לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2006, 22:10
  אוראלהזמיר אוראלהזמיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
שאלה עתודה טכנולוגית-כמה שאלות דחופות וחשובות

חברה כמו שכבר הזכרתי פה ויציעו לי כמה אשנים
אני בעל פורםיל 97 ואני רוצה להתשלב ביחידות טכנולוגית-מחשבים בצבא
אחת האפשרויות שאמרו לי לשקול היא לעשות מסלול יג' ואז תיהיה אפשרות גדולה שאשתלב
ביחידות הללו
עכשיו השאלות שלי הן:
*מה האפשרות היא שאני כן אעשה זאת ולא אשתלב

*האם תעדות הבגרות שלי מהווה גורם הכרחי ומשפיע במיוחד(לדגומא אם אסיים במתמטיקה 4 יחידות 70 -סתם דוגמא-אני לא אקבל זימון ליחידה כמו ממר"ם ואחותיה)
כאילו יש מצב שהצבא יראה שעשיתי יג' ויהיו לי ציונים נמוכים ..כגון מתמטיקה או בפסקל של כיתה י'
אני לא אקבל את מה שאני רוצה כי הוא רוצה תמובחרים שבמובחרים..!

*יש מצב שאני אעשה יג ולא אקבל כלום
ובסוף קרבי?-והקבע שאני חותם של 9 חודשים תקף רק אם אני משתלב ביחידות מחשבים או אפילו אם בסוף אני יקבל קרבי אני עדין יהיה מחוייב ל9 חודשים קבע?

מחכה לתשובות כי אני רוצה לדעת מה לעשות כבר עם החיים שלי!!
תודה לכל העונים!!
אוראל הזמיר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2006, 22:48
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
עתודה טכנולוגית.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "עתודה טכנולוגית-כמה שאלות דחופות וחשובות"

אז ככה:
הבגרות פחות חשובהסתכלים יותר על ההישגים שלך בי"ג(ואם תרצה י"ד).
70 ב-4 יחידות זה לא מה שימנע ממך את ממ"רם..תיהיה בטוח.כל עוד יהיו לך ציונים טובים בי"ג זה לא מה שישנה.
החומר שאתה לומד בתיכון זה כלום למה שתלמד בי"ג ככה שזה לא משנה..זה כמו שתגיד שאתה הולך לאוניברסיטה יתסכלו לך בתעודה של כיתה ט אם הצלחת בהקבצה א במתמטיקה..
אם תסיים כמו שצריך(לפי הדרישות שלהם) לא תשובץ כקרבי כי זה יהיה בזבוז של משאבים והכשרות.אחרת היו מוותרים עליך בעתודה ושולחים אותך ישר לקרבי ומסיימים עניין..
הקבע נכנס לתוקף רק אם תמשיך במסלול של המחשבים.אם תעבור לקרבי הקבע מתבטל.אין סיבה להחתים אותך על קבע אם עברת לקרבי כי אתה עוד לא התגייסת.רק אחרי שתסיים י"ג אתה תתגיס ככה שאם תנשור ותתגיס בסוף לקרבי אתה מתחיל 3 שנים כמו כולם.העתודה היא קד"צ ולא נחשבת בפז"ם.
כל מה שנאמר הסבירו לנו נציגי עתודה טכנולוגית(גם אני מרחיב מחשבים).

נוב 07.

ישן 26-11-2006, 00:14

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "עתודה טכנולוגית."

טוב שכחתי להגיד שאני ממשיך יג' לא במסגרת הבית ספר שלי
הבית ספר שלי הוא לא בית ספר טכננולוגי הוא עיוני ואני ממשיך נכראה יג' במכללות אורט
אז מה הכונה שלך..
"אחרת היו מוותרים עליך בעתודה ושולחים אותך ישר לקרבי ומסיימים עניין.."

אני בוחר לעשות זאת מרצוני החופשי...אני לא מבין את זה

ועוד משו אם הבגרותשלי לא ככ חשובה לצורך הפרוטוקול בכיתה י הוצאתי בבגרות במחשבים משהו כמו 65 בגלל כל מיני בעיות אישיות ואני עובד עכשיו במרץ לשפר זאת
עוד משהו זה ששוב בגלל בעיות אישיות פרשתי בכיתה יא מעיצוב תוכנה ורקורסיה(2 יח' לימוד)
מה ויתר שווה וכדאי לי לעשות
לעשות מההתחלה פסקל או להשלים יא?כי תכלס פסקל אני יודע פשוט המגן שלי היה דפוק בגלל מה שאמרתי לכם
ויא..להשלים כי אני לא יודע בזה כלום לא הייתי בשיעור אחד והשנה שהיא יב' והאחרונה אני יוכל להשלים זאת..
עצותת!
ישן 26-11-2006, 15:36
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "טוב שכחתי להגיד שאני ממשיך..."

אתה יכול ללכת לעתודה טכנולוגית דרך הצבא בלבד..זה שבבית הספר שאתה לומד בו כרגע אין מסלול לי"ג זה לא משנה..אתה פשוט תלמד בבית ספר אחר.

הכוונה שלי הייתה במשפט"אחרת היו מוותרים עליך בעתודה ושולחים אותך ישר לקרבי ומסיימים עניין.."-כששאלת אותי אם יש סיכוי שתסיים את כיתה י"ג וישלחו אותך לקרבי בכל זאת אז אמרתי לך שאין טעם מכיוון שאם היו רוצים לשלוח אותך לקרבי לא היו נותנים לך ללכת לעתודה הטכנולוגית כי זה בזבוז להכשיר בנאדם בתחום התכנות נגיד ואז לשלוח אותו לקרבי ושמה הוא לא ינצל את הידע שרכש בכיתה י"ג.
*יש מצב שאני אעשה יג ולא אקבל כלום ובסוף קרבי?-לא אין כזה מצב.אם תסיים כיתה י"ג ותעמוד בכל הדרישות אתה תשתלב בתחום המחשבים.
אני מציע לך קודם כל להשלים את י"א כי בלי זה אני לא יודע אם תוכל להשתלב בעתודה הטכנולוגית..אתה פשוט חייב את הידע הזה..הבגרות של כיתה י היא מאוד פשוטה ולכן את אתה תיגש לבגרות שהייתה אמור לעשות בי"א אתה תוכל לעשות על הדרך את י שוב כי החומר דומה וזאת אותה החשיבה..יותר חשוב שתצליח בבחינת בגרות של י"א ותשלים ל-5 יחידות אחרת יהיה לך קשה מאוד בי"ג ללא הידע הזה.

נוב 07.

ישן 27-11-2006, 17:20

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אתה חייב לקבל אישור מהצבא כדי ללמוד י"ג-י"ד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
זה לא יהיה מצב נעים שתלמד על דעת עצמך ולא תוכל לסיים את הלימודים בגלל הגיוס.
אם מאשרים לך ללמוד י"ג-י"ד אז סימן שרוצים אותך בתפקיד שלמדת (או דומה לו)
אם לא מאשרים אז רוב הסיכויים שתתגייס לשירות קרבי
לא יודע עד כמה משמעותית הבגרות שלך בפסקל כי בעתודה תלמד שפות תכנות נוספות

אחי לפי מה שהנבתי אם אני הולך למכללה ונרשם ללימודים היא עושה הכל מול הצבא ומסדרת לי את כל מה שצריך מסביב
דוחה תגיוס והכל!
ככה כתוב באתר של הצבא!!בקטגוריה של עתודה טכנולוגית!
אם אני טועה בבקשה תקן אותי
אז מה הכונה :
"זה לא יהיה מצב נעים שתלמד על דעת עצמך ולא תוכל לסיים את הלימודים בגלל הגיוס"
מחכה לתשובה!!

ישן 26-11-2006, 16:16
  mati89 mati89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוראלהזמיר שמתחילה ב "עתודה טכנולוגית-כמה שאלות דחופות וחשובות"

שמע ...עתודה טכנלוגית לדעתי זה מסלול משתלם , זה לא כמו עתודה רגילה שדורשת ממך 3-4 שנים של לימודים ומבחן פסיכומטרי , אלא זה דורש בסה"כ שנה וחצי של לימודים ושירות קבע לא גדול במיוחד שהוא בין 8-9 חודשים ל שנה וחצי .. אני באופן עקרוני ממוין לשני פרויקטים הכוללים עתודה טכנלוגית , אחד פרויקט סיגמא של המודיעין , שאני עדיין בשלבי מיונים, והשני פרויקט שחק של חיל האויר שכבר התקבלתי אליו , אני כמעט שלם בהחלטה שלי להמשיך ללמוד השאלה אצלי היא איפה , ואני מאמין שהתנאים יכריעו , ונכון לעכשיו בחיל האויר יש לי מימון של 80% מהלימודים , המכללה במרחק שעה מהבית שלי ויש עוד מלגות שאני יהיה זכאי להם .
במועידין לעומת זאת אין מימון לימודי נכון לעכשיו, והמכללות נמצאות בגוש דן שזה מרחק די גדול מהבית שלי. בקיצור תחשוב הרבה לפני כל החלטה , תברר את הפרטים עד הפרט האחרון והכי קטן , כדי שתיהיה שלם בהחלטה שלך .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר