לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2006, 08:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע שימו לב לספין: הקבינט ידון בהרחבת הפעילות;חשש שסוריה תפרש זאת כפעולה נגדה

מי דחף את סוריה פנימה?
אותו אחד שהדליף ידיעה זהה לכל העיתונים!
לידיעה: כשאותה ידיעה, בטקסט דומה, מתפרסמת בכמה עיתונים (ובמיוחד כשהיא מפורסמת בכולם) סימן שמישהו בעל אינטרס הדליף אותה לכתבים. ואז חובה על צרכן החדשות הנבון לנסות לזהות את האינטרס ולחסוך מעצמו את הספין.
מי שהדליף את ישיבת הקבינט ואת הנושא שידון בה הדליף גם את החשש שסוריה תבין את הפעילות לא נכון. חשש כזה (שלא קיים, זה רק ספין) מאפשר להסביר לציבור מדוע לא ירחיבו את הפעולה או ירחיבו אותה בצורה לא משמעותית.
הסורים יושבים בשקט ולא מתערבים. למה שיפרשו התקפה על נבטיה או על צור כהתקפה על סוריה. בייחוד לאחר שכל הכוחות הסורים יצאו מלבנון.

תתכוננו לכותרת בצהרים:
הקבניט החליט המשך פעילות מוגבלת בלבנון
בישיבת הקבינט שהתקיימה הבוקר הוחלט להמשיך את התקיפות בלבנון בצורה מוגבלת וזאת כדי למנוע עימות עם סוריה.

או גרוע מכך:
בישיבת הקבינט הוחלט להגביל עוד יותר את פעילות צה"ל מלבנון
בסקירות מודיעין ששמעו שרי הקבינט נאמר כי יש חשש כבד שהסורים יצטרפו למלחמה אם תמשיך ישראל בתקיפות. בשל כך הורה שר הביטחון לצה"ל להוריד את רמת הפעילות שלו בלבנון.

ואולי אני בכלל טועה (לצערי, כנראה שלא).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2006, 08:58
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יום או כמה ימים לפני מלחמת יום הכפורים ידעוו בוודאות גמורה שעומדת לפרוץ מלחמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שימו לב לספין: הקבינט ידון בהרחבת הפעילות;חשש שסוריה תפרש זאת כפעולה נגדה"

הייתה דעה לתת מכה מקדימה, כמו שישראל ניצחה במלחמת ששת הימים. אבל הוחלט שאם יעשו ככה, זה יתפרש עוד פעם כאגרסיביות ישראלית. הוחלט שלא נותנים מכה מקדימה.

אם ככה הייתה הצעה לכל הפחות לעשות גיוס מילואים. אבל הוחלט שלא עושים גיוס מילואים בכדי שאף אחד לא יוכל להגיד שהרגזנו את ארצות ערב על ידי גיוס המילואים שלנו.

התוצאה: בנוסף ל3000 ההרוגים במלחמה, כמעט והיינו על סף השמדת כל המדינה לגמרי.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 27-07-2006, 09:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
???
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "אחרי שהם עברו את ה10 קמ הראשונים, הקו הקדמי, לא היה שום כוח שיעצור אותןם מלהמשיך הלאה"

היו כוחות גם היו. בין אם אלה היו האמונה בה' או כוחות נראים לעין, הם אכן היו. אני יודע שהם (הנראים לפחות) היו, כי אבא שלי ואחיו היו חלק מהם. נכון שהערבים לא זרקו נעליים, אבל לא צריך להגזים ולהגיד שהם "כמעט ניצחו". הדבר היחיד שהיה בכיפור ואין היום הוא לא "10 ק"מ" אלא ערפל תקשורתי. אם מלחמת כיפור היתה פורצת היום, אני לא יכול לתאר לעצמי איזו בהלה היתה בעורף כשהיה נודע שמתקפת הנגד הראשונה נכשלה. אני גם בטוח שכתבינו באצבע הגליל היו מכריזים "למרות לחימם הגבורה של לוחמי צה"ל, ברמה שום דבר לא זז". ההיסטריה היא הנשק היחיד שהאוייב השיג מאז, והיא שעשויה להביא לתוצאות שונות הפעם.

ישן 27-07-2006, 10:19
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא אמרתי שהיה גנרל כזה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אז לא הבנתי."

אתה אמרת. אני הייתי אומר שכוח חוד של השריון הסורי הגיע לזמן מה לנקודות שמהן היתה תצפית על הכנרת. לזה לא קוראים "לשטוף את הצפון" לפחות לא מבחינה צבאית. את האגדה על "הישאלים האלה מכינים לנו בטח מלכודת (בגלל השקט) אז בואו נעצור" אני מכיר. לא מצאתי לכך שום הוכחה מלבד כמה שמועות. ממה שלימדו אותי, במלחמה גם לצד השני יש הגיון מסויים (זאת אומרת שהוא אינו מתנהג כמו הרעים במשחקי מחשב שכל מה שהם מתוכנתים לעשות זה להכנס לשדה האש שלך) וזה חלק חשוב במהלך קבלת ההחלטות. כוח מותש ללא קווי אספקה, לא ידהר 10 ק"מ קדימה במורד הרמה אל שטח הריגה (שבו חיל האויר היה עושה לכוח מה שעשה לשיירות סוריות ב-67 ובדיוק באותו אזור). מה לעשות, אבל במלחמה אלה חלק מהשיקולים הטקטיים - הידיעה שגם האוייב לא סופרמן.

ישן 27-07-2006, 10:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תודה על הטיית נושא האשכול בתגובה שטותית ושגויה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "יום או כמה ימים לפני מלחמת יום הכפורים ידעוו בוודאות גמורה שעומדת לפרוץ מלחמה"

אני לא רוצה להיגרר לנושא שפתחת ולכן לא אעמיד אותך על הטעויות שלך. במקום זה פתח ספר, לא משנה איזה ספר.

שימו לב להיסחפות של הפוליטיקאים אל תוך הספין:
מבזק מרשת ב'
ציטוט:
הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס כעת לדון בהמשך המתקפה בלבנון. לפני הדיון אמרו שרים בקבינט כי במלחמה יש לנהוג כמו במלחמה. לדבריהם, לפני שמכניסים חיילים לכפרים יש לרכך את השטח ולוודא שהם לא ייתקלו בהתנגדות. אחד השרים אף אמר כי צריך להרוס כפרים אם יש בכך צורך.
שר אחר בקבינט, מאיר שטרית, אמר כי צריך לנהוג בסבלנות ובנחישות עד שיושגו המטרות. עם זה, לדבריו, יש לשאוף לקצר ככל האפשר את משך הלחימה.

27.07.2006 10:50

נראה איך הם ידברו אחרי שיצאו מהישיבה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר