לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-04-2006, 14:22
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
פולארד: אם איתן יתמנה לשר - אחשוף סודותיו

המרגל הישראלי שכלוא בארה"ב כבר 21 שנים, ג'ונתן פולארד, מאיים לחשוף סודות ופרטים מביכים אודות יו"ר מפלגת הגמלאים רפי איתן, במידה והאחרון יתמנה לשר.

פולארד שיגר בערב החג מכתב חריף לראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט , בו הוא מצהיר על כוונתו, לפיה אם ימונה איתן לשר, יעתרו נציגיו של פולארד לבג"ץ נגד המינוי ויחשפו מסמך שיעמיד את איתן באור מביך.

במכתב שנשלח לאולמרט ע"י עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, פרקליטתו של פולארד בישראל, נאמר שמינוי איתן לשר מהווה "קלון ובושה לישראל", לאור מעורבותו בפרשת פולארד. דרשן-לייטנר טענה אף, כי איתן מסר לאמריקאים עדות שקר בעניין פולארד, מה שהביא להחמרה בעונשו של פולארד.

"איתן מסרב עד היום למסור לאמריקאים מסמך יקר ערך המצוי בחזקתו, למרות שהאמריקאים מתעקשים על קבלתו, ועד שלא יימסר לידי האמריקאים, ימשיך פולארד להירקב בתאו בכלא", נטען במכתב. בסוף המסמך דורשת הפרקליטה "להסיר מן הפרק כל אפשרות של מינויו של איתן לשר. במידה והוא יתמנה לשר, מרשי יאלץ לפנות לערכאות כדי למנוע זאת ממך".

בראיון ל"ידיעות אחרונות", אמרה פרקליטתו של פולארד כי במידה והעניין יגיע לדיון בבג"ץ, הוא יחשוף את המסמך המדובר, שאת פרטיו היא לא הסכימה לגלות, אך אמרה שהוא יגרום לאיתן נזק רב.

http://news.walla.co.il/?w=/1/891093

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2006, 15:17
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדינתו של פולראד היא ארצות הברית ובה הוא בגד
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תגובה מביכה, דן. נראה אותך מופקר ע"י שולחיך בכלא במשך 21 שנה, ואז תעביר עליו ביקורת.."

פולארד, כדבריך התנדב מיוזמתו למסור מידע סודי, חיוני, למדינה זרה, שבמקרה או שלא במקרה היא מדינת ישראל. כגורלם של כל המרגלים, המדינה הנהנית ו/או השולחת מתעלמת ומכחישה כל קשר עם מרגל שנתפס, במיוחד כאשר הריגול הוא נגד מדינה ידידותית. באשר לחרטת מפעילו, אינני בקיא בחוקי המרגלים - ואם אכן דינם למות, כאשר הם נתפסים, אבל ידוע על מרגלים שהמיתו את עצמם על מנת שלא לגלות את שולחיהם ו/או את משימותיהם.
אני מבין את התיעוב האישי שהוא רוכש למערכת - אבל גילוי סודות עשוי לפגוע במדינת ישראל ובשרותיה הגלויים והחסויים.
תודה רבה על העובדה שבמשך 21 שנים הוא ל-א חשף את המסמכים שברשותו. אם אכן הוא עדיין נשאר נאמן למדינת עמו, שינצור את הגלויים בליבו. לו עצמו זה לא יועיל לנו זה עשוי להזיק.
מענין כיצד אתה נכנה את פעולותיו - האם הוא לא פעל כנגד מדינתו, המדינה בה בחר לחיות ולשרת.
אינני מבין מדוע קביעה זו הופך את המוסד, שב"כ, אמ"ן לחבורת סרסורים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 14-04-2006 בשעה 15:21.
ישן 14-04-2006, 18:46
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מדהימה הצורה שאתה סותר את עצמך שוב ושוב-באותה הודעה-
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מדינתו של פולראד היא ארצות הברית ובה הוא בגד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
.... כגורלם של כל המרגלים, המדינה הנהנית ו/או השולחת מתעלמת ומכחישה כל קשר עם מרגל שנתפס.... אבל ידוע על מרגלים שהמיתו את עצמם על מנת שלא לגלות את שולחיהם ו/או את משימותיהם.
... אבל גילוי סודות עשוי לפגוע במדינת ישראל ובשרותיה הגלויים והחסויים...
... אם אכן הוא עדיין נשאר נאמן למדינת עמו, שינצור את הגלויים בליבו. לו עצמו זה לא יועיל לנו זה עשוי להזיק.
.

אתה אומר כך- ישראל צריכה להתעלם ממנו- כי הוא בגד באזרחותו.
אבל- אם הוא יחשוף את סודותיו- הוא יפגע במדינה השולחת אותו, קרי ישראל, מה שעשוי לעזור לו אולי, אבל יפגע בישראל- לכן עליו לשתוק, ולהמשיך לבגוד באזרחותו.

סהדי שבמרומים, ניסיתי להבין ונבצר מבינתי...
אולי הקב"ה יעזור לי להבין את ההגיון במוחך הקודח...

ישן 14-04-2006, 19:14

צר לי על מבטך הצר וחוסר יכולת ההבחנה בין הנושאים השונים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מדהימה הצורה שאתה סותר את עצמך שוב ושוב-באותה הודעה-"

אולי מוחי קודח - אבל בראשך אין מה שיקדח

לא אני טענתי שמדינת ישראל צריכה להתעלם ממנו- והיא אכן, במקרה הזה לא התעלמה ופעלה רבות (על פי דוו"חי התקשורת ממנה ניזונים כולנו) על מנת לשחררו. מה שאני כתבתי, היא בהקשר לאפשרות כן אפשרות של התנהגות נורמטיבית של מדינות שונות באירועים דומים ושונים.

טענתי השניה (אודות סחטנותו ואפשרות בגידתו) - התייחסה לאלו המצהירים שהוא עשה הכל למען מדינתה של בני עמו ומתוך נאמנות לה.

אבל אני מנמיך צפיות. בוגד נשאר תמיד בוגד וכפי שבגד במולדתו הוא עשוי לבגוד גם בבני עמו.
ישן 15-04-2006, 06:52

אני מתגעגע וישראל היפה וגאה לשאת את שמה- ישראל האחרת היא ישראל המכוערת
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "[font=Verdana]את השם הזה..."

נגדה אני מנסה לעורר את דעת חברי הפורום, אשר חלק לא מבוטל בהם מיצג את הכעור את הרוע ואת שפל המדרגה המוסרית אליה ירדנו וממנה חייבים לעלות.
נכון שאנחנו מוקפים אויבים המתנכלים לעצם קיומנו כאן - אבל אסור לנו לשחק לידיהם ולאבד את כוחנו המוסרי שלווה אותנו בדכנו מלאת המכשולים.

באשר לרוח דברי - אני פועל בפורום מול כותבים רבים המביעים דעות שאינן מקובלות עלי. אני מגיב, כאשר אני בוחר להגיב, על פי מה שנכתב וזוהי התוצאה. אם אחד מהכותבים יושפע ממכתבי - דייני. אולי זה דוקא תהיה אתה ?

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 15-04-2006 בשעה 06:59.
ישן 15-04-2006, 09:50

אני פתוח לכל דעה - עד כה הימין לא הצליח לשכנע אותי שיש לו דרך ישומית
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "לא יודע מה קרה לך הבוקר, הפכת לדרמתי מתמיד..."

לצערי גם דרך השמאל עדיין לא הצליחה להוכיח עצמה וחייבים לחפש דרכי ביניים.

ההסדר האופטימלי מחייב שיתוף פעולה בין כל הצדדים - הקרובים והרחוקים.

לא אכנס לתקופה שלפני הקמת המדינה. אבל בשלהי הקמת המדינה ותחילת ביסוסה לובה הסכסוך ע"י הבריטים ומדינות ערב, שראו ורואות בנו עד היום, כנטע זר באזור.
מאוחר יותר "דאגה" לשימור ולהעצמת הסכסוך, מדי פעם, המלחמה הקרה והמאבק על השליטה באזור בידי המעצמות הגדולות.
עם תום המלחמה הקרה, הועבר "שרביט הליבוי" למדינות מוסלמיות ולקבוצות מוסלמיות רדיקליות. בנוסף ל"סחרור" מתוך אנרציה, ש"תפס" הסכסוך עצמו - בדרך של תגובה על תגובה על תגובה.

השמאל התחיל במדינה דו-לאומית על כל שטחי ארץ ישראל המערבית. הימין דגל בארץ ישראל השלימה (כמה שלימה ? על זאת גישות שונות בקרב הימין ושליחי השם).
כאשר השמאל "הסתפק" במדינת ישראל בגבולות קווי הפסקת האש הימין, נסוג מדרישה לשתי גדות הירדן ו"הסתפק" בדרישה לשליטה על הגדה המערבית בלבד. במילים אחרות הוא שאף ועדין שואף למדינה דו-לאומית בהם ישנם אזרחים שווים יותר ואזרחים השווים פחות.

היום נראה שמרבית אזרחי מדינת ישראל שואפים לייצוב אי שם באמצע. מוכנים להתכנס לגבולות המצויים בתוך מרבית שטחה של ארץ ישראל המערבית ומתן אפשרות לפלסטינאים להקים מדינה במה שנותר וברצועת עזה.
גם לגישה זאת עדין אין שותף בצד השני ולמעננו ורק למעננו, חייבים לפעול בצורה חד צדדית, אפילו שהיא מלאת מכשולים וחתחתים, בתקווה שזה יאיץ את תהליכי הפשרה ההדדית. היה אם היא לא תגיע או תבושש לבוא - אנחנו את שלנו עשינו. גרוע יותר ממצבנו הכולל, לפני תחילת ההתנתקות, לא יוכל להיות. מידת הצלחות הטרור התמעטו ועוד תתמעטנה ו"מאזן האימה" יתייצב, לפחות כפי שהוא התייצב (זמנית?) בגבול לבנון, ומדינת ישראל תפרח ותצמח.

היום הפעולה הריאלית היחידה, שאנו יכולים לעשות, היא פעולה חד צדדית, הנתונה כולה להחלטתנו.
אם קיימת פעולה ראלית עדיפה, האר את עיני ואשכול אותה ברצינות ראויה.
למרות הרושם שקיים אצל חלק מהכותבים, אינני מקובע ואני פתוח לרעיונות יצירתיים ראליים. רעיונות שעדין לא מצאתי בין מרבית כותבי הפורום.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 15-04-2006 בשעה 09:54.
ישן 16-04-2006, 08:16

זכויותינו ההיסטוריות נהירות לי הבעיה שהן אינן ניתנות למימוש במלואן
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב ""בפלדה מכים בפלדה" ורצוי מסוג..."

הייתי שמח לו הייתה מדינתנו גדולה יותר ועוד יותר שמח אם היא לא הייתה מוקפת אויבים.

נסיבות שמצד אחד ישנו עוד גוף הטוען (בצדק מבחינתו), שגם לו זכויות על השטח ולא זכויות סתם אלא על השטח כולו ומהצד השני היהודים מצביעים ב"ישבנם" ומעדיפים את הגולה על העליה למדינת ישראל.
אנחנו הולכים והופכים למיעוט בשטחי ארץ ישראל המערבית (שלא לדבר על ארץ ישראל השלימה) ועל מנת ל"הציל" את קיומה של מדינתנו מדינת ישראל, חובה עלינו להצטמצם ולהתאים את שטח שליטתנו הפיזי לממימדים, שיבטיחו שמירת רוב ישראלי לדורות.

אני בטוח שיהיו "חוכמולוגיים", שיאמרו ומה עם הגליל והנגב - אני אומר עד כאן. עם המיעוט הערבי/פלסטינאי בתוך תחומי מדינת ישראל נוכל להסתדר ולרתמם לפעילות כחלק בלתי נפרד מכלל אזרחי מדינת ישראל. להזכירך אנחנו מוגדרים כמדינה יהודית דמוקרטית. ככל שרוב המשתייכים לעם ישראל יהיה גדול יותר כן נוכל לשמור על הדמוקרטיה.

אגב, כאשר מכים פלדה בפלדה (אוי לך שאתה משווה את המרצחים לפלדה-בקושי ניתן להשוותם לנחושת נקיה), יוצאות ניצוצות העשויות לפגוע במכה, אם איננו נוקט באמצעי זהירות מתאימים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 16-04-2006 בשעה 08:19.
ישן 14-04-2006, 22:22
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מה אתה יודע מה אנחנו משקיעים בשחרור רון ארד?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
מאידך אני לא להמנע ולהשוות- כמה מאמץ ויחסי ציבור אדירים השקיעו גורמי שמאל
בכדי לשחרר מרגלים נגד ישראל כמו פרופסור מרקוס קלינגברג ש"עמד על ערש דווי",
ועד כמה אותם גורמים רואים באור שלילי ולא מוכנים לסייע למרגל שסייע לבטחון ישראל.
מצד שני להציג את הדברים כאילו הוא עשה את הדברים למען בצע כסף- זוהי רשעות לשמה.

לא יודע למי התכוונת כשכתבת "אנחנו".
אם התכוונת לאנשי הפורום (שזה מי שאני התכוונתי) אז אני יודע כי אני קורא כאן את הפורום כל הזמן.
אם ב"אנחנו" התכוונת למדינה, אז אני באמת לא יודע, וגם אתה לא ולא לזה התכוונת.
מה לי ולמרקוס קלינברג אני לא יודע, וגם הוכחות לכך שפולרד צדיק ועשה הכל למען המדינה לא הבאת. להיפך בינתיים, גם לאור זה שאין ממש ויכוח על זה שהוא לקח כסף וגם לאור התנהגותו עכשיו, נראה שהעובדות (גם אם אינן חד משמעיות) מצביעות על טיפוס מפוקפק שמנצל אנשים טובים בעיקר מהימין במקרה זה על מנת למכור כמה הוא איש ציוני טוב.
אמיל.
ישן 14-04-2006, 23:24
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "טוב, נשחק בקקי"

חבל שאתה יורד לקטנות, מכנה את דברי ל"שחק בקקי" ומעיר לי על כי אני כותב שטויות.
אנחנו לא מסכימים- ויש לצייין שלא הבאת הוכחות לדיון.
הדיון האם הוא מפוקפק בהחלט רלוונטי לכותרת של האשכול, גם אם לא למידת המעורבות של המדינה בשחרורו.
מכיוון שמדובר באדם מפוקפק, ללא נאמנות- ממש לא מעניין אותי מה יש לו להגיד על נבחר ציבור ישראלי (בהקשר של היבחרו לכנסת ולממשלה).
אם היה מדובר בועדת חקירה מקצועית בענייני המוסד, הייתי חושב שדבריו בהחלט רלוונטים (גם אם יש לקחת אותם בערבון מוגבל).
בקיצור, מצטער שאני חושב אחרת.
ודרך אגב- עשיתי חיפוש בעניין רון ארד בפורום, והתוצאות בוודאי לא מרשימות (אבל בעניין זה הכל יחסי)
אמיל.
ישן 15-04-2006, 11:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מסתבר שלואי ה14 חי ובועט, ושמו בישראל הוא שמעון...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עדין יש הדבקים בטענה שאם אכן יממש את איומיו וקיים בידיו חומר מרשיע"

גם אם פרס יינזק פוליטית כתוצאה מהיחס המחפיר לפולארד - הרי שישראל לא תינזק מזה יותר
מכפי שכבר ניזוקה כאשר העסיקה אנליסט במודיעין הצי, שפנה ביוזמתו, מתוך אידיאלים נטו (זה
בתגובה לדברי אמיל על כך ש"עשה זאת בעבור כסף" - המשכורת שקיבל פולארד הגיעה רק אחרי
שכבר הציע עצמו כסוכן לישראל, וכל ספר ריגול בסיסי מדבר על הצורך של המפעיל כ-ן לשלם כסף
למופעל, כדי לכבול אותו אליו בעתיד, וליצור מנוף לחץ).
אין שום סיבה בעולם מבחינתו לשתוק. נזק למדינה לא יהיה, אבל אם הוא ישתוק - הרי שכאן איש
לא יזיז עצמו כדי לשחררו. ייתכן שמלכתחילה היה צריך לגרום לכך שהמדינה הזו תנהג כלפיו כפי
שמדינה צריכה לנהוג כלפי סוכן חשוב שהפעילה.
ישן 16-04-2006, 10:57
  יחיאל מרצבך יחיאל מרצבך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
השתגעתם או מה ?
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי doribar שמתחילה ב "פולארד לא מהווה איום על אף אחד"

אם יהונתן פולארד לא היה עושה את האשר עשה ישראל היתה אבודה !
אתם בכלל יודעים מה הוא הצליח להשיג ?
הוא גלה שאירן ועירק מתכננים לשגר טילים כימים לכיוון ישראל אתם בכלל מבינים מה הוא הביא חדר שלם מלא במכתבים ועדיויות על זה !!!! הוא לא בגד לא בישראל בלא בארצות הברית ! וחוץ מזה מה קרה בגלל שהוא נולד שם אז הוא חיב להיות נאמן לה ? מדינת ישראל היא המדינה שלו !
הוא אמר פעם אחת : "היו לי שתי נשים ישראל וארצות הברית וביחד אי אפשר ......"
הוא היה חיב להודות על מה שהוא לא עשה אחרי שרפי איתן המסריח האשים אותו שהוא כתב דברים על מפקדים בצבא ארצות הברית שלאחר תקופה לא ארוכה גלו שאין ממש בדברים הללו !
וחוץ מזה שעל הדברים שכביכול הוא עשה הוא אמור לקבל רק עונש של 5 שנות מאסר והוא קבל מאסר עולם !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר