לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2007, 09:52
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי TISAN123 שמתחילה ב "היית בקורס של חובשים קרביים או של מרפאה?"

בתקופתי זה היה ככה.

היום אף אחד לא מקבל שם נשק קבוע. רק לשבועיים שמירה או לאבט'שים.

לא טוב אם אתה שואל אותי...
חובש קרבי צריך לדעת לטפל בפצוע שהוא עם נשק עליו. זה אחד הדברים המציקים ובהחלט עושה הבדל בתירגול.
בלי קשר,
צריך לשנות הרבה דברים במה שהולך בקורס חובשים... אפשר להתחיל בלהעיף את האפודים המצ'וקמקים שיש שם(אפודי חי'ר ישנים רגילים או אפודי חזייה של חובשים מלפני לא יודע כמה עשורים)... לא יודע לגבי אחרים אבל אני אישית חטפתי שוק די רציני שקיבלתי את הווסט חובש שלי ביחידה... ווסט חובש מעל שכפ'ץ קרמי... אוי הגב.... (ווסט חובש עם כוננות מלאה ומתוגברת לקראת יציאה למבצע זה אחד הדברים הכבדים... נראה לי רק ווסט נגב יותר כבד מזה... לשם השוואה: באפוד שלי בקורס היה לי רק 2 מחסניות, 2 מימיות, 2 ת.א, ת.בטן, ח.ע, A.W, מלע'כ ו5 משולשים. לא מדגדג אפילו משקל של ווסט חי'ר רגיל...(וזה לא הרבה בכלל) צריך להרגיל אותך למשקלים האלה כבר מהתחלה ולא להפיל את זה על החובש רק שהוא מגיע לגדוד...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2007, 10:06
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "בתקופתי זה היה ככה. היום אף..."

קורס חובשים הוא קורס בסיסי,ולא מתוכן להכין אותך לתפקידו של החובש ביחידה. הוא נותן לך את הכשרת הבסיס של חובש,כשההפיכה שלך לחובש-לוחם זה תפקיד של מישהו ביחידה (חוג"ד\חופ"ל\רופא גדודי). לכן לא יתנו בבה"ד 10 ווסטים,כי צריך אותם לכוחות לוחמים,ופחות חשוב לתת אותם לקורסיסטים,שממילא חצי מהם (ג'ובניקים,חיל הים,שריון וכו') ישתמשו באפודי חובש ולא בווסטים.

מה שכן,טיפול עם\בלי נשק הוא הבדל משמעותי. זכור לי שבשבועות שהיינו בכוננות ועם נשק,המדריכים היו מנצלים כל שניה לבו"מים,כדי שנתרגל עם נשק,ולא רק נגיד לחונך "פרקתי מתודית".

אם כבר אשכול של חובשים,אז רק שאלה.......חוץ מלמצוא ווסט שיש לו מערכת גב מתנתקת,מישהו חשב על מקום או צורה מקורית לשים את ציוד הערוי בצורה נגישה? בווסט שיש לי כרגע (ווסט לוחם רגיל,כי זה מה שיש) לא ניתן בכלל להגיע לערוי בלי להוריד את הווסט.

ישן 16-02-2007, 10:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "קורס חובשים הוא קורס..."

או... יש הרבה.
אחד זה פאוץ' תחתון עם פתיחה למטה- זה אמור להיות קיים בוסט חובש רגיל. פאוץ' תחתון מחולק לשני מדורים. לרוחב במותן שמאל. על הכתפיים. היו הרבה חברה שתפרו לבד ווסטים או דרך אמל"חיה ואז אתה יכול להתפרע מה שאתה רוצה

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-02-2007, 13:25
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dggs שמתחילה ב "ברור שאי אפשר לספק ווסטים..."

צריך עוד הרבה דברים בצה"ל.....ולחיל הרפואה יש כנראה מקומות טובים יותר להפנות אליהם תקציבים. ד"א,כאשר ארזנו ציוד ללחימה בצפון,נשלחו ללחימה,בעיקר ליחידות המילואים,אפודי חובש מהדגם הישן,אפילו ללא פאוץ' גב, כך שאולי שווה להשקיע את הכסף שם,ולא בבה"ד 10. וזה בלי לדבר בכלל על כמויות הציוד הפג תוקף........

ד"א,בקשר לחובשי מרפאה,תתפלא כמה מהם בסופו של דבר מגיעים לטפל בפצועים.....לא מעט.

סתם ככה,אם כבר האשכול קיים,אז יהיה נחמד אם חובשים שנכנסים לאשכול יעלו רעיונות לדיגומי חובשים,דיגום של ציוד\ווסט חובש,וכל רעיון מועיל אחר שהייתם חושבים לשתף בו חובשים אחרים. אפילו דברים קטנים כמו פק"ל ח"ע רוסי עם המקל+שני מיתרים.

ישן 16-02-2007, 16:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "צריך עוד הרבה דברים..."

הייתי מציע להתחיל עם הווסט של שממית:

http://www.smamit.co.il/modules.php...op=tv_view_page

עיצוב אחר שהכרתי הוא משהו שאחד החובשים עיצב:
4 פאוצ'ים ארוכים ניתקים השכובים על המותניים. ריצ'רצ' מ-3 כיוונים.
2 פאוצ'ים לערכות עירוי על הכתפיים
תיק גב מתנתק שמחולק ל5 מדורים אופקיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר