לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2007, 16:56
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tal2001 שמתחילה ב "התקבלתי לקצינת תקשוב מערכתי עזרה!"

קודם כל ברוכה הבאה לחיל התקשוב, או כמו שכתבו לי בזמנו "ברוכה הבאה להשלמה החיילית..."
אני לא עברתי את המסלול, אבל עשיתי קצונת תקשוב מערכתי יחד עם המסלול. יש כאן בפורום משתמשת בשם ויקי, היא אולי תוכל לענות לך.

המסלול:

מתחיל בקורס יסוד שכולל קשר+מחשבים משולב לאחר טירונות... בזמנו זה היה חצי חצי בבסמ"ח/בה"ד 7. אח"כ סיפוחים (יכול להיות בכל הארץ) ומעין שירות מקוצר בתור... מה שתרצי לעשות במחלקת הקשר, בערך =)
אח"כ קורס קצינות, אח"כ עוד פעם סיפוחים, אח"כ השלמה חיילית - 11 שבועות אם אני זוכר נכון. ואז פיזור לתפקידים בהתאם לכיוון שלך (קשר/מחשבים/שו"ב/לא פה ולא שם).
שירות הוא לאו דווקא ביחידות של חיל תקשוב עצמו אלא במתקני/מחלקות קשר של יחידות אחרות. יש כל מיני יחידות לחיל התקשוב - את תלמדי הכל בקורס. עוד מאוד מוקדם קצת לדבר על זה...
כנ"ל לגבי היציאות, אבל זה כ"כ לא משנה בתור קצין/נה... ובכל אופן זה יכול להיות מיציאות של קרבי (היתה אצלנו מישהי שהיתה סוגרת 21 ומתה על כל רגע) ועד ליציאות של ג'ובניק (בסיס פתוח).

לי ניתנה האפשרות לבחור בין קצין תקשוב לקצין שלישות. בחרתי בתקשוב ואני מאמין שבחרתי נכון. (לא שיש לי משהו נגד חיל שלישות, גם מאוד נחמד...) ובכל מקרה מאוד לא ממליץ לך לשנות לחיל אוויר - זה אומנם אישי, אבל אני חושב ששירות בחיל התקשוב הרבה יותר מעניין.

נערך לאחרונה ע"י GilBates בתאריך 12-02-2007 בשעה 17:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2007, 21:06
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tal2001 שמתחילה ב "כן אבל מה עושים בתפקיד עצמו?"

אפשרות בסיסים - פחות או יותר כל הארץ עם נטייה לשיבוצים בדרג עורפי יותר (קרי, לא גדודים ולא חטיבות, למרות שגם לכאן יש חריגים).

התפקיד כולל עבודה עם ציוד קשר, מחשבים, טלפוניה ומערכות שו"ב... הכל בהתאם להצבה. משתנה מאוד מאוד בין תפקיד לתפקיד. קשה להגיד משהו שמאפיין את כל התפקידים שהיו - המגוון פשוט עצום.

טיפול בבני אדם... גם תלוי בתפקיד. אבל בד"כ... המון טיפול בבני אדם. אצלנו בפיזור כמות החיילים שמישהו/י קיבלו נעה בין 0 לבין 20 לערך (שזה המון לתפקיד ראשון). לי למשל היו 6 חיילים תחת פיקוד ישיר.
בתפקידי הדרכה יש עבודת הדרכה מול כמויות גדולות של אנשים, כמו גם בהצבות בחזרה בבה"ד עצמו.
באוגדות המילואים יש עבודה רבה מול אנשי מילואים.

אם כבר יש לי הזדמנות להכניס מסר חשוב, אז ננצל: המון מתקלות המחשב נובעות משימוש לא נכון על ידי המשתמשים עצמם ולא מתקלה במחשב או בתוכנה עצמם. הדרכה נכונה של משתמשים יכולה לחסוך הרבה כאב ראש בעתיד ובכלל להגדיל את היעילות של המשתמש.

ועוד משהו קטן: בתפקידי קצונה היכולת לעצב את התפקיד ולקבוע את תחומי האחריות היא יותר גדולה. תחומים שתבחרי לא לעסוק בהם עלולים להתנוון (ראיתי כבר יחידות שבהן קצינת המחשוב היתה לא יותר מחותמת גומי למש"ק בכיר) ומצד שני יש סיכוי שתפתחי תחומים חדשים - יש הרבה מקום ליזום.

בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר