה בעיקר מהווה פירסומת רעה לעצמך."

שאני מתחבר מהמחשב שלי לחברה אחרת - המהירות הורדה באימיול מגיעה ל-90!
הפורטים חסומים כשיש VOIP וזה בעיה שאי אפשר להתגבר עליה (בנוסף יש נתב)
מה שלא ניסו אף אחד לא הצליח
גם אם אני מחבר את המודם ישירות למחשב זה עדיין לא מוריד מאימיול מעל 20 קילו... לעולם!!!
המודם תקין כי כמו שאמרתי, שאני מתחבר לספקית אחרת אז האימיול רץ מצויין

אז איזה הסבר יש לך? שהמחשב שלי לא אוהב את 012?!?!?!?!?
ואני לא היחידי.

וזה לא משנה לי איזה פרסומת אני עושה לעצמי או לגוף כלשהו. תבין
המצב הזה מעצבן אותי...
ושאני אומר שהם לא יעבדו עם אימיול כמו בזק בינלאומי - אז אני יודע מה שאני מדבר
ואני לא מסתמך על כמה אנשים או בדיקה ביתית שציינתי למעלה. יש עם זה בעיה אצלנו

נערך לאחרונה ע"י moshiko513 בתאריך 19-03-2007 בשעה 01:50.
ישן 22-03-2007, 00:24
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

מומלץ שתדע איך רשתות P2P עובודות לפני שתכתוב בנושא זה.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי moshiko513 שמתחילה ב "שאני מתחבר מהמחשב שלי לחברה..."

האם אתה מנסה לבתחבר לאותם שרתים?
האם אתהמנסה להמשיך הורדה לפי PEERS שנמצאים ב-CAHCE שלך או שאתה מחבר מקורות חדשים?
האם בקדת מה כמות המקוורת שלך בכל סוג חיבור, ובאיזה מקום בתור אתה נצא בכל פעם? (השערה, יכול להיות שטווח כתובות IP מסויים מקבל ציון נמוך יותר, ולכן המיקום בתורות גבוה יותר?).
או שמא הניתוב לאותם משתמשים ספציפית הוא פחות טוב?

תנסה להתחבר כל פעם מחדש ולבצע חיפוש מחדש, יכול להיות שרוב המקורות שהתחלת להוריד מהם הם בעלי ניתובמקסלימלי ספקית ISP אחת אבל מקבלים ניתוב גרוע לספקית אחרת.
כמו כן, תנסה להחליף פורטים, למקרה הקלוש שהפסקית שלך חוסמת את אותם פורטים.
כן, יש אפשרות שספקית אינרטרנט תחסום פרוטוקול מסויים, אולם זוהי אפשרות ללא כל סיכוי למימוש פיזי. ההשקעה בחומרה שתנתח כל פאקט מבחינת פרוטוקול האם הוא שייך לתוכנת P2P או לא (השקעה לגיטמית אם אתה מנהל רשת פנימית בגודל נורמלי ואתה לא רוצה שלמחשבים תהיה אפשרות הפעלת תחוכנות P2P) , כאשר כמעט כל תוכנת P2P כוללת בתוכה את האפשרות להצפין את הפאקטים (אפילו לא הצפנה מיוחדת, אלא הצפנה בסיסית. לנסות ולפענח כל פאקט שעובר דרך אותה ספקית אינטקנט זו השקעה גובהה במיוחד), נראית לי נמוכה בכדי שתהיה אמת.
ישן 26-03-2007, 19:43
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

הצטרפתי ל-072 וחיברתי בקונפיגורציה דומה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moshiko513 שמתחילה ב "VOIP של 012 (מפ"א) איך לפתוח פורטים?"

המודם מחובר ל-BATM מקונפג DMZ לכתובת מסויימת (לא משנה שזו הכתובת היחידה שה-DHCP נותן) אליו מחובר ראוטר EDIMAX שקונפג לכתובת סטטית (כדי להיות בטוח, הבנתי מהתמיכה שלפעמים יש בעיות בכך. אגב, מבחינתם הראוטר היה שקוף, ההמלצה הזאת היתה לחיבור של משחב בודד) ו.. הכל עובד כמו שצריך.

בהתחלה נלחצתי קצת, כי הדרך שבה הייתי רגיל לבדוק אם פורט חסום או לא היא לגשת מהמחשב לכתובת החיצונית בפורט הספציפי (אפילו ע"י טלנט) ולראות אם יש תקשורת או לא.
הפעם, כל הפורטים היו "חסומים", אבל אימיול היה במזהה גבוה והביטורנט הורידה תכנים (חוקיים) בקצב של 187KB/S (חבילה 1.5).
בסוף גיליתי שהמתאם פשוט חוסם (משום מה, כנראה כדי למנוע גישה לממשק) גישה לכתובת החיצונית מהרשת הפנימית. בדקתי לשניה שיש גישה לשרת ה-HTTP שיש לי על אחד המחשבים דרך הסלולרי וזה עבד.

בקיצור, אם אתה לא יודע לנהל את הרשת שלך בבית, אל תאשים אחרים בכך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר