לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2006, 13:53
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לגביך יהודי הוא זה המאמין באלוהי ישראל ושומר מצוות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "כמה צביעות יש..."

אצל פרופ" רובינשטיין והשר בויים ואחרים , יהודי הוא למעשה מה שאני מגדיר ישראלי, כלומר שייך לעם ישראל בין אם הוא שומר תורה ומצוות ובין אם לאו.

יש הטוענים נגדי שאני עושה הפרדה מיותרת ואני טוען שהצורך בהגדרה, לא בהפרדה, שתבדיל בין אלו השייכים לעם ישראל (מאמינים ולא מאמינים כאחד) לבין אותו חלק מעם ישראל המאמין באלוהי ישראל. כלומר, הגדרה ואני חוזר הגדרה בלבד המפרידה את הדת מהמדינה או את המדינה מהדת.
הצביון היהודי על פי הגדרתם זהה לצביון הישראלי על פי הגדרתי. הצביון היהודי/ישראלי הוא זה הנובע ממורשת אבותינו. הוא מבוסס על ההיסטוריה והתרבות הישראלי/יהודית העשירה, מיום בריאת העולם ועד ימינו אלה. הוא מבוסס על התנ"ך התלמוד, המשניות ועל המשך היצירתיות בגולה ובארץ ישראל. כן חשוב מאד לשמור על צביונה הישראלי/יהודי של המדינה. איננו רוצים להפוך לעוד מדינה מסוג המדינות הסובבות אותנו.
גם אם חס וחלילה "ניפול ברשת" ונעשה שלום (מה רע בשלום - כשמלאך המוות יתרחק מאזורנו?), נהיה חייבים לשמור על אופינו המיוחד וליצור מנגננו הבטחה, כפי שנהוג במרבית (אם לא בכל) מדינות העולם.
נכון שמה שעשה היום הבג"צ (ולדעתי קבל החלטה נבונה לעת הזאת) הוא טיפה בים, לעומת הסיפוח של מאות אלפי פלסטינאים אל תוך מערבה של גדר ההפרדה ואולי קובעי המדיניות, ילכו בעקבות הבג"צ ויעתיקו את הגדר בהתאם.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 14-05-2006 בשעה 13:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2006, 15:39
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
פתאום אתה "לא רוצה לקחת תפקיד" - אתה הוא זה שאמרת שצריך "להגדיר מחדש":
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא אני קובע את יהדותו של אדם ולא אקח תפקיד של רב אורטודוקסי"

ציטוט:
אצל פרופ" רובינשטיין והשר בויים ואחרים , יהודי הוא למעשה מה שאני מגדיר ישראלי, כלומר שייך לעם ישראל בין אם הוא שומר תורה ומצוות ובין אם לאו.

יש הטוענים נגדי שאני עושה הפרדה מיותרת ואני טוען שהצורך בהגדרה, לא בהפרדה, שתבדיל בין אלו השייכים לעם ישראל (מאמינים ולא מאמינים כאחד) לבין אותו חלק מעם ישראל המאמין באלוהי ישראל. כלומר, הגדרה ואני חוזר הגדרה בלבד המפרידה את הדת מהמדינה או את המדינה מהדת.

הצביון היהודי על פי הגדרתם זהה לצביון הישראלי על פי הגדרתי. הצביון היהודי/ישראלי הוא זה הנובע ממורשת אבותינו. הוא מבוסס על ההיסטוריה והתרבות הישראלי/יהודית העשירה, מיום בריאת העולם ועד ימינו אלה. הוא מבוסס על התנ"ך התלמוד, המשניות ועל המשך היצירתיות בגולה ובארץ ישראל. כן חשוב מאד לשמור על צביונה הישראלי/יהודי של המדינה. איננו רוצים להפוך לעוד מדינה מסוג המדינות הסובבות אותנו.

ישן 15-05-2006, 10:54

אם מדובר בגוי שבא להתגייר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "כן, אבל זה לא שחור-לבן!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי davidb66
יהודי מחויב למצוות התורה, לכן במידה שנולד לעולם של "השכלה", "נאורות", "פריקת עול", "דיעות קדומות", וכו", ומוציא קדושתו ממהותו (ראה מילון אבן שושן להגדרת המושג "חילוניות"), אזי פוסקי ההלכה של ימינו חלוקים בדיעותיהם באשר ליהדותו.

יש להבין: יהודי זה לא רק קיום מצוות, אלא גם אורח חיים/ איכות חיים ודרך שלטעמי הנכונה ביותר.
סוד: אני בעל תשובה מזה 6-7 שנים וביחד עם אשתי ו-4 ילדי שיחיו מודים להשם על החלטתנו זו.
נולדתי בקיבוץ כחילוני גמור!!!

יש מקום לבדוק את כוונתו אבל ישראל שנולד כישראל:
אף על פי שחטא ישראל הוא - ראה מאמר בנושא מאתר שספק אם אתה מכיר:
http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=7615

יהודי שבא לחטוא - נשמתו פורחת ממנו לפני החטא (רק הנפש היא החוטאת).
יש נקודה פנימית ביהודי - שלא משנה מה הוא יעשה - היא לעולם לא תעלם.

ישן 14-05-2006, 16:15

מי שיצרו את הבעיה שאתה נדרש אליה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני טוען נגד הבלבול בהגדרות"

הם הערב רב:
לאחר שהתאימו את חוק השבות כך שמי שסבתו החורגת מצד הכלב של השכנה יכול להחשב יהודי,
צצו גויים בארץ כפטריות לאחר הסל לעולה.

אז עכשיו אתה מחפש "הגדרות" שיעזרו לך להכניס גם את הגויים האלה לתוך לאום /דת וכו'.

והאמת? היא הרבה יותר פשוטה: אין בעם ישראל הפרדה בין הלאום לדת.
הסיבה היא פשוטה - היהודים או שהתבוללו לגמרי ויצאו מעם ישראל, או שנשארו בפנים הכל לפי ההלכה.

לגבי "ישנם רבים בעולם שאינם שייכים ללאום היהודי אבל מאמינים בדת ישראל" -
אם התכונת לגויים ההגדרה שלהם היא פשוטה - הם נקראים חסידי אומות העולם.

לגבי - "כמו שגם להיפך שייכים ללאום ואינם מאמינים" - הם יהודים לכל דבר ועניין, על אפם וחמתם
הם יהודים.

ישן 14-05-2006, 17:48

לידיעתך עם ישראל או העם היהודי כולל בתוכו אחוז לא מבוטל מהערב הרב
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "מי שיצרו את הבעיה שאתה נדרש אליה"

שישב בארץ ישראל מתקופת כבושי יהושוע ולפניהם ועד הגלות לרומי.שלא לדבר על כל מי ש"התערבב" עם היהודים בגלות - ראה את פרצופינו השונים, איש איש בדמות העם בתוכו ישב.

מדוע להשתמש בבטויים בוטים - חיי התערובת היו נפוצים. היו כאלו ששמרו על הלכות הדת למרות שאינם יהודים טהורים וישנם כאלו שלא שמרו עליהם ונקראים בפיך גויים ואולי אף ערלים, אל אף שהם חלק בלתי נפרד מהעם היהודי וההתייחסות אליהם בגולה היא כאל יהודים לכל דבר.

נכון על מנת לעשות סדר חייבים להגדיר. הרבנות תגדיר מי בעיניה יהודי והמדינה תגדיר מי בעיניה ישראלי ומי זכאי להפוך לישראלי.

מרבית אלו המוגדרים כיהודים בארץ ישראל ואולי אפילו בעולם כולו אינם אנשים מאמינים ואינם שומרים על חוקי ומנהגי הדת. כיצד אתה מגדיר אנשים שאינם מאמינים בשום דת - מתבוללים ? מי שאיננו מאמין איננו שייך לעם ישראל ? האם מדינת ישראל היא מדינת הלכה ?

לא רק לגביך - מי שהוגדר ע"י הגויים כיהודים על פי תפיסתך, לא עזרה להם הכחשת יהדותם, ועל אפם וחמתם קבלו יחס כיהודים.

אסיים בספור עובדתי קצר: בקרב הקראים רווחות שתי אסכולות. האחת, טוענת שהם יהודים והשניה טוענת שהם אינם יהודים. באוקראינה הייתה קיימת קהילה קראית גדולה וותיקה. כאשר כבשו הנאצים את אוקראינה - אותם הקראית שהגדירו עצמם כיהודים הלכו יחד עם היהודים ואותם הקראים שלא הגדירו עצמם כיהודים נותרו על מקומם.

הם יהודים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 14-05-2006 בשעה 17:51.
ישן 15-05-2006, 10:38

עם ישראל (האמיתי לא הערב רב) אף פעם קבע מיהו יהודי לפי הגויים.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לידיעתך עם ישראל או העם היהודי כולל בתוכו אחוז לא מבוטל מהערב הרב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

לא רק לגביך - מי שהוגדר ע"י הגויים כיהודים על פי תפיסתך, לא עזרה להם הכחשת יהדותם, ועל אפם וחמתם קבלו יחס כיהודים.

אסיים בספור עובדתי קצר: בקרב הקראים רווחות שתי אסכולות. האחת, טוענת שהם יהודים והשניה טוענת שהם אינם יהודים. באוקראינה הייתה קיימת קהילה קראית גדולה וותיקה. כאשר כבשו הנאצים את אוקראינה - אותם הקראית שהגדירו עצמם כיהודים הלכו יחד עם היהודים ואותם הקראים שלא הגדירו עצמם כיהודים נותרו על מקומם.

הם יהודים.

אתה רוצה לקבוע מיהו יהודי ע"פ הנאצים?
אין טיפשות גדולה מזאת.

ישן 15-05-2006, 16:36

בהגדרה הפורמלית אתה צודק - אני מחפש הגדרה על פיה לא הרבנות האורטודוקסית תקבע מי שייך
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אתה בכלל טוען המון... הדת היהודית והלאום היהודי, חד הם."

ללאום היהודי - לא על פי האם לא על פי האב ולא על פי הסב והסבתא.

אני בכלל אינני מתכחש שבחו"ל חיים מליוני יהודים ( לא רק כאלו שעל פי ההלכה האורטודוקסית, שבעיניה מרביתם אינם יהודים) ומשתוקק אני שיעזבו את הגולה ויעלו לארץ ויצטרפו אלינו.
הם חייבים להחליט ולבחור האם הם חלק מהלאום הישראלי או שהם מנסים להיות לחלק מהלאום בתוכו הם מעדיפים לחיות.

שוב פעם אתה עם ההמצאות ה"גאוניות שלך" - "לא היית מתכחש לכך שגם בחו"ל חיים מליונים בני הלאום היהודי". ההיפך הוא הנכון לא שאני מתכחש אני שואף להגדיל את המסגרת של אלו המגדירים עצמם כיהודים. אני שואף לעם ישראל "עצום ורב" ולא קומץ של שומרי מצוות "תמהוניים".
ישן 14-05-2006, 15:58
  davidb66 davidb66 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
שים לב!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לגביך יהודי הוא זה המאמין באלוהי ישראל ושומר מצוות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

גם אם חס וחלילה "ניפול ברשת" ונעשה שלום (מה רע בשלום - כשמלאך המוות יתרחק מאזורנו?), נהיה חייבים לשמור על אופינו המיוחד וליצור מנגננו הבטחה, כפי שנהוג במרבית (אם לא בכל) מדינות העולם.
נכון שמה שעשה היום הבג"צ (ולדעתי קבל החלטה נבונה לעת הזאת) הוא טיפה בים, לעומת הסיפוח של מאות אלפי פלסטינאים אל תוך מערבה של גדר ההפרדה ואולי קובעי המדיניות, ילכו בעקבות הבג"צ ויעתיקו את הגדר בהתאם.

יש הבדל מהותי, תיאולוגי- אם תרצה בין ישראל ליהודי.
להיות יהודי זה מחייב לקיים מצוות התורה, לא סתם מכונות, מצוות- מלשון ציווי.

גם הלא יהודים קשורים לארץ הזו, לא פחות מהיהודים, ואולי אפילו יותר( ראה הקשר האמיץ של הבדווים אל האדמה, או המוסלמים המציינים את ה"נקבה".
אם כך, חסר מרכיב חיוני שללא הימצאותו אנו מוציאים את זכותנו להתקיים כאן, לא רק מפני שיש לנו רק מקום אחד שבו אנו יכולים לקיים את מצוות יישוב הארץ ולקיים שאר מצוות התלויות באדמה/ ארץ ישראל, אלא מפני ש"ברצונו נטלה מהם ונתנה לנו"(ראה פירוש רש"י לבראשית פרק א, פסוק א).

להיות "ישראלי" זה להיות גם מוסלמי, גם דרוזי, גם נוצרי, גם צרקסי וגם... להיות, במיוחד בח"ול, הישראלי המכוער.

אין שום משמעות ותכלית אמיתית בלהיות רק ישראלי. כך אנו עלולים למצוא עצמינו מועפים מכאן לכל עבר...
איך אמר החפץ חיים לבן גוריון: אתה יוצר כאן בהקמת המדינה עגלה ריקה מתוכן.
אוףף... כמה צדק, כמה צדק...
ישן 14-05-2006, 18:00

אתה טועה בגדול
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "שים לב!"

"להיות "ישראלי" זה להיות גם מוסלמי, גם דרוזי, גם נוצרי, גם צרקסי "
==== בשום פנים ואופן לא-ישראליות מבטאת את השייכות לעם ישראל. כל האחרים שהזכרתה שייכים לעמים אחרים.

"אין שום משמעות ותכלית אמיתית בלהיות רק ישראלי. כך אנו עלולים למצוא עצמינו מועפים מכאן לכל עבר..."
==== להיות ישראלי אפשרי אך ורק במדינת ישראל. להיות יהודי ולשמור על קיומן של מצוות ניתו לעשות זאת בכל מדינה. לראיה חלק נכבד מהיהדות החרדית, נמנע מלעלות לארץ ישראל ומחקים לגאולתם בידי המשיח. בעיני החרדים מדינת ישראל נבנתה בחטא.

"איך אמר החפץ חיים לבן גוריון: אתה יוצר כאן בהקמת המדינה עגלה ריקה מתוכן.
אוףף... כמה צדק, כמה צדק..."
==== אנר אנר - מתוך אי הבנה ואי ידיעה. התוכן של הלא מאמינים עשיר יותר, רחב יותר ומגוון יותר משל המאמינים. תנסה להחשף ל"עגלה הריקה" לטעמך ותמצא בה עולם ומלואו.
ישן 14-05-2006, 16:34
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הערבים בישראל עלולים לעשות "איחוד משפחות" עם ערבים ממצרים וירדן....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "כמה צביעות יש..."

שיש לכאורה שלום איתם. ומה נעשה אז? במקרה הטוב הם יניחו ללנו לברוח אך ורק אחרי שנשלם פיצויים אדירים לכל הפליטים הפלשטינייפ.... וזה במקרה הטוב...

הם עלולים לבלוע את המדינה היהודית עם ה... שלהם, וכשנתעורר יהיה מאוחר מדי.

מתפלפלים בפלפולי שוא.

מה שהיו צריכים להגיד שאין איחוד משפחות עלאדמת המדינה או שיש קווטה: להרשות רק מספר משפחות ערביות כמספר משפחות יהודיות שעושות איחוד שמפחות דומה עם קרובי המשפחה שלהן בארצות ערב.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר