לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2006, 21:34
  BOMBARDIER1 BOMBARDIER1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
מגעיל אני, לגולני ???

תראו אני מתגייס במרץ, למרות כל הגיבושים שעברתי (שייטת, שלדג וראיונות) לא התקבלתי לאף אחד מהמקומות. אני עדיין מאמין שאוכל לתרום המון בכל מקום שאגיע אליו, אני יודע שמוקדם מדי לדבר על זה אבל הכיוון שלי זה קצונה.
בכל מקרה -קיבלתי תאריך חדש ל-19 למרץ. כלומר לגולני. דירגתי את גולני נמוך במנילה ובכל זאת זה השיבוץ שלי ככל הנראה. אין לי שום דבר נגד החטיבה המפוארת הזאתי אבל אני באמת חושב שהיה יותר טוב בשבילי אם הייתי מגיע לנח"ל.
רוב הח'ברה (שאני מכיר) שמשרתים בגולני -בכלל לא בראש שלי, אני ילד טוב כזה וקצת מפחד שיאכלו אותי שם חי (יש בי מן האשכנזיות...למרות שאני חצי מרוקאי).
מה הייתם עושים במקומי ?
האם הייתם מתפנים לגולני ומנסים להפיק את המירב (לנסות להגיע ליחט"יות וכ"יוב)?
או שלא הייתם מתפנים ונלחמים על שלכם עד שייתנו לי נח"ל ?

תענו לי בהתאם למה שרשמתי ולא בהתאם להעדפותיכם האישיות...
מי שרוצה להרעיל אותי על המורשת המפוארת והבא"ח החדשני של גולני מוזמן...

תודה חברים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2006, 21:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BOMBARDIER1 שמתחילה ב "אני, לגולני ???"

תקשיב. היו לי שני בני משפחה בגולני, האחד היה סמל 8 במסייעת 13 (אגדה בזמנו) , השני רס"פ ברובאית 12. שניהם אשכנזים חבל הזמן. שירתתי עם עוד המון חבר'ה מגולני, הרבה "לבנבנים" בצבע, חלק באופי. מעבר לכך, יש שם המון חובשי כיפות סרוגות - בגדודים, ביחידות, לכולם אופי מצויין. אין לך מה לדאוג. יש לך את היחס"ר ואגוז. תאמין לי, בתור סגול לשעבר, ממש, אבל ממש, אין לך מה לדאוג, אוקיי?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 06-02-2006 בשעה 21:44.
ישן 06-02-2006, 21:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי wild eagle שמתחילה ב "מי זה אחיך הרס"פ?"

אני לא יודע אם זה היה בתקופתך - באיזור 97-98 ז'ידקוב. אה... תיקון - סרס"פ. אופס...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-02-2006, 21:43
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
מתגייסים כמו גדולים - לגולני

אמנם אהבתי את המשפט "אני ילד טוב כזה וקצת מפחד שיאכלו אותי שם חי (יש בי מן האשכנזיות...למרות שאני חצי מרוקאי)."
אבל זה ממש לא נכון, אני לא חושב שבאמת זה ככה, בעוד שהנח"ל זאת חטיבה של ילדים טובים.
טיפוסים דפוקים יש בכל מקום, בגולני, בגבעתי, במוד"ש ובחה"י, ככה זה, חלק מהחיים, ואף פעם לא תצליח להתחמק מהעובדה הזאת..
בלי שום קשר לעובדה הזאת, אני לא אומר שבצבא תסבול כל הזמן מדברים כאלה, אלא פשוט שאין דרך להתמודד איתה, ולכן זה לא ממש משנה לאן תתגייס - אלא איך אתה תתנהג שם.
אם תבוא בגישה חיובית, ותתחבר עם החבר'ה, אז לא יקרה לך כלום. אם תבוא בגישה סוציומטית - אז היחס בהתאם. אנשים יודעים לזהות ברגע שלא מחבבים אותם..

בקיצור, ההבדל היחיד בין גולני לנחל הוא בכומתה. הלב הוא אותו לב בכל מקום..
ישן 06-02-2006, 22:00
  BOMBARDIER1 BOMBARDIER1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
תגובה לנור וביטס...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "מתגייסים כמו גדולים - לגולני"

גרמתם לי לצחוק. זה קודם כל...באמת הצחקתם אותי וזה מצויין...
לגבי הגישה החיובית אין ספק שאתם צודקים, מי שבא בגישה טובה יהיה לו יותר קל.
ואני כבר החלטתי לא לעשות בעיות אני באמת אתן את הכל בכל מקום שאגיע אליו. אמרתי את זה בצו ראשון לא רק כדי לקבל קב"א גבוהה אלא כי באמת התכוונתי לזה.
אם החליטו שגולני זה השיבוץ שלי, כך יהיה. אני אעשה את הגיבוש יחט"יות ויש לי נתוני פתיחה טובים עם רזומה של יום סיירות גיבוש שייטת וגיבוש שלדג, שזה לא רע בכלל...
עדיין קצת מודאג שיאכלו אותי כי אני באמת ילד טוב כזה ממשפחה טובה (לא שחס וחלילה אני גורס שהח'ברה בגולני לא טובים !).
אם יש לכם עוד כמה מילים מעודדות אני אשמח.
ישן 06-02-2006, 22:09
  משתמש זכר bugs bunny bugs bunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.04
תשמע

אני הייתי מציע לך לא להתעסק בעניין של הלא להתפנות ופשוט ללכת לגולני. רק לפני שבועיים בערך התפרסמה כתבה בעיתון וגם אשכול פה בפרש על כך שגולני זכו מקום ראשון במספר המצטיינים בקורס קצינים. כמו שאמרו לפני בכל מקום בצבא יש את החבר'ה היותר טובים והחבר'ה הפחות טובים...

דרך אגב אני מבין איך אתה מרגיש...אני הייתי מאותר לטיס אך לצערי נפלתי במיונים....עברתי יום סיירות, עשיתי גיבוש חובלים, גיבוש שלדג (נפצעתי בו) וראיון צנחנים...ולשום דבר לא התקבלתי...ובנוסף לכל אני גם בן יחיד ולקח לי ממש הרבה זמן עד שחתמו לי, ועכשיו אני אתגייס לנח"ל.

נתונים יש לך ..כח רצון יש לך...כושר יש לך...אז הדרך ליחטיות של גולני כבר יותר קצרה בשבילך ...

שיהיה בהצלחה.
ישן 06-02-2006, 22:25
  SX123 SX123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.05

אני במצב לא כל כך דומה לשלך אבל בכל זאת.
יש לי נתונים גבוהים ( מקסימום), עשיתי גיבוש צנחנים ולא עברתי.
במנילה דירגתי מוד"ש ראשון נחל שני והנדסה שלישי.
הייתי בטוח שאם לא צנחנים אני מאה אחוז במוד"ש וגם מישהו שאני מכיר אמר לי שרוב הסיכויים שלפי הפרופיל והנתונים שלי אני אשובץ שם והייתי די מוכן מנטלית להגיע לשם. ואז הגיע לי הצו גיוס ל27.3 שהוא להנדסה קרבית.
בהתחלה חשבתי ממש כמוך, יאכלו אותי בצבא, שלוש אצבעות על ידית אחיזה ( מזה עוד לא נרגעתי.. ) וכו'.
מ שהכי חשוב לי זה האנשים שאיתם אני אהיה.
אבל אז הבנתי שאם זה קרה לי זה בטוח קרה לעוד אנשים כמוני ואני אפגוש אותם שם. שלא לדבר על האפשרות להגיע ליהל"ם שהיא יחידה ייחודית בתחומה.
בנוסף יש גם הכשרת מעבר להכשרת חי"ר בהנדסה ככה שאני מקווה שיהיה מעניין.
אני מאמין בזה שחשוב לבוא עם גישה חיובית ולבוא לאן שהצבא שיבץ אותך כי אחרת זה לפתוח קת ברגל שמאל.
שמו אותי בהנדסה אז אני אלך לשם ואתן מאה אחוז כדי למצות את עצמי, אנסה להתקבל ליהל"ם ואם לא אז כנראה שאני לא מתאים ואני אשתדל לתרום בדרך אחרת.

ובהשלכת הנאום הלא קשור הזה למקרה שלך:
חטיבת גולני כבודה במקומה מונח ואי אפשר להתעלם ממורשת הקרב הארוכה שלה ( שאני לא בקיא בה).
כמו שנאמר אני ממליץ לך: תבוא בראש טוב תעשה גיבוש יחטיות ותקווה לטוב. אם עברת אז יופי אתה באחת מהיחטיות של גולני שידועות באיכותן הגבוהה!
לא עברת? אל תיקח ללב יזרקו אותך לגדוד, בהתחלה יהיה קשה אבל אתה תתרגל ותתאקלם ואני בטוח שתתאקלם.
לאט לאט המחלקה שלך תיהפך להיות המשפחה שלך ( במיוחד בגולני). בינינו אין הבדל גדול בין הנח"ל לגולני חוץ מהכומתה וכולם עושים את אותה פעילות מבורכת. גם בנח"ל יש אנשים טובים ואנשים פחות טובים.
ובאמת שהכל סטיגמות בסוף. מאחל לך גיוס מוצלח ונעים!
ישן 06-02-2006, 22:58
  ש13 ש13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.05

אני מאז שאני זוכר את עצמי חושב על הצבא חשבתי על ללכת לצנחנים ואם לא אז נח"ל או משהו..
אבל גולני? בחיים לא.. תמיד שומעים ערסים, בעיות ועוד כל מיני שטויות.

עכשיו הגיע הזמן למלא את המנילה (צעיר שכמותי..) ואחרי כמה וכמה שינויים יצא לי לדבר עם כמה אנשים שמשרתים בגדודים של גולני (אחד בטירונות ואחד משתחרר עוד מעט). חשבתי עם עצמי קצת והגעתי למסקנה שאני אוריד צנחנים וארשום גולני 5 (כן, אני, אשכנזי חמוד כזה, וגם רבע עיראקי לא לשכוח!!)..

אני אישית הגעתי למסקנה הזאת גם בגלל הרמה הגבוהה של היחטיו"ת של גולני וגם בגלל האנשים.
אז נכון שבטח יהיו אנשים בעייתים אבל את זה יש בכל מקום.
ההרגשת משפחה הזאת שאני מקבל מכל מי שדיברתי איתו ששירת ומשרת בגולני, אין עליה תחליף אני חושב.

את הדבר האחרון שרציתי להגיד, נור אמר בצורה מושלמת:
"ולכן זה לא ממש משנה לאן תתגייס - אלא איך אתה תתנהג שם.
אם תבוא בגישה חיובית, ותתחבר עם החבר'ה, אז לא יקרה לך כלום. אם תבוא בגישה סוציומטית - אז היחס בהתאם. אנשים יודעים לזהות ברגע שלא מחבבים אותם.."

בקיצור אחי, לך בלב שלם, תתגייס ותן הכל,
בהצלחה בגיבוש יחטיו"ת, בצבא ובכלל בכל דבר שתעשה,

ליעד

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=04%2F12%2F2006&end_date=01%2F11%2F2009&-=.jpg]

ישן 07-02-2006, 11:12
  dorsalem2 dorsalem2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.04
סיפור של חבר..

יש לי חבר שהתגייס באוג 5 לגולני, גדוד 13..
הכינוי של החבר הזה עוד מימי התיכון היה "הצהוב", מהאשכנזים האלה נו אתה יודע.. לא מקלל לא רב, כשיוצאים לטיול שנתי הכל מקופל ומתוקתק בתיק שלו, ואם צריך משתמש גם בניילון נצמד..

עכשיו אני ידעתי שהוא השתלב שם מצויין והיה מרוצה בצורה לא נורמאלית מהצבא, ראיתי את השמחה בעיינים שלו כשהייתי בטקס השבעה שלו אבל זה עוד לא הכל..

לפני חודש פלוס מינוס נוצר מצב שלא ראיתי אותו כמעט חודשיים ( הוא סגר 21 ולפני שהוא חזר נסעתי לתאילנד לחודש וכשחזרתי הוא סגר שבת ורק שבוע אחרי זה ראיתי אותו) באותו שבוע נוצר מצב שכל החברים מהכיתה שבצבא יצאו הבייתה והלכנו למסיבה.. דבר שלא קרה הרבה זמן... ושם הבחנתי כבר בשינוי המשמעותי שחל בו..
הבחור נהיה איך נגדיר את זה.. יש בו נגיעות של ערסיות והרבה הרבה הרבה שמחה.. נהיה אדם שונה ושמח, שנהנה מכל רגע בחיים, הוא אוהב את החברים שלו מהצבא כמו אחים, בקיצור אין לך ממה לפחד מגולני, כל עוד אתה לא סוציומט יקבלו אותך בכל מקום...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר