לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2006, 15:13
  Sir yes sir Sir yes sir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
שאלות בקשר לגיבוש טיס ולמסלול קורס טיס

שלום,
לא מזמן קיבלתי את הזימון המיוחל לגיבוש הטיס שיערך באפריל..
יש לי מספר שאלות בנוגע לגיבוש:
1. כמה (בממוצע) מתחילים את הגיבוש, מסיימים בסופו של דבר, ועוברים מתוך המסיימים?
2. האם אני אמור לקבל זימון נוסף, הכוונה לזימון שיכיל בדיוק את הפרטים השוליים כמו, איפה הגיבוש, מה להביא, באיזה שעה להתייצב, וכדומה?
3. איך מתקבל הציון הסופי בסוף הגיבוש? האם זה 60% כל השלבים הקודמים לגיבוש ו 40% הגיבוש?
4. מה קורה לאלה שלא עוברים אך מסיימים? האם הם מקבלים אופציות מיוחדות אחרות?
5. מבחינת כושר גופני - עד כמה דומה\ שונה גיבוש טיס ליום סיירות? משום שהייתי ביום סיירות, סיימתי אותו וקיבלתי מטכ"ל, האם עליי להתאמן בצורה אינטנסיבית יותר לקראת גיבוש הטיס?
בקשר לקורס:
6. מתי קורס טיס מתחיל לעוברי גיבוש אפריל הקרוב?
7. האם במהלך הקורס, רוב הנופלים, פורשים מעצמם או "מועפים"?

אני יודע שאלה שאלות רבות, מקווה שתוכלו לענות לי , תודה בכל מקרה על העזרה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2006, 16:11
  בנחל קרנבל בנחל קרנבל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.06
תשובות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sir yes sir שמתחילה ב "שאלות בקשר לגיבוש טיס ולמסלול קורס טיס"

1. כבר ענו שזה בערך 50 אחוז.. אבל זה ממש לא קבוע. בגיבוש שלי עברו יותר קרוב ל 60-65 אחוז אני מניח.
2.כן ברור מן הסתם אתה תקבל עוד זימון בו יגידו לך איפה להתייצב מה להביא ובאיזה שעה ותקבל גם כרטיסי נסיעה.
3. זה מה שהשמועות אומרות...
4. מי שמסיים ולא עובר הדבר החיד שהוא זכאי לו זה ראיון צנחנים.
5. גיבוש טייס לא גיבוש קשה פיזית, יום סיירות לפחות לדעתי הרבה יותר קשה, איתי היו בצוות בטיס אנשים שלא סחבו בכלל אלוקה במסעות ועברו ככה שכושר זה לא דבר מרכזי בגיבוש.
6. לעוברי גיבוש אפריל קורס הטיס יתחיל על סמך שנים קודמות באמצע-סוף יולי.
7. במהלך הקורס הרוב המוחלט מנופה.

בהצלחה בגיבוש.
ישן 19-01-2006, 19:35
  עידוא עידוא אינו מחובר  

תשובות ממישהו שהיה שם:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sir yes sir שמתחילה ב "שאלות בקשר לגיבוש טיס ולמסלול קורס טיס"

1. את הגיבוש שאני עשיתי באפריל הקודם (מאז הספקתי להיות בקורס וליפול ממנו...) התחילו בסביבות ה-700 אנשים, סיימו 550 ועברו 255, ככה ש50% זה לא ממש.

2. אל תדאג, הצבא, ובמיוחד חיל-האוויר שבקרוב תלמד כמה הוא מסודר, לא מצפים ממך לנחש איפה זה.. אתה תקבל זימון מדויק עם כל מה שצריך להביא (אני הייתי ממליץ על בן-גיי וזהו..) ואיפה צריך להתייצב.

3. אף אחד לא באמת יודע איך משקללים את הציון, אבל מה שידוע (והוסבר לנו בסוף הגיבוש...) הוא שהגיבוש אכן מהווה את רובו הגדול של הציון. אם לא היית טוב מספיק בשלבים הקודמים לא היית מקבל זימון לגיבוש ומכאן שההבדלים בין הציונים של כולם בשלבים הקודמים לא שונים בהרבה...

4. כמו שכבר כתבו כאן, מי שמסיים את הגיבוש מקבל אפשרות להצטרף לחטיבת הצנחנים על-סמך ראיון בלבד ובלי גיבוש אותו עוברים שאר המועמדים לצנחנים. (השמועות אומרות שהם גם מעדיפים את אלה שעשו את גיבוש הטייס...)

5. גיבוש טייס הוא גיבוש פחות פיסי משאר הגיבושים ליחידות המיוחדות, והוא עובד בעיקר על כושר מנטלי, כלומר, לא יהיו לך שם מסעות מטורפים של 40 ק"מ עם חמישה שקי פקלי"ם, אבל כן יהיו שתיים-שלוש הקפצות בלילה, מעט מאוד זמן לאכול מעט מאוד אוכל, זמן שינה מועט, משימות בלתי אפשריות וכד'... הגיבוש הזה עובד בעיקר על שבירה מנטלית שלפעמים גם מגיעה דרך מאמץ פיסי,אבל אם שמרת על הכושר מיום הסיירות שעשית, ממש לא תהיה לך בעיה עם הקושי הפיסי בגיבוש.

6. לקורס הטייס יש שני גיוסים בשנה - בתחילת ינואר ובאמצע יולי. אלה שעושים את הגיבוש באפריל מתחילים את הקורס ביולי.

7. רובם הגדול של הנופלים "עפים" מהקורס ולא פורשים מעצמם, למרות שגם כאלה לא חסר שם. לאחר חצי השנה הראשונה בה מבצעים צ'קים (10-15 טיסות מבחן) על סנוניות, טירונות של 7 שבועות וכמה שבועות לימודי-אקדמיה (מתמטיקה,פיסיקה ותולדות צה"ל), נשארים בקורס בסביבות 40% מהחניכים שהתחילו אותו.
בחצי שנה הבאה "מופלים" עוד כ-50% בערך מאלה שנשארו, ובחצי שנה השלישית נופלים עוד כמה.
בשלב הזה נשארים בסביבות ה-50 חניכים בקורס, מהם יסיימו את הקורס בסביבות ה-45, כשגם החמישה שנפלו או חתמו וויתור או עשו משהו מאוד שטותי...

עד כאן, אם יש לך איזשהם שאלות נוספות, אשמח לענות לך.
בהצלחה בגיבוש,
עידו.
ישן 19-01-2006, 19:47
  someone1 someone1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.12.05

תיקון טעות להודעה הלפני אחרונה, בחצי השנה השנייה שהיא בעיקרון שנה קרקעית של ניווטים שטח וכו' לא מופלים 50% אלא שליש מכמות האנשים בקורס שזה ממש לא 50%, המקום היחיד בו נופלים בקורס אנשים בכמות גבוהה זה אכן השלב של הצ'קים ששם מתבצע סינון של 50 אחוז, בטירונות 03 שהם עושים לא נופלים אנשים, והלימודים של המתמטיקה פיסיקה הם לא ברמה אקדמית אלא ברמה תיכונית, למרות שלא תשתמש בכלל במתמטיקה ופיזיקה בהיותך טייס בכל זאת מלמדים אותך את החומר.
השנה השנייה זו כבר השנה שמוקדשת ללימודי טיס אם זה במגמת קרב אז זה על צוקית...
ולגבי הגיבוש עצמו פיזית הוא פחות קשה מגיבושים ליחידות מובחרות אך יש שמה תרגילים פיזים.
בשלב של הצ'קים, בגלל שאין מספיק מטוסי סנונית ל250 אנשים שהתחילו את הקורס, אז לא כולם מתחילים לטוס עליו ישר אלא מחלקים את ה250 האלה לכמה קבוצות (50 איש בכל קבוצה פחות או יותר לא משנה כרגע) כשכל פעם קבוצה אחת מתחילה את הצ'קים ובאותו הזמן הקבוצות האחרות לומדות פיזיקה ומתמטיקה או עושה משהו אחר, וברגע שאותה קבוצה גמרה את הצ'קים קבוצה אחרת נכנסת לשלב הצ'קים והקבוצה שהייתה, עכשיו לומדת מטמתיקה או עושה משהו אחר...

נערך לאחרונה ע"י someone1 בתאריך 19-01-2006 בשעה 19:56.
ישן 19-01-2006, 21:51
  עידוא עידוא אינו מחובר  

אל תתווכח סתם.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי someone1 שמתחילה ב "תיקון טעות להודעה הלפני..."

- את החצי שנה השניה מתחילים בסביבות 130 ומסיימים בסביבות 70, שזה כמעט 50%, שחלקם נופלים בצ'ק הקרב שמתבצע בסוף השלב אבל חלק גדול מהם נופל גם בהרבה וועדות במהלך השלב.

- בטירונות בקורס האחרון (156) נפלו סה"כ כ-21 חניכים על סוציומטרי, חוסר לוחמנות וסיבות נוספות, ומכאן שהטירונות היא גם חלק מסנן בקורס.

- הלימודים בקורס הם ברמה אקדמית לכל דבר פרט לשבועות הראשונים המוקדשים לרענון החומר התיכוני ומועברים רובם ככולם ע"י מרצים בכירים מאוניסברסיטת בן-גוריון. לימודים אלה נועדו ע"מ להוריד מהלחץ במחצית השניה של השנה השניה של הקורס ובמחצית הראשונה של השנה שלישית, היוצרות שנה שלמה בה לא טסים בכלל (פרט לטיסת רענון אחת או שתיים...). הלימודים הם לא "סתם לימודים שלא תשתמש בהם כטייס" אלא בשביל התואר הראשון אותו מסיימים עם סיום הקורס בהתאם למתכונת החדשה של הקורס.

- בקשר לחצי שנה הראשונה, כל הקורס מחולק לחמישה גפּים (א-ה) כאשר א' ו-ב' הם גפים בהם נמצאים האנשים שעשו יום סיירות וקיבלו זימון לשייטת/מטכ"ל והם עושים ראשונים את הצ'קים (א' ואז ב', כאשר ב' בנתיים לומדים), לאחר מכן גף ג' שהתחיל בלימודים עושה צ'קים. בזמן שא' ב' וג' עושים צ'קים, גפים ד' ו-ה' עושים טירונות ובסוף מתחלפים (א,ב,ג יורדים לטירונות, ד,ה עושים צ'קים ולימודים).
ישן 20-01-2006, 00:15
  someone1 someone1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.12.05

הפיזיקה והמתמטיקה שוב פעם הם לא ברמה אקדמית, אלא תיכונית, הדבר הזה היה כל הזמן לאורך עשרות שנים בחיל האוויר והלימודים האקדמים שיש לקראת סוף הקורס הם משהו אחר לגמרי ואל תערב בין השניים, לא לומדים פיזיקה סתם כדי שאיזה חניך ילמד אחרי זה מדעי המחשב שזה בכלל חומר שלא מתקשר לפיזיקה...
ושוב רואים שאתה לא מבין כלום כי בלימודי פיזיקה מתמטיקה אתה לא תשתמש בהם כטייס בכלל והם נועדו כאילו ללמד אותך איך מטוס טס על פי אילו כוחות וכאלה שטויות ולא קשורות בכלל לשנה האקדמית.
גף א' במחזור האחרון בכלל לא היה כולו אנשים מאותרי מטכל או שייטת אלא רק חלק מהגף היו...
וחוץ מזה מה אתה מבלף לי שבסוף החצי השנה השנייה של הקורס היו 130 ושארו 70 הרי אותו מחזור התחיל באוגוסט ולא הגיע עוד לסוף חצי שנה הראשונה בכלל.
לפני שנה נפל רק שליש וממש לא "70 מתוך 130 שזה חצי", אז אל תחשוב שבכל המחזורים זה יוצא חצי...

נערך לאחרונה ע"י someone1 בתאריך 20-01-2006 בשעה 00:27.
ישן 20-01-2006, 10:19
  עידוא עידוא אינו מחובר  

לא צריך להתרגש...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי someone1 שמתחילה ב "הפיזיקה והמתמטיקה שוב פעם הם..."

רק לקרוא נכון את מה שכתבתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי someone1
הפיזיקה והמתמטיקה שוב פעם הם לא ברמה אקדמית, אלא תיכונית, הדבר הזה היה כל הזמן לאורך עשרות שנים בחיל האוויר והלימודים האקדמים שיש לקראת סוף הקורס הם משהו אחר לגמרי ואל תערב בין השניים, לא לומדים פיזיקה סתם כדי שאיזה חניך ילמד אחרי זה מדעי המחשב שזה בכלל חומר שלא מתקשר לפיזיקה...
ושוב רואים שאתה לא מבין כלום כי בלימודי פיזיקה מתמטיקה אתה לא תשתמש בהם כטייס בכלל והם נועדו כאילו ללמד אותך איך מטוס טס על פי אילו כוחות וכאלה שטויות ולא קשורות בכלל לשנה האקדמית.

בתור אחד שהיה שם ועבר כמה וכמה הסברים למה נועדו הלימודים האלה והשתתף בקורסים, אני יכול להגיד בוודאות שהקורסים שנלמדים הם קורסים בסיסיים הנלמדים באוניברסיטת בן-גוריון ומגיעים בהם לרמה אקדמית שלא נלמדת בתיכון. כמו-כן, במידה והחניך נופל מהקורס, הלימודים בקורס נותנים לו נקודות זכות באוניברסיטת בן-גוריון.

ציטוט:
גף א' במחזור האחרון בכלל לא היה כולו אנשים מאותרי מטכל או שייטת אלא רק חלק מהגף היו...

אני כתבתי :"כל הקורס מחולק לחמישה גפּים (א-ה) כאשר א' ו-ב' הם גפים בהם נמצאים האנשים שעשו יום סיירות וקיבלו זימון לשייטת/מטכ"ל...". אף אחד לא אמר שיש שם רק אנשים כאלו.

ציטוט:

וחוץ מזה מה אתה מבלף לי שבסוף החצי השנה השנייה של הקורס היו 130 ושארו 70 הרי אותו מחזור התחיל באוגוסט ולא הגיע עוד לסוף חצי שנה הראשונה בכלל.
לפני שנה נפל רק שליש וממש לא "70 מתוך 130 שזה חצי", אז אל תחשוב שבכל המחזורים זה יוצא חצי...

אני כתבתי: "- את החצי שנה השניה מתחילים בסביבות 130 ומסיימים בסביבות 70, שזה כמעט 50%..." - לא התייחסתי לשום קורס ספציפי אלא למה שקורה בדר"כ. (וזה לאחר בירור כמעט עם כל הקורסים שנמצאים כיום בביס"ט.)

פעם הבאה פשוט תקרא נכון את מה שכותבים ואל תמהר לתקוף.
יום טוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר