לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2006, 08:52
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
שאלה האם צפית שפושעי אוסלו יאשימו את עצמם שהם הביאו את כל זה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא ציפיתי לגנוי של צה"ל"

לולא פושעי אוסלו גם במחבלים לא היו פוגעים רק אחרי משפט שבו יוכח במאה אחוז שהם מחבלים ויתנו זכות הגנה לנאשמים, וימוצו כל הדיונים. וגם אז לא היו מחסלים אותם רק מחזיקים בבית סוהר או מגרשים מארצנו.

ככה זה באזרחי, גם אם יש פושע הכי חמור גם אותו לא דנים רק אחרי משפט ארוך. אחרת זה לינץ'.

אבל, במלחמה יש חוקים וכללים אחרים. בגלל שנוצר מצב שאם לא יעשו את הדברים שמתחייבים מבחינה בטחונית, כל המדינה עלולה לקרוס, ולכן אין ברירה.

גם מה שלוקחים חיילים ושולחים אותם למשימות מסוכנות מבלי לשאול אם הם רוצים גם זה לא הוגן, אבל, כאמור, זה מצב של מלחמה.

המצב יכול להיות עוד יותר חמור - מלחמה גרעינית, שעל זה כנקמה מחסלים גם אוכלוסיה האזרחית בבחינת תמות נפשי עם פלשטים, בגלל שזה המענה היחיד והדרך היחידה להפחיד את הצד השני.

לכן, מי שלוקח מחבלים רוצחים שלא היה להם את היכולת לערוך איתנו מלחמה, ואז היו מביאים אותם לדין ושופטים אותם. ומי ששינה את המצב ונתן להם נשק, שטח וארגון צבאי, זה הפשע הכי חמור. הם שינו את המערכה. היה מצב נתון שבו היה אפשרי לעשות שיטור ומשפט, והם הפכו אותו למצב של סיכולים ממוקדים וגרוע מזה - כמו שהם עצמם אמרו "בלי בג"ץ ובלי בצל"ם". מי שהביא אותנו למצב הזה הביאו אותנו פושעי אוסלו הידועים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 22-06-2006 בשעה 08:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2006, 09:39
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
המציאות שלך תמיד הזויה, כך שבלי לבדוק אפילו את השאלה אני עונה: אכן חלמת חלום דן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האם זאת אמת - או חלמתי חלום"

לאחר קריאת השאלה אני עוד מוסיף כמה סימני קריאה .

ועכשיו למציאות:
אירגוני המחבלים, הבינו מזמן שצה"ל משתדל לא לפגוע באזרחים, לכן האזרחים התמימים משמשים להם חומת מגן אנושית ממנה הם מכוונים את הטילים שלהם לאזרחים התמימים שלנו.
במציאות הזאת יש לצה"ל 3 ברירות:

1 לא להגיב- במקרה כזה לא יפגעו חפים מפשע פלסטינאים, אבל הפלסטינאים יבינו שהפשע משתלם, ימשיכו להתחפר בתוך נשים, ילדים ותינוקות, ולירות על גני הילדים ובתי הספר שלנו. חפים מפשע יהרגו אבל רק אצלנו, ובכמויות הולכות וגדלות בשל חוסר התגובה הישראלי.

2.להגיב במלוא העוצמה. לירות בלי חשבון לכל מקור אש שיורה אלינו בלי להתחשב באוכלוסיה האזרחית. במקרה זה יהרגו הרבה חפים מפשע אצלם, מעט חפים מפשע אצלנו ויתכן, רק יתכן, כי המדיניות הזאת תביא לידי כך שהאוכלוסיה האזרחית שלהם תקיא את המחבלים מקרבה, אם היא חפצת חיים, או לחילופין, הנבלות יבינו שהאיסטרטגיה הזאת לא משתלמת כיוון שהיא גורמת לאבדות רבות מקרבם וגורמת לאוכלוסיה להתנער מהם.

3. לנסות להגיב בצורה מובחנת. לירות רק כאשר ברור שבצד השני יש מחבל בן מוות ולא אזרח תמים.- זוהי האיסטראטגיה הכי שפויה והכי אינושית ובה בחר צה"ל. הצרה היא שיש מגבלות טכנולוגיות שלא מאפשרות ליישם אותה ברמה של אפס שגיאות.

ומה אתה מציע, לבחור באלטרנטיבה הראשונה?
ישן 22-06-2006, 11:25
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני מודע לתגובתך למראה מכתב של ישראל היפה-מבלי לקרוא אתה תוקף ישר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "המציאות שלך תמיד הזויה, כך שבלי לבדוק אפילו את השאלה אני עונה: אכן חלמת חלום דן"

דוקא במקרה זה התכוונתי לתת לך צל"ש אבל אולי כמו טייסי צה"ל גם אני החטאתי.

לא כתבתי מילה אחת בגנות הפעולה - אני חושב שהחיסול הממוקד הוא דרך פעולה נכונה. אני מודע שבשיטה זו, כמו בכל לחימה, עשויים להפגע אזרחים - אם זה קורה טוב שצה"ל מביע צער על אובדן חפים מכל פשע.
במקרה, במקרה הנדון לא היו הנפגעים ברחוב ולא שמשו מגן חי למחבלים - הם פשוט היו צפונים בביתם בארוחה חגיגית. אוי איזו חגיגה הייתה להם.

1 בפירוש להגיב בצורה מבוקרת וחייבים תמיד לבדוק לפני ואחרי מעשה.

2.בפירוש שלא להגיב במלוא העוצמה. לירות בלי חשבון לכל מקור אש שיורה אלינו בלי להתחשב באוכלוסיה האזרחית.

אכן אני מציע, לבחור באלטרנטיבה הראשונה
ישן 22-06-2006, 14:08
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה עקשן ללא תקנה - תקרא את כל מה שכתבתי!!!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "אכן ברישא כתבת שצריך להגיב בצורה מבוקרת אבל בסייפא כתבת כי אתה מעדיף את אפשרות א'"

לא כתבתי מילה אחת בגנות הפעולה - אני חושב שהחיסול הממוקד הוא דרך פעולה נכונה. אני מודע שבשיטה זו, כמו בכל לחימה, עשויים להפגע אזרחים - אם זה קורה טוב שצה"ל מביע צער על אובדן חפים מכל פשע.
במקרה, במקרה הנדון לא היו הנפגעים ברחוב ולא שמשו מגן חי למחבלים - הם פשוט היו צפונים בביתם בארוחה חגיגית. אוי איזו חגיגה הייתה להם.

1 בפירוש להגיב בצורה מבוקרת וחייבים תמיד לבדוק לפני ואחרי מעשה.

2.בפירוש שלא להגיב במלוא העוצמה. לירות בלי חשבון לכל מקור אש שיורה אלינו בלי להתחשב באוכלוסיה האזרחית.

אכן אני מציע, לבחור באלטרנטיבה הראשונה

אולי עכשיו תוכל לקרוא וגם להבדיל בין ראשונה ( 1 )
לבין שניה ( 2 )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר